Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem sem volt olyan rossz a Bleach mozi. Egész jól hozta a színvonalat, amit egy shounen sorozathoz készült mozifilmtől elvárok. Csak Senna volt idegesítő.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

szvsz jobb volt a film mint az ovák (bennem legalábbis jobban megmaradt), a története is egész jó (bár az új film, úgy néz ki, messze übereli ezen a téren), és a grafika/animéció is szép volt^^ nemúgy mint mostanság a sorozatban...>_>
Kép
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Hozzászólás Szerző: jani129 »

07 dec 22 óta már nem "a film". Helyesen az első film.
Ha valaki nem mozizik japánban, a második mozi cselekménye pl a wikipédiából ismerhető.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bleach:_Th ... _Rebellion
A dattebayo oldalon az áll, hogy a sorozatot nem fansubbolják tovább.
PS nem troll, bár hogy a DB felfüggesze az összes sorozatát, kicsit hihetetlen, ez alighanem a DB végét jelentené.
http://www.dattebayo.com/pr/58
Elvileg japánban sem jön ki új rész 08 jan 9 előtt, hátha a DB meggondolja magát addig.
Lehet, hogy egy másik csapat felteszi majd a fordítását.
Az is lehet lehet, hogy a bleach egy darabig a várakozások animéje lesz számomra.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

jani129 írta:A dattebayo oldalon az áll, hogy a sorozatot nem fansubbolják tovább.
PS nem troll, bár hogy a DB felfüggesze az összes sorozatát, kicsit hihetetlen, ez alighanem a DB végét jelentené.
http://www.dattebayo.com/pr/58
ha jól látom, a hírben dec 27es dátum szerepel, ehhez képest 28án adták ki a Genshiken utolsó részét és az Egao-t (igaz, hajnali 1 körül^^;), valamint kb másfél napja jött ki egy yhbt Naruto. másrészt, egy másik fórumon olvastam, h vki megkérdezte, és azt mondták, h csak troll (bár ezt nehezen hiszem el...mmint, h válaszoltak a kérdésre :roll: ). meg ha jól tudom, már elhintették párszor, h abbahagyják... szóval szerimtem inkább várjuk meg, h mi lesz :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem csak rá akartak ijeszteni a jónépre, kétlem, hogy tényleg abbahagynák. De ha mégis, akkor se lenne tragédia a Flomp-Rumbel névre hallgató csapat már subbolja a Bleachet egy ideje.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Akkor most létezik a Bleach 155 rész vagy sem?...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayumie írta:Akkor most létezik a Bleach 155 rész vagy sem?...
Még nem, majd csak jövő héten jön. Ezen a héten nem volt anime, se manga :(
Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Eléggé csalódás a Blícs mostanában. Az első saga után a Bountos részekkel a színvonal a béka segge alá ugrott, és a sorozat azóta sem éri utól magát.
Ráadásul a manga is tele van hülyeségekkel.

Mielőtt a habzó szájú fanok ízekre szednek, elmondanám, hogy én is szeretem a cuccot, nézem is, csak kitehetne magáért a brigád jobban is. Például:
-ez az egész Hueco Mundo arc egy baklövés. Vannak benne jó ötletek, de a "damsel in distress" alapsztori Rukiával kimerült.
-ezenkívül nem történik semmi meglepő. (Ok, talán Kaien teste az volt, de több nincs.) Pedig az első saga nagy erőssége volt a fordulatosság.
-hülyék a csaták. Komolyan idegesítő, hogy két nagy fényességgel körülvette harcos csak úgy BUMM! legyőzik egymást egy robbanásban. Semmi taktika, vagy ötlet. (Rendben, ez nem most jött be, de eleinte legalább próbáltak operálni dolgokkal - ld. a Zanpaktouk alakváltása. Persze ezt sem használták ki.)
-amikor mégis próbálnak valami stratégiát erőltetni a harcokba, azt kívánjuk, bár ne tennék. Hosszan monologizálnak látszólag bonyolultan napnál világosabb dolgokról, megvan a nagy taktika, ami kb. ilyen szintű, hogy "addig ütöm, amíg kifekszik", vagy "győznöm kell, különben megint veszítek". És mi essünk hasra.
-nincs karakterfejlődés. Az elején bevezettek egy csomó jól eltalált karaktert, kidolgozott történettel, és úgyhagyták őket. Engem érdekelne a Hinamori-Toushiro szál, Tatsuki, stb. Az most hogy néha felvillantják őket, az majdnem semmi.

Kb. ennyi jut most az eszembe. Azon már túltettem magam, hogy a részek minősége összevissza hullámzik, és hogy erőltetett poénokat paszíroznak a legrosszabb helyekre. Adja isten, hogy a mangarajzoló megint kitaláljon valami jót, ami megmenti ezt az egészet.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Odin2 írta:-ez az egész Hueco Mundo arc egy baklövés. Vannak benne jó ötletek, de a "damsel in distress" alapsztori Rukiával kimerült.
Ott a pont! Engem is idegesít, hogy újra előrántották egyanazt az alapfelállást, csak másik csajjal. Ráadásul a Hueco Mundo-beli arcok túlságosan is hasonlítanak egyes Soul Society-beli fickókra. :?
Én még azért reménykedek benne, hogy az Hueco Mundo Arc végén talán lesz valami fordulat.
Kép
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

jéé !! a blech van filmben is !! juppi !!
én mangában jobbban szertem a dolgokat , de csak annyit tudtam elolvasni és annyit tudok róla mint amminyi a manga.hu -n van ... pedig nagyon érdekelne a folytatás is ...
a film címe is csak simán Bleach ?
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Már pár éve ez is fut, és az is Bleach. Ha fel tudsz jutni usteam ftp szerverére az a legjobb. :dirr:
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

Khaos írta:Már pár éve ez is fut, és az is Bleach. Ha fel tudsz jutni usteam ftp szerverére az a legjobb. :dirr:
köszi :)
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Teljesen egyetértek Odinnal.
Lenne egy kérdésem mikorra várható a Hueco Mundo arc befejezése? EGy Ichigo vs. Aizen harc?
AMúgy jó lenne ha az arc végén befejznék a sorozatot, mert már kezd nagyon lapos lenni.
Addig néztem amikor az a csávó levette a maszkját és a maszk alatt annak a filleres csávónak a feje volt, mondom mi ez már....asszem mostanáan nem fogok belachet nézni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mi van??? O__O Az a maszkos (Aaroniero) mikor levette a maszkját NEM az a filleres krapek volt alatta, hanem Kaien Shiba, a 13-as osztag ex-hadnagya :roll:

Btw, nekem semmi bajom nincs az Anime-vel, lehet elfogult fan vagyok, de lényeg, hogy a színvonal szerintem nem csökkent. A Privaron Espada elleni fájtokat monnyuk a Manga-ban sem csíptem, itt se, de ha majd jönnek a durvább fájtok a jelenlegi Espada-val, akkor simán nyújthatja ugyanazt a feelinget, mint anno SS. Váratlan fordulatokból sem lesz hiány, csakhát ezek mind később lesznek...

HM saga meg még messze van. Jóóóó messze, szal Kubo mester minimum két évig még ellátja a fanokat Blícs tápanyaggal :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Te Goofy, ezt hogyan sikerült benézned? :D Rukia végig Kaien-donónak szólította...
Kép
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Kicsit sablonos lett a Hueco Mundo Arc, ez tény, bár valahogy ezt próbálta Kubo mester ellensúlyozni a mostanában mangában feltűnő Fan-serviccel. Akit ez érint az tudja miről beszélek.
Bár volt egy kis dömpingfordulat is, de ez hamar ki is merült. A harcok pedig felrúgják a logikát. Csak remélni tudom, hogy kikecmereg a mostani vájújából.
Real World Espada
Kép
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

ehehhehe ... én ehez a társasághoz képest nagyon lemardott vagyok ... ::jhuh::
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Oh, gomenasai Nausicaa! A Privaron Espadák után nemsokára odaérnek. :)
Real World Espada
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Tegnap meglestem a szinkronos Bleachet, borzalmas. :dirr:
Na jó, azért nem mindig borzalmas, csak Ichigo (hogy voltak képesek Sz. Csongit berakni azt nem bírom felfogni), és Rukia (olyan a hangja mint egy 30 évesnek :D).

A dolog "napos" része, hogy a mellék, és félfő-mellék szereplő hangok viszont aránylag jók, főleg Orihiméjé, őt eltalálták. :-P
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Nekem inkább kellemes meglepetés volt, főleg, hogy a Blood+ első része után sírni szerettem volna. Rukia japán hangja soha nem tetszett, szóval a mostanival nincs semmi bajom, Ichigo meg... Az tény, hogy a jelleme, az egész karaktere teljesen megváltozott, de mivel nem vagyok akkora Bleach (és Ichigo) rajongó, nem ütött szíven a dolog. A mellékszereplők viszont jók lettek. Bogdányi Titanilla mint Orihime nagyon tetszik, ő a kedvenc magyar anime szinkronhangom:)
A manga még mindig jobban tetszik, de pár részig még elnézegetem.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Ichigo magyat hangja tényleg nem egy telitalálat. Hogy durvábban ne fogalmazzak. Kíváncsi vagyok, hogy azokban a részekben mi lesz amikor Ichigo úgy ordít mint aki megvadult...
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Akkor majd nézünk nagyokat :D
Avatar
playerbal
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.12.25. 08:07
Tartózkodási hely: a Pokol

Hozzászólás Szerző: playerbal »

Jaaku nem értem mért baj az hogy Rukia úgy hangzik mint ha 30 lenne.
Mivel úgy kb. 100-120 éves lehet nem értem ez mért probléma.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Tegnap én is belenéztem... hát...ja... Én is kiváncsi vagyok arra az ordibálásra. Egyszerűen szörnyű Ichigo magyar hangja ez tény és való, de hogy ebből még milesz...úgy érzem maradok a japánnál.
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Playerbal:
Azért mert a lelke 120, attól még a teste kb. 20 lehet max.
Egyébként én a ravu-ravu miatt aggódom, mert így nehezebb lesz... :roll:
Kép
Válasz küldése