Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Rage írta:Tegnapelőtt sikerült végignéznem e "remekművet", a hétvégén várható egy hosszabb "mélylélektani elemzés" a sorozattal kapcsolatban. STAY TUNED.
No hát, no hát... *készíti a kólát és a popcornt :dirr:*
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Elfen Leid örök mint a R&R ::japhaha:: ::japhaha::
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Rossi írta:
Rage írta:Tegnapelőtt sikerült végignéznem e "remekművet", a hétvégén várható egy hosszabb "mélylélektani elemzés" a sorozattal kapcsolatban. STAY TUNED.
No hát, no hát... *készíti a kólát és a popcornt :dirr:*
:shock: *kiváncsian leül Rossi mellé*
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

:weh: *csendben figyel a sarokból*
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*fütyül* KEZGYE MÁN A PRODUKCIJÓT!
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nyugalom emberek, Rage mondta, hogy hétvégén lesz a premier. :D Én is várom már nagyon, de szombatnál előbb nem kezdi, sőt ha még fokozni akarja a hangulatot, vasárnap éjfél előtt 5 perccel rakja fel. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ez vicces lesz XD Már nagyon várom a fejleményeket! ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

mufurc írta:*fütyül* KEZGYE MÁN A PRODUKCIJÓT!
*félig suttogva->*nyugi! ráérünk^^"
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nyugalom, holnap megírom a beígért rövidke esszét, addig viszont legyetek türelemmel. :dirr: Az ezzel kapcsolatos chat-jellegű kommenteket az Offtopic-ba postoljátok inkább.

-----

És íme. Tudom, szar lett, meg hosszú, meg biztos sokmindent kihagytam, de most így sikerült. Aki végigolvassa, annak köszönöm a türelmet. :dirr:

Edit [09.17.]: File leszedve a biztonság kedvéért (kilinkelgetés). Aki nem tudta elolvasni, és kíváncsi rá, az írjon egy mailt és elküldöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2006.09.17. 00:09-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Az utsó sort olvasva, lehet, hogy nem ide kéne írnom, de szórakoztató volt ez a kis esszé akárcsak az egész topic, így fél2 tájt.
Rage írta:MIRE HIRTELEN MEGJELENIK A KIS KOUTA FEJE, ÉS ORDÍT, HOGY "MOU YAMETE YO!!!
Vicces hogy egy év távlatából hogy hatnak ezek a dolgok. Visszakerestem (mert már nem rémlett) és én is megszakadtam rajta :lol:
Asszem még keresek egykét "jó" részt :D
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az a baj, hogy tökéletesen tudtam milyen esszét fogok olvasni, és éppen ezért nem tetszett amit írtál, de igazából ez az egész topik kezd eltolódni valami felé, ami már nem az animéról szól. Sokkal inkább arról, hogy megmutassuk, kinek mik jelentenek értékeket, és bebizonyítsuk, hogy az értékrendünk a másiké felett van. Kétlem, hogy a közeljövőben konszenzusra jutna a két tábor.

Megígértem Hikarinak, hogy nem fogok messzemenő és értelmetlen vitákba belemenni, úgyhogy nem fogok. És különben is hajnali kettő.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gratula Rage, nagyon jó lett. :D
A "büdös nő" nekem valahogy kimaradt, de LOL. XDD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

"-Te, Józsi, mi lenne, ha mondjuk valami gagyi fanservice-es ügyetlenkedés után Nyuu udapisilne Koutáék házának padlójára?"

Rage, ezt te nem érted!!! Ez arról szólt, hogy bemutassa az ártatlanságát és tiszta, gyermeki lelkét!!!4 És ezt nem lehetett volna máshogyan bemutatni!!! Teljesen félreértettél mindent!!!4444

*eszi a popcornt*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Rage írta:És íme. Tudom, szar lett, meg hosszú, meg biztos sokmindent kihagytam, de most így sikerült. Aki végigolvassa, annak köszönöm a türelmet. :dirr:
Ne köszönd, inkább én köszönöm meg, hogy szórakoztatsz ezen a gyönyörű szombat reggelen. :mrgreen:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

:thumb:
LOL. köszi. megvan a mai alaphangulat.
...ebből lehetett volna egy normális sorozatot csinálni, kevesebb
bugyuta fanservice-szel, kevesebb klisével és egy jobb stábbal.
egyetértek, de sztem a forgatókönyvet is újra lehetne írni.

érdekes, így (majdnem) egy év után már nem hiszem, h újra végig tudnám nézni... :?

*hagyjatok egy kis popkornt*
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Végigolvastam az esszét és kb ezek a dolgok fogalmazódtak meg bennem is, kisebb eltérésekkel.

Én egyébként úgy tartom, hogy az Elfen lied egy abszolút közepes anime, aminek túl nagy reklámja van.
Meg lehet nézni, de a brutalitáson kívül nem találtam benne semmi extrát.

Nekem speciel nem nyerte el a tetszésemet, de mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy jónak tartja-e vagy sem.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nna, ez az érdekesség az imént jutott eszembe, az esszé végigolvasása után, és most mindenféle támadó cél nélkül leírom.
Az vetődött fel bennem, hogy az Elfen Lied az összes olyan sztereotípiát hordozza, amiket az emberek - akik nem ismerik mélyrehatóan az animéket - az animékre szoktak mondani.

Milyen közismert általánosítások élnek az emberek fejében az animékkel kapcsolatban?
1. Indokolatlan, részletesen ábrázolt brutalitás, cenzúrázatlan erőszak, hektoliternyi vér
2. Szexuális perverziók nyílt ábrázolása
3. Lapos sztori, melyet úgy próbálnak tálalni, hogy érdekesnek, bonyolultnak tűnjön, pl. sci-fi körítéssel.

Ha jobban belegondolunk, az Elfen Lied szinte tökéletesen ezekből építkezik. Aki megnézi a sorozatot, és előtte nem látott animéket, valószínűleg a fent említett összes előítélete megerősítést nyer.

Ebből adódóan kétféle következtetést tudok levonni a sorozat készítésének céljával kapcsolatban:
1. Az Elfen Lied szándékosan eltúlozva használja fel ezeket az elemeket, feltehetőleg szándékos megbotránkoztatás, polgárpukkasztás céljából
2. Az Elfen Lied egy anime-paródia, mely kifigurázza a köztudatban élő anime-kliséket

Ezek után már nem is igazán tudom elképzelni, hogy ezt az animét valóban komoly szándékkal, drámának szerették volna készíteni, külföldi közönség számára. (Ha mégis, akkor itt és most megsértődök, és kikérem magamnak az egész külföldi nézőközönség nevében.)

(Az EL topic halhatatlan! :dirr:)
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hát így, hogy kicsit leülepedett bennem ez az anime, belátom van némi (na jó elég sok igazság) abban amiket itt irogattok. DE mindezek ellenére van egy hangulata az EL-nek, ami képes magávalragadni az embert. Lehet akármilyen sablonos a sztori, elnagyolt a karakterrajz ,stb. akkor is képes vagyok nem a hibákat keresni benne, hanem élvezni a cselekményt, és ezért sztem 10/1-es és ahhoz hasonló értékelések számomra nem reálisak (az kb a 10/5-6).

Én ugyan nem tartom magam vmi hihetetlenül jártasnak az animeok terén, de elég sok filmet láttam és így van némi összehasonlítási alapom. Az EL-t én leginkább egy akciófilmhez, popcorn mozihoz hasonlítanám (azt hiszem ti is többször megjegyzitek, hogy arra a piacra szánták), és mint olyan igenis megállja a helyét. Sok a vér meg a fanservice? Egyszerű és sablonos a sztori, de mégis szolgál némi tanulsággal? Engem ez igencsak emlékeztet néhány b, de akár a kategóriás akciófilmre. És mint olyan szerintem tökéletesen megállja a helyét.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

outsyder írta:egyetértek, de sztem a forgatókönyvet is újra lehetne írni.
Legyünk őszinték. :D Ha a mangával csak a címük lenne azonos, talán még kisülhetne egy jó anime a dologból.
Hikari írta:Ebből adódóan kétféle következtetést tudok levonni a sorozat készítésének céljával kapcsolatban:
1. Az Elfen Lied szándékosan eltúlozva használja fel ezeket az elemeket, feltehetőleg szándékos megbotránkoztatás, polgárpukkasztás céljából
2. Az Elfen Lied egy anime-paródia, mely kifigurázza a köztudatban élő anime-kliséket
1. De ezt azért csinálja, hogy a gore és loli fanok megvegyék. (meg az amcsik XD)
2. Bár úgy lenne, bekerülne a kedvenceim közé. :dirr:
ecoban írta:Az EL-t én leginkább egy akciófilmhez, popcorn mozihoz hasonlítanám (azt hiszem ti is többször megjegyzitek, hogy arra a piacra szánták), és mint olyan igenis megállja a helyét.
Jó, de egy animétől azért nem ezt várnám. (Hasonló okok miatt vagyok pipa pl. az olyan shounen fighting animékre is, ahol a történet annyiból áll, hogy sok random karakter gyakja egymást.) Szóval készüljön amerikai piacra, készüljön vér fanoknak, mit bánom én, de azért legyen már benne valami plusz, ami megfogja azokat az embereket is, akik nem vér- és loli mániások. A készítők is jobban járnának, ha a célközönségen kívül másoknak is bejön a film, nagyobbat kaszálnak. Amúgy az sem mentség, hogy "amerikai piacra készült", mert pl. a Trigun is olyan, és ahhoz képest "enyhén" jól sikerült. :D
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Jó lett ez a kis esszé, grat! :dirr:
Amúgy sajna télleg az a gond,hogy van olyan, akinek az EL az első animéje, és vagy egy életre elítéli az animéket, vagy "emo kid" lesz vagy nem ember vagy fene tudja xD
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

mi az az "emo kid"?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Jah, mint amikor tegnap a Westendben ExVeevel:
" Ez emo kid" "Nem, ez nem az. De aaaaz! Na az már emo kid" "És az? Ja, az egy nagymama" :dirr:

de ez már nem ide tartozik. ^^'
2. Az Elfen Lied egy anime-paródia, mely kifigurázza a köztudatban élő anime-kliséket
Erre nem is gondoltam..mindenesetre paródiának sem túl jó. xD
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nos lehet hogy kissé sokra tartottam anno az El-t /azóta sok mélyebre ható animét megnéztem mint pl berserk, texhnolyze stb/ és hát asszem valóban kicsit sokra tartottam ezt az El-t de ami azt illeti nekem továbbra sincs vele bajom.. nekem tetszett. És ahoz képest, hogy mennyien leszólják, mégis nagy fóruma van, de egy biztos. még egy ilyen nincs :D /nem azért mert világmegváltó dolgok történnek benne/ hanem egyszerüen van Elfen lied, és ennyi. Még egy ilyen hasonló nincs. szal az anime kategórián belül is a apritós/hentelős/kicsit elgondolkodtatós animéken belül verhetetlen :dirr: :-P a vért tényleg sokszor eltulozzák, sőt amikor a sok karú kiscsaj szétszaggatja azt a nőt aki éveken keresztűl tartotta benne a leleket, látszik ahogy az egész bordázata /tényleg az egész/ kiszakad.. de amikor a nő meg nyomja a gombot csak deréktól lefelé hiányzik :D na sebaj.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Szerintem inkább csak az apritós/hentelős animékben verhetetlen..^^'
Válasz küldése