Gankutsuou

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:De azért hogy "csak ő a második" nem tudom sajnálni, mert ahhoz, hogy a barátod szerelmét lenyúld igen csak nagy pofa kell. Már elnézést, de meg kell tanulni akkor másodiknak lenni.
mufurc írta:Oo, nyilvan, pl Szent Ferenc is azt tette. De Fernand egyszeruen nem az a tipus. O lathatoan az a fajta, akiben gyulik, gyulik a keseruseg, aztan egyszer kirobban belole. Esetunkben Danglars ajanlata volt az, amire ugy dontott, cselekedni fog. Btw, epp az a poen az egeszben, hogy nem "lenyulta" Mercit, hanem Edmond-t tette el az utbol... nyilvan csak utana, mikor azt hitte, Merci mar szabad, kezdett udvarolni neki. Sz'al meg csak nem is elszerette Mercit Edmond elol... hanem total kibacott mindkettejukkel. Ezert is mondja, hogy "jezusom, mit tettem veled".

MaKo írta:Oké, hogy tényleg szerette, de ha igazán szereti, akkor tiszteletben tartja, mi az amit a szeretett nő kíván. Márpedig Merci nem őt kívánta...
mufurc írta:Oo, azert ez nem annyira egyszeru. ^^;; Itt most kettejukrol, a kozos eletukrol, az egymas iranti erzeseikrol volt szo, nem csak arrol, hogy Merci aszonta, vagy abbahagyod ezt a baromsagot, vagy elhagylak. Es egy ilyen helyzetben az ember nyilvan nem tud tisztan es higgadtan, logikusan gondolkodni... foleg ilyen elmeallapotban nem. Ami meg a regi dolgot illeti, Merci vegulis ot valasztotta, mert ugye sajat szabad akaratabol ment hozza felesegul...

MaKo írta:
Hát sztem felengedték... mintha lett volna egy rövidke jelenet arról, hogy fel tudott menni a hajóra. (Vagy nem? O_o)
mufurc írta:Nah, nem volt. ^^;; Mondjuk oke, nyilvan felengedtek, miutan mondta, hogy az apjahoz jott, de hogyan szolt egyaltalan a hajonak? Vagy nekiallt odalent integetni, es vki felsugarozta? Mindegy, vegulis nem lenyeges. ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Megjött a 23 raw-ban itt
Mostmár a subberek is mocoroghatnának !
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, véletlenül sikerült lespoilerezni nekem a 23. részt... >___> (hülye japánok, miért nem értik, hogy nem mindenki nézi velük a cuccot? T_T) Hál'istennek csak egy tényt tudtam meg, mást nem, de az is BŐŐŐVEN elég. Na mindegy, most nem megyek bele a dolgokba, főleg hogy nem láttam még az epizódot (csorog lefelé BTn), viszont addig is íme némi információ a klasszikus CD-ről, ami április 13-án jelenik meg, és meglepő módon némi magyar vonatkozása is van. :D

A tracklist:
1. Csajkovszkij - Manfred szimfónia, első tétel (OMG, AZ EGÉSZ ELSŐ TÉTEL? *_______* IGENIGENIGENIGEN)
2. Csajkovszkij - Manfred szimfónia, negyedik tétel (öö, abból is volt vmikor? o.o nem tűnt fel... mindegy, yay!)
3. Donizetti - Lammermoori Lucia, "Il dolce suono" (avagy a pretty ária)
Ez a három egyébként úgy tűnik, még a csehszlovák időkből származó felvétel.
4. Schumann - Kinderszenen, Op.15 "Traumerei" (*______*)
Nem írják, mikori, bár kétlem, hogy az anime kedvéért vették volna fel. A zongoránál viszont Jandó Jenő ül. (!!! omg o___o)
5. Debussy - Prelűdök, második sorozatból a Bruyères (vajon ez lesz majd az a bizonyos "utolsó epizód"-zene?)
6. Meyerbeer - Roberto di diavolo, és nem ismerem ezt az operát, sz'al nemt'om melyik ária... japánból meg vissza nem fordítom a címét. ^^;;
7. Rahmanyinov - Második zongoraverseny, első tétel... a budapesti szimfonikusok előadásában, zongoránál ismét Jandó Jenő, vezényel Lehel György. :D (btw ezt se az animéhez vették fel, hanem egy '87-es felvétel)

Forrás: Victor Entertainment.


[EDIT]
Na, megnéztem a 23-ast........
........
..........
az állam még mindig a földön.....
az általános WTF??!-tól eltekintve is....

.....hinye. Hát ezt még emészteni kell.

....És vki mondja meg, mi a büdös fene lesz a 24. részben?! Van egy sejtésem, de az nagyon gáz lenne... és komolyan, mit akarnak még elmondani itt?


[EDIT 2]
Oooké. Asszem megvan. Igaz, ez csak az én értelmezésem, de így legalább összeáll a kép. Ahhem. Na megpróbálom jól megfogalmazni... aztán leírom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.04.20. 01:58-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Én is megnéztem. Nos:

Ezt alaposan elba** khm elbarrmolták. Engem igazán nem érdekel, hogy Albert mit súgott a fülébe, amitől visszaváltozott rendes Edmond-á, az meg főleg nem, hogy miért változott vissza. Főleg, hogy egy szót sem értettem ugye belőle nagyrészt.
DE szerintem ez a lehető legsablonosabb vég.
Gróf meghal erre dühös vagyok, de ami a legszánalmasabb, hogy Mondego odaül mellé öngyilkos lenni. SZÁNALMAS !! Ez egyszerűen dühítő.... VÁÁ...
Ez a gróf végül utolsó erejével megváltódik, de meg is hal... vroáá szánalmas.... ennyire szar véget !!! Halál Maeda-ra !!!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Kirara-dono
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.12.29. 18:16
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kirara-dono »

Mi van ezekkel?

18 reszt olyan siman megcsinaltak, mindenki az egekig magasztalta oket! Ez az egesz sorozat akkorat uthetett volna... Klasszikus lehetett volna... ami semmivel sem marad alatta a film-filmeknek, sot... Egyedi, muveszi, ujszeru...

Mi van ezekkel?
Meghulyulnek a totalis siker kuszoben?
Maeda belotte magat? Vagy a diri kiskolke rosszat almodott es meg lettek dadazva?
Hogy a jo mindenuket! Igy elk**ni egy ennyire jo tortenetet...

:cry:
A S7-et is elrontottak a vegen... Ahogy Kyuzo meghal... Meg hogy Kirara :oops: Kambeibe...

Ganku... Jajuristen... Megyek INNI! Ehhez ezen a szinten mar vodka kell...

Kirara
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kirara-dono írta:Mi van ezekkel?
A rendezo maga mondta, hogy problemak adodtak a keszites korul... de meg ha nem is mondta volna, latszani nagyon latszott. (Az ember latja, mikor van valami sietve osszerakva, anelkul, hogy a keszitok mindent el tudnanak mondani, amit akarnak, ugy, ahogy akarnak.) Nem tudom, milyen problemak voltak ezek, de lathatoan a keszitok tehetsegetol fuggetrlen dolgok voltak. (Miert, MIERT fogom ki en mindig az ilyesmit? A Wolf's Rainnel ugyanez volt.) Maeda a maga reszerol allitolag eleg kemenyen leszolta a dolgokat, "beta-verzionak", "olcsonak", "ugyetlennek" hivta a vegeredmenyt... hat azert en a magam reszerol azt mondom, hogy baromira nincs igaza (bar nyilvan ot az egesz kisse maskent erinti). Ahogy a Wolf's Rain eseteben is, itt is mindent megtettek (najo, ezt megajanlom nekik...), hogy jol oldjak meg a dolgokat, es noha voltak hibak, szembetuno es oriasi hibak (a Plot Abyss pl...), osszessegeben ez egy nagyon kulonleges, nagyon egyedi es nagyon, nagyon jo anime lett (eddig). Nagy kar, hogy nem lehetett olyan, amilyennek szantak... nagyon nagy kar. De a vegeredmeny ettol meg szerintem elso osztalyu, es igenis egyedi, muveszi es ujszeru.

Ami pedig az elbacast meg szanalmassagot illeti... eh. Most nem azert, en megertem, hogy szar dolog a lassu subra varni, de ide KELL a szovegertes, mert azert nem pont arrol van szo, amit a szoveg nelkul talan gondolna az ember. Es kell az is, hogy az ember olvasni tudjon a szoveg mogott (ha mar magyarazni nem magyaraznak, es nekunk kell vhogy osszerakni a kepet).
mufurc írta:Hogy csak egyet mondjak, a grof a vegen nem veletlenul fogta a fegyvert Alra, es az utolso szavai nem eppen azok voltak, hogy "eljetek bekeben, gyermekeim, engem mar var a bekes halal"... Igen, szeretnem azt hinni, hogy vegulis megvaltodott, mert kulonben AZ EGVILAGON SEMMI ERTELME nem lenne az egesznek, de ettol meg a dolog nem lesz automatikusan undorito nyaltenger. *shrug*

Az szerintem ugy kb. a 8. resztol, ha nem meg korabbrol teljesen egyertelmu volt, hogy a grof meg fog halni (bar szerintem kisse mashogy terveztek). Ha ez szerinted sablon, am legyen (szerintem nem az); nekem inkabb az lett volna fajdalmas, ha tuleli, es a vegen boldogan viragot szedeget a mezon, vagy valami. (Azt mondjuk nem ertem, hogy Mercedes es Baptistin miert eltek tul... >_> Mi a feneert felnek mostanaban ENNYIRE a tragediatol az animekben? FMAnal ugyanez volt. Tessek gyilkolni, ez egy tragedia, nem rozsaszin lanyregeny. Namindegy.)

Fernand meg... Nezd, most mit csinaljon, ha mar egyszer magahoz tert, es rajott, hogy gyakorlatilag tonkrement a karrierje es az elete, es hogy gyakorlatilag kudarcot vallott mint katona, mint apa, mint ferj es mint ember? Mit tegyen, miutan pillanatnyi(?) elmebajaban es ketsegbeeseseben lelotte az imadott feleseget es a fiat, de gyavasagaban nem birt magaval vegezni... raadasul a fia tulelte, elo emlekeztetokent Fernand minden bunere? Sz'al... mit tegyen? Vonjon vallat, menjen ki, es eljen boldogan, vagy mi? >__> Sztem nagyon jo volt, hogy ott meghalasztottak, nagyon kakkoii volt, koszonjuk, ennyi.
En nem mondom, hogy az egesz resz tokeletes lett volna, vagy akarmi... megvoltak a hibak, az, hogy nem kaptunk semmire (egyertelmu) magyarazatot, es minden valoszinuseg szerint mar nem is fogunk; raadasul el is volt kicsit sietve, es emiatt aztan nem lett annyira dramai, mint amilyennek lennie kellett volna. De ettol meg szerintem nem volt se szanalmas, se nyalas, se elbacott. Nagyon jo volt... es szereny velemenyem szerint nagyon szep.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kirara-dono
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.12.29. 18:16
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kirara-dono »

mufurc írta:
Kirara-dono írta:Mi van ezekkel?
A rendezo maga mondta, hogy problemak adodtak a keszites korul... de meg ha nem is mondta volna, latszani nagyon latszott. (Az ember latja, mikor van valami sietve osszerakva, anelkul, hogy a keszitok mindent el tudnanak mondani, amit akarnak, ugy, ahogy akarnak.) Nem tudom, milyen problemak voltak ezek, de lathatoan a keszitok tehetsegetol fuggetrlen dolgok voltak. (Miert, MIERT fogom ki en mindig az ilyesmit? A Wolf's Rainnel ugyanez volt.) Maeda a maga reszerol allitolag eleg kemenyen leszolta a dolgokat, "beta-verzionak", "olcsonak", "ugyetlennek" hivta a vegeredmenyt... hat azert en a magam reszerol azt mondom, hogy baromira nincs igaza (bar nyilvan ot az egesz kisse maskent erinti). Ahogy a Wolf's Rain eseteben is, itt is mindent megtettek (najo, ezt megajanlom nekik...), hogy jol oldjak meg a dolgokat, es noha voltak hibak, szembetuno es oriasi hibak (a Plot Abyss pl...), osszessegeben ez egy nagyon kulonleges, nagyon egyedi es nagyon, nagyon jo anime lett (eddig). Nagy kar, hogy nem lehetett olyan, amilyennek szantak... nagyon nagy kar. De a vegeredmeny ettol meg szerintem elso osztalyu, es igenis egyedi, muveszi es ujszeru.
Egy szoval sem mondtam, hogy nem elsoosztalyu. Nem sok anime volt eddig, ami ennyire foglalkoztatott es toprengesre kesztetett volna igazsagrol, bosszurol, bunrol, megvaltasrol, mint ez; es eddig meg nem volt anime, amelyik miatt kullancskent ratapadva a temara igyekszem elmelyedni a photoshopban, mert olyan wallt probalok csinalni, ami nem egy kep, hanem valahol mutatja a sajat kepemet is errol a filmrol...
Ha nem szeretnem ennyire, nem bantana ennyire, hogy egyszeruen ossze van csapva a vege. Es nem mondtam azt sem, hogy szanalmas. Talan felreertheto volt, de igenis egyedi, ujszeru, muveszi... Ez egy olyan "lehetett volna" film... pl. lehetett volna jobb is... Talan tulsagosan elkenyeztettek minket az elejen, es a vegere ezert koppantam ekkorat... :?
mufurc írta:Hogy csak egyet mondjak, a grof a vegen nem veletlenul fogta a fegyvert Alra, es az utolso szavai nem eppen azok voltak, hogy "eljetek bekeben, gyermekeim, engem mar var a bekes halal"... Igen, szeretnem azt hinni, hogy vegulis megvaltodott, mert kulonben AZ EGVILAGON SEMMI ERTELME nem lenne az egesznek, de ettol meg a dolog nem lesz automatikusan undorito nyaltenger. *shrug*
En azt csak sejtem, miert tette. Nem hiszem, hogy igazan meg akarta olni... Talan nem akarta, hogy Ganku uj testre leljen? nem tudom... Majd a subbol kiderul...
mufurc írta:Az szerintem ugy kb. a 8. resztol, ha nem meg korabbrol teljesen egyertelmu volt, hogy a grof meg fog halni (bar szerintem kisse mashogy terveztek). Ha ez szerinted sablon, am legyen (szerintem nem az); nekem inkabb az lett volna fajdalmas, ha tuleli, es a vegen boldogan viragot szedeget a mezon, vagy valami. (Azt mondjuk nem ertem, hogy Mercedes es Baptistin miert eltek tul... >_> Mi a feneert felnek mostanaban ENNYIRE a tragediatol az animekben? FMAnal ugyanez volt. Tessek gyilkolni, ez egy tragedia, nem rozsaszin lanyregeny. Namindegy.)
Ateuiltol nekem is nyilvanvalo, hogy a grof ezt nem elheti tul, a parbajtol meg a fejemet tettem volna ra. Edes jo anyam... Mondtam en olyat, hogy ez sablon? :shock:
Ize... Merci meghalt, nem? :?
mufurc írta:Fernand meg... Nezd, most mit csinaljon, ha mar egyszer magahoz tert, es rajott, hogy gyakorlatilag tonkrement a karrierje es az elete, es hogy gyakorlatilag kudarcot vallott mint katona, mint apa, mint ferj es mint ember? ................................. Sztem nagyon jo volt, hogy ott meghalasztottak, nagyon kakkoii volt, koszonjuk, ennyi.
Fernand ongyilkossaga sem szerepelt a nyafimban...
mufurc írta:En nem mondom, hogy az egesz resz tokeletes lett volna, vagy akarmi... megvoltak a hibak, az, hogy nem kaptunk semmire (egyertelmu) magyarazatot, es minden valoszinuseg szerint mar nem is fogunk; raadasul el is volt kicsit sietve, es emiatt aztan nem lett annyira dramai, mint amilyennek lennie kellett volna. De ettol meg szerintem nem volt se szanalmas, se nyalas, se elbacott. Nagyon jo volt... es szereny velemenyem szerint nagyon szep.
Az en szereny velemenyem szerint is nagyon szep. Csak a vege osszecsapott, elsietett, mintha Maedanak is elment volna a kedve az egesztol. En nem tudom, mi volt itt a hatterben, penz, ukáz, vagy a akarmi, azt tudom, hogy uz utobbi reszek egyszeruen... Es valahogy ez az egesz olyan rossz erzes. Hianyzik az a katarzis elmeny, ami az elso 3/4-eben vegig ott lebegett. Es nem tudom mi lesz az utso, de meg tragediakban is kell megnyugtato vegnek lenni, hogy valahogy helyretedd magadban az egeszet. Egyszeruen ezt nem erzem, es ezert neveztem elbacottnak. Ami viszont a korabbi velemenyemet nem valtoztatja meg. Ha nem Maeda dontese, I'm sorry, eleg ritkan fordulok meg japan fansiteokon, en csak a vegeredmenyt latom.

Kirara
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc: legyen neked igazad, hogy nem rossz rész. Én nagyon remélem, hogy sokmindenre választ kapunk... Egyszerűen nem tudom, jó tény, hogy elős haragomban írtam a post-ot, de valahogy nem tudom sajnálom, hogy valahogy ilyen nemtudom vége lett.
Annyiban tudok igazat adni Kirara-val, hogy nálam is komoly és valós töprengést és gondolkodást adott ez a sorozat a bűnről, bosszú jogosságáról, dühről és a többi ilyen alapvető emberi értékekről, és valami sokkal katartikusabbat váltam a végétől. Meglássuk.

Szóval a Wolf's Rain-ra térve, hogy mufurc említette, ott is kb hasonló helyzet volt, de éppen volt szerencsém a Samurai Champloo utolsó befejező részét megnézni, és ott annak ellenére, hogy komolytalan sorozat sokhelyen, máshol meg komoly, olyan véget dobtak neki össze ami egyszerűen zseniális. Olyan, hogy az egész sorozat az elejétől a végéig szerethető és jó emlék marad az emberben és totál klasszikus lesz belőle, mint ahogy a Cowboy Bebop-ból.

Amúgy a Wolf's Rain és a Gankutsuou talán ott hasonlít egymásra, hogy úgy érzem a rendezők valami nagyon nagyszabásúba fogtak bele, mint amit eredetileg elterveztek. Nőtt dagadt a sorozat, zseniális volt, egyre épült, egyre közelgett a végkifejlet fele, de ott és is itt is úgy érzem, hogy talán a rendező maga sem tudta, hogy ezt a hihetetlen magas toronnyá épült valamit, amit talán maga sem gondolta, hogy ekkora lesz mit tegyen vele? Elbarmolta? Ahhoz kell az igazi zsenialitás, hogy a végkifejlet, ami az igazi koronája egy sorozatnak SZVSZ még rá tudjon tenni az eddigiekre. EZ egy olyan sorozatnál, mitn az SC megtehető, mert alapvetően nagyon jó sorozat, de azzal, hogy egy olyan 70% sorozatra rátesznek egy 90%os befejezést, akkro maga az egész sorozat nagyon nagyot emelkedik mindenki szemében persze úgy, hogy ezt el is várják tőle. De az ilyen 90-95%-os sorozatoknál, mint a Wolf's Rain vagy Gankutsuou mindenki 100%+ befejezést vár, amihez viszont már egy IGAZI nagyformátumú zsenire van szükség. Madea nem volt az.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ok, akkor most én (tegnap már lejött az ep23, de nem mertem megnézni, egyszerűen féltem tőle ^^").

Na szóval...
MaKo írta:Először is nekem nagyon tetszett. Az eleje nagyon jól indult, volt FB Haydee-ről, amit már hiányoltam, és most bepótolták, jó nem olyan hosszú volt, de Haydee-nak ennyi bőven elég, nem ő a főszereplő, és így is teljesen jól be lett mutatva minden ami kell.

Nah, nézzük ami jó volt szerintem ^_^:

1. A hatásosság miatt senki se panaszkodhat szerintem, már ami a mecházást illeti. Fantasztikus volt mint mindig, jó, már nem ugyanaz az újdonság ereje, mint az ep18-ban, de még mindig jók a mechák, és még mindig ugyanúgy gyepálták egymást, szerintem nagyon felkavaró volt, és jól volt rendezve. Aztán jött Haydee, teljesen jó volt a jelenete, szerintem megható volt, és egyébként is, Haydee *szutty*. Ahogy Albert berohant a képbe, az is teljesen jól meg volt csinálva, Albert is *szutty* =^-^=.

2. Aztán az egész jelenet Gankutsuou-val, szerintem igenis nagyon jó volt. Ahogy Albert elérohan, stb. Nagyon tetszett, és én is kb. így képzeltem el, egyáltalán, ez olyan "Alos" volt. És már egyébként is erről álmodozom hetek óta, hogy megváltás, yeah *_* Szóval ez tök jól lett megcsinálva.

3. Fernand. Minden csúnya dolgot visszaszívok, amit írtam róla az ep22-ben. Na itt teljesen jól meg lett csinálva. Oké, ott is jó volt, bár én ott még egyáltalán nem sajnáltam, de itt tényleg be lett mutatva, ahogy könyörög a fiáért, az sztem iszonyú jó jelenet volt. Külön pirospont, hogy mutatták közben Albert arcát, és reakcióit... A végén pedig ahogy ottmaradt, szerintem fantasztikus volt. Egyszóval az volt az egyik legjobban eltalált dolog ebben a részben imho.

4. Bár nem pont ide tartozik, de nekem naon tetszett Edmond Dantes hosszú barna hullámos hajjal *^-^* Nem várt meglepi yeah =D

Ami nem volt jó annyira :/

1. Hogy elsiették. Méghozzá teljesen. Halmozták a jeleneteket, és nem lett mindegyik teljesen kibontva. Oké, nem mindegyiket kellett volna kibontani, ld. Haydee-s teljesen jó volt így is, de egyszerűen ordít, hogy nem így képzelték el. Nem tudom mi történt a stúdióban, de hogy vmit megint változtattak rajta - ha nem is az utolsó pillanatban - , az tuti biztos. Hát... nem mondom, hogy kár érte, mert így is teljesen jó volt, de megnézném a másik verziót is, amit eredetileg kitaláltak... ^^. Mert hogy volt ilyen, az egészen biztos szerintem.

2. Aztán ahogy rálőtt Albertre Hakushaku, és ugye Baptistin... Na itt már kicsit néztem, hogy ez most minek kellett, oké, megható meg minden, de én mondjuk ezt kihagytam volna, persze akkor már világos volt, hogy Albertet tényleg nem ölhetik meg, ergo valakinek elé kellett ugrania. Oké, ez nem zavart annyira...(de az igen, hogy ő is túlélte >_>")

3. Mi a fenének hagyták életben Mercit? >____> Nna e miatt komolyan mérges vagyok. Utálom mikor beetetik velem, hogy meghalt OMG, aztán paff neki. Basszus, vagy meghalt, vagy nem. Ne szórakozzanak itt velem >_> Egyébként imho jobb lett volna holtan hagyni, már elnézést...

3. Ami a katarzist illeti... Na az mondjuk nálam annyira nem volt. Bár a megváltós rész szerintem igenis nagy súllyal bírt, és engem spec eléggé megérintett (oké, én elfogult is vagyok *^^*), de valahogy maga a naagy katarzis érzet elmaradt. És én is elnézést, hogy WR-hez hasonlítgatom meg FMA-hoz, de kb. ugyanazt éreztem ^^". Bár talán WR esetében annyira még nem is, de FMA-nál teljesen ez volt a helyzet. Fantasztikusan jól megcsinálták, aztán a végén vhogy elmaradt a nagy sóhaj. Bár Gankutsuou-nál szerintem azért kevésbé volt hiányos, itt azért sóhajtoztam *^^* (csak nem annyira a katarzison, mint inkább az OMG HAKUSHAKU OMG AL! --> *_* on^^". És ez csak azért gond, mert ez már a finálé, és ugye nem csak ebből állna a dolog).
Na és akkor én is kérdezem... mi lesz az ep24-ben? T_T? Mert hogy nekem is van egy tippem, de >_>'''' Na majd meglássuk...
Jah, és képesek vagytok még a "miérteken" rágódni? XDD Már ep 18 óta várjuk hogy kiderüljenek dolgok, ehhez képest XDD

*már megszokta, és már nem csalódik* XDD

Szerintem adjátok fel ^^"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kirara-dono írta:Ez egy olyan "lehetett volna" film... pl. lehetett volna jobb is... Talan tulsagosan elkenyeztettek minket az elejen, es a vegere ezert koppantam ekkorat...
Hat, nekem ez megy a "kar erte" cuccok koze, amik nem rosszak, sot, de nyilvanvalo, hogy meg sokkal jobbak lehettek volna... ha nem jonnek kozbe dolgok. Arslan, Wolf's Rain, FMA, Gankutsuou, azert jo lista. (Bar speciel az FMAnal az a kulonbseg, hogy ott nem kulsos problemak miatt romlott el a dolog a vegen, hanem ott az irok maguktol toltak el a sztorit valamiert.) Nem mondom, hogy nem vagyok csalodott (bar meg van egy epizod... eh, oke, telleg nem varok mar semmit, ugy nem lesz csalodas ^^;; ), dehat ez van, ezt kell szeretni/nem szeretni. Aztan remeljuk, hogy a manga olyan lesz majd, amilyennek Maeda az animet tervezte, es jol elmagyaraz mindent. (Btw, a mangabol van fenn par kep az ofisal blogon - a legfrissebb bejegyzes, nem az azelotti, az DVD-reklam.) Ami a katarzisomat illeti, azt majd az uccso resz utan meglatjuk, de egyelore noha nem volt olyan egetrengeto, mint amilyet vartam (a francba azzal, hogy semmit nem birnak elmagyarazni!), azert nagyjabol megvolt.

Ja, a postom masodik fele meg nem neked szolt, hanem Teronnak. ^^;; Bocs, elfelejtettem irni.
Teron írta:Amúgy a Wolf's Rain és a Gankutsuou talán ott hasonlít egymásra, hogy úgy érzem a rendezők valami nagyon nagyszabásúba fogtak bele, mint amit eredetileg elterveztek. Nőtt dagadt a sorozat, zseniális volt, egyre épült, egyre közelgett a végkifejlet fele, de ott és is itt is úgy érzem, hogy talán a rendező maga sem tudta, hogy ezt a hihetetlen magas toronnyá épült valamit, amit talán maga sem gondolta, hogy ekkora lesz mit tegyen vele? [...]
...Nem, eppen hogy nem errol van szo, a WR eseteben sem errol van szo. (Az FMAnal volt az, hogy az irokbol hianyzott az a plusz, hogy igazan utos endet csinaljanak a sztorinak.) Eppen az itt a gaz, hogy nem a keszitok tehetsegen mult a dolog, hanem kulso problemak voltak. A WR eseteben ugye az volt, hogy kifogytak a penzbol/idobol, a TV-csatorna meg nem adott nekik haladekot. Itt fene tudja, mi volt a gond (maj' a Comickersbol kiderul, ugye, Mako? *_*;; ), de amiatt nem lehetett a sorozat olyan, amilyennek lennie kellett volna. Az, hogy nem tudtak, mit csinaljanak, az egyertelmu, de nem amiatt, mert tul nagyot akartak, hanem mert amit akartak, az vmi miatt nem jott ossze... mert az eleg egyertelmu, hogy a tehetseg megvolt, eleg ranezni akar csak erre az egy reszre is. Frenetikus rendezes (az elsietettseg ellenere is), nagyon jol megirt script, stb. Na mindegy, ez van, akarmi is lesz meg itt, a sorozatot akkor is megveszem majd, ha kijon R1 DVDn. *shrug* Kiveve ha Francit visszahozzak, mert akkor ver fog folyni, es nem az enyem.

Ami az epizodot magat illeti... nekem is nagyon tetszett. :D A sietseg/hatter hianya miatt par dolog nem volt olyan nagyon dramai, mint amilyen lehetett volna (itt is ket epizod anyagat sikerult belezsufolni egy reszbe), de ettol meg nagyon hatasos es szep volt. Nem az a "kitepem a szived es ugralok rajta", mint a 15-os es a 17-es resz, hanem olyan... katarktikus. :D;; (katarzis = a tragedia tisztito ereje, ugye, ezt itt vehetjuk majdnem szo szerint ^^;; )

Szep, hosszu elmelkedes kovetkezik...
mufurc írta:Na kezdjuk az elejen. Mecha-harc? Brutal. Nem volt olyan iszonyatosan kegyetlen, mint a 18-ban, de persez itt teljesen masrol szolt az egesz, mindket fel reszerol. Ez latszott is azon, hogy itt aztan nem alltak vivoallasba meg minden, hanem csak csepeltek egymast ahol ertek, mint ket megvadult allat. (A legdurvabb az volt, mikor a grof ralepett Ferdy mechaja fejere. Huuuhh.)

Haydee... na az a flashback gyonyoru volt. Tragikus es fajdalmas, es abszolut erthetoen elmondta, hogy ez a kapcsolat mirol szolt. Egyaltalan, Haydee nagyon jo volt vegig. Igazi hercegno, na. *sniff* (Mondjuk kivancsi vagyok, azok a gyogyszerek vegulis pontosan miert kellettek... eleinte azt hittem, a grof a "betegsegere" szedi, de az a plotline vegulis nem ment sehova... lehet, hogy arra kellettek, hogy a grof vhogy visszatartsa a Gankutsuou-t, amig nem jon el az o ideje? Oooo... um, az nem lehet, hogy a "betegseg" valojaban az volt, amikor a Gankutsuou randomban elotort belole? o.O Hiszen most is lattuk, hogy full Gankutsuou mode-ban mennyire maskent nez ki. Ez megmagyarazna sok mindent...)

Fernand... na, hat o is teljesen ott volt. Ha rosszindulatu akarnek lenni, azt mondanam, hogy o volt itt az igazi tragikus hos... ^^;; de akarhogy is nezzuk, semmiben nem maradt el a grof mogott. O a halalaval vezekelt a buneiert... azert, amiert egy ember eletet tonkretette, egy masiknak a szivet javithatatlanul osszetorte, azert, amit a szeretteivel, Mercivel es Albert-rel tett, es amiert katona es politikus letere elarulta a hazajat. Megrendito volt latni a bizonyitekot arra (amit en mindig is mondtam ^^;; ), hogy a bunei ellenere nem rossz ember; hogy vegre kepes volt szembenezni azokkal a szornyusegekkel, amiket tett, es hogy vegul megtalalta onmagat es onmagaban a lelki nemesseget ahhoz, hogy becsulettel veget vessen az eletenek. Buszke vagyok Fernand-ra, es ezt teljesen komolyan mondom.

Baptistin es Bertuccio... heh, "aniki". :D Az nagyon aranyos volt. ^^;; Kiderult, hogy Baptistin vegulis a sajat szakallara adta Alnak azt a nyomkoveto izet, es sajat maga dontott ugy, hogy minden aron megmenti Alt, mert felismerte, hogy Al mit jelent a grofnak, es hogy o az egyetlen, aki a grofot meg tudja menteni. Bertuccio is tudta ezt, es vegulis nem volt kepes leloni Alt... de arra se volt kepes, hogy ellene menjen a grof parancsanak. Baptistin megtette helyette. Az mas kerdes, hogy talan nem lett volna muszaj (az talan dramaibb lett volna, ha a grof maga ereszti le a pisztolyt, hogy "tudjatok mit, eljetek csak mindketten, nyomorultak, epp eleg buntetes lesz az nektek"), es hogy barcsak meghalt volna (Merci detto), de mit csinaljunk, ahogy mar mondtam, mostanaban felnek az animek keszitoi a szereplok kinyirasatol. :/ (NagyonNAGYON remelem, hogy Franzit nem rantjak elo vmi lyukbol az uccso reszben, mert akkor viszont rettenetesen duhos leszek.)

Blahblah, stuff happened... es aztan jott Al. Eloszor kiosztja Ferdyt es a grofot, aztan... naigen. Az a jelenet valami egeszen gyonyoru volt. Nem csak kepileg es zeneileg (MAANFREEED *sniff*), hanem ugy teljes egeszeben, minden elfogultsagomat leszamitva is. xD;; Sz'al igen, itt mutatkozott meg talan leginkabb, hogy milyen zsenialis a rendezesi; mert egyreszt a fenebe, miert nem birtak tobbet foglalkozni a grof erzeseivel, akkor jobban ertettunk volna mindent, masreszt viszont ez a jelenet + ami utana jott koteteket mondott el a grofrol. (Ennek ellenere azer' jobban orultem volna valami egyertelmubbnek, de igy is elegedett vagyok, egyvalamit kiveve.) Ahogy a Gankutsuou probal ellenallni; ahogy Edmond(?) onkentelenul(??) kinyul, hogy megolelje Alt, es ahogy aztan Al akarmit is csinalt (megcsokolta? fulebe sugott? valszeg utobbi :D <-- teves, lathatoan arcon csokolta), de arra a grof nem birta tovabb elnyomni az erzelmeit. Olvasom sok helyen, hogy wtf, Al hogy eluzte a Gankutsuou-t, milyen baromsag ez... Hat, ahogy en latom, nem eppen ez tortent. Nem Al tettei dontottek, hanem Edmond erzesei. Ugyebar hiaba huzom meg a ravaszt, ha a fegyver nincs megtoltve, nem lesz eredmeny. Al itt a ravasz volt, Edmond meg egyszeruen nem birta tovabb, tulsagosan szerette Alt ahhoz, hogy erre ne reagaljon, akar onkentelenul, akar nem, es mivel ezzel feleledt benne az ember, a Gankutsuou... hat fene tudja, szerintem egyszeruen feladta, amikor latta, hogy Edmond erzesei Al irant erosebbek, mint az, ami Edmond-t ohozza kototte.

Egyebkent, a dolog ironiaja (amire aztan Al szavai is utaltak, ld kesobb) az, hogy mikor Al kialtotta, hogy "de on mondta, hogy a sorsunkat magunknak kell alakitanunk", valojaban tevedett, vagyis tevhitben elt. Az egeszben az a szornyu, hogy Edmond ezt akarta. Azert tortent minden, mert Edmond ezt mar elore igy eltervezte. Hogy Byront (vagyis Manfredet) idezzem: "Thou didst not tempt me, and thou couldst not tempt me; / I have not been thy dupe nor am thy prey, / But was my own destroyer, and will be / My own hereafter." Ezert mondhatta a Gankutsuou, hogy "hogyan is menthetned meg, ha egyszer nem is erted ot."

Al oriasi volt. Ahogy a Gankutsuou szavait hallvan arra jutott, hogy "Lehet, hogy nem ertem a grof erzeseit, de..." de a sajatjait igen. Es ha mar megfogadta a tanacsot, hogy nyiltan es oszinten szeressen (ld ep 20 vege), hat most megtette. (Itt lett egyertelmu, hogy a Gankutsuou miert akarta, hogy Al lelke bemocskolodjon... ahogy a masodik resz elejen megmondta, egyszeruen felt tole. Felt, hogy Al tisztasaga egyszer meg keresztulhuzza a terveiket, es tessek, igaza lett.)

Aztan ahogy a Gankutsuou... hat, eltunt, es hopp, grofbol Edmond lett... huuhh. Ott jott az, amire azt mondom, hogy az istenit, miert nem csinaltak sablonosabbra es erzelgosebbre, de az istenit, milyen eredeti megoldas volt, es milyen jo lett meg igy is (es ha lett volna idejuk, nyilvan tobb/nyilvanvalobb erzelmet raktak volna bele, igy erre futotta). Az ember ugye mit varna? Hogy Edmond es Al egymas keblere borulnak, aztan Edmond bekesen elhalalozik. Aaha.

Oszinten megmondom, nem tudom, mennyire tetszik ez nekem, mert az en szentimentalista lelkem rettenetesen orult volna egy sablonosabb de pozitivabb endnek. Viszont igy Edmond maradt vegig IC - ahogy Fernand-nal latszott, hogy a bunei ellenere nem rossz ember, ugy most a grofnal is latszott, hogy a multja es minden szeretete ellenere (Al es Haydee irant) nem jo ember. A bosszuvagy es a hidegfeju kegyetlenseg nem a Gankutsuou volt, hanem ugyanaz az Edmond Dantes, aki 15. resz vegen zokogott a szekeben, es akiben most a szeretet vegulis erosebb volt, mint a gyulolet (velemenyem szerint).

"Boku wa anata ga...!" (ep 15) "Ore wa omae wo...!" (ep23) Na igen. Az elso mondatot csak egy modon lehet befejezni ("suki desu!" ^^;; ). A masodik kevesbe egyertelmu, de ez is csak afele mutat, hogy a grof erzesei Al irant mennyire komplexek voltak (foleg hogy ott folyt kozben a konnye). "Ore wa omae wo..." aishiteiru, nikundeiru, urandeiru? Szeretlek, gyulollek? Talan mindegyik. ^^;;

Aztan jott, amitol eloszor felpattantam, hogy most megyek Japanba es gyilkolok... de aztan kis gondolkodas utan rajottem valamire. Igazabol meg most se tudom, mennyire helyes az ertelmezesem, de NEKEM nagyjabol kielegitoen megmagyaraz mindent, sz'al amig hivatalosan meg nem cafolnak, maradok ennel a teorianal. xD Sz'al...

Ugye Edmond ahogy haldoklott, nem kifejezetten azt mondta, hogy "koszonom, vegre bekeben halok meg"... hanem azt, hogy "Hol van Albert? Bertuccio, add a kardomat, nem halhatok meg addig, amig Albert-t a sajat kezemmel meg nem olom! Ha nem olom meg..." Oke, jo kerdes hogy ez a "yatsu wo yaranakereba..." pontosan hogyan vegzodott volna, ha a grof nem hagyja befejezetlenul a mondatot (jo japan szokas szerint -_-). "Yatsu wo yaranakereba naranai"? "Meg KELL olnom"? vagy esetleg "Ha nem olom meg, ugy jar, mint en"? Biztos mindketto, de en a magam reszerol az utobbira is fektetnek egy nagy adag hangsulyt... ugyanis sztem csak ugy van ertelme annak, amit Al erre valaszolt neki, es amitol a grof vegulis megnyugodott es (remeljuk) bekeben halt meg.

A 21. resztol hangsulyoztak, hogy a grof nem megolni akarja az ellensegeit, hanem azt akarja, hogy ateljek ugyanazt a szenvedest, amit o atelt Ifben. Az elozo reszben is mondta, hogy a halal nem bosszu, az megvaltas; most pedig Ferdynek fejtette ki, hogy haver, nem a halalodat akarom, hanem hogy szenvedj, sokat. Ilyen szempontbol Albert kulonleges volt, mert o volt az egyetlen, akit a grof egyertelmuen, ketsegbeesetten meg akart olni. Hogy miert...

Egyreszt a kezenfekvo magyarazat, ami a 13. resz ota egyertelmu: felt Altol, ahogy a Gankutsuou is. Felt, hogy miutan mindent alarendelt a bosszunak, az erzelmei Al irant meg kepesek, es felulkerekednek a bosszuvagyon, es ezzel megakadalyozzak, hogy a bosszut beteljesitse. Ezert kuldte vegul el magatol a 15. reszben; valoszinuleg az egy oriasi kisertes volt neki (nem, nem OLYAN ertelemben ^^;; )... ugye mondta, hogy lehet, hogy elhagyja Parizst es nem jon vissza. Ezt en csak ugy tudom ertelmezni, hogy ott megingott, es elgondolkodott rajta, hogy inkabb feladja az egeszet, csak hogy Alnak (akiben ugye felismerhette a regi onmagat) ne kelljen artania. Akkor vegulis a bosszuvagy es az elhatarozottsag kerekedett felul, es val'szeg akkor hatarozta el, hogy kipurgalja a szeretetet a lelkebol, hogy eltegye Alt a bosszuja utjabol... vagyis, ahogy a 18. reszben lattuk, hogy megolje, mert nyilvan amig Al el, addig Edmond-nak van egy gyenge pontja.

Most, ebben a reszben a dolgok odaig jutottak, hogy a Gankutsuou teljesen atvette a hatalmat a grof felett, es ugy erezhette, nincs mitol felnie... hiszen a szerzodes vegleg beteljesult, Edmond lelke mar az ove volt. Gondolta o. Ket dologra nem szamitott: arra, hogy Albert lelke tiszta maradt, es arra, hogy Edmond lelkeben a gyulolet es keseruseg mellett ott volt meg az, amit nem birt megolni, mert nem tudta megolni Alt (ezert meg azert)... az Al iranti szeretete, ugye.

Nyah, ez az egyik ok. A masik... amit mondott a 22. resz elejen. A halal megvaltas. Ha figyelembe vesszuk az egyertelmu Edmond/Al parhuzamot, es azt is, hogy lathatoan a grof is tisztaban volt ezzel, talan nem vetem tul messzire a sulykot, ha azt mondom, hogy a grof azert is akarta megolni Alt, hogy Al ne szenvedjen (sokat). Talan ugy dontott a parbaj elott, hogy mindkettejuknek igy lesz jobb - o igy megszabadul az egyetlen dologtol, ami megakadalyozhatja a bosszujat, kiolheti a lelkebol az utolso csepp emberseget, Alnak pedig nem kell atelnie azt a szenvedest, amit a bosszu okozna neki, nem kell utana keseruen leelnie az eletet (Ed nyilvan magabol indult ki). A 18. reszben ugye vegulis nem Alt olte meg, most pedig nem tudta megtenni (marmint amikor masodszorra, Edmond-kent fogta a pisztolyt Alra)... bar oszinten szolva nem tudom, lehet, hogy talan meg tudta volna huzni azt a ravaszt, csakhat ugye az a bizonyos kardhegy belezavart a dolgokba. Mindenesetre a vegen talan ezert is akarta megolni... "Meg kell olnom, mert ha nem teszem meg, ugyanugy fog jarni, mint en", es azert a sajat kezevel kell megolnie, mert... szereti. (Vegulis, ki mondta, hogy itt egyszeru es egyertelmu erzelmekrol van szo? ^^;;; Al eseteben talan, de a grof tul komplex karakter ahhoz, hogy vagy csak szeressen, vagy csak gyuloljon.)

Namost, mikor ugye a haldoklo Edmond mondja, hogy "meg kell olnom, mert..." akkor Alnak ugye egyertelmuen leesik valami. Talan...eppen amit mondtam. Es talan ezert valaszolja, hogy "Igerem, hogy tortenjek barmi, legyen az elet barmilyen sotet es remenytelen, en elni fogok... ahogy on is tette." Itt ez az "anata no you ni" elsore fura volt, aztan arra jutottam, hogy val'szeg ez alatt azt ertette, hogy "ahogy on tanitotta nekem" (ld. "varj es remelj"), nem azt, hogy "majd en is keresek valami Supreme Evilt, es eladom neki a lelkem." ^^;;; A grof ezt hallvan nyugodott meg, fogta meg Al kezet, es mondta, hogy "Kerem, ne felejtse el: a nevem Edmond Dantes." Hogy ebben mi volt... egyreszt az, hogy "en Edmond Dantes vagyok, nem 'a grof' vagy 'Gankutsuou'... igy emlekezz ram", masreszt ugye hogy "tarts meg emlekezetedben".

(Hogy teljesen oszinte legyek, ket dolog belezavar ebbe az elmeletbe. Egyreszt az, hogy kifejezetten "a bosszu kardjaval" akarta sk. megolni Alt... akkor most mi van? Mi koze van ennek a bosszuhoz? Hiszen nem akadalyozta meg a bosszut, a grof sikeresen tonkretette Ferdyt es a tobbieket. Hm, talan arra utalt a dolog, hogy a dolgok odaig jutottak, hogy Al halala elengedhetetlen volt a bosszu beteljesulesehez? Hiszen Edmond addig nem lehetett teljesen 'Gankutsuou', amig Albert elt, Al volt az o elo... hat, 'lelkiismerete', ha meg volt neki olyan. ^^;; Nameg akarhogy is nezzuk, a bosszunak addig nincs vege, amig Al szemelyeben Edmond el nem pusztitja a regi onmagat. Ahogy Baptistin is mondta, addig nem tud tovabblepni. Mas kerdes, hogy amugyse tudott volna, ugye, nade mindegy.

Masreszt az, hogy Edmond kozben vegig "yatsu"-nak hivta Alt. Miert nem "kare"-t mondott? Bar dunno, vegulis nem tudom, a "yatsu" mennyire volt itt pejorativ... amugyis tok osszevissza beszelt, eloszor ore es omae, aztan megint watashi, de emellett kare helyett yatsu...)

Sz'al mindent osszeveve egy dolgot hianyoltam nagyon: azt, hogy nem csaptak le a 15. reszben felutott labdat (az a bizonyos "ha majd mindennek vege, ismet felteszem ezt a kerdest")... gondolom le akartak, csak nem fert bele az idobe. Mindenesetre.... hianyzott, de talan nem is volt ra szukseg. Hiszen Al amit tett, az elegge egyertelmu volt... es ki tudja, mit mondott akkor a grofnak (ha ugyan beszelt, de ha nem beszelt, akkor az meg egyertelmubb ^^;; ).
Fuh... najo, asszem most abbahagyom, mielott tulanalizalom az egeszet...(bar megjegyzem Maedabol kiindulva ketlem, hogy tulanalizalom xD) ^^;;; Lenyeg ami lenyeg, EN ezt szurtem le az egeszbol. Persze meg ramcafolhatnak a kovetkezo reszben... de remelem, nem fognak, vagy legalabbis nem negativ modon. ^^;; Es persze nem muszaj, hogy mindenki ugyanigy lassa a dolgokat, mindenkinek joga van sajat velemenyhez.

Es egy kis erdekesseg(?), ami feltunt... ne olvassa, aki meg nem latta a Berserket.
mufurc írta:Btw, itt hivnam fel a figyelmet egy erdekes parhuzamra. A Berserkben szinte echte ugyanez jatszodott le Gatts es Griffith kozott, csak persze mas korulmenyek kozott es ott mas eredmennyel. Amikor Griffith ott ul a vizben, es idezi a demonokat, mikozben Gatts rohan feleje ezerrel, hogy megmentse, Griffith ezt "mondja": "Ne! Ha most megerintesz, akkor..." akkor ugye az erzelmei felulkerekedtek volna, es nem lett volna kepes arra, amit megtett. Na itt kb ugyanez tortent, csak itt Al odaert es kepes volt megmenteni Edmond-t a "demontol".
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.04.20. 03:02-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kirara-dono
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.12.29. 18:16
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kirara-dono »

Az anikrazen fenn van a 21. resz subbolva...
Vegre s valahara!

Kirara
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

K-kijött az utolsó rész... *_*

*rohan letölteni* :bounce: :bounce: :bounce:
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

MaKo: dobj meg minket egy link-el!!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Teron írta:MaKo: dobj meg minket egy link-el!!
Ööh, bocs ^^; tényleg
itt van

[edit]

Nah...öh, megnéztem az utolsó részt. Hát ilyen... "igazából semmi bajom nem lenne vele ha az 25. és nem az 24. rész lett volna" --> érzetem lett tőle. Voltak benne naon aranyos/jó dolgok, de csak azért hogy külön erre legyen egy rész, nem tudom, én inkább kifejtettem volna ill. kevésbé siettem volna úgy el a 23. részt.
MaKo írta:Az a sok rózsa O_o'''Ez a rész teli volt sírlátogatással ^^""""" Kb. abból állt az egész. Mondjuk jó, fílinges volt, volt jó oldala is a rózsáknak, mégiscsak francia sztájl, stb., és kellőképpen lenyugtatta a nézőt így a sorozat végére, kicsit olyan volt, mintha néznél egy borzasztóan pörgő animét, aztán a végére hirtelen fék, nyiknyakkbumm, és hopp, már vége is. Apropó, sírok... Tetszett, hogy egymás mellé temették a két jómadarat =) Meg a jelenetek, bár rövidek voltak, ötletesen voltak egymásba kötve, pl. mikor Mercedes elnézett a távolba, meg ahogy Albert meghallotta a zenét... Jah, és nagyon helyes, hogy beletették azt a számot ^^ Az már nagyon kellett bele. Aztán ami még jó volt, az a másik bolygó XD Ha már gankutsuou-ra nem nagyon tértek ki, legalább kiderült, hogy feltehetőleg melyik bolygóról származtak a szolgák XDD Hát... ez is jobb mint a semmi info ^^""". Valentinék naon aranyosak voltaaaaaak *_____* Ahogy megtapsolták őket XDD Azt már megérdemelték ^^V. A levél pedig ami a kép mögül esett ki, nna az tényleg passzolt sztem az utolsó részbe, legalább adott hozzá egy kis fílinget, ahogy egyedül állt Al, és elolvasta... Egyébként kicsit nekem is olyan érzésem lett, hogy "jé de rég is jártam én ebben a házban XD". Végülis tényleg, jó pár rész és jó pár év óta nem volt itt senki se... Szóval hisashiburii~ ^^!

Ami nem tetszett viszont, hogy én spec kicsit vártam volna, hogy legalább addig mutatják, míg Albert benyit Eugenie-hoz aki zenél, vagy vmi... bár az elég jó volt, ahogy mutatták hogy megy, meg előre tekint, de sztem ez eléggé minden második animében így van az utolsó részeknél, szóval egy egész picikét kidolgozhatták volna jobban is talán... Mikor meg mutatták ahogy Albert felkapja a fejét, meg fény... aszittem, hogy OMG Franz kikel a sírból neeee >_>''' De aztán mégse *megkönnyebbült* ^^" Ami pedig kifejezetten rossz volt sztem, az Benedetto. Na ez a megoldás, hogy wanted, ez már nekem se tetszett annyira =/ Az pont úgy jó volt, hogy eltűnt és nem lehet róla mit tudni (ennél még az is jobb lett volna, ha kivégzik). Mondjuk annyira nem fontos már, ezt az is bizonyította, hogy Al kilőtte a képét... *vállvonás, eltelt öt év, továbblépünk ^^* Meg ez az eltelt öt év, ettől regényes lett az egész, sztem előre lehetett úgyis gondolni, hogy vmi hasonló "akárhány évvel későb" befejezése lesz ^^ És ilyen értelemben tényleg kellett ez ide ^^.
Nah szóval... jó volt ez, az utolsó rész vmiért annyira nem volt fílinges, de mindenképp olyan ez a sorozat, hogy még egyszer-kétszer átrágom magam rajta. A közeljövőben tuti ^^ Úgy egyébként a hatása is más lesz, valószínűleg... ^^

Jah, és Albert fekete felsője naon jól állt neki *_* sőt, mintha konkrétan is meglátszott volna rajta, hogy idősebb lett...
mufurc írta:Maeda a maga reszerol allitolag eleg kemenyen leszolta a dolgokat, "beta-verzionak", "olcsonak", "ugyetlennek" hivta a vegeredmenyt...
Hát... ügyetlen semmiképp sem, deee... mondjuk az utolsó részre eléggé ráillik a fönnt említett idézet imho^^" Erre mondanám, hogy olcsó, megszokott, de teljesen jó sztem ^^. Meg... úgyse lehetett volna már mit elmondani ebben a részben. Érezni is lehetett, hogy amit mondtak, megmondtak az ep23-ban, kész, vége. Ez már ilyen "ráadás" volt... meg hogy vmennyire azért legyen vége is neki. Csak épp annyira -számomra- nem volt "emelkedett" hangulata (ami egyébként tényleg meglepő picit, mert azért rendesen hozták a magaslatokat egész idáig, szóval tényleg ordít, hogy vmit nagyon nem így akartak, és kicsúsztak a dolgok a kezük közül némileg...) De mondom, talán ha másodszorra nézem egymás után, lehet, hogy teljesen mást ad majd... esetleg még ennél is jobbat ^^. Kicsit kár volt, de így se rossz nna ^_^.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Well. Megnéztem. Nem akarom Franz sírját többet látni.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Well. Megnéztem. Nem akarom Franz sírját többet látni.
Egyetertek. >____> Nagyon ritkan van az, hogy egy animeben/filmben/akarmiben ennyire ki nem allhatok egy szereplot, mint most Epinay-i Szent Ferencet... es az meg ritkabban, hogy ez ennyire lerontja nekem az egesznek a hangulatat. >_> A fenebe is, en probalok objektiv lenni meg minden, de...

ROHADTUL ELEGEM VAN FRANCIBOL. BAROMIRA NEM TUD ERDEKELNI ES NAGYON NEM TUDOM SAJNALNI. A FENEBE IS.

....sorry, de ezt muszaj volt kiadnom magambol. ^^;;

A tobbit nemsokara, csak elotte megegyszer megnezem a cuccot.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Úgy tűnik az Anime-Keep nagyon bekeményített, már ki is hozta a Gankutsuou 23-at.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Teron írta:Úgy tűnik az Anime-Keep nagyon bekeményített, már ki is hozta a Gankutsuou 23-at.
De az utolsót már lehet, hogy nem fogja. Pár napja licenszelték a sorozatot.
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Remélem azért azt még legalább az Anime-Kraze subbolja.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

paTKany írta:Pár napja licenszelték a sorozatot.
HAAALLELUJA! HAAAALLELUJA!!! HALLEEEEEELLUUUUUUUJAAAAAAAAAAAA!!!!

....sorry, ezt muszaj volt ^^;;; Mindenesetre remelem, az amerikai kiadas lesz legalabb fele annyira szinvonalas es gyonyoru, mint a japan...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Izeee... ann.com-on nem irnak semmit semmifele licenszelesrol. Csak pletyka lenne?
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

mufurc írta:Izeee... ann.com-on nem irnak semmit semmifele licenszelesrol. Csak pletyka lenne?
a http://www.animeondvd.com-on volt róla a hír április 5-én
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

mufurc !

Ma már az ANN-n is olvashatod a hírt, de valahogy nem lep meg, hisz már decemberben tudni lehetett, hogy vki megszerezte a licenszjogokat, csak épp akkor hallgattak róla, hogy ki; ugyanis már azidőtájt kivette linktárából a Ganku-t az animesuki.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hm, a Pioneer szerezte meg...... hat...... remeljuk, szep lesz. ._.;;; Meg jo lesz a forditas. A szinkront sztem hanyagolom, bar ha kis stiluserzekkel kezelik, akar meg jo is lehet. Az biztos, hogy a foszereplokhoz nem szabad amerikai hangszineszeket hasznalni. Ha kis eszuk van, brit szineszeket szerzodtetnek (a grofhoz legalabbis vmi nagyon arisztokratikus, nagyon standard brit kiejtes kell xD), mint anno a Manga az Arslanhoz.
Keshik írta:már decemberben tudni lehetett, hogy vki megszerezte a licenszjogokat, csak épp akkor hallgattak róla, hogy ki; ugyanis már azidőtájt kivette linktárából a Ganku-t az animesuki.
Ooo, az mas volt. Akkor a japan terjeszto, a Media Factory szolt az Animesukinek, hogy szedjek le az oldalukrol a sorozataikat, tobbek kozott a Gankutsuou-t is, mert a japanok toltik. Mondjuk pletykak voltak mar jo ideje, hogy a Pioneert erdekli a sorozat, de ehhez kepest nem siettek el a licenszt.

Ah, ja, es majd meg jovok a velemenyemmel az uccso reszrol. Igy roviden annyi, hogy nagyon szep volt, jo volt, es tenyleg szepen elvarrt minden lenyeges plotline-t... EGYVALAMIT kiveve, es amiatt elegge keseru szajizt hagyott maga utan. >_> (Jo, meg persze megint nem kaptunk magyarazatot semmire a Gankutsuou-t illetoen, de azt mar nem is vartam. xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése