Fruits Basket

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

jamm..idő után..ruha nélkül:) :lol: Nagyon jó kis helyzetek alakultak belőle. Én nem tudom, nem vettem észre hogy az összes Sohma ki akart volna kezdeni Tohru-val, persze lehet hogy nem figyeltem. Nagyon jó pögős részek vannak benne. Régen láttam már lehet megint belenézek majd...most hogy itt olvastam hiányzik Kyo "elviselhetetlen" temperamentuma... :wink:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát Momiji biztosan ^^ persze nem úgy...
De inkább csak simán baromira kedvesek vele ^^
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Én szeretem a Fruits Basket-et,hamarosan az első 5 részét megkapom majd!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én szívesen kölcsönadnám az egész sorozatot, mert megvan, csak az a baj, hogy az eredeti japán hang mellett van rajta angol is és nem vagyok akkora galád, hogy azt terjesszem... ugyanis kicsit hmm... gagyisztikus...
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

nekem az egyik kedvencem a Fruits Basket! :D
a nővérem tölt animéket Total Commander-el.
a másik amit nagyon szeretek az a Wolf's Rain! :D
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Jajjj, az angol verzió... hm... hallottam már pár anime angol szinkronját, de szerintem a Fruits Basket-é az egyik legrosszabb...... MIT TETTEK EZEK AYAME HANGJÁVAL??? :shock:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nem kell angolul nézni... ^^""""
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Csak kíváncsiságból néztem bele... bár sejtettem hogy rossz lesz, de fogalmam se volt hogy ennyire... :D
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

én még nem láttam angolul... tényleg olyan rossz? majd megnézünk egy részt! :roll:
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Nem olyan régen láttam és nekem nagyon tetszett, iszonyat jókat rötyögtem rajta. :) A kedvencem Kyo volt, a bocisrác Haru, de leginkáb talán az írósrác Shigure. Tudtátok, hogy a seiyuuja ugyanaz, mint a Bleach-es Byakuyáé? NAGGYON durva. :lol:
Egyébként szerintem sem próbált meg mindenki ráhajtani Tohrura, csak mind szimpatizáltak vele. Kicsit mókás volt, hogy egy olyan egyszerű lélek, mint ő, úgy le tudta fegyverezni az összes Sohmát és a végén még szegény kattantkát is. Azt kicsit sajnáltam, hogy nem lett igazán befejezve, hanem csak úgy hagyták őket tovább élni boldogan és most már az életben nem tudjuk meg, Tohru hogy döntene. :-P Kyo-nak szurkoltam nagyon, a patkányprince-t nem szerettem annyira. De persze ő is aranyos volt, ahogy az összes szereplő kivéve talán a szöszi gyerkőcöt, mert a lolishotára totál allergiás vagyok. ^^
Jó lenne, ha folytatnák, de sajnos erre vonatkozó hírekkel eddig nem találkoztam, pedig a manga állítólag még kitart egy jó darabig.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nekem is az egyik nagy kedvenc a sorozat, pedig mikor annó néztem, az első rész vége nagyon WTF???!!! volt. Érdekes volt számomra főleg a minimalista történetszövés mellett ahogy rámentek arra, hogy a karaktereket és ezek egymáshoz való viszonyát kibontsák. Talán az a pár filler rész nem kellett volna, de belefértek. A végét én lezártnak éreztem, többé kevésbé, bár most olvasom a mangát és tudom hogy elvileg van még tovább de nem volt rossz.
Számomra egyedűl Thoru karaktere volt kissé nehezen hihető, olyan túlságosan jókislányos volt. Persze, ha elküldi Kyo-t a francba a második részben, nincs sztori :)
Amúgy tudja valaki hogy Thoru-t lány létére miért "-kun"-ozza majd mindenki? hallottam már, hogy pl cégeknél a női alkalmazottakat is így illetik, de itt ilyesmiről szó nem volt. Emancipáció talán?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Tasmán Ördög
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.03.11. 14:11
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Tasmán Ördög »

Az anime szerintem is érdekesen ért véget: lezárás sok kérdéssel. Azt nem hiszem, hogy az animének lesz folytatása, mivel ott Akitoról már biztosan tudjuk, hogy férfi. Aki nem érti ezt a kommentet, az olvassa el a mangát.
Bár szerintem mindenki olvassa el a mangát. Nagyon jó, és most lett nemrég vége a 136. fejezettel. Ráadásul a mangában Thoru választ. :D És Ayame is többet szerepel. ::jthrill::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A manga nagyon jó, a befejezése meg még jobb. Én örülnék ha folytatnák az animét a manga vonalán tovább, mert a történések igazán csak az után kezdődnek ahol az anime szétszakította szerintem.
Tudom ugyan hogy nem fogják folytatni de a remény hal meg utoljára! :)
Kép
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Én még nem láttam végig az animét, de szépen haladok vele. A 13, részig láttam, de idáid nagyon tetszik. Megvan benne a humor, a szeretet éa szomorúság is. A mindennapi életet tükrözi vissza.
Szépek a karakterek és az egész történet.
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Tényleg választ Tohru a mangában?... Ezt tudnom kell... kedvenc képeim egyike, amikor mindkettejük kezét fogja. Meg amikor a barátnői latolgatják a temetőben, hogy mi lesz, ha az egyik srác szerelmet vall neki?... Nagyon jók a karakterek, Kyo-kun a kedvencem, de Shigurét is bírom. A legérdekesebb az, hogy ilyen hihetetlen háttérrel mondják el a legalapvetőbb emberi problémákat - beilleszkedés, konfliktusok a szülőkkel-tesókkal-rokonokkal stb. - És ezek a mi mindennapjainkról szólnak, ezért lesz olyan emberi a sztori.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Igen választ de ez nem ilyen egyszerű mint ahogyan leírom. Olvasd el. :)
És ezek a mi mindennapjainkról szólnak


Hmm... jó lenne nekem is egy olyan "narancssárga, dühgombóc macska" a mindennapjaimba. :wink:
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Csatlakozom az ötlethez - dühgombóc macska fülét személyesen kuszkuszolni... Bár lehet, hogy Kyo-kunt hosszú távon csak egy ilyen angyali türelmes Tohru bír elviselni... :roll: De azért kipróbálnám... :lol:
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hat ez is egy jo anime... csak már nagyon idegesítenek a nyílt befejezéses animék... de azért lassan kezdek hozzá szokni.

ettől az animétol is fájó szívvel váltam meg. csinálhatnának belőle még egy szezont :P
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ha minden igaz a napokban elkezdem (bár az első 5 részt már láttam), csak mostanra sikerült japán szinkronos, angol feliratos verziót levadásznom... (egyszer már letöltöttem- 2 hetet vártam rá... és angol szinkronos volt... azt hittem agyvérzést kapok- miért nem lehetett ezt feltüntetni?! szokták)
sebaj, megéri várni rá, az első kötet manga megvan és amint lehet beszerzem a többit is márcsak a vége miatt is :D
jó kis sztori ez is, kis humorral, sok-sok drámával :3 szeresssük... nameg a kattant narancs-macsekot ^^
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hat én angol szinkronnal néztem. annyira nem vészes, habár én se nagyon csípem az olyat... de mivel letöltöttem nemtom hány részt ezért nem volt már türelmem kivárni míg újra letölti még 1x :D
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hát én első felindulásból, visszakézből töröltem az egész angol cuccot úgy ahogy volt. pedíg megpróbáltam azzal nézni de 1 percnél nem ment tovább ^^"- és ez nem az angolszinkron-undorom miatt van( FLCL-t azzal néztem spec). a falat kapartam a hangoktól. a furuba meg megérdemli hogy rendes szinkronnal legyen meg a gépen- inkább várok még 3-4 hetet érte ha kell mert megéri
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

:) megértelek.. egyeszer majd lehet hogy én is megnézem eredeti szinkronnal :)

amugy meg a mangát kezdtem még el, de nem sokat olvastam belőle. arról mit tudtok.. jó? v nem? v mittomén? :P

megéri elolvasni?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

manga nagyon jó. csak az első kötet van meg, de az biztos hogy végig beszerzem. az anime eleje relatíve pontosan követi a mangát, hogy késöbb mennyire azt nem tudom, de azt biztos hogy a manga története tovább folytatódik mint az animéé, így jobb a befejezése. úgyhogy mindenképp érdemes elolvasni ha az anime tetszett
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah akkor ezzel is bővült a nyári olvasó listám : ))

koszi :)
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Furuba imádat megerősítve. XD 13. résznél tartok- én meghalok ezen az animén. hogy ennyi különböző dolgot ötvözzenek valamibe mind grafikailag mind történetileg és hangulatilag *___*
animés életem csúcspontja: a bizonyíték a természetes hajszínre ::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha:: édes szép istenem- az egész ház az én röhögésemet hallgatta
és a fele még hátravan ^^ asszem ez is a megunhatatlan kategóriába fog tartozni
Válasz küldése