Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

anubys írta:Anno besokalltam a színvonaltól, és jegeltem kicsit a projectet. Most megnéztem és már az lett belőle...
Én a Nagy Fillerkorszak vége óta újra nézem, de néha majd elsírom magam, kb. így: ::bawl:: Sajnos ez a mangára is érvényes :(
De a design miatt akkor is muszáj...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

manga nagyon tetszik- viszont az animével már vannak problémáim... a fillerek iszonyatosak, számomra gyakorlatilag nézhetetlen- néhány jelenettel szépen alátesz annak a képnek amit egyébként a mangaka felépített és még unalmas is... aztán a "spanyolmániás" folytatással is vannak gondjaim- marha lassan halad, és pl a Rukia vs fake Kaien harc két felét 5 epizódos szünettel nyomták le- bakker ha ezt akkor nézem ahogy épp megjelenik, tuti a hajamat szaggatom, hogy 5 hetet kell várnom a harc második felére- persze a mangában is 7 fejezeten át húzódik a harc- ez is sok idő mire a végére érünk- de ott szinte végig ezt a küzdelmet látjuk- azt az 5 epizód szünetet én marha soknak tartom ehhez képest
egy pozitívum- Nel hangja nagyon komoly xD
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

165-ödik rész mikorra várható?
kiváncsi vagyok már az Ichigo vs Ulquiorra vs Grimmjow harcra :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jövő héten már lesz Bleach.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

az anime kezdi vészesen utólérni a mangát... most mi lesz? itt is fillerek mint a narutoban? a mostani helyzetben az nagy művészet lenne ::jhuh::
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Yep... fillerek... már beharangozták a két fillerkarit (Ichimaru helyét átvevő kapitány meg egy third seat officer) szal fillerek :D

Ami vicces h tulképp most a manga is amolyan "filler" de ez kivételesen hasznos és jó, talán még a story-alakulásában is fontos szerepe lesz... sőt azt kell mondanom h hosszú idő után először érzem azt h itt mintha lenne story. SoulSociety arch után ugyanis messze nem volt semmi amire azt mondhattam volna h ez "történet", csak agyatlan kaszabolás volt...

de most joo ez a Turn back the Pendulum, legalábbis a 2 chapter ami már kinnvan :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mayer írta:Yep... fillerek... már beharangozták a két fillerkarit (Ichimaru helyét átvevő kapitány meg egy third seat officer) szal fillerek :D
Akkor ezek szerint ez már megerősített infó? Biztam benne, hogy fake, mert az a két új kari annyira béna. Az egyik úgy néz ki, mint Urahara lila hajjal, a másik meg úgy mint Szayel.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

well... nekem eléggé hivatalosnak tűnnek, vagy egy nagyon jó fan-made hülyeség :)

http://www.bleach-fan.jp/amagai/index.html

amúgy logikus hogy jönnek a fillerek mert tényleg nagyon be van érve a manga, a kérdés, hogy mindezt mikor szeretnék mert innentől kezdve nem lehet azt csinálni mint Szayel-el... mindenki elmegy átöltözni :D

Sztem egyszerűen az lesz hogy félbemarad a story és evvel a két karival lesz valami mellékszál filler valami izébizé...

Vígasz h legalább a manga jó :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hát az jó.. bár még kellene pár ch hogy teljesen felfogjam (meg gondolom mindenki), hogy most mi van...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mayer írta:Vígasz h legalább a manga jó :)
Nem lehetne, hogy mindkető jó legyen? :D

A filler sajnos elkerülhetetlen, de amíg lehet reménykedek, hogy nem ezzel a két karival lesz.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Képzeljétek el, dattbeyo-ról leszedtem a diamond dust rebelliont, megnyitottam és mi volt benne? két és fél órás japán baseball meccs közvetítés....kérdem én, hogy ilyenkor mi van? :D
Ja és nehogy már fillerezennek megint....mit csináljak akkor bleach nézés helyett, nézzem meg a bounto arcot vagymi? :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Az the diamond dust rebAllion volt, és az április elsejei tréfájuk. Azóta már a híreik közt is ottvolt...hogy tanuljunk meg olvasni, mielőtt letöltünk valamit :dirr:

Szerintem, ha nagyon blícses animációt akarsz rágjad magad a bountokón, vagy fogj neki a mangának. Bár én még azt nemolvasom de asszem elkezdem.

Megmondaná valaki, hogy ott ahol az anime tart az hányas fejezet a mangában? Mert onnan folytatnám ill. kezdeném a mangát. =)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tényleg RebAllion volt, láttam is, csak azt hittem, hogy elírták vagy valami.
A manga nekem addig volt meg míg hueco mundo-ba érkeztek.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

úgy kb a 270. környékén tarthat.. bár én azt tanácsolom, olvasd el előről, mert vannak eltérések és a manga jobb - én is akkor döbbentem rá mekkora különbségek vannak amikor elolvastam a manga elejét is, amit először animében láttam és nem akartam elolvasni, hogy azt úgyis ismerem már- egy fenét. szal sztem szánd rá az időt és kezd előről ;)
a fillereket meg senkinek nem ajánlom, hacsak nem akarja felidegesíteni magát :dirr:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Megmondaná valaki, hogy ott ahol az anime tart az hányas fejezet a mangában? Mert onnan folytatnám ill. kezdeném a mangát. =)
A 280. fejezet volt az utolsó, amit az animében feldolgoztak. Most jön Grimcica release-e!
Mondjuk szerintem nem muszáj elolvasni a korábbi fejezeteket, akkora eltérések nincsenek. Bár tény, hogy manga jobb.
Én úgy csináltam, hogy amikor beértem az animét, akkor elkezdtem olvasni az az után következő mangafejezeteket. Aztán, amikor a mangát is beértem, akkor elolvastam az elejét.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az eltérés annyi, hogy animében hosszabbak a harcok, többek a dumák... magyarul pergősebb a manga :) de igen, vannak eltérések, pl kevesebb Dondochakka (vagyhogyhívják) marhulások vannak és pl Szayel Apollo nem órákra tűnik el átöltözni... azt hiszem :D

és jah, egészen pontosan a 281-es chapter feldolgozása következik, szóval onnan olvashatod tovább :) Érdekes lesz :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem sokat számítanak azért az eltérések- ami valamiért oda nem illőnek tűnik az animében, logikátlan, az a mangában nincs benne- pl a memories in the rain részeknél az az idegesítő shinigami akit elvileg Rukia után küldtek... meg vannak kis apróságok amik az animéből kimaradtak pedíg kellenének, de sok az olyan költés is amit az anime csapott hozzá..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

nah, mivel Isshin a kedvenc karim (nolám XD) kicsit szmolgatni kezdtem, hogy abban az esetben ha feltűnik majd ebben a flashback arch-ban akkor melyik csapat kapitánya lesz és ha tényleg feltűnik akkor ő a 10-es :)

SPOILER haha

A -107-es chapterben ha meglesitek a kapitányokat sorakozva, sorrendben állnak. Yamamoto első, aztán balodlalon Yoruichi mint 2es, Rose a túlodlalon hármas, és ez így folytatódik, ergo Kensei lesz 9-es, és marad két üres hely, 10-esnek és 11-esnek (Urahara ugyebár 12es és éppen megérkezett) Zaraki valszeg 11-es már, ergo Isshin marad 10-es. lehet fogadásokat kötni :D


Spoiler end
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

SPOILER
Ne feledkezzünk el arról a lehetőségről sem, hogy Isshin estleg nem is kapitány, hanem Royal Guard volt. Nekem valamiért szimpatikus ez az ötlet.
SPOILER
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszönöm szépen a segítségeket. =)

Sajnos nincsidőm az elejétől olvasni, de a heti egy alkalmat rászánom, ha beérem az animét a mangával.

*280,281 megjegyzi*

^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

SPOILER
Naja, de Royal Guard-ról szinte semmit nem tudni... gyanítom, hogy még egy aduászként szerepel Kubo kártyái között (magyarul kitalálta hogy akkor legyen még 1 division, és az milyen misztikus és milyen jól hangzik, de maga sem tudja még hogy milyen is az és ráér késöbb kitalálnia :))

Szerintem ennyi elég is lesz a Royal Guardból egy ideig, majd ha befejezi ezt az Arch-ot, és visszatérünk a jelenbe, lesz pár harc, megjelennek a Vizard-ok, lesz még több harc, és utána majd ráér bedobni a Royal Guard-ot ha Aizen esetleg úgy áll :) (és sem Hirako nem a fő genya, és sem Urahara az egyik genya :))

SPOILLLEHEHEHEERERR vége
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mayer írta:SPOILER
(és sem Hirako nem a fő genya, és sem Urahara az egyik genya :))

SPOILLLEHEHEHEERERR vége
Azt ne! Azt nem akarom!

SPOILER
Csak arra alapozom, hogy Isshin nem kapitány, hogy a szerkója kissé elüt a többi kapitányétól. Persze lehet, hogy ez csak Isshin egyedi öltözködési stílusának a része. Minden esetre még Zaraki sem szabta át ennyire a köpenyét.
SPOILER
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Naja, vagy Isshin éppenséggel egy óriási csatába keveredett és csak ennyi maradt meg a köpenyből :) Legalábbis kétlem hogy egy Royal Guard member ilyen foszlánnyal a vállán mászkáljon... nomeg aztán ha komplexebben akarjuk értelmezni a dolgot, Isshin alkapitány volt, és a kapitánya emlékére hordja azt a rongyot :D (persze ehhez túl sok ész kell, kétlem h Kubo ilyenekre is gondolna előre :))
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mayer írta:Naja, vagy Isshin éppenséggel egy óriási csatába keveredett és csak ennyi maradt meg a köpenyből :)
dehát a rucijuk minden alkalommal "regenerálódik" amikor shinigamivá válnak (gigaiból/testből ki) ... pl Ichigo-t is hányszor tángálták már el a történet során úgy hogy az öltözete is kissé megcsappant- szép is lenne ha egyre kevesebb lenne rajta a ruha (asszem az már egy másik történet lenne) :dirr:
Mayer írta:(persze ehhez túl sok ész kell, kétlem h Kubo ilyenekre is gondolna előre :))
ne bántsd! bár az tény, hogy valszeg az elején még ő sem hitte volna, hogy Isshin is shinigami xD

egy kérdés: hogy van az, hogy soul society-ban is meg lehet halni betegségben? ( Hisana...) ?_?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Naja, a regenerálódó ruha technikáját itt is átvehetnék, de gyanítom az ÖsszMosóporGyártókSzövetsége megvétózná akár az olajmogulok a környezetbarát autókat :)

Betegség... hát, a lelkek is csak "emberek" :D Sajnos a sorozat (bármennyire is favorit nálam) több sebből vérzik... de igazad van nézzük el ezeket Kubo-nak :)
Kép
Válasz küldése