Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Van komoly vonala az Elfen Lied-nek, de a CB-re azt mondani, hogy nincs benne komoly történet... szerintem nézd meg mégegyszer...
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Xelloss írta:Van komoly vonala az Elfen Lied-nek, de a CB-re azt mondani, hogy nincs benne komoly történet... szerintem nézd meg mégegyszer...
Nem azt írtam hogy nincs benne komoly történet, hanem azt hogy a komoly történet mellett elviccelték az egészet. Teletették poénokkal. Ayashi no
ceres-t is ezért utálom.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

itt igazából sztem az a gond h mindenki másképp értelmezi a komolyságot :D
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Mayer írta:itt igazából sztem az a gond h mindenki másképp értelmezi a komolyságot :D
Szerintem is. :D

CB poénjai mondjuk még elmentek, végig bírtam nézni az egészet, de nem vált a kedvencemmé. Ayashi no ceres viszont annyira komoly akart lenni, és ehhez képest annyira teletették szánalmasabbnál szánalmasabb poénokkal, hogy 8 résznél tovább nem bírtam. :)
Direkt hozom fel ezt a sorozatot példaként, mert nagyon sokan ajánlották nekem, hogy nagyon komoly, meg nagyon jó az egész, és ahhoz képest nagyon komolytalan volt. Már-már az Azumanga-t verte hülyeség terén. Ez lett a veszte nálam. :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Az EL egyáltalán nem komoly. Egy teljesen átlagos szerelmi történet, telenyomva fanservice-szel (ami itt a meztelen lolik és az OMG VÉR). Semmi több - és abból is egy igen ócska, minőségtelen fajta.
És hidd el, Macha, hogy ahogyan téged sem érdekel semmi, csak vetítsék az A+ csatornán, úgy másokat sem érdekel, hogy te ezt így gondolod. Egyébként miért is lenne jó "kezdés" az Elfen Lied? Hogy az animék egyébként is rossz hazai megítésélét még tovább rontsa? Mégis, szerinted mit lát belőle egy 11 éves kislány, ha leül megnézni? Hogy "omg deep, nagyon "komoly" és amúgyis I TOLD YOU I WAS HARDCORE"? Nem. Azt, hogy "nézd, Anyu, ott repülnek a lány ujjai / lábai / belei". Komolyan ez kell?
Nem attól lesz komoly valami, hogy részenként 5 embert cafatokra tépnek, és nem is attól, hogy "Lucyt bántották kiskorában, elfojtott indulatok, OMG HI THERE, FREUD!". Az EL semmit, de SEMMIT nem mutat fel, ami miatt "komolynak" kellene titulálnunk. Nincs története, nincs karakterfejlődés, viszont van teljesen irreális szereplőábrázolás és plot hole-okkal megtűzdelt cselekmény.
Azt írtad, az ember igenis összehasonlítható az amőbákkal, mert míg előbbinek lába, utóbbinak állába van. Ilyen alapon én azt mondom: összehasonlítom a Haibane Renmei-t az Elfen Lieddel; hiszen míg a Haibane valódi értéket képvisel, az EL csak próbál komoly lenni.
Nagyjából ennyi a véleményem, vitatkozni lehet vele, személyeskedni viszont nem, és ezt szeretném, ha mindenki betartaná.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2006.08.30. 18:11-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Rage írta:Az EL egyáltalán nem komoly. Egy teljesen átlagos szerelmi történet, telenyomva fanservice-szel (ami itt a meztelen lolik és az OMG VÉR). Semmi több - és abból is egy igen ócska, minőségtelen fajta.
Van akinek ez a komoly, mint például nekem.
Rage írta: Egyébként miért is lenne jó "kezdés" az Elfen Lied? Hogy az animék egyébként is rossz hazai megítésélés még tovább rontsa? Mégis, szerinted mit lát belőle egy 11 éves kislány, ha leül megnézni? Hogy "omg deep, nagyon "komoly" és amúgyis I TOLD YOU I WAS HARDCORE"? Nem. Azt, hogy "nézd, Anyu, ott repülnek a lány ujjai / lábai / belei". Komolyan ez kell?
Amíg a tizenévesek többsége drogozik, literszámra alkoholt fogyaszt és dohányzik, nem hinném hogy ez ne férne el mellette.
Rage írta: Nem attól lesz komoly valami, hogy részenként 5 embert cafatokra tépnek, és nem is attól, hogy "Lucyt bántották kiskorában, elfojtott indulatok, OMG HI THERE, FREUD!". Az EL semmit, de SEMMIT nem mutat fel, ami miatt "komolynak" kellene titulálnunk.
Titulálnunk? Ezt szerintem hadd döntse el mindenki maga, ne te. Mindenkinek van saját véleménye, nem kell más nevében beszélj.
Rage írta: Nincs története, nincs karakterfejlődés, viszont van teljesen irreális szereplőábrázolás és plot hole-okkal megtűzdelt cselekmény.
Történet van, mégha nem is túl mély.
Karakterfejlődés is van.
Irreális szereplőábrázolás....Ha reális szereplőábrázolást szeretnél, ne animeket nézz szerintem. :D
Sőt, az élőszereplős filmek többségét is hanyagold akkor. Azokban sem fordul elő sok reális szereplőábrázolás.

Igazából rengeteg olyan dologba kötsz bele EL esetében, ami nem igaz rá, és szerintem csak azért teszed ezt, mert te iszonyatosan utálod. Azért remélem, azt aki szereti ezt a sorozatot, még nem utálod.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macha 2006.08.30. 17:12-kor.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Visszatérve a Cowboy Bebop és Elfen Lied összehasonlításra.
A CB-ot amiatt vetítették például 16-os karikával, mert olyan dolgokat, elemeket tartalmazott, amit minden bizonnyal a 16 éven aluli korosztály nem fog fel, nem ért meg. Elfen Lied-ben inkább a vizualításra törekedtek, és ahogy Rage is mondta, telepakolták meztelen kislányokkal, fanservice-el és sok sok vérrel. Ezek mögött nincsen semmi, amit egy gyerek nem értene meg.

Őszintén, képzeljük el a sorozatot fanservice, meztelen kislányok és vér/véres jelenetek nélkül.
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Pata írta: Őszintén, képzeljük el a sorozatot fanservice, meztelen kislányok és vér/véres jelenetek nélkül.
Képzeljük el a CB-t űrhajók, fegyverek, gonosz bácsik-nénik nélkül, mert ezek olyan erőszakos dolgok. Lássukcsak mi marad így a sorozatból. :D

Semmi, mert a szereplők meghalnak levegő nélkül az űrben már a sorozat legelején. :D
Szerinted mennyien vennék a sorozatot? Kasszasiker lenne? :D

Egyébként szerintem nagyon alábecsülöd a mai gyerekek értelmi felfogóképességét. És elárulok még egy dolgot...Nem korfüggő a dolog. :wink:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az EL igenis lehetne egy jó sorozat, vér, loli, meg minden egyéb nélkül. Ha vennék csak azt a vonalat, h a másság miatt kitaszítanak egyeseket, és ez, milyen hatással van az amúgy normális és békés kitaszítottakra, akkor lehetne egy jó anime egy komolyabb mondanivalóval. De nem hegyezik ki a storyt erre... és ez hiba.

Már nem emléxem a nevekre, de pl a srác akinek Lucy kinyírta a családját kiskorában, igenis irreálisan reagál arra mikor kiderül h Lucy az aki mindezt megtette.

Ahogy CB-t is lehetne csinálni űrhajók és fegyverek nélkül... csak egészen mást kapnánk. A CB-t nem az űrhajók és a lövöldözések teszik igazán CB-vé, EL viszont attól EL, mert loli+fanservice+blood+gore...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Macha írta:Képzeljük el a CB-t űrhajók, fegyverek, gonosz bácsik-nénik nélkül, mert ezek olyan erőszakos dolgok. Lássukcsak mi marad így a sorozatból. :D
A probléma: a CB egyiket sem viszi túlzásba (oké, van Faye xD de kb. annyi a fanservice), az Elfen lied viszont élvezettel fetreng a vérben és a lolifanservice-ben, így komolytalanná, komolyan nem vehetővé válik az egész. Plusz, a CB-ben az űrhajók, fegyverek, stb. a világ része, míg az EL-ben lehet mondani, hogy OMG IT IS SOCIETY de azért valljuk be, az átlagember nem erőszakol lolikat otthon, és az átlag emberek nem lesznek tömeggyilkosok azért, mert gyerekkorukban csúfolták őket.

Egyébként pedig imo valami nem azért lesz "komoly", mert nincs benne humor. Attól legfeljebb pozőr lesz. A CB komolyságát abszolút semmiben nem befolyásolja az, hogy mennyi poén van benne. Humor, humoros szituációk = élet része. (És azért a CB és az EL nagyon nincsenek egy súlycsoportban...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ezt már Mayer, és én is mondtuk neki...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

csak mufurc jobban fogalmazta meg :-P
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Mayer írta:Az EL igenis lehetne egy jó sorozat, vér, loli, meg minden egyéb nélkül. Ha vennék csak azt a vonalat, h a másság miatt kitaszítanak egyeseket, és ez, milyen hatással van az amúgy normális és békés kitaszítottakra, akkor lehetne egy jó anime egy komolyabb mondanivalóval. De nem hegyezik ki a storyt erre... és ez hiba.
Először is, szerintem van elég csak erre a vonalra épülő, dögunalmas sablon élőszereplős film. Akinek ez kell van mit néznie.
Másodszor, ha valaki más, ha valaki erősebb, ügyesebb, gazdagabb, vagy akármiben sokkal jobb mint az átlag, azt általában nem szokták csak úgy békés módon elűzni, azt megverik, megölik, megkínozzák, megcsonkolják, stb. Ilyen az emberi természet. Sokaknak fájhat, hogy az Elfen Lied mennyire jól és valóságosan bemutatja az embereknek ezt az oldalát, nem tetszik sokaknak, hogy ezt a tabutémát egyáltalán fel meri hozni ilyen részletességgel.
Fölhozza sok más alkotás is ezt a témát, de nem tesznek bele ennyi vért, erőszakot, pedig az emberek képesek ennyi bűnt elkövetni az ellen, aki más mint a többség. Az EL utálók legnagyobb köre ebből a rétegből adódik szerintem. Ennyi vér és erőszak feltétlenül szükséges ahhoz, hogy ezt a témát valóságosan vissza lehessen adni.
Mayer írta:Már nem emléxem a nevekre, de pl a srác akinek Lucy kinyírta a családját kiskorában, igenis irreálisan reagál arra mikor kiderül h Lucy az aki mindezt megtette.
Kouta...
Nos, a srác hazudott Lucynak. Szerintem természetesen reagált rá, hiszen átverte a lányt. Most ez is egy teljesen szubjektív dolog. Azt mondod nem reagált rá reálisan. A legtöbb ember lehet hogy nem ezt tette volna. De ettől még nem irreális a reagálása. Én, ha Kouta helyében lettem volna, megbocsátottam volna Lucynak. Akkor most én egy irreálisan gondolkozó ember vagyok ettől?:)
Mayer írta:Ahogy CB-t is lehetne csinálni űrhajók és fegyverek nélkül... csak egészen mást kapnánk. A CB-t nem az űrhajók és a lövöldözések teszik igazán CB-vé, EL viszont attól EL, mert loli+fanservice+blood+gore...


Háát, CB nekem nem jelent többet igazából egy sablon űrhajós lövöldözős animenel, EL viszont egy igazi remekmű a számomra.

-----
mufurc írta: A probléma: a CB egyiket sem viszi túlzásba (oké, van Faye xD de kb. annyi a fanservice), az Elfen lied viszont élvezettel fetreng a vérben és a lolifanservice-ben, így komolytalanná, komolyan nem vehetővé válik az egész. Plusz, a CB-ben az űrhajók, fegyverek, stb. a világ része, míg az EL-ben lehet mondani, hogy OMG IT IS SOCIETY de azért valljuk be, az átlagember nem erőszakol lolikat otthon, és az átlag emberek nem lesznek tömeggyilkosok azért, mert gyerekkorukban csúfolták őket.
Ez csak annyit jelent, hogy ez az anime nem átlagemberekről szól, valamint hogy nem is átlagembereknek. :D
Lássuk csak ezt az "átlag emberek nem lesznek tömeggyilkosok azért, mert gyerekkorukban csúfolták őket " részt.
Lucy-t egyrészt nemcsak csúfolták, hanem bántották is, megölték a kutyáját, stb.
Lucynak különleges hatalma van. Engem is sokat piszkáltak az iskolában, ezért kicsit jobban tudom mit tenne meg egy gyerek ha lenne hasonló hatalma.
Ha nekem lett volna hasonló hatalmam általánosban, amikor rengetegen bántottak, megvertek 5 évvel idősebb nemzetiségiek az iskolában stb, megöltem volna őket habozás nélkül. Meg is akartam őket ölni, de nem voltam elég erős hozzá. De ha elég erős lettem volna, habozás nélkül széttéptem volna őket. Gondolom, akkor én most nem számítok az átlagember kategóriájába. Hidd el, ha találkoznák pár emberrel az általánosból, és lenne fegyverem, szétlőném a hülye fejüket, szívesen látnám pár ember agyvelejét a földön a lábam elött. És lelkiismeretfurdalásom sem lenne. Sőt, örülnék hogy pár szeméttel kevesebb élne a földön.
Amíg te nem éltél át hasonlót gyerekkorodban, mint Lucy, vagy én, vagy bárki hasonló, addig csak elméleteket irogathatsz ide arról, amiről gőzöd sincsen valójában. Gőzöd sincsen róla, hogy egy gyerek akit mindenki csak piszkál, megver és bánt, mi mindenre lenne képes, ha lenne egy kis hatalma, ami erősebbé teszi a többi emberrel szemben.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Macha írta:Ez csak annyit jelent, hogy ez az anime nem átlagemberekről szól, valamint hogy nem is átlagembereknek. :D
Jaaaaajjj... az ég szerelmére már. :wwall: Igen, az EL csak az igazi hardcore embereknek való! Nem ám a kis pisiseknek, akik még pokemont néznek!! (Egyébként meg arról, hogy a Bebop csak űrhajós-lövöldözős anime: kicsit oda kéne figyelni rá. Csak mert nem rágja szájba a mondanivalóját, az attól még ott van. Csak éppen nem árt egy bizonyos adag érettség a megértéséhez.)
Macha írta:Lucynak különleges hatalma van. Engem is sokat piszkáltak az iskolában, ezért kicsit jobban tudom mit tenne meg egy gyerek ha lenne hasonló hatalma. (...) Kép
Akkor most idéznék egy nagyon jó hozzászólást egy másik fórumról:

"Srácok, azért gondolkozzatok már el arról. hogy miket írtok itt össze. Most attól függetlenül, hogy nekem mi a véleményem erről az animéről, volna egy néhány észrevételem.
Az emberölés bűn. Nem csak a hatályos törvények szerint, hanem a mindenkori erkölcs és emberi jóérzés szerint. Amit Lucy tesz a sorozatban, az mindenképpen elítélendő! Én megértem, hogy nehéz gyermekkora volt, sőt el se bírom képzelni, hogy miken mehetett keresztül, de az oktalan gyilkolászást semmi se legitimizálhatja. Akármilyen mérges, elkeseredett, vagy éhes/beteg/akármi vagy, nem ölsz embereket!!!
Én most nem azt mondom, hogy fel kell háborodni az EL történetén, és el kell ítélni az egészet, de azért könyörgöm ne írjatok már ilyeneket, hogy: "nem Lucy a hibás, mert csak azért ölt embereket, mert..."

A fenébe is, nem véletlenül találták ki azokat a korhatár-karikákat. Mostmár tényleg úgy érzem, hogy az ebbe a topikba írogató néhány 14 alatti gyereknek tényleg nem kellett volna megnézni ezt az animét. Vagy legalábbis szülői felügyelettel, hogy néhány dolgot azért tisztázni lehessen.

Amúgy Lucy szerintem a legjobb karakter az egész sorozatban, sőt, talán az egyetlen jó karakter, de akkor se kell szimpatizálni azzal, amit tesz."



(A többiről pedig annyit, hogy nagyjából 14-16 évesnek lőném be a korodat. Ha eltaláltam, akkor csak remélni tudom, hogy majd kinövöd ezt a korszakot, ha ennél idősebb vagy, akkor inkább no comment.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

good posting :-P

ANGS ANGST ANGST, engem is szivattak a suliban, de mégse kívánom azt hogy pusztuljanak el...

Lucynek meg volt hatalma, nagyon jó, kinyírták a kiskutyáját, oké, megérdemeltek egy büntetést, azok akik kinyírták a kiskutyát, de aztán az egyéb többi embernek miért kellett kimúlnia? Egy kis hazugság miatt kinyírni egy egész családot, és akkor azt mondani, "jah, hát hazudtam, végülis megérdemelte a fater meg a kishugi h kinyírják őket... szal megbocsátok lucy, let's make out".

Nem értem h ha Japánban megbukott az EL akkor a világ többi táján mitől ilyen hatalmas "remekmű"... (még akkoris ha nekem végülis tetszett....)
Kép
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

Ez a te véleményed Mufurc, enyémet nem fogod megváltoztatni.
Erre az emberölés bűn dumára a válaszom:

Ha embert ölsz, bűnt követsz el, ha háborúban teszed ugyanezt, hős vagy. Egy álszent, mocskos, undorító faj az ember, ha valaki ezt még nem vette volna észre. És rajtam egy ilyen mocskos faj nem fog uralkodni, egy ilyen mocskos fajnak nincs joga felettem ítélkezni.
Az egész emberi társadalom véleményem szerint csak egy állatkert, és én nem tartom a részének magamat. Ennélfogva köpök a törvényeikre is, amikkel ezt az állatkertet igyekeznek fenntartani.
Ezt a témát viszont nem kívánom itt tovább folytatni, mert már nagyon offtopic. Pm-et írjon aki akar, de itt zárjuk le.
Mayer írta:
Lucynek meg volt hatalma, nagyon jó, kinyírták a kiskutyáját, oké, megérdemeltek egy büntetést, azok akik kinyírták a kiskutyát, de aztán az egyéb többi embernek miért kellett kimúlnia? Egy kis hazugság miatt kinyírni egy egész családot, és akkor azt mondani, "jah, hát hazudtam, végülis megérdemelte a fater meg a kishugi h kinyírják őket... szal megbocsátok lucy, let's make out".
Nem kis hazugság volt. Nem is a hazugság volt a lényeg, hanem a belőle vonható következtetés. Az, hogy valójában nem szereti Lucyt, és nem meri bevallani ezt neki. Ő volt az első ember az életében aki iránt elkezdett valamit érezni, azért képzeld kicsit magad a helyébe, hogy mit érezhetett ekkor.
Levonta a következtetést, hogy csak játszott vele végig valójában, aztán elmegy a barátnőjével szórakozni. A helyében én is kinyírtam volna.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

:rozsaszintancoloelefant:
Macha írta:Az egész emberi faj véleményem szerint csak egy állatkert, és én nem tartom a részének magamat. Ennélfogva köpök a törvényeikre is.
Ezt nem kommentálom (talán kinősz belőle egyszer), csak annyit jegyeznék meg, hogy tetszik vagy nem, te is az emberi faj része vagy. :3 Semmivel nem vagy felsőbbrendűbb senkinél.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Macha írta: Másodszor, ha valaki más, ha valaki erősebb, ügyesebb, gazdagabb, vagy akármiben sokkal jobb mint az átlag, azt általában nem szokták csak úgy békés módon elűzni, azt megverik, megölik, megkínozzák, megcsonkolják, stb. Ilyen az emberi természet. Sokaknak fájhat, hogy az Elfen Lied mennyire jól és valóságosan bemutatja az...
Jó, számomra itt vesztette el a post a komolyságát! :P

Macha írta:Ha nekem lett volna hasonló hatalmam általánosban, amikor rengetegen bántottak, megvertek 5 évvel idősebb nemzetiségiek az iskolában stb, megöltem volna őket habozás nélkül. Meg is akartam őket ölni, de nem voltam elég erős hozzá. De ha elég erős lettem volna, habozás nélkül széttéptem volna őket. Gondolom, akkor én most nem számítok az átlagember kategóriájába. Hidd el, ha találkoznák pár emberrel az általánosból, és lenne fegyverem, szétlőném a hülye fejüket, szívesen látnám pár ember agyvelejét a földön a lábam elött. És lelkiismeretfurdalásom sem lenne. Sőt, örülnék hogy pár szeméttel kevesebb élne a földön.
Amíg te nem éltél át hasonlót gyerekkorodban, mint Lucy, vagy én, vagy bárki hasonló, addig csak elméleteket irogathatsz ide arról, amiről gőzöd sincsen valójában. Gőzöd sincsen róla, hogy egy gyerek akit mindenki csak piszkál, megver és bánt, mi mindenre lenne képes, ha lenne egy kis hatalma, ami erősebbé teszi a többi emberrel szemben.
OMG, GET A RAZORBLADE!!! You need to cut yourself NOW!!!

Mellesleg Cheer up, emo kid, tudjuk, hogy a világ nem ért meg, és hogy mennyire rossz gyerekkorod volt, de amíg análisan nem zaklattak, addig azt kell, hogy mondjam, hogy sokaknak voltak hasonló, elég rossz emlékei általános/középisklában, mert mindenhol akad egy/több tarparaszt, aki megkeseríti az embernek az iskolai éveket.
De neked már komoly pszichológiai segítségre van szükséged. Nem viccelek. Vagy egy borotvapengére. Talán még az is lenne a jobb...

EL-hez még kicsit valamit hozzáfűznék:

I LIEK! BEST ANIMU EVAR! OMG IT'S SO DEEP! I HATE MYSELF... :cries:
mufurc írta::rozsaszintancoloelefant:
Egyetértek: :rozsaszintancoloelefant:
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Itt jó sok minden elhangzott, úgyhogy csak pár dolog:
Macha írta:Először is, szerintem van elég csak erre a vonalra épülő, dögunalmas sablon élőszereplős film. Akinek ez kell van mit néznie.
Például? 5-10 igazán jó, ezen a témán alapuló filmet azért említhetnél, engem érdekelne... Egyébként meg, ha nem folyik valamiben literszámra a vér, és nem mutogatnak meztelen női melleket, az már dögunalmas? És sablon?
Macha írta:Ennyi vér és erőszak feltétlenül szükséges ahhoz, hogy ezt a témát valóságosan vissza lehessen adni.
Nem, nem szükséges. Nézd meg pl az Infinite Ryviust. Egy csepp vér sem folyik benne, mégis, olyan páratlanul ábrázolja az emberi kegyetlenséget, hogy egy bizonyos ponton, nem vicc, szó szerint fizikai fájdalmat éreztem a nézése közben.

Írod továbbá, hogy animékben nincs realisztikus karakterábrázolás. LOL. Erre megintcsak azt tudom mondani: nézz Ryviust... :D
Macha írta:Amíg te nem éltél át hasonlót gyerekkorodban, mint Lucy, vagy én, vagy bárki hasonló, addig csak elméleteket irogathatsz ide arról, amiről gőzöd sincsen valójában. Gőzöd sincsen róla, hogy egy gyerek akit mindenki csak piszkál, megver és bánt, mi mindenre lenne képes, ha lenne egy kis hatalma, ami erősebbé teszi a többi emberrel szemben.
Honnan tudod, hogy nem? Egyébként, imho sokkal jobb lenne, ha nem ezzel a cuccal, hanem pl az Evangelionnal váltanád meg a világot. Abból talán levonnál olyan következtetéseket, hogy "nem futhatok el az emberi kapcsolatok elől, még ha az fájdalommal jár is" meg "értékes vagyok, mint egyén, anélkül, hogy bármilyen elvárásnak meg kéne felelnem" és hasonlók- ezek azért konstruktívak, szemben ezzel a "dögöljön meg az egész emberiség, gonoszak, én nem is tartozom közéjük" gondolattal. Btw, téged olvasgatva beigazolódni látszik, amit Rage mondott anno:
Rage írta:Ennek az animének ugyanis van mondanivalója, mégpedig az, hogy az emberiség egy rakás szemét, amit a dicloniusoknak jogában áll kiirtani.
Most komolyan. Biztos jó neked, hogy ezt szűröd le ebből az egészből?
Arról nem is beszélve, hogy a véleményednek semmi köze az anime értékéhez vagy értéktelenségéhez, hanem a te aktuális lelkiállaptodról/hangulatodról/korszakodról, vagy személyes rossz élményeidről szól...
:rozsaszintancoloelefant:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

:goodpost:
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Macha írta:Ha embert ölsz, bűnt követsz el, ha háborúban teszed ugyanezt, hős vagy.
Ez igaz, ugyanakkor a háború, az egyik legnagyobb ostobaság, amit az ember valaha is kitalált, és háborúban se mindegy, hogy miért ölsz.
Macha írta:Egy álszent, mocskos, undorító faj az ember, ha valaki ezt még nem vette volna észre.
Bennem is felmerült a gondolat, miközben az Elfen Lied-et néztem, hogy ki is az igazi szörnyeteg valójában, de azért ezt nem kéne mondanod. Hadd legyek egy kicsit off, és idézek Alexandre Dumas-tól: Minden általánosítás veszélyes, még ez is.
Macha írta:Nos, a srác hazudott Lucynak. Szerintem természetesen reagált rá, hiszen átverte a lányt.
Lehet, hogy átverte, de, ha így van akkor is tőle kellett volna megkérdeznie, hogy miért. Teljesen érthető, hogy nem bízott az emberekben, és, hogy félreérthető volt, amit látott a fesztiválon, de azért tisztességesebb lett volna, ha megkérdezi.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Macha írta:Egy álszent, mocskos, undorító faj az ember, ha valaki ezt még nem vette volna észre.
Na igen, valószínűleg ezért sem jött be nekem az Elfen, mert én alapvetően szeretem az embereket. (Pedig nyugi, megvolt az általános iskolás "kalandom" nekem is, sőt, ha neked általánosban vége lett, még jobban is jártál, mint én...) Szóval valahogy eddig azt tapasztaltam, hogy a "leghardcoreabb" EL-fanok általában azok az emberek, akik szívesen megölnék az egész világ lakosságát, és ez az anime csak egy eszköz, amivel "takarózhatnak", meg úgy érzik, hogy ha Lucy megtehette, amiket tett, akkor most már nekik is jogukban áll. (Ha már animés példaképet kellene mondanom, inkább maradok Vash-nál. :D Ő is kapott eleget a múltban, mégsem állt neki kiírtani a fél bolygót, pedig még könnyebb dolga is lett volna, mint Lucynak.)
Rossi írta:Egyébként, imho sokkal jobb lenne, ha nem ezzel a cuccal, hanem pl az Evangelionnal váltanád meg a világot. Abból talán levonnál olyan következtetéseket, hogy "nem futhatok el az emberi kapcsolatok elől, még ha az fájdalommal jár is" meg "értékes vagyok, mint egyén, anélkül, hogy bármilyen elvárásnak meg kéne felelnem" és hasonlók- ezek azért konstruktívak, szemben ezzel a "dögöljön meg az egész emberiség, gonoszak, én nem is tartozom közéjük" gondolattal.
Jó meglátás, és igaz is. :) Szóval az EVA is kellően antiszoc- és angst-párti, de abban legalább benne volt a mondanivaló, hogy "Ide vezet az, ha valaki falakat húz maga és a világ közé." Ellenben az Elfen azt mondja: "Öld meg mindet, azt is akivel eddig még életedben nem találkoztál, mert mind romlott a velejéig! Jogod van hozzá, a végén még megbocsátást is kapsz, és persze igazat adnak neked." Ha valaki az Elfen ezen részét képes annyira komolyan venni, hogy a valósággal bármilyen párhuzamba állítja, az már félelmetes, és lehet tényleg jobb, ha felkeres egy orvost.
Rage írta:Ennek az animének ugyanis van mondanivalója, mégpedig az, hogy az emberiség egy rakás szemét, amit a dicloniusoknak jogában áll kiirtani.
És ez idáig még részemről nem is lenne gond, ameddig egy kitalált történet szintjén marad a dolog. A gond az, amikor egyesek magukat hiszik dicloniusnak...
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

NEM HISZEM EL!!! Nem járok erre 1-2 napig és máris mivanitt!!!! Vááá ez halálkirály! Sikerült egy igazi kis serial-killah-t fognunk! Nagyon jó Macha! Csak így tovább! Várj ez a kedvencem:
Macha írta:Az egész emberi társadalom véleményem szerint csak egy állatkert, és én nem tartom a részének magamat. Ennélfogva köpök a törvényeikre is, amikkel ezt az állatkertet igyekeznek fenntartani.
Ezt a témát viszont nem kívánom itt tovább folytatni, mert már nagyon offtopic. Pm-et írjon aki akar, de itt zárjuk le.
Ez a "nyomok egy isteni kinyilatkoztatást, de ne kommenteljetek rá mert félek hogy cikis lesz" stílus! Nem para, csak ne várd, hogy tényleg mindenki pü-zni fog... :D
Mi az hogy nem tartod részének magadat... Kis fogaskerék vagy a téged kínzó gépezetben nyehehe...

Amúgy a dolognak van egy legfőbb és legvidámabb tanulsága: Van ideális célközönség az EL számára! Mostmár ismerünk legalább 1 személyt!

Asszem Machának gyakrabban kéne a fórumot látogatnia... Felpezsdülne itt az élet ;D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Amúgy a dolognak van egy legfőbb és legvidámabb tanulsága: Van ideális célközönség az EL számára! Mostmár ismerünk legalább 1 személyt!
Macha már a harmadik ilyen ember volt részemről, akit ismerek. :D Csak azt nem értem, hogy az ilyen fanok miért mindig azzal kezdik, hogy "tökéletes lélekábrázolás/isteni dráma/remek történet/stb."? Nem lenne egyszerűbb bevallani, hogy "Gyűlölöm az embereket, és az Elfenben tökéletesen bemutatták egy embergyülőlő lény gondolatvilágát, ezért úgy éreztem, hogy kicsit helyettem is bosszút állt"? Csak azért kérdezem, mert ez legalább igaz is lenne az Elfenre, és nem belemagyarázott elemként jelenne meg. (Jah tudom, akkor már nem deep, meg nem hardcore, de speciel ezt sem értettem soha, én pl. a Dokuro-chanra 10-et adtam, ami köztudottan egy véres és agyatlan vígjáték, de ettől még nem érzem magam kevesebbnek vagy bármi, és egy komoly animét ugyanúgy megnézek. :D)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Macha írta:Ha embert ölsz, bűnt követsz el, ha háborúban teszed ugyanezt, hős vagy. Egy álszent, mocskos, undorító faj az ember, ha valaki ezt még nem vette volna észre. És rajtam egy ilyen mocskos faj nem fog uralkodni, egy ilyen mocskos fajnak nincs joga felettem ítélkezni.
Az egész emberi társadalom véleményem szerint csak egy állatkert, és én nem tartom a részének magamat. Ennélfogva köpök a törvényeikre is, amikkel ezt az állatkertet igyekeznek fenntartani.
Ezt a témát viszont nem kívánom itt tovább folytatni, mert már nagyon offtopic. Pm-et írjon aki akar, de itt zárjuk le.
Van egy rossz hírem. Ezt előtted már nagyonnagyonnagyonsok ember gondolta, és mindenkinél elmúlt (vagy így, vagy úgy.) Te sem fogod megúszni. :banan: :banan: :banan:
Válasz küldése