Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

mondjuk én szándékoznám úgy nézni, hogy egyszerűen kihagyom a fillereket XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cruel Angel írta:mondjuk én szándékoznám úgy nézni, hogy egyszerűen kihagyom a fillereket XD
Sajnos a fillermentes szakaszokon is van, ahol magamat karmolva kínok közt fetrengtem a földön, annyira borzasztó volt :( Az Iceringer+tsa epizód vagy az idióta bohóckodás Nel fra^h^h^h kísérőinek részéről az Ishida-Chirucci párbaj során... azok tényleg iszonyúak voltak. Közben meg jó részek is, hogy azért csak tovább nézzem :dirr: "Rukia utolsó megkísértése" vagy a Grimmjow-fejezet pl. szubjektíve magasan kiemelkedett az új részek közül.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Bleach 171: Kenryuu shikaia nagyon gáz! :lol: Ezek után már képtelen leszek komolyan venni ezt a filler arcot.
És csak engem idegesít a halálba a hercegnőcske?
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Eddig sem tudtam komolyan venni ezt az arc-ot, szal nekem kifejezetten joolesett Kenyruu shkai-a :D ultra langyishikai :D asszem a fél iroda engem bámult mikor elkezdtem szakadni a röhögéstől XD

A hercegnőtől én tartottam az elején de eddig nem vészes... volt ez már rosszabb is :)

Viszint ha tartják h epizodonként van egy badass karakter ait éppen kicsinálnak, az tetszetős lenne. kissé egysikú de nemtom, eddig jobban viselem ezt mint a bounto-kat.

Szal ha tartják ezt a színvonalat akkor a fillerek végéig el lehet vegetálni.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Van valami infó arról, hogy meddig fognak tartani a fillerek?

mert jelenleg ezektől szóhoz sem jutok... : /
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

fillersaját opening, ami általában 25 epizódot él meg, ergo 25 minimum.

hmz... de jöhetne ez a chu-bura fullban is mostmár lassan :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Viszont korábban írtátok, hogy nagyon beérték a mangát, szóval elképzelhető, hogy több is lesz az. (Naruto-féle nyolcvanegynéhány? :tard: )
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Had legyünk egy kicsit optimisták...
Kép
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

Engem nem naon zavar ez a filleres dolog.. legalább be tudom hozni a sok részes lemaradásomat (ami mégtöbb lesz a vizsgák miatt :neutral: ) .. és nézhetem közbe a fillert is.. mert nem kapcsolodik egymáshoz. :lol:

Bár.. szivesebben néznék Arrancar-os részeket.. :?
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Elfelejtettem beírni: az Animecommenten elkezdtem a Blícses élményeinket megörökíteni. (A 'bleach' tag alatt találjátok az első részt.)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

No átugrottam a Bount sagat, és már 10-12 részt el is fogyasztottam az Arrancar sagaból. Az lenne a kérdésem, hogy mióta tud mindenki csak úgy szabadon repdesni, mint a DBZ-ben? :dirr:
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Soul Society óta. Akkor már mindenki megtanult egyet-s-mást amíg ott éltek. persze ez csak az emberekre vonatkozik, a többi mindig is tudott. (Sőt Ichigo érzékből is csinálta még mielőtt tudta volna hogyan kell, lásd Orihime tesójával való csatáját.) Halálisteneknek ez körülbelül természetes, legalábbis a tiszti helyeken levőknek biztosan. Az sem lehet túl kevés, csak ha vesszük a 13 osztagot és annak az első húsz helyét. (Nem számolva a spec osztagokat.)
Az arrancarokat Aizen elképzelhetetlen-mértékű erővel pumpálta fel, így lehetnek olyan erősek, hogy a hasonló dolgok nekik légzés-szinten mennek, a vaizardok pedig egészen más szinteket képviselnek... Főleg, ha vesszük, hogy mindegyik legalább vice-captain volt mielőtt dezertált Soul Societyből. Mondhatok pár spec példát is.
Meg egyébként is, a DBZ példát nagyon nem értem. A Bleachben nem banális magyarázatot gyártottak a jobbnál jobb technikákra, hanem logikusan kidolgoztak egy hipotetikus szellemi erőn alapuló technikarendszert. A "levegőben való állás" merthogy szó sincs repülésről, igazából egyén talpa alá koncentrált szellemi energia, ami fenntartja a testet. A repülés pedig gyakorlatilag az ugrás szellemi energiával való boostolása.
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

alvaro írta: Sajnos a fillermentes szakaszokon is van, ahol magamat karmolva kínok közt fetrengtem a földön, annyira borzasztó volt :( Az Iceringer+tsa epizód vagy az idióta bohóckodás Nel fra^h^h^h kísérőinek részéről az Ishida-Chirucci párbaj során... azok tényleg iszonyúak voltak. Közben meg jó részek is, hogy azért csak tovább nézzem :dirr: "Rukia utolsó megkísértése" vagy a Grimmjow-fejezet pl. szubjektíve magasan kiemelkedett az új részek közül.
Igazad van és viszont fog ez folytatódni a fillermentes részekben is - hol rossz, hol jó lesz, bár ez szubjektív.
Real World Espada
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az animét most szüneteltetem... (értsd pár napos csúszásokkal nézem)
de a "Kenpachi teázik" jelente, az óriási volt :D

viszont a manga megint érdekes lett... most már vhogy nem lepődök meg azon, h Urahara találta ki ezt az egész "hollowfication"-t... most van az a pont, ahol simán véget érhet a falshback, és visszatérhetünk az eredeti szálhoz:) és Isshin még mindig nincs seholT_T
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

manga nem hogy érdekes- sztem marha jó! ezek a ch-ek jobban tetszenek mint ami elöttük volt.. remélem még nem térnek vissza egy darabig a "jelenhez" ez a legizgalmasabb- megtudni, hogy hogy is kezdődött az egész és miért folyik még mindíg a harc
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

miyume írta:manga nem hogy érdekes- sztem marha jó! ezek a ch-ek jobban tetszenek mint ami elöttük volt.. remélem még nem térnek vissza egy darabig a "jelenhez" ez a legizgalmasabb- megtudni, hogy hogy is kezdődött az egész és miért folyik még mindíg a harc
Nekem meg roppantul nem jött be a visszaugrás, éspedig azért, mert ha már akkor is Aizen volt a rosszfiú, mi a nyavalyáért hagyták, hogy még vagy 100 évig szövögesse az összeesküvését azokkal a módszerekkel, amiket már akkor is használt és egyenesen bemutatott? Ezt már nem fogja KT kimagyarázni :? És még érdekesen sincs előadva, szerintem :(

Kenpachi-jelenet viszont lehet, hogy néznék... melyik részben van? (mostanában nem töltöttem, mióta megint filler van)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ne akarj mindent egyszerre- gondolom ezek után majd kiderül hogy miért nem bukott le Aizen már akkor és miért Urahara volt az aki elhagyta soul society-t- te se gondolhatod hogy a mangaka átsiklik egy ilyen apró részleten- különben semmi értelme nem lenne a múlt bemutatásának ^^"
lehet hogy egyedül vagyok vele, de nekem a történet is számít, a miért?-ek, nem csak az hogy ki szúrja mélyebbre a kardját a másikban...
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

miyume írta:lehet hogy egyedül vagyok vele, de nekem a történet is számít, a miért?-ek, nem csak az hogy ki szúrja mélyebbre a kardját a másikban...
Nekem is, épp ezért van bajom a flashback részekkel (is) :weh:
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Nekem sem tetszik annyira ez a 'Turn back the pendulum' cuccos. Sajnos a Bleach (már) nem ilyen anime. Megvolt rá a lehetőség, főleg az elején, de nem élt vele az alkotó. Értem ezalatt a Hitsugaya/Momo Matsumoto/Gin kapcsolatot, meg egyéb mellékszálakat, amik jók lettek volna, ha idejében kibontja őket. De nem tette. Még az érdeklődést sem tartotta fenn. A részek alatt az alapvetően eltalált karakterek sekélyesek lettek, mert nem változtak jóformán semmit. Úgyhogy az elején feldobott "magaslabdák" fele el lesz/lett már felejtve úgyis. Engem speciel Aizen mélylélektana így sokszáz rész/fejezet távlatából már baromira nem tud érdekelni.
Ha a Bleach sima ütöm-hullik-következő végtelenített shounen akar lenni, akkor legyen is az. Az előzményeket csak annyira kell elmesélni, hogy a sztorit folytonosnak érezzük.
Ez van.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy szerintem ez a flashback arc még el fog tartani egy darabig, hiszen ha megnézitek a fejezetcímeket, azok úgy következnek egymás után, hogy: -107, -106, -105, szóval szerintem akkor ugrunk vissza a jelenkori sztorihoz, ha elérjük a 0-át. ^^"
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nem értem- pont akkor van sírás amikor végre kiderülnek dolgok és nem csak a kaszabolás megy :dirr: sztem nem kell minden kártyát a történet elején kijátszani mert akkor lesz unalmas- bizonyos dolgokra igenis érdemes várni (azért pl arra hogy ki is valójában Urahara stb már a sorozat kezdetétől vártuk hogy kiderüljön- nem hinném hogy jobb lett volna ha egy kellemes teázás mellett egy sztorizgatásból tudjuk meg egy összetett mondatból ^^")- ha valakinek ez nem fér bele kezdjen inkább one shot-okkal.
azt meg nem hinném hogy 0-ig megy a számlálás- az azért durva lenne
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

miyume írta:nem értem- pont akkor van sírás amikor végre kiderülnek dolgok és nem csak a kaszabolás megy
De az a baj, hogy ilyen dolgok nem derülhetnek ki, mert ebből az következik, hogy az egész Soul Society gyengeelméjűek gyülekezete (értsd: az eddig elhalálozott milliárdok közt nincs egy értelmes ember), akik összes kapitányostul nem hogy nem tudnak megállítani egy (na jó, három) veszélyes őrültet, de nem is fogják föl, hogy nekik azt jó lenne tenniük. Jó, eddig is tele volt plothole-okkal az egész, de az elején még olyan érdekes volt, és mintha lett volna mögötte valami... illúzió volt. Mintha Aizen kardja rajzolta volna az első 6x részt, hogy aztán lehulljon a lepel. Itt meg az ember már csak tépi az arcát, hogy nem, ekkora blődség nem lehet... de lehet :neutral:
Most arról nem is beszélve, hogy ahogy Aizen a múltban előadta az egészet, az minimum deja vu volt (vagy nevezzük inkább ismétlésnek), ráadásul Urahara is előhúzza minden előzetes megalapozás nélkül a megoldást, sehol semmi alap, semminek nincs előzménye, de talán jobb is, mert akkor még amiatt is foghatnánk a fejünket...
Aláírom, nehéz dolog olyasmit írni, aminek a következményei már papírra vannak vetve (küzdök én is ezzel rendesen, meg tudom keverni magamnak is a kronológiát...), de ennyire figyelmen kívül hagyni, hogy bármilyen amőbánál vagy Ichigónál értelmesebb lény egyszerűen nem reagálhat úgy, hogy a felvázolt múltból a korábban megírt jelen fejlődjön ki :( Erre még a káoszelmélet se képes :?
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Titkos írta:...ha megnézitek a fejezetcímeket, azok úgy következnek egymás után, hogy: -107, -106, -105, szóval szerintem akkor ugrunk vissza a jelenkori sztorihoz, ha elérjük a 0-át. ^^"
nem. ha jól tudom, eredetileg csak 8 fejezetre volt tervezve ez a kis visszatekintés, ez nem jött össze, ami betudható pár lagymatag fejezetnek, amikor nem történt semmi, így lett ez a +2-3, fejezet. most tart ott, hogy visszaugorhat a karakurai harchoz, imho, a köv. fejezet már arról fog szólni.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

alvaro: várjuk ki hogy mi lesz a folytatásban mielött elkapkodnánk az ítéletet: lehet hogy Kubo érthető magyarázatot ad rá, hogy miért csak Ichigóék korában derült ki Aizenék mesterkedése- tudom én is hogy eddíg is voltak elég bénsa bakik a történetben amit meg lehetett volna logikusan is oldani, de ez sztem túl nagy lenne ahhoz, főleg hogy ez tulajdonképpen az egész történet mozgatója ha belegondolsz...
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

alvaro írta:
miyume írta:nem értem- pont akkor van sírás amikor végre kiderülnek dolgok és nem csak a kaszabolás megy
De az a baj, hogy ilyen dolgok nem derülhetnek ki, mert ebből az következik, hogy az egész Soul Society gyengeelméjűek gyülekezete (értsd: az eddig elhalálozott milliárdok közt nincs egy értelmes ember), akik összes kapitányostul nem hogy nem tudnak megállítani egy (na jó, három) veszélyes őrültet, de nem is fogják föl, hogy nekik azt jó lenne tenniük. Jó, eddig is tele volt plothole-okkal az egész, de az elején még olyan érdekes volt, és mintha lett volna mögötte valami... illúzió volt. Mintha Aizen kardja rajzolta volna az első 6x részt, hogy aztán lehulljon a lepel. Itt meg az ember már csak tépi az arcát, hogy nem, ekkora blődség nem lehet... de lehet :neutral:
Most arról nem is beszélve, hogy ahogy Aizen a múltban előadta az egészet, az minimum deja vu volt (vagy nevezzük inkább ismétlésnek), ráadásul Urahara is előhúzza minden előzetes megalapozás nélkül a megoldást, sehol semmi alap, semminek nincs előzménye, de talán jobb is, mert akkor még amiatt is foghatnánk a fejünket...
Aláírom, nehéz dolog olyasmit írni, aminek a következményei már papírra vannak vetve (küzdök én is ezzel rendesen, meg tudom keverni magamnak is a kronológiát...), de ennyire figyelmen kívül hagyni, hogy bármilyen amőbánál vagy Ichigónál értelmesebb lény egyszerűen nem reagálhat úgy, hogy a felvázolt múltból a korábban megírt jelen fejlődjön ki :( Erre még a káoszelmélet se képes :?
Az események előre "megjósolása" eltervezése lehetséges, ha pár kondíció teljesül, amik közül a legfontosabb az információ rendelkezésre állása. Ha minden kért információ rendelkezésére áll valakinek, teszemazt egy 70 IQ-s általános iskolásnak, viszont még mindig nem jelent semmit, mert nem lesz képes összerakni a logakai legót, illetve nem fog tudni kiiagazodni azon, hogy mindazokból mi következhet. Tehát ha feltételezzük, hogy Aizen kiemelkedően intelligens, befogó ismerete van a emberi lélektan és kapcsolatok terén, és kapitányként, nomeg egyéb utakon is minden számára kellő információt előkutat, és közben használja a kardja áldásos képességeit, könnyeden félrevezethet egy egész várost úgy hogy csak később veszik észre, főleg ha a segítői is kapitányok. (Várjunk csak, nem pont ez történt a történet sorrán? - De. Akkor miért jött elő ez a hülyeség egyáltalán?)

Ha valakiről csak darabkákat látunk, de azok a képek sokkal többet sejtetnek, emellett látjuk, hogy olyasmit is felmutat a szereplő, amik csak ténylegesen nagy hatalma esetén produkálhat, akkor igen is el kell hinni, hogy az egész is sokkal több lesz. Ez a helyzet Uraharával, és semmi több.
Ha pedig arra keresel választ, hogy az általad említett dolgok hogyan és miért ennyire távoliak a hihető, kivitelezhető kategóriától, akkor meg kell lepjelek: ez a fikció, ahol emberek számára hihetetlennek tűnő események, vagy normális emberek számára kivitelezhetetlen cselekedetek megtörténhetnek. (Már csak azt nem tudom, miért kell ezrre felhívni a figyelmedet egy szellemvilágban játszódó történet esetén, ahol többezer éves lelkek léteznek.)

A káoszelmélet meg már végleg kiveszett az én látókörömből, legalábbis kicsapta a biztosítékot, mivel nagyon nem tudom felfogni mitől jött ide. A káoszelmélet történések közötti összefüggéseket figyel, és nem jósol meg semmit, nem számol semmit nem, arra való. Pláne nem emberi cselekedetek megjóslására, hanem indirekt, adott események okozta történésláncolatokra, amik végül egy másik látszólag teljesen összefügggéstelen eseményhez vezetnek.
Válasz küldése