Fruits Basket

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát, mikor először láttam, egyáltalán nem lett egy kedvenc, bár kellemes anime volt.

De mikor elolvastam a mangát.... Hát az egyik naagy kedvencem lett belőle. *.* Azóta újra láttam az animét is, és sztem egy csomó dolog nagyon WTF benne a mangához képest az utolsó pár részben, elég erőltetett az a befejezés és az egész Kyo-s kavarás (pl. a temetős jelenet, igen). A manga sokkal összeszedettebb, ráadásul az animében éppen megpendítok csak a sztorit. És hát a manga végére én tényleg mindenkit megszerettem, még Akitót is. :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Csatlakozom a táborhoz.
Nekem az anime eleje úgy félútig nagyon tetszett, aztán a 12. résztől borzasztóan idegesített, hogy a letöltött verzióban a) vagy a fansub pocsék b) vagy a képminőség. Úgyhogy ez kicsit csökkentette az élvezetet, plusz a Prince Yuki Klubbal való fillerek. (Próbáltam jobb változatot beszerezni, akkor futottam bele az a4e-es szörnyedvénybe.) És a végén nekem sem nagyon hiányzott a Kyou szörnnyé változik satöbbi rész.

A mangát el fogom olvasni, csak ki kell böjtölni, hogy időm legyen rá - és befejezni egy-két már elkezdett más mangát :wink: .

Valaki kérdezte korábban, hogy Tohrut miért -kunozzák. Én azt olvastam, a mangaka eleve szeret a női főszereplőinek fiú neveket adni (a Tohrut is inkább fiúknál használják), hogy "kiegyensúlyozza" a karaktert. És a -kunozás is erre vezethető vissza. Eleinte kicsit zavaró, de aztán megszokja az ember. Tohru-chan most már kicsit fura volna ::hoo:: .

Én is sajnálom, hogy nem folytatták az animét, mégha kicsit alternatív módon is a mangához képest. Pedig azt is olvastam, hogy szerveztek egy olyan megmozdulást, hogy több mint ezer darab origami darut hajtogattak, és azt elküldték az anime stúdiójának meg a manga kiadójának. 1000 daru azt jelenti a babona szerint, hogy valakinek teljesül egy kívánsága... Hát, ez még 2005-ben volt, és azóta se semmi. Kár. ::jtears::
Avatar
Shina-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.08.12. 09:44
Nem:
Tartózkodási hely: Soul Society

Re: Fruits Basket

Hozzászólás Szerző: Shina-chan »

Nem volt rossz. A mangához még nem volt szerencsém, lehet, hogy ha nekivetném magam, máshogy állnék az egészhez. A grafika jó volt, a történet is tetszett, jókat nevettem rajta, és a karakterek is szerethetőek. De engem valahogy nem fogott meg, nem is tudnám megmondani, hogy miért.
Ja igen. Az openingje csodálatos.
Kép
"A csodálat az az érzelem, ami a legtávolabb áll a józan észtől."
"Meg akartuk hívni a műsorba mint vendéget, de visszautasította mondván ez az egész egy nagy lószar."
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Fruits Basket

Hozzászólás Szerző: miyume »

Shina-chan írta:De engem valahogy nem fogott meg, nem is tudnám megmondani, hogy miért.
valószínű mert ez csak egy pici töredéke a történetnek, ha tudod olvas el a mangát mert az az igazi, az anime max kedvcsinálónak jó
Válasz küldése