Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

miyume írta:mit keres Kakashi a Bleach-ben?
Akkor ezek szerint nem csak engem emlékeztet rá. :D

Pedig nem is nézek Narutót
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A következő sorok: kifejezetten_csak_ morgás szintűek, és _nem_ támadó jellegűek, _nem_ gyűlöletbeszédről van szó, hanem tényleg _csak_ eszmefuttatásról, aminek minden szintje hiány nélkül itt van...

Jellemző. Ahogy elkezdődik a filler varázsszóval illethető arc, mindenki a varázsszónak engedelmeskedve elkezdi pocskondiázni, holott ez a minőségű 'filler' nagy rakás animét előz meg minőségben sok téren. Arról nem is beszélve, hogy a cselekménybe semennyire nem rondít bele, mert legalább ad egy kis hátteret abból az időből, amit megintcsak nem láttunk volna Soul Societyből az eredeti szerint.
Ha meg eleve allergiásak vagyunk a fillerekre, akkor meg miért nézzük meg őket? Túl sok az időnk, vagy szimplán unatkozunk? Mindkét esetben időpazarlás azért nézni valamit, hogy a filler nevű előítélethalmazból tegyünk a fórumra leszólásokat.


Ma teszteltük a Bleach szerepjátékunkat, amit már adott ötletek, illetve az összes elérhető információ alapján raktunk össze. A rendszer ma is rengeteget fejlődött, a szerepjáték viszont már ehhez képest is parádésan ment. Elkaptuk a fonalat, és olyan mértékben animébe illő jeleneteket illetve helyzeteket produkáltunk, hogy az már lassan félelmetes. Ha gondoljátok (azaz kapok válaszokat ide, hogy elolvasnátok a sztorit) akkor hamarosan novellázni kezdek róla.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Khaos írta:A következő sorok: kifejezetten_csak_ morgás szintűek, és _nem_ támadó jellegűek, _nem_ gyűlöletbeszédről van szó, hanem tényleg _csak_ eszmefuttatásról, aminek minden szintje hiány nélkül itt van...

Jellemző. Ahogy elkezdődik a filler varázsszóval illethető arc, mindenki a varázsszónak engedelmeskedve elkezdi pocskondiázni, holott ez a minőségű 'filler' nagy rakás animét előz meg minőségben sok téren. Arról nem is beszélve, hogy a cselekménybe semennyire nem rondít bele, mert legalább ad egy kis hátteret abból az időből, amit megintcsak nem láttunk volna Soul Societyből az eredeti szerint.
Ha meg eleve allergiásak vagyunk a fillerekre, akkor meg miért nézzük meg őket? Túl sok az időnk, vagy szimplán unatkozunk? Mindkét esetben időpazarlás azért nézni valamit, hogy a filler nevű előítélethalmazból tegyünk a fórumra leszólásokat.
nincs itt semmiféle varázsszó- a baj azzal van hogy bután zárták le a harcot... az addíg ok hogy ha elfogy a ch akkor ki kell találni valamit, de legalább abból az alapból még gazdálkodhatnának ami a rendelkezésükre áll... előítélet meg: van. mivel az esetek 98%ában gyengék ezért ez valahogy kialakult, persze vannak kivételek mint a D. Gray-man ahol egész normálisak, a helybenjárástól eltekintve... nem rutin fikázás és hidd el nem a túl sok szabadidő az oka- csak amikor vársz valamit animációs formában a manga után, és valami olyat kapsz helytette ami felér egy fejlövéssel az eléggé fáj

amúgy meg muti a sztorit mert érdekel
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom az anime hol járt a mangához képest, és még hány chapter volt hátra, de úgy elkezdeni egy filler arc-ot, hogy "Ichigo legyőzte Grimmjowot, és megmentette Orihimét...de most egy másik történetet mesélünk el." gáz. Pont. Ettől lehet, hogy maga a filler sztorija még minőségi lesz (bár a Bountós Arc-tól is mindenki a falat kaparta), de a kezdés nekem is fájt, aki amúgy nem is rendszeres nézője a sorozatnak. Egyrészt azt sugallja, hogy a készítők már arra is lusták, hogy legalább körülbelül beleillesszék a fillert a canon sztoriba, másrészt pont egy arc közepét vágták el ezzel, mert ugye Grimmjow nem a fő-fő-fő-főgonosz, csak egy arrancar. Ennyi erővel 1-2 harccal korábban is elkezdhettek volna fillerezni.
Ahogy miyume is mondta, nem minden filler rossz, pl. a D.Gray-man-nél pont 1-1 "arc" közé rakták be őket, és még próbálták is összekapcsolni sok mangában is szereplő dologgal, így nem volt annyira zavaró, de a Studio Pierrottos fillerek eddig engem mindig az ötlethiányról, és nem a minőségről győztek meg, amit gondolom nem bűn, ha leír az ember, de cáfoljon rám a stúdió. :) (Annyi szabadidőm amúgy nincs, de bashingolni mindig ráérek. :dirr:) Másik dolog, amitől hülyét tudok kapni, az az animáció, amikor néha-néha örülhetnek a fanok, hogy "Wow, ez a harc látványos volt!", csak ezután kapnak 5-10 olyan részt, ami meg borzalmasan van megrajzolva, a fillerekre meg ez főleg áll, anno belenéztem, hogy a Bounto Arc-ban milyen volt a karakterdizájn, és hát szegény Renji meg Orihime... ^^" Mintha kezdő dizájnerek gyakoroltak volna rajtuk rajzolni... (Lehet a többi szereplő sem volt szebb, de ők maradtak meg, szinte már ijesztő fejük volt.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, akkor, hogy Én is megszólaljak... Szal, meglehetősen sok Shounen-fight animéhez volt már szerencsém pályafutásom során, így elmondhatom, hogy azért van tapasztalatom a műfaj terén (sorry, egofényezés rulzz :) ). Viccet félre téve volt már szerencsém Bleach-hez, Naruto-hoz, Kenshin-hez, Inuyasha-hoz, Kekkaishi-hoz, etcetcetc... nem is ez a lényeg, hanem a fillerek. Szal, IMO a Bleach fillerei egész jók. Bezony. Oookééé, azt aláírom, hogy mérföldekre kullog még így is az eredeti sztorihoz képest, de ha belenéz az ember mondjuk a Kenshin, vagy a Naruto fillereibe... hát szerény vélemyényem szerint messze elmaradnak monnyuk a Bountos saga-tól. Természetesen nem mondom, hogy ez utóbbi is olyan jó lett volna, mert a grafika borzalmasan visszaesett az SS saga-hoz képest, aztán ugye volt még egy kiadós character rape is Ishida szerepében, meg úgy zusammen az egész sztori baromira erőltetett volt, DE ettől függetlenül azért látszott, hogy a készítők próbálták azt elérni, hogy ne valami erőltetett comic relief izét kapjunk 48 részen át, hanem valami normális sztorit, ami ugyan messze nem a legjobb, de legalább elvan vele az ember. Szal, a magam részéről elvoltam a Bountos saga-val. Nem mondom, hogy olyan hű de jó lett volna, de ha az ember leveszi a szemellenzőt és nem úgy tekint rá, mint "just another filler arc, YAAAAWN", akkor azért valamennyi feelingje van/lesz a dolognak. Btw, a Bountos saga mentségére szóljon, hogy az utolsó néhány rész (a kapitányok harcaival) egész jó lett. Plusz poén, hogy az egész saga üthetett volna, ha a rendezés nem lett volna ilyen béna... -____-

Az új filler saga. Hát jah, baromira idiótán lett megoldva, hogy így hip-hop bevágták a "semmi" közepére, de véleményem szerint egész jól indul EDDIG. Szal a kivitelezés például zseniális. Gráf pwnage, animáció korrekt és ha a taichouk is kellően sokat lesznek, akkor Junchi nagyon fog örülni xD; Mondjuk azért remélem, hogy 20-25 résznél nem lesz hosszabb, mert ami most jön majd ezután HM-ben... Az EPIC WIN, csak jól legyen tálalva animében is.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem 3 epizód alapján még nem nagyon lehet minőségi követketetéseket levonni a fillerekről. Persze lehet csípőből fikázni csak azért mert filler, de ha valaki ennyire allergiás a fillerekre, akkor a lelki békéje érdekében jobb ha kihagyja őket.
Az már más kérdés, hogy idiótán lett beillesztve vagy inkább nem beillesztve a történetbe, várhattak volna vele az arc végéig. De mondjuk az is elég hülyén lett lezárva.
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

A kedvenc kép kockáim még mindig azok amikor Rukia szomorú arcot vág. Az annyira OTT van.

>ez most onnan jutott eszembe, hogy nézem az animaxon<
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Khaos írta:Ma teszteltük a Bleach szerepjátékunkat...
én a rendszerre lennék kíváncsi :cool: de persze sztorikat is szívesen olvasunk ::^_^::
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A rendszer nagyon röviden d6-os, és főérték alapú, majdhogynem teljesen csak egy gerincrendszer, mindezt azért, hogy a szerepjáték kapja a fő hangsúlyt. A hatásokat magukat _nem_ számosítottuk, hanem minden a karakter értékeitől függ, így az összes képesség szimpla leírással elég a KáeMnek, hogy megmutassa mit tud.
Merthogy ennek a rendszernek az a gyengéje, hogy erpégétnemlátott zsebmesélő nem valószínű, hogy el tudja mesélni. Nem hiába, végülis azért csináltuk, hogy a következő TVA találkozón az animéseket beforgassuk vele, és még jobban összetoljuk a helyi erpégés és animés életet... :dirr:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Fadarab-Chad filler-futása a 99. részből
http://img372.imageshack.us/my.php?imag ... tsaxo4.jpg
Muszály volt megörökítenem ezt a 10 másodperces gyönyörű jelenetet. Ha nem veszem észre, hogy Nova ül a vállán, fel sem ismerem, hogy ez Sado-kun. Nézzétek ezt az eleganciát, ezt a testtartást, mint aki karót nyelt, na és ez a fej..... lol
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Goofy írta:Fadarab-Chad filler-futása a 99. részből
http://img372.imageshack.us/my.php?imag ... tsaxo4.jpg
Muszály volt megörökítenem ezt a 10 másodperces gyönyörű jelenetet. Ha nem veszem észre, hogy Nova ül a vállán, fel sem ismerem, hogy ez Sado-kun. Nézzétek ezt az eleganciát, ezt a testtartást, mint aki karót nyelt, na és ez a fej..... lol
Ezt az élőlényt ismerem! Ez egy CACTUAR a Final Fantasyből.
XD
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

looooooooooooool
ezen most hangosan röhögnöm kellett XD XD :D
Eszembe se jutott a Jumbo Cactuar! Pedig tényleg olyan :D XD Áhhhááhááhá :lol: :D
http://img292.imageshack.us/my.php?imag ... uarfr1.jpg
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nos hát eddig volt 3 rész a fillerekből... nemtudom hogy vagytok vele, de a graf egyelőre nem esett le... sőt néhol szép is :) pontosabban maradt mint eddig (najoo azért a Grimmjaw elleni fight minőségét nem éri el :)). Oké vannak gagyi pillanatok amik bountos korszakot idéznek, de azért eddig egyáltalán nem vészes, remélem ehhez tartják magukat.

Én személy szerint örülök a "béna" közbevágásnak. Gondoljunk csak bele... a filler majd kihagyható lesz, külön megtekinthető, nem folyik bele az animébe, nem ront bele. Bountos arc azóta is kisért. Ichigo belső harcában mit keres Kariya?

Én szerintem jó ez így... "Most egy másik történetet mesélünk el" ide vagy oda, én örülök, és a filler egyelőre nem rossz, sőt élvezetes... és amikor Ichigo Bankai-ozik, majd beoltjkák h b*szki mindenért bankai??? - az már majdnem olyan mintha önmagát oltaná a sorozat amin jót nevettem :)

Szóval remélem, hogy nem szúrják el ezt, tartják és addig lehet a mangán vegetálni... mert az most NAGYONJÓ! :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Goofy írta:Fadarab-Chad filler-futása a 99. részből
http://img372.imageshack.us/my.php?imag ... tsaxo4.jpg
Muszály volt megörökítenem ezt a 10 másodperces gyönyörű jelenetet. Ha nem veszem észre, hogy Nova ül a vállán, fel sem ismerem, hogy ez Sado-kun. Nézzétek ezt az eleganciát, ezt a testtartást, mint aki karót nyelt, na és ez a fej..... lol
Ez még nem is olyan nyomasztó. Egyik sokkoló pillanat számomra az volt, mikor véget ért a Bounto-s arc és nem emelkedett a színvonal, több helyen Ichigo nem is volt felismerhető. Lelkemben tényleg véget ért a sorozat a 63. résszel.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Azért azt nem mondhatod, hogy az Arrancar-arcnál ilyen csekmetül voltak megrajzolva a karakterek, mint itt a 99. részben.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mayer írta:Ichigo belső harcában mit keres Kariya?
Hú, az de idegesítő volt, majdnem falnak mentem tőle...

Így belegondolva, lehet hogy jobb is, hogy így vezették fel az új fillereket. :D
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Khaos: tetszetősen hangzik^_^
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Amint kimegyek a vizsgaidőszarból leírom végre a rendszert, és átküldöm ha gondolod, úgyis jól jön a külsős tesztelés :dirr:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

örülnék neki :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

valahogy kezembe akadt az első 5 epizódja bleachnek kiírva dvdre. évekkel ezelött írtam ki őket, hogy majd megnézem, na most jutottam oda, hogy megnézzem az első részt :dirr: Jó... megfeledkeztem róla.

Elsőre szimpatikusnak tűnik, de így 160+ epizóddal a háta mögött mi az általános vélemény a sorozatról? Mennyi filler van benne? A nem filler arcok színvonala továbbra is jó? Hogy áll a manga? Rajzoló szándékozik belátható jövőn belül befejezni, vagy megyünk a végtelenség felé még mindig?
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

1-63: Ez a legjobb, mindenki által kedvelt része a sorozatnak
64-109: Ez a Nagy fillerkorszak, amit senki sem kedvel igazán
110-167: Ez megint kedvelt rész, de van benne helyenként elszórva 1-2 filler
168-... : az új fillerkorszak kezdete

A nem filler-arcok színvonala tobárra is jó, sőt a fillerek is egész jók azt kell, hogy mondjam, de persze mindig akad 1-2 rész (nem csak a fillerekben) ami a béka segge színvonalat sem üti meg.
A mangaka nem szándékozik befejezni a Bleacht még néhány évig :D Az anime is valószinüleg az örökkévalóságig fog tartani.

Itt van egy egész pozitív írás a Bleachről:
http://animecomment.blog.hu/tags/bleach
Ebben az idézetbne sok igazság van:
"A Bleach valami olyasmi, amiről nem éri meg nyugodtan írni, habár nem is lehet igazán. Más animék után ez az alkotás olyan, mint derült égből a reneszánsz - tudjuk, hogy régen vártunk rá, de soha nem fogjuk tudni miért. Ha valaki látta, tudja miről beszélek, ha mégsem, akkor itt az ideje, hogy újra nekiessen, aki pedig még nem látta, nem tudom mire vár még."
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Jajj istenkém! És idéztél is. A végén még elpirulok :dirr:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

sorry, nem volt szándékos :dirr:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát én elmondanáma véleményem a sorozatról úgy általában:
Jó hosszú szünet után újra kezdtem nézni,de amikor megláttam a rajzolást,azt hittem rosszul látok.Nagyon lesilányodott,ezt még valahogy elviseltem.Sajnos nagyon leegyszerűsödött minden,valahogy elveszett számomra a Bleach feeling.Buta és elnyújtott harcok,ugyan volt humora,de nem kötött le.Ez van.Végígnéztem a gépemre leszedett 30 részt,majd nem töltöttem le többet.Nem látom értelmét.. :roll: Lehet hogy egyszerűen csak bennem van a hiba..Ha jól emlékszem,a 140.-részíg láttam.
Elnézést a kicsit lehangoló post miatt :dirr:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Cruel Angel írta:Elsőre szimpatikusnak tűnik, de így 160+ epizóddal a háta mögött mi az általános vélemény a sorozatról?
Én továbba is tartom a magam ahhoz, hogy érdemes a 63. rész után abbahagyni, ami persze irreális kérés, mert ott annyira jó, hogy az ember akaratlanul is továbbnézi. Viszont azóra semmi értelmes nem történt, onnantól a rendes történet is megzuhan, fél rész alatt tele lesz plot hole-okkal...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése