Gankutsuou

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos Ani-Kraze-nél elérhető az utsó ep subbolva: http://www.anime-kraze.org/torrent/[Ani ... vi.torrent
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Na nagyon helyes, komolyan egy kis időre megijedtem, hogy nem fogják kihozni a 24. részt aztán ígyjár a japánul nem tudó közösség.

Amúgy a szikronhoz nekem is az a meglátásom, hogy a klassziksu amerikai kiejtés, mint amit mondjuk az Escaflowne-ban nyomatnak nagyon nem jönne be ebben az animében. Szerintem nem csak a grófnak kéne egy angol szinkronhang, hanem szinte mindenkinek. Persze nyilván a párizsi nemesség egészen más hangulatú, mint az angol kastélyok nemesei, de mégiscsak közelebb áll a dologhoz, mint az amcsi baseballdrukker. Szóval visszatérve az egész anime nemesi környezetben fut, és igazából itt mindegyik szereplőnek normál és kulturált hang kéne.

Ja és Franz-ot ne szinkronizálják, hanem ahol, megjelenik és beszélni kezd szájára egy szép nagy -censored- felirat jelenik meg. Illetve amikor Albert beszél róla, a Franz szavak a beszédében mindig ki vannak sípolva :).
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Izee.... en vagyok az egyetlen, aki nem tudja tolteni az Ani-kraze torrentjeit? Folyton urlopen error. >___< Vagy nalam van a baj? (Tudomtudom, ott a masik, de en az Ani-kraze subjat gyujtom. ^^;; )
Teron írta:Ja és Franz-ot ne szinkronizálják, hanem ahol, megjelenik és beszélni kezd szájára egy szép nagy -censored- felirat jelenik meg. Illetve amikor Albert beszél róla, a Franz szavak a beszédében mindig ki vannak sípolva :).
xDD benne lennek. xD Esetleg a rendes szovege helyett szavalhatna nagyon rossz, nagyon angsty verseket, mondjuk innen. xD (Egyebkent az a poen, hogy Franci seiyuuja amugy tok nagy figura, es ilyen happyhappy lelkes, hadaros beszedstilusa van. xD Az ember megszokja, hogy azon a hangon csak angstelni lehet, aztan tessek. xD)

Nnna, es akkor utolso resz... mar kinn van a sub, sz'al, nem feherezek. :P Amugyis, JOOOO hosszu lesz, mindenki vigyazzon. :D Val'szeg kicsit tulanalizaltam a dolgot, bar Maeda interjuibol kiindulva... talan nem is annyira. ^^;;

Mindenesetre akarhogy is nezzuk, minden hibajaval egyutt egy nagyon szep, tipikusan gotikus stilusu lezaras... es persze megint sikerult szavak nelkul tobbet elmondaniuk, mint szavakkal. (Btw en szeretem az elgondolkodtato meg talald-ki-magad animeket, de azert orultem volna, ha Maeda kicsit hulyebbnek nez, es jobban szajbaragja nekem a dolgokat... >_>;; Kiveve Francika dolgat, az eppen elegge a szankba lett ragva, koszonjukszepen. >_>)

Sz'al, a mult vegleg lezarult, Parizs ujjaepult, es ugy altalaban, az elet megy tovabb, mert az ido ugye nem all meg. "Monte Cristo grofja" pedig eltunt, mintha sosem letezett volna.

Ezt eloszor nem ertettem. Marmint, a grof megiscsak a kozponti karakter volt (meg ha Al is a foszereplo), hogyhogy csak igy elfelejtik? Aztan kicsit elgondolkodtam, es leesett par dolog. Pl feltunt, hogy gyakorlatilag SEMMI nem maradt a grof utan (kiveve talan a vagyonat, amit Haydee & Co. felhasznaltak, hogy Haydee-t visszaallitsak Janina elere), senki nem beszelt rola Haydee & Co-t es Alt leszamitva, pedig azert nem csak az o eletukbe nyult bele a grof elegge, raadasul meg Edmond sirkoven se "frissitettek" a halal datumat, hanem az a datum volt rajta, amikor Merci allittatta a sirkovet (5043, nem 5053, ami pedig Edmond halalanak valodi idopontja). De asszem ez tesz mindent egyertelmuve.

Mert ugye a 23. resz vegen a grof maga tagadta meg a "grof" szemelyiseget es nevezte magat Edmond Dantesnek, akinek pedig mar regota halottnak kene lennie. Vagyis... a grof vegulis egy szellem (talan inkabb demon ^^;; ezert fukushuuki, szo szerint "a bosszu demona") volt a multbol. Edmond-nak ugye meg kellett volna halnia, nem szabadott volna visszajonnie, de megis visszajott (a Gankutsuou segitsegevel), es visszahozta magaval a multat, aminek pedig el kellett volna mulnia. Hogy ugy mondjam, a groffal kizokkent az ido a helyebol. (...szegeny Alhoz aze' jol illik a Hamlet-idezet: "Kizokkent az ido; o karhozat! Hogy en szulettem helyre tolni azt" ^^;; szegeny srac, azert mekkora egy pechje volt. Bar persze, ahogy a grof megmondta... ez a vegzet.)

Ebbol a szempontbol nezve azert kellett meghalnia, mert nem ebbe a vilagba tartozott, hanem a multba; a sorsanak be kellett volna teljesednie Ifben, de noha ezt a Gankutsuou megakadalyozta, Edmond-nak megsem volt jovoje, hiszen csak a multert, a bosszuert elt... ugyhogy vegulis a vegzete (halal) nem valtozott, hanem csak elhalasztodott par evre. Masreszt... Maeda maga mondta, hogy a grofbol egy igazi romantikus, byroni host akart csinalni, es mit is mondjak, megcsinalta, meghozza zsenialisan. A grof minden ertelemben teljesen kivulallo volt: kivul allt idon, termeszeten, tarsadalmon. (A konyvben iirc maga mondja, hogy Manfredhez, A byroni hoshoz hasonlitgatjak... na ebben az animeben o maga lett Manfred, aki a multja miatt bolyong a vilagban, halalt es azzal feledest, megvaltast keresve... amit aztan vagy megkapott, vagy nem. A lelki nyugalmat mindenesetre megkapta.) Ezert sem volt helye a vilagban, es ezert volt elkerulhetetlen a halala.

Mindenesetre a grof jott, (Al szavaival elve) mint a nyari vihar, elsoport mindent, ami az utjaban allt, aztan, hogy a sorsat beteljesitse, meghalt (es Edmond Danteskent halt meg, tehat vegulis ez is vegzet), a halalaval pedig az ido helyrezokkent, eltunt az a disszonancia, amit az erkezese (vagyis egyaltalan, a letezese) okozott. Ennek megfeleloen pedig nyoma sem maradt, hiszen egyszeruen nincs helye ebben a vilagban. Es... sz'al, eleinte nem nagyon ertettem, hol van itt a tragedia, mert oke, szomoru tortenet, de ha ugy vesszuk, akkor az elozo reszben Fernand volt az igazi tragikus hos, nem Edmond, es persze ott az egesz jajdenagyonszomoru dolog Francival. De vegulis oda jutottam, hogy nekem ez a tragedia, en ezen bogtem fel napig, hogy egy ilyen lenyugozo ember egyszeruen csak eltunik, mintha sosem letezett volna. Raadasul ha az ember belegondol, hogy mi minden tortenhetett volna, ha a dolgok nem ugy tortennek, ahogy... ha Ferdy nem kavar, ha Haydee-nek sikerul elteritenie a grofot a szandekatol, ha a 15. reszben a grof vegul megis ugy dont, hagyja a francba az egeszet, stb.... meh. ;_____; *szipp*

...ahem.... Sz'al. Albert. Ami ot illeti, erdemes megfigyelni a parhuzamokat kozte es a grof kozott ebben a reszben. Egyreszt Al is hosszu tavollet utan jott vissza; neki is egyik elso dolga volt sirt latogatni (csak a grofnak ahhoz le kellett ruccannia Marseilles-be), raadasul ugyanazokkal a szavakkal koszontotte (grof: "ima modorimashita", Al: "ima modotta yo"); o is uj nevet vett fel (Albert Herrera - a Herrera amugy Mercedes leanykori neve); es nala is ugyanugy megvolt az ora (igy mar ertem, miert volt akkora hangsuly rajta). Asszem az egesz arra ment ki, hogy lassuk, Al miert jott megis vissza mashogyan, mint anno a grof. Ahogy mondta is, az elmult ot ev alatt attol rettegett, hogy egyszer majd ugy ter vissza, mint anno Edmond; rettegett, hogy o is leragad a multban. Mondta, hogy ugy erezte, most, hogy harom ilyen fontos ember az eleteben (Franci, Fernand, Edmond) meghalt, neki kell betoltenie a helyuket, hogy helyettuk kell elnie (btw ez latszik is abban, hogy diplomatanak kezdett tanulni, ami ugye Franci celja volt; gondolom ha Ferdy el, Albol is katona lett volna). De aztan vegulis ugy latszik, sikerult feldolgoznia magaban mindent, es tovabblepni a dolgokon (Edmond-nak ugye ez nem sikerult); a grof peldajabol megtanulta, hogy nem szabad leragadni a multban, hanem elore kell nezni es elore haladni (vo. Ferdy: "Fussatok, fussatok elore" ep 23ban). Es ahogy Franci es a grof maga is megmondta (csak Franci pozitivan, mig a grof negativan allt a dolgokhoz), a gyulolet is a szeretetbol, vagyis az eros erzelmekbol fakad, ugyhogy ha sikerul tullepnunk a gyuloleten, akkor ami marad, az a szeretet, de legalabbis a megbekeles.

Aaasszem akarmennyire is elfogult vagyok, megsem mondok akkoranagy hulyeseget azzal, hogy sztem a grof (Edmond) es Al tulajdonkeppen egyazon lelek (talan ezert sem letezhettek egy idoben). Azon a nyaron egy "pillanatra" atfedtek egymast (vo. ep 23ban az oleles, illetve maga a promo kep, amin ugy egybeolvad a grof es Al), osszeert mult es jovo (ld. Francika alma + opening es most a flashbackek Edmond levele alatt ill. Mercinel... szinte kockara ugyanazok). Aztan Edmond meghalt, ezzel az ido helyrejott, a mult vegleg lezarult, es Edmond lelke is vegre megpihenhetett... es ha ugy vesszuk, Albert-rel tulajdonkeppen Edmond is kap egy uj eselyt egy normalis eletre. (Btw ha ep 23 kicsit Berserk volt, akkor ez kicsit LoGH... ott Reuentahl egy hasonloan tragikus, "nincs-helyem-a-vilagban" figura, aki a halala utan hasonlo modon kap egy "uj eselyt" a fiaban, Felixben. ^^)

Aztan... minden mas. ^^;;;

Mercedes... nagyon szepen, nagyon stilusosan oldottak meg Mercit. Ezert megerte eletben hagyni. Egyebkent vhogy ugy erzem, az anime kegyesebb volt hozza, mint a konyv... Ott ugye ha ugy nezzuk, o szenvedett a legtobbet, hiszen a szive osszetort, az elete tonkrement, a ferjerol kiderult, hogy egy szemet allat, raadasul meg is halt, a gyerek lelepett, Mercinek meg nem maradt semmi, amiert elhetne. Itt vegulis ugyanugy megvolt a maga tragediaja (foleg hogy az o szive is valahol a multban maradt, es a grof erkezese feltepte ezt a sebet), es ugyanugy egyedul maradt, mint a mult utolso darabja (Mercedes, az elo emlekezet ^^), de talan most, hogy mindennek vege, Fernand es Edmond mindketten halottak, talan o is beket talalhat. (Btw, Merci 50 evesen meg mindig gyonyoru. *___* Es az a ruha.... *__*)

Haydee... aaah, gyonyoru lett! *__* (Es az a ruha.... *__*""") Es Baptistin!! Csak nem beleszeretett? xD Go go go! (Csak vigyazzon, mert Bertuccio a vegen meg szetrugja a hatsojat. xD) Bertuccio meg val'szeg ugy dontott, hogy Haydee a grof "utodja", es azzal, hogy ot szolgalja, vegulis a grofot, a grof emleket szolgalja tovabb.

Benedetto... hehehehehehehehe. xD Nekem nagyon tetszett, hogy Caderousse-szal elment bunozonek, ott tapsoltam neki. xD Nem csinaltak belole tragikus karaktert, de talan jobb is igy, vegulis egy Benedetto-fele fazon val'szeg mashogy latja az eletet, mint a tobbiek. :D Eugenie... hat, vegulis neki beteljesult az alma, zongorista lett, es ot ev utan vegre talalkozott Allal. Egy kicsit hianyzott a nagy osszeborulas, de teny, hogy az elvitte volna az egeszet egy teljesen mas iranyba, sz'al azt mondom, jo volt ez igy. Peppo meg modell lett.... aaa. xD Tipikus. :D (Btw, kis erdekesseg. A reklamnak, amiben Peppo szerepelt, ez volt a szlogenje: "anata mo kitto umarekawaru" - "on is ujjaszuletik" (kb.). Gondoljunk kicsit bele, mit jelent ez az egesz anime szempontjabol...)

Btw, ami a vegzetet illeti, itt ketszer volt ra egyertelmu utalas. Egyreszt Haydee kerdezi, hogy "ha ez nem vegzet, akkor vajon mi", es Bertuccio mondja, hogy val'szeg "ano kata" egyengette a dolgokat. Masreszt... ugye a grof jott mindig azzal, hogy mindent a sors kereke forgat (talan innen az orak jelentosege), es Alnak is mondta, hogy az, hogy ok Lunan talalkoztak, nem a veletlen, hanem a vegzet muve volt. Na persze, o azt val'szeg ugy ertette, hogy o akkor mar regesreg tudott Al letezeserol, es o maga rendezte meg a talalkozast, a vegzet pedig az, hogy Al pont Mercedes es Ferdy fia. De vegulis... talan o ertelmezte rosszul a vegzetet. Talan tenyleg a vegzet volt az, hogy Al es o talalkoztak, de nem Lunan, hanem a levellel, ami Merci portrejaban volt. Ugye Al elmondta, hogy Ferdy utalta azt a kepet, es el akarta egetni, de Al ugy dontott, majd o kirakja a szobajaba. Es persze abban a kepben, Mercedes portrejaban, vegig ott volt Edmond levele. Vegzet? Na ja. ^^;;

Aztan, ami viszont nem tetszett... Francika es a grof. Marmint egyreszt, ertem en, hogy lenyeges pont az, hogy Franci telleg tovabb el mindenki sziveben, de az eg szerelmere, FELFOGTUK, nem kellett volna ennyire az orrunk ala dorgolni (mint anno az angsteleset), es foleg nem egy masik, legalabb ugyanannyira fontos tortenetszal karara (megint). Mer' masreszt... ebben az epizodban az egvilagon mindenrol volt szo, kiveve azt, amin az egesz anime alapult, ami az egesznek a tengelye volt: a grof es Al kapcsolatarol. Addig oke, hogy Al nem utalja es nem felejti el... rendben. Nade... hello, ep 23. Ott volt a vegso bizonyitek arra, hogy Al es a grof kozott van egy nagyon eros erzelmi kapcsolat - Alnak ez adott erot ahhoz, hogy megtegye, amit tett, Edmond-nak pedig ahhoz, hogy visszaszerezze emberi mivoltat. Iszonyu eros erzelmekrol van itt szo... amiknek nyomat se lattam az uccso reszben. Oke, hogy eltelt ot ev, de akkor is, a grof egy nagyon fontos szereplo volt Al eleteben, es az egesz animenek a tengelye volt az o kapcsolatuk. Asszem meglehetosen unfair, hogy az utolso resz egy budos szot nem szol arrol, hogy Al vegulis most mit gondol rola, hogy mikent iteli meg, milyen nyomot hagyott a grof benne... mikozben Franci miatt, akivel pedig egy sokkal kevesbe bonyolult kapcsolata volt, es akit elegge egyertelmuen mindenki szeret es senki nem fog elfelejteni, vegigangsteli az epizodot. >__> Sz'al... most mi van Allal es a groffal? Szereti meg? Elismeri meg azokat a tulajdonsagait, amik miatt anno szerette es tisztelte? Vagy inkabb nem is akar ra gondolni tobbe? Vagy most mi van? Miert nem birtak egy budos mondatot szolni errol? >____> Vagy legalabb mutatni Alt Edmond (meg az APJA, mer' ugye olyan is volt am neki) sirjanal? Vagy akar a Champs-Elysees 30-nal? MEH.

Na mindegy, rossz szajiz ide vagy oda, az egesz sorozat ettol meg felelmetesen zsenialis. Allitolag oktoberben jon ki a DVD.... alig varom. *_* (A mangarol meg majd meg irok, csak ez a post mar igy is tulsagosan hosszu ^^;;;; )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

mufurc írta:Izee.... en vagyok az egyetlen, aki nem tudja tolteni az Ani-kraze torrentjeit? Folyton urlopen error. >___< Vagy nalam van a baj? (Tudomtudom, ott a masik, de en az Ani-kraze subjat gyujtom. ^^;; )
Én még tegnap este letöltöttem, és semmi baja nem volt.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc:
Annyit mond Albert a múltról Franci sírjánál, hogy nem akarok a múltra gondolni, mert félek, hogy még utálnék benne valakit. Ebben bennevan, hogy nem akar senkire gondolni.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:mufurc:
Annyit mond Albert a múltról Franci sírjánál, hogy nem akarok a múltra gondolni, mert félek, hogy még utálnék benne valakit. Ebben bennevan, hogy nem akar senkire gondolni.
Ize.... nem tudom, a sub mit ir, de japanul nem ezt mondja. ^^;; Azt mondja, hogy attol felt, hogy valakit megutal es emiatt a multban ragad (mint Edmond). A vegen pedig odaig jut, hogy ennek ellenere "eskuszom, hogy azt a nyarat es a veletek toltott idot soha nem felejtem el" - vagyis hogy nem felejti el a multat meg mindenkit, de belenyugodott, tanult belole es tullepett rajta (nem ugy, mint Edmond).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Akkor megmondja, hogy miként viszonyul a múlthoz. Nem felejti el, tanul belőle.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Akkor megmondja, hogy miként viszonyul a múlthoz. Nem felejti el, tanul belőle.
....Igen, odaig en is eljutottam. :roll: Csakhogy azert feledes/emlekezes, gyulolet/szeretet kozott vannak am fokozatok, raadasul ez egy eleg komplex szitu. Nyilvan Al az apjat es Francit ugyanugy szereti, mint regen (legalabbis gondolom eszebe se jutott az apjat megutalni), de a groffal mi van? Akit o annyira szeretett, aztan aki elarulta, tonkretette az eletet, de ennek ellenere Al ugy latszik, megse tudta meggyulolni? Hogyan gondol Al ora most, ot ev mulva? Szereti meg, vagy elfogadja, hogy oke, ez volt, de ha mondjuk ismet talalkozhatna vele, inkabb kikerulne?

Az egesz anime egyik legfontosabb pontja, es az ep 23-ban az egesz showdown egyik leglenyegesebb eleme volt az, hogy Al es Edmond kozott milyen eros erzelmi kotelek volt (amit most hivhatunk barminek), a 24-ben megis egy budos szo sem esett rola. Ezert mondom, hogy ilyen szempontbol nem erzem a kapcsolatot az uccso epizod es a sorozat tobbi resze kozott... raadasul kifejezetten zavar a dolog. :P

[edit]
A manga elso fejezeterol allitolag kering egy scan a neten, aki meg nem latta, mindenkeppen keresse & nezze meg. :3

-----

Classic Compilation torrent :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Köszi!*_*! :bounce:
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Kicsit off, de... A manga 1. fejezetének első fele letölthető innen^^
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

"Kis" plusz info Maedatol, egy a Comickersnek adott interjubol:

「描きませんでしたが、あれは伯爵にとっても立ち直れないくらいのダメージなんです」
"Az animebe nem raktuk bele, de ez [a 18-as reszben tortent kis malor] a grofban is helyrehozhatatlan kart okozott." Marmint hogy hoppa, nem az volt, akit o akart, hanem egy total kivulallo, akinek koze nem volt az egesz bosszu bizniszhez, raadasul baratsagbol (haha persze) tette mindezt. (szpojler)

Ez azer' par dolgot megmagyaraz. Csak egyvalamit nem ertek... MI A BUDOS FENEERT NEM RAKTAK BELE AZ ANIMEBE?! Most mibol allt volna par mondattal/keppel utalni erre?!

...Ja, tudom. Ertekes masodperceket vett volna el a Franci Angstbol. :P >_> (kezd ugy tunni nekem, hogy a csaj, aki a forgatokonyvet irta, enyhen elfogult volt... :P)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:hogy a csaj, aki a forgatokonyvet irta, enyhen elfogult volt... :P)
...csaj volt? Öh, ez sok mindent megmagyaráz... (girl-->fangirl-->FranzFranzFranz...) -.-
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Én most tartok a 15-ös résznél....;_;
-éreztem hogy félni kell...Egyébként gyönyörű az egész.És bár még nem fejeztem be, de eddig nem értem hogy mit utálsz ennyire Franz-ban Mufurc. ?_? Csak szereti Albertot és aggódik érte....arról nem ő tehet hogy nem ismeri jobban a grófot.(Bár tehetne érte valamit az igaz...de neki úgy sem árulna el semmit.) + azért tényleg elég gyanús a gróf sok szempontból...-kívülről nézve ugye. És elvileg lett is volna oka félteni tőle Albertot mert végülis meg akarta/ja ölni.
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Ayase írta:Én most tartok a 15-ös résznél....;_;
-éreztem hogy félni kell...Egyébként gyönyörű az egész.És bár még nem fejeztem be, de eddig nem értem hogy mit utálsz ennyire Franz-ban Mufurc. ?_?
Még 3 rész és megtudod. :>
A gróf pedig az emberein kívül senkinek sem fedi fel magát, még ha ez így is tűnik néha. Csak a nagy fináléban vetkezi le az állarcot, mind terveit, mind saját természetét illetően. Persze sokan sejtik, hogy nem épp a Jézuska jött el hozzájuk hogy a legjobb barátjukká válljon és kézenfogva ugráljanak öreg napjaikban. A grófon kell szvsz a legkevesebbet gondolkodni. Egyetlen célja van, bosszút állni azon a három emberen akik hamis vádakkal börtönbevetették, ezzel elvéve tőle mindent ami kedves volt neki. Az, hogy a sorozat vége az lett ami,s nem ami a könyvben.. Szerintem jó lett így. Hakushakuuu~~ ;__; (utolsó rész meg bleah >.<)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Zelmor írta:Egyetlen célja van, bosszút állni azon a három emberen akik hamis vádakkal börtönbevetették, ezzel elvéve tőle mindent ami kedves volt neki.
Ha ez ilyen egyszerű lenne.... :) Akkor valószínűleg nem viselkedett volna úgy ep15-ben, mint ahogy viselkedet... (;_____;). Szóval kicsit másképp sültek el a dolgok mint ahogy tervezte (*o*).

Oké, abbahagyom xD...
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Ja ja! Ne is Spoilerezzen itt nekem senki amíg be nem fejeztem!!! Direkt nem is olvastam a többi hozzászólást.( Ez nálam új...még nem néztem animét alapspoilerek nélkül, és ennél ez a szándékom.Szeretném full tudatlansággal végignézni, hogy tudjam élvezni a showdown-okat^^-na meg persze minden mást is...;_;)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayase írta:eddig nem értem hogy mit utálsz ennyire Franz-ban Mufurc. ?_?
Csak ismetelni tudom magam...
mufurc írta:EN azert utalom, mert
1) tipikusan omgpoorsweetie tipusu karakter, aki azert van, hogy sajnaljuk, az ilyet pedig ki nem allhatom;
2) idegesit, hogy annyira iszonyuan tokeletes;
3) idegesit, hogy annyira az orrunk ala dorgolik az angsteleset, kesobb pedig mas szereplok es tortenetszalak karara nyomatjak Francikat.
A sorozat elso feleben ki nem allhattam, hogy annyira sajnaltattak (foleg az ilyen "He, Franz, hat nincs veled Albert? A legeslegeslegjobb baratod, akivel gyerekkorod ota mindig egyutt vagytok, es akit jobban szeretsz barminel?" "*WAAAANNNGGST*" jeleneteket... eskuszom, ez mar fanservice). Mikor vegre abbahagyta az angstelest, es elment kutatni Maxhoz, kezdtem megszeretni, aztan.... aztan ld. 3-as pont. Nagyon fontos dolgok lettek teljesen ignoralva a sorozat masodik feleben, lathatoan csak azert, mert ertekes masodperceket vettek volna el a Nagy Franz Angstbol. >_>;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Ma fejeztem be. És én annyira nem vettem észre ezt az úgymond "orr alá dörgölős" dolgot amiről beszész.Ez kicsit be lett dumálva nem? Vagy annyira figyelted, hogy már csak azt láttad. Szerintem minden így volt jó,/ majdnem minden/ahogy volt. . És nem szabad elfelejteni azt sem, hogyha nincs Franz, akkor már nincs Albert sem...őszintén énnekem hiányzott mint szereplő miutánn meghalt, és az egész sztoriban akkor rázódtam meg a legjobban, amikor rájöttem hogy ő ül abban a robotban...bár előtte meg azért mert azt hittem hogy Albert...Úgyhogy kövezzetek meg ha akartok de ÉN szerettem FRANZ-t!! (és eddig abszolút nem ismertem a Monte Krisztó grófja c. könyvet-filmet-sztorit-úgyhogy abszolút tudatlanul néztem végig az egészet.) Viszont így már ismerem valamennyire^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayase 2005.05.11. 14:07-kor.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ayase írta:Ez kicsit be lett dumálva nem? Vagy annyira figyelted, hogy már csak azt láttad.
... oké, mondjuk én elfogult Hakushaku-fan vagyok, de volt jópár ismerősöm, akik független attól, hogy kit szerettek, még nekik is feltűnt az a bizonyos luk ott az ep.18-ban. Igazából szerintem ezért a legidegesítőbb Franz szerepe - egyszerűen túl sok szerepet adtak neki. OK, erről spec nem feltétlen ő tehet (hanem a rendező), de attól még idegesítő és kész ^^. Számomra.
Ayase írta:Franz körül pedig az egyetlen erőltetett dolog az annak a búcsúlevélnek a tartalma volt.
Szerintem az pont nem volt erőltetett O_o. Teljesen beleillik a sztoriba (egyébként is, "francia kosztümös regény" búcsúlevél nélkül nem is igazi =P). Rám legalábbis az gyakorolta a legnagyobb hatást, már ami Franz történetét illeti...
Ayase írta: És nem szabad elfelejteni azt sem, hogyha nincs Franz, akkor már nincs Albert sem...
Na azért ez nem így volt. Senki se kérte Franzot, hogy menjen oda Albert helyett =P. Egyébként meg ha nem megy oda helyette, akkor is bealudhat Al (Alnál sose lehet tudni xD). Szóval ez túlzás szerintem. Persze ettől még szeretheted ^^".
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

MaKo írta: Na azért ez nem így volt. Senki se kérte Franzot, hogy menjen oda Albert helyett =P. Egyébként meg ha nem megy oda helyette, akkor is bealudhat Al (Alnál sose lehet tudni xD). .
De tegyük fel... hogyha tényleg elaludt volna, akkor az még nem garancia arra, hogy egyáltalán nem fognak már duellezni...legfeljebb elhalasztják...
Viszont Hakushaku az elsőszámú kedvencem nekem is.^^ No meg Andrea Cavalcanty-yeeey =D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayase írta:Ma fejeztem be. És én annyira nem vettem észre ezt az úgymond "orr alá dörgölős" dolgot amiről beszész.Ez kicsit be lett dumálva nem? Vagy annyira figyelted, hogy már csak azt láttad.
Na mer' annyira azt akartam latni.... nem, nem igy volt. Egyszeruen teged nem zavart, engem igen. En szeretem az angstet meg minden, de csak egy bizonyos hatarig, es Francival igencsak tulleptek azt a hatart. Evvan. Masreszt pedig kesobb igenis egyertelmu volt, hogy a Franci Angst miatt ignoraltak csomo (szamomra) sokkal fontosabb dolgot, mint pl... ah, az egyik FOSZEREPLO (grof ur) karakterfejlodese, amitol aztan alig voltak erthetoek a tortenesek. Amirol persze nem Franci tehet, de ettol meg idegesito.
Ayase írta:És nem szabad elfelejteni azt sem, hogyha nincs Franz, akkor már nincs Albert sem...
Amit Mako mondott. :3 Amugy meg ez engem nagyon nem "vigasztal", mert ha van valami, amiben soha egy percig nem ketelkedtem, az az volt, hogy tortenjen barmi, Albert tuleli az egeszet, sz'al.... jah.
Ayase írta:Franz körül pedig az egyetlen erőltetett dolog az annak a búcsúlevélnek a tartalma volt.
Hat sztem az volt a legjobb az egeszben (sot, az egesz karakterenek az a level volt a lenyege). Az egesz Franc Wangstban, ami a 18. resz vegetol a 20. resz vegeig tartott az az egy level volt az, ami nekem tenyleg meghato es szep volt.
Ayase írta:Úgyhogy kövezzetek meg ha akartok de ÉN szerettem FRANZ-t!!
Nyugodtan, senki nem mondta, hogy ne szeresd Francit. ^^;; De nekem meg legyen megengedve, hogy NE szeressem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Tényleg ignoráltak a gróf szerepéből? ;_;-én nem tudtam mert mondom abszolút nem ismertem előtte a sztorit...de akkor inkább ignoráltak volna mondjuk -wah tudom is én...csak bárki más szerepéből!!-Kivéve Andrea meg Albert szerepét...az így is elég kevés volt.NEKEM legalábbis...bár az is lehet hogy ha meg kicsit több van, az meg már túl sok lett volna a drágából...-mármint Benedetto-ból.
A vége olyan szép...bár az egy kicsit idegesített hogy....ha nincs ott az a xxx-kardszilánkocska, akkor a gróf még mindíg él....mondjuk az is igaz, hogy ez pont így volt jó ahogy volt.Csak én szeretem az életet és zavar ha valami ilyen kis figyelmetlenségen alapuló dolgon múlik.
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Találtam néhány nagyon jó Gankutsuou háttérképet!
Az egyik csoport a
DesktopAnime oldalán van, a másik meg a
Ningen.tknál.

Szerintem elég jók, a Haydee-s meg a ningenes grófos a kedvencem :D.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

TERON!!!

ezek a képek gyönyörűek!!! ::jtears::
Jó fogás volt!! ::daisuki::
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Nem tudok túl sokat erről az animéről. Amennyit láttam belőle az nem tetszett. Csak hallgatom a haverjaimtől, hogy "Megdobbant a gróf szíve és bele is halt" meg hogy "Szegény Franz! Miért kellett meghalnia!?"
A színezés se jön be nekem egészen......kétlábon járó szalvéta tömbök...
::hoo:: na, ezek után....jöhetnek a fangirl pofonok... ::jtears::
Válasz küldése