Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:Lisa... az az a szemüveges csajszi honnan ismeri Kyourakut? Mert nagyon hasonlít a Kyouraku vice-captainére, de nem ő az...
Turn back the pendulum arc-ból kiderül, hogy 110 évvel ezelőtt ő volt Kyouraku hadnagya. (Ezt az arc-ot ugye nem hagytad ki? :D)
Ayla írta:Aztán Toushiro... nem úgy volt, hogy ő nem gyerek hanem felnőtt, csak ilyen kicsi? (közben most esett le, hogy ugyanaz a seiyuuja aki Ed Elricnek :D ) Most meg ő egy zsenigyerek kapitány, valamit félreértek...
A kis görcs mindig is gyerek volt, ez a mini felnőtt dolog nem is értem, honnan jött... ^^"
Ayla írta:Továbbá nagyon hülye lehetek, de ugye eddig az arc-ig nem láttuk Hisagi Shuuheit harcolni? Abszolútte nem emlékszem olyasmire, hogy korábban láttuk volna beszélni, vagy harcolni...
Volt egy rövid harca Yumichikával még anno SS arc-ban, mikor feltörölték vele a padlót, de amúgy igen, a rákcsávó ellen volt az első komolyabb harca.
Ayla írta:Biztos nem támad fel, mi? Flashbacket látok-e még róla? A kihagyott fillerekben van Ulqui? :D
Nem. Nem. Nem. :D

Btw az új filler arc-ról van már annyi infó, hogy ilyen tükörvilág baromság lesz, mindegyik kapitánynak saját magával kell harcolnia, lesz itt is egy főszarkavaró, meg stuff. Sounds... iiiinteresting.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta: Btw az új filler arc-ról van már annyi infó, hogy ilyen tükörvilág baromság lesz, mindegyik kapitánynak saját magával kell harcolnia, lesz itt is egy főszarkavaró, meg stuff. Sounds... iiiinteresting.
Mondanám, hogy ez egy yaoi-fanfic aranybánya, de közben eszembe jutott, hogy értelmesebb rajongók már biztos rég megírták ezt a ficceikben. :LOL: Csak ezek után még eredetiek sem lesznek, mert mindenki beszáll. De majd várjuk a sok fanartot a témában. :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:A kis görcs mindig is gyerek volt, ez a mini felnőtt dolog nem is értem, honnan jött... ^^"
Gondolom a fangirlök közül sem szereti mindegyik bevallani, ha egy shotára fanol. XD Ugyanúgy, ahogy fanboyoknál szokott lenni a "dehát ő nem is loli!" duma, úgy Hitsugayánál is kitaláltak már mindenfélét, hogy ő igazából felnőtt, meg hogy "kit érdekel, ha gyerek, akkor is több száz éves már, mert shinigami" stb., ismerjük az ilyet. XD (Egyébként is, ezek össze-vissza öregszenek, Turning Back The Pendulumban pl. Byakuya még egy "Ichigo 2" nyálasszájú kissrác, ellenben pl. Joruichi vagy Urahara már akkor is pontosan úgy néztek ki, mint a jelenben. XD)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jó tudni, hogy a macsek még él XD (értsd: Grimmjow).

Azt, h Toshiro nagylegény akkor egy rossz fansub lehet vagy én értettem félre...

és jól tudom, hogy Kubo nem Kishimoto, hogy visszahozza a népet.... :( MIndegy... (már nekifogtam ficet írni XD)

A neveket én sem tudom, de az arcokat igen, meg a faj-típusokat (shinigami arrancar... vézna ember) így rákeresek Wikin. Úgy írtam meg a följebbi hozzászólásom XD

Nekem az is érdekes h a 100 éves flashbackben (azt az arcot nem ugrottam át, csak nem emlékszem tisztán), szóval, hogy Gin ott Aizen deráig ér, és hogy megnyúlik mostanra. De Hiyori pl nem. Azért mert Hiyori meghótt, még akkor?...

ejdekomplikált. Amúgy ez a 287-es rész filler-e? Side story....?

Ja és tegnap este eldöntöttem, hogy nekifogok a mangának. Az elejétől. :D XD nevezhetjük öngyilkossági kísérletnek is XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Jó tudni, hogy a macsek még él XD (értsd: Grimmjow).
Amúgy én, meg Mordályos is tökre meglepődtünk azon, hogy neki egy macska a release-e. Azzal a kék hajjal, meg cápafogsor-alakú "félmaszkkal", meg ezzel a névvel, hogy "Grimmjow" (ami angolul akár Grimjaw is lehetne, bár gondolom semmi köze a kettőnek egymáshoz, valszeg neki is spanyol neve van, mint az összes arrancarnak XD) minimum egy cápát vártam, vagy valami hasonló tengeri ragadozót.
Ayla írta:és jól tudom, hogy Kubo nem Kishimoto, hogy visszahozza a népet.... :( MIndegy... (már nekifogtam ficet írni XD)
Mondjuk ahogy Kishimoto most visszahozta őket, azt inkább egy mangaka se csinálja utána... Időhúzás, meg ürügy újabb nyálasan túldramatizált jelenetekre... Vagy ha nem a mostanira gondolsz, hanem a Pain-es fight végére, arról csak annyit, hogy "directed by Walt Disney". :D (Jó, abbahagyom, ez nem a Naruto topic. XD) Jól mondod, az ilyen "halott visszahozása" plotokra ott vannak a fanficek. :D
Ayla írta:Ja és tegnap este eldöntöttem, hogy nekifogok a mangának. Az elejétől. :D XD nevezhetjük öngyilkossági kísérletnek is XD
Egyébként én is gondoltam rá még az elején, hogy el kéne olvasnom "rendesen" is az elejétől mostanáig, de itt van még az FMA, D.Gray-man, TLR, ha pedig ezek mellett mégis maradna időm valami endless shounen fight manga olvasására, akkor inkább a One Piece. A Bleach szerintem sokáig nem volt olyan rossz, mint amilyennek páran már rögtön SS után beállították, viszont amit Kubo legutóbb a fake-Karakura arcban leművelt (főleg a vége felé, de amúgy is...), azzal nekem most jóidőre elvette a kedvemet tőle, hogy egyáltalán elkezdjem ezt a cuccot. ^^" Na persze pl. a Naruto hülyeségeitől még így is bőven messze van, viszont így Aizen "kiírása" után már szinte értelmét sem látom annak, hogy folytassa a sztorit. Állítólag azért lett ennek az arcnak ilyen vége, mert benne volt a pakliban, hogy akár cancellelik az egész mangát, így Kubónak direkt olyanra kellett csinálnia a végét, hogy ha ezután nem kérnek a munkájából, akkor is saccperkábé elvarrjon minden szálat. Ezt meg is tette, és lehet a fanok ezért most utálni fognak, de ezután inkább jött volna ténylegesen a cancel. XD Akkor kaptunk volna egy kissé szétbarmolt és siettetett, de azért többé-kevésbé minden szálat elrendező lezárást, így viszont ez a manga is csak nyúlni fog bele a semmibe.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi írta:Btw az új filler arc-ról van már annyi infó, hogy ilyen tükörvilág baromság lesz, mindegyik kapitánynak saját magával kell harcolnia, lesz itt is egy főszarkavaró, meg stuff. Sounds... iiiinteresting.
Nem hangzik túl eredetinek, bár ezeknél az egyepizódos borzalmaknál, amik most mennek sokkal rosszabb már nem lehet. :roll:
Ayla írta:Amúgy ez a 287-es rész filler-e? Side story....?
Filler.
Titkos írta:Amúgy én, meg Mordályos is tökre meglepődtünk azon, hogy neki egy macska a release-e. Azzal a kék hajjal, meg cápafogsor-alakú "félmaszkkal", meg ezzel a névvel, hogy "Grimmjow" (ami angolul akár Grimjaw is lehetne, bár gondolom semmi köze a kettőnek egymáshoz, valszeg neki is spanyol neve van, mint az összes arrancarnak XD) minimum egy cápát vártam, vagy valami hasonló tengeri ragadozót.
A cápa már fogalt volt Halibelnek. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A cápa már fogalt volt Halibelnek. :vigyor:
Ezt úgy kellett volna, hogy Grimm release-e lesz a cápa, Halibel-é meg "HalleBerry", utóbbinál is stimmelne mind a név, mind a külső hasonlóságok. :LOL: (Esetleg a haja szőkéről feketére váltott volna, és annyi. XD)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:aztán Kubo a december-január körüli Shounen Jump fesztiválon egy rajongói kérdésre elárult annyit, hogy Grimm még él, de ennél többet nem, és a mangában azóta sem szerepelt, szóval lehet, hogy még 100+ chapter, mire újra láthatjuk
Ez spec most meglepett. Simán azt vettem le, hogy neki már vége. Bár nem is bántam volna. Nem azért, mintha ő lenne a leggyengébb karakter, csak simán ideje lenne már az egész stábot kipucolni.

A mangát talán majd akkor folytatom, ha véget ért a jelenlegi arc. Az animét meg talán már soha.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Ez spec most meglepett. Simán azt vettem le, hogy neki már vége. Bár nem is bántam volna. Nem azért, mintha ő lenne a leggyengébb karakter, csak simán ideje lenne már az egész stábot kipucolni.
Ha jól emlékszem, őt "csak" leverte Ichigo, és otthagyták a homokban elterülve, gondolom pont azért, mert amelyik karakternek nincs konkrét haláljelenete, azt még a későbbiekben bármikor vissza lehet hozni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

LOL!
Mégiscsak lángész egy a Kubo. Akkor így tényleg még nyugdíjas korában is ezt fogja rajzolni. XD
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

bárcsak rajzolná....

sem Grimmacskának sem Yammynak nem volt halála....

Nos, befejeztem a Bleach animét, persze minden filler és special kihagyásával, azt majd a nyáron megnézem vagy ilyesmi. Naná, hogy nem bírtam magammal, szóval folytattam a mangát, ott ahol véget ért az anime (juteszembe Aizen is él és virul, lesz itt még mit kihozni abból a mangából) és naná, hogy be is értem a mangát és most téphetem hetenete a hajam.... kifejezetten örülök, hogy nem néztem a Bleach felé másfél évig. Nem bírtam volna ki hétről, hétre nyúzva ezt az Arrancar fejezetet.

Nem olvastam vissza a topikot, de volt-e már arról szó, hogy egy adott ponton (igazából a Hougyoku megjelenésénél) enyhén kopipészt Inuyasha fílingje lett? Aztán sokszor gondolkoztam azon, hogy hű Aizen milyen gonosz karakter, de Naraku még minidg rosszabb (most is úgy godolom), és Naraku azért rosszabb, mert egymást átverve nyírja ki a szereplőket egymással, és amikor Toshiro átdöfi a szerencsétlen kiscsajt és Ichigo beszól, hogy WTF, akkor meg még InuYashásabb fíling és egy pluszpont Aizen gonoszságához.

Aztán Aizen is tökéletes akart lenni mint Naraku de igazából félig ember félig meg más és sosem lehet nem ember....

Igen, az enyhe csalódottságot olvashatjátok, részemről.

Gin epic win, többet is fleshbackeltem volna az ő meg Matsu kapcsolatáról, mert ez így nagyon hirtelen volt, és nem tudtam megsiratni, csak megkönnyezni a dolgot.

A jelenlegi Bleach arc-ról egyelőre annyit, hogy nagyon idétlen és OUT OF THE BLUE kezdése volt. Ja és van egy olyan érzésem, hogy Ichigo főnőcije is valaki hiperszupererős titkos valaki lesz. Egyszerűen muszáj neki. XD

Edit, mert kihagytam valamit: figyelem, a szövegben szpojler van!
Kábé másfél héttel ezelőtt hívták fel a figyelmem arra, amit én minidg is láttam csak nem akartam felismerni, talán: Zangetsu keresztvasa horogkereszt alakú. Aztán az végő átváltozásnál még nagyobb és tisztább swastika lesz belőle (nem is jelzés arra, hogy ő felsőrendűbb, mint Aizen, á dehogy). Aztán a mangában kapunk egy külön SWASTIKA cimmel elátott fejezetet és később a horogkereszt alakú fegyverakármijét és BÜSZKESÉGE hozza elő. Vagy két fejezettel később náci beütésű csajszi ellen harcol. Én akarom belelátni, vagy Kubonak egyre jobban kiüt a náci cuccok fétise? :dirr: (nah itt nem rasszista dolgokat értek, hanem a stílust).
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A horogkeresztet nem a nácik találták ki, és Ázsiában egészen más jelentéssel bír mint nálunk, pl. előszeretettel használják buddhista templomokban. Néha a legváratlanabb helyeken bukkan fel animékben/mangákban, a Kensinben pl. egy vallási szekta szent szimbóluma volt. :vigyor:
Ettől függetlenül mondjuk poén, hogy pont a mexikói Chad buzdítására kapta elő Ichi. XD

BTW: Hirano Kouta az egyetlen bizonyítottan náci fixációval rendelkező mangaka. XDD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nekem nem kell magyarázni a horogkeresztet... amit amúgy a kalandoroknak adtak hajdan EU északi országaiban, sőt a finn légierő zászlaján a mai napig virít, mert a jó szerencse jele.

de mi az hogy Kubo bizonyítottan náci fixációval rendelkező mangaka?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem Kubo, hanem Hirano Kouta, a Hellsing mangakája. :wink:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A mordályos nyul írta:Nem Kubo, hanem Hirano Kouta, a Hellsing mangakája. :wink:
jah, tényelg, bocsi. Látszik, hogy már félig aludtam amikor azt a postot írtam. Akkor nincs kérdésem :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:kifejezetten örülök, hogy nem néztem a Bleach felé másfél évig
A mangát cirka háromnegyed éve, az animét lassan egy éve pihentetem, de nem hiszem, hogy mostanában folytatnám (bár gyanúsan sokat járok mostanság a Blícs-topic közelében :hammer: )
Nekem is húzta az agyam, hogy hétről-hétre alig történik valami. Inkább várok több időt. Ami azért durva, hogy több, mint egy fél év után is jóformán up-to-date vagyok. XD
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hát szerintem fogj neki, mert befejeződött ugye a nagy Aizen arc (igazából szerintem bármikor elő lehet kapni, de mindegy). És ez nem meglepő én a Narutót nem olvasom másfél éve és nem nézem két éve és mindent tudok XD De abból nem fáj a szpojler, a Bleachből viszont rossz volt, mert mindenki körülöttem arról dumált én meg befogtam a fülem XD

Múlt szombati házibuliban aztán megeredt a nyelvem és újra tudtam szockodni a többiekkel Bleachből XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ch. 446
Miért van olyan érzésem, hogy ez a Cukisima srác valójában Aizen in disguise, vagy Aizen fia/öccse, vagy mit tudom én? Minden esetre nagyon hasonlít a stílusuk és az arckifejezéseik is, a felsőbbrendűségi komplexusról nem is beszélve. Vagy lehet, hogy Kubo egyszerűen csak fantáziátlan? :?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

vagy csak szimplán még nem ismerjük eléggé ezért akarva-akaratlanul Aizenhez hasonlítjuk. Azért adjunk egy esélyt az alkotónak.

Eddig a szintig minden főgonoszizé egyforma. Az egyéniségük majd a jó húzásaikban látszanak meg idővel....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hát nekem a fejem néhányszor találkozott az asztallal mikor bejött a PSP mentsük el Ichigot című előadás.

Komolyan mi lesz még itt ? Gombák? Márió?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JimRaynor írta:Komolyan mi lesz még itt ? Gombák? Márió?
Az már volt a Soul Society végén. :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

JimRaynor írta:Komolyan mi lesz még itt ? Gombák? Márió?
Én arra lennék kíváncsi, hogy vajon így Ichi további életeket is szerez, és a végén lesz majd resurrection (ala Scott Pilgrim). XD

Titkos: LOL!
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én kinézem a sorozatból . :)
Meg milyen képesség az amit hálózati arámról kell feltölteni?

Superman is esténként elektromos szolgáltatoknál "vacsorázott"?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én vagyok az egyetlen, akinek Yukio fullbringjéről folyton ez a Prodigy szám jut eszébe? :vigyor:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nem, nyugi. ^^ És én megkockáztatnám azt a kijelentést is, hogy nincsenek véletlenek :D Amúgy az anime még mindig fillerezik az Aizen arc vége óta? Mi megy most? érdemes belenézni?

OFF: Mostmár ez a Prodigy szám átkerült a Bleach OST mappámba, a telómon XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése