Gankutsuou

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Elkezdtem nézni, mert már nagyon érdekelt, hogy milyen... eddig szinte csak kedvező véleményeket hallottam róla, de az igazat megvallva nekem eddig nagyon nem tetszik. Majd' kifolyik a szemem a minta/színkavalkádtól... elég gyomorforgató hatást gyakorolt rám [oké, biztos túl gyenge a gyomrom XD] olyan gyorsan váltják egymást a minták, hogy még... x_x az egyetlen dolog, ami nagyon-de-nagyon tetszik, az Gankutsuou hangja @_@ olyan férfias... várom a további részeket, bár csak módjával...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Uh... *_* megnéztem életem egyik legjobb AMV-jét *o* Ezúton is köszönet mufurcnak érte *_*
Mindenki aki szereti a Gankut, húzzon ide, és töltse le Gankutsuou anime címszó alatt a "Sweet Revenge" amv-t, nem hiszem hogy megbánja. Sztem mesterien van összevágva, a szöveg vmi zseniális, a zene is jó (főleg ahogy beúszik a közepénél a zongora...), és ahogy az idő/óra gondolatát végigviszi az egész amv-n, azért pedig külön fejhajtás jár annak, aki csinálta. Az egész hangulata baromira el lett kapva benne! (És az, ahogy beletette azt a hangot, amikor az óra széttörik... *_* csodálatos!). Végre egy igazán jó Ganku amv *_*! (Én spec kétszer visszatekertem egymás után, annyira tetszett...). Viszont spoilert tartalmaz! Úgyhogy aki az animét még nem látta, csak óvatosan nézzen bele...
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Hú MaKO ez megmentette az estémet! Köszi ez nagyon jó kis videó... Főleg a zongorás rész ahogy fokozza a hangulatot és aztán lecsap! Kár, hogy a vége nem kegyetlen, hanem olyan megnyugtató.
De jól láttam az eleje környékén, hogy van pár jelenet, ami az animében nem volt benne?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Kár, hogy a vége nem kegyetlen, hanem olyan megnyugtató.
Nos, miután maga az anime is arról szól, hogy megbékélés meg minden... :roll:
Teron írta:De jól láttam az eleje környékén, hogy van pár jelenet, ami az animében nem volt benne?
Ja. Azok a trailerekben voltak benne, aztán szépen kimaradtak a végleges verzióból. (Leszbi!Eugenie :()

Ha esetleg valaki Párizsban lesz dec. 4 és január 23 között: a Grand Palais múzeumban vetítésre kerül a Gankutsuou, egy, a 20. század eleji bécsi szecesszió négy nagy művészéről szóló kiállítás keretében - az apropó az, hogy a Gankutsuou artstílusa nagyon szorosan kötődik ehhez a stílushoz, főleg Klimt művészetéhez (ahogy mondtam anno, mint egy megelevenedett Klimt-kép *_*). Az egész sorozatot levetítik, természetesen francia szinkronnal.

Azé.... ez komolyan kakkoii. :o És akarom látni ezt a cuccot franciául, nagyon akarom. o__o (Meg brit!angolul is... kis erőfeszítéssel bármelyik nyelven tökjó szinkront lehetne hozzá csinálni)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

Jó anime én megnéztem és annak hatására kezdtem el olvasni a könyvet és a könyv is jó bár voltak benne unalmas részek. :cool:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Mintha olvastam volna valahol, hogy van Gankutsuou artbook? Jól olvastam? Az amazonon nem találtam...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Artbook nincs, guidebook van (benne sok-sok képpel, infóval):
http://href.hu/x/1mv4

Vagyis, helyesbítek: VAN artbook, csak éppen Japánon kívül sehol nem lehetett megvenni. Mindenki közösen: "MENJ A FRANCBA, GONZO! & Media Factory)" -___-

Edited by Rage: Rövid URL ownz teh skies.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Sokáig nem mertem belekezdeni ebbe az animébe a...kinézete miatt ^^" Elég furcsa és idegen volt számomra ez a textúrás megoldás. De. Ma végre elkezdtem, mert minden felé csupa jót hallottam róla. Túl vagyok az első 2 részen. Eddig nagyon tetszik, a kinézete is szokható, most már kifejezettem megtetszett. Az opening/ending is remek.

Úgyhogy amint tehetem, folytatom, mert nagyon jól indult :)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én is elkezdtem anno egy két hónapja =p Nem folytattam idő hiánya miatrt sajnos. Aszem 6-ik részig jutottam. A tapasztalaim 6 rész után nagyon jók hiszen az egész úgy ahogy van mestermű! Imádtam a grafikát, a karaktereket (már 6 rész után), az openinget, endinget is =D Szal fenomenális volt az a 6 rész amit láttam...remélem hamarosan újra neki tudok állni..
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A végére értem.

Nem is tudom hol kezdjem.

Ja igen: a rendezés fantasztikus.
A grafika a végére már nagyon megtetszett.

Najó, a mostani állapotomban inkább nem is próbálkozom hosszabb vélemény kifejtéssel. Egy tizes skálán is 11-est érdemelne.
Azt hiszem ezzel el is mondtam mindent.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Nos, végül meg tudtam nézni ezt az animét is. Azt hiszem, azoknak, akik látták, nem kell magyarázni, mennyire lenyűgöző történet. A megjelenítés, és jellemábrázolások egészen magukkal ragadóak, a karakterek remekül kidolgozottak, a zene -mind az opening, mind az ending- tökéletesen illik a történethez- szóval, csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla- azaz tudnék, ha...

Hát igen, megintcsak egyet lehet érteni azzal, amit a topicba írogatók elmondtak- ha nem lenne az a plot hole, akkor ez az anime gyakolatilag tökéletes lenne. Jó, persze így is vannak, akik számára nem, mer' ugyebár nem mindenki szereti Franzot ^^;;- egyébként nekem eredetileg nem volt vele különösebb bajom- igaz, hogy angstol néha, dehát istenem, én ugyebár híresen érzéketlen vagyok az angsttal szemben- vagy éppen perverz módon szórakoztat XD- de ebben az esetben, volt egy csomó olyan szereplő, aki imho mindenkit jobban érdekelt volna, mint Franz- jelesül: Albert, meg persze Monte Christo Grófja. >_<

Szóval Franzzal nekem alapvetően nem lett volna semmi bajom, ha nem lett volna belőle ennyire sok mindenhol- és még ez se zavart volna, ha nem lett volna az a bizonyos 18-19. rész. Na EZ az egy bizonyos karakter iránti történetírói elfogultság egyik legdurvább példája, és nem fér a fejembe, hogy mi a fenének- vagy inkább: kiknek a kedvéért kellett. Tényleg ennyire szerették a fangirlek Franzot, vagy mi? :roll: :shock:

Amúgy ebben a sorozatban is nagyon bírok mindenkit ^^ de legjobban
a grófot meg Albertet- bevallom, először az előbbinek drukkoltam ("álljon már bosszút azokon a szemeteken!!") nagyjából a 18. részig, aztán, ahogy már írták itt, én is úgy éreztem, hogy elveszítette az erkölcsi fölényét a bosszúra (mer' ugye, touka koukan meg minden- na jó, megártott a sok Fullmetal Alchemist XD)- onnantól egyre inkább Albert lett a kedvenc. Beppo eléggé idegesített eleinte, de aztán őt is megkedveltem. Andrea Cavalcanti (magamtól rá nem jöttem volna, hogy a hangja Seki Tomokazu) először nagyon unszimpatikus volt, úgy voltam vele, hogy "na megvan az akit nagyon utálni fogok XD" de ahogy a bírósági tárgyaláson beszélt a nemes párizsi társasággal- és utána már úgy éreztem, egészen Vautrin-i és Krisztyán Tódor-i figura lett, akiket meg mindig is nagyon bírtam- szóval jót nevettem azon, hogy a végén elment bűnözőnek Cardousse-szal :vigyor:.

Egyébként a topicban olvasható értelmezésekkel többnyire egyet tudok érteni :D - de valami eszembe jutott erről:
mufurc írta: De vegulis oda jutottam, hogy nekem ez a tragedia, en ezen bogtem fel napig, hogy egy ilyen lenyugozo ember egyszeruen csak eltunik, mintha sosem letezett volna.
Érdekes, amit írsz, mert nekem ugyanez a Don Juanról jutott eszembe- vagyis, a Mozart-féle Don Giovanni-ról. ^^;; Ott ugye az történik, hogy az "isteni igazságszolgáltatás"- illetve az a tény, hogy egy ilyen embernek nincs helye abban a világban/társadalomban, ahol az opera játszódik- következményeként utoléri a vég a főhőst, és az epilógusban az embernek az az érzése, hogy mennyivel színtelenebb lett a világ Don Giovanni nélkül- hiszen a szereplők életébe vele lépett be valami lenyűgöző. Szóval a víg dráma (furcsán hangzik, de hogy lehetne másképp fordítani azt, hogy dramma giocoso? ^^) ott inkább tragédia- az az élet-vágy, ami a főhős alakjában jelent meg, nem maradhat meg egyetlen társadalomban sem, de a Mozart-koriban különösen nem (szerintem manapság se, de whatever... XD). Míg a Gankutsuou-ban az volt az érzésem, hogy a gróf nyugalomra (megváltásra?) talált, a világ rendje pedig helyreállt végre- nem tudom, Albert milyen ember lett volna ezek nélkül a megrázó élmények nélkül, de mindenesetre az látszik, hogy a történtek nagyon erősen formáltak a személyiségén, és pozitív irányba. Szóval a Gankutsou végén nekem inkább a pozitív fejlemények maradtak meg, mint a tragédia. Na ez most csak eszembe jutott... :D
(Yee, Mozarthoz hasonlítgatom a Gankutsuou-t... ^^)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta:Tényleg ennyire szerették a fangirlek Franzot, vagy mi? :roll: :shock:

A vicc az, hogy igen. :/ Láttad volna, micsoda össznépi kiborulás volt a 18-as rész után... ilyet még életemben nem láttam. (Akkor hagytam el permanensen a fandomot, egy-két értelmesebb blog kivételével. Persze én is kiborultam, csak éppen azon, hogy "WTF WAS THIS SHIT?!") Olyan is volt, aki azon sírt, hogy OMG A 23. RÉSZBEN MIÉRT NEM VOLT FRAAANC. -__- (Alapvetően nekem se lett volna különösebb bajom Francival, leszámítva hogy olyan súlyosan fangirlcsapda volt, de ettől nagyon megutáltam. :/ )

Mondjuk, a fangirlök egy dolog, de nekem az nem fér a fejembe, hogy csomóan egyszerűen nem érzik, hogy a 18. rész végéről, és azután az egész sztoriból hiányzik valami (ami szerintem egy létfontosságú infó). o_O Az egész gróf/Al vonal szinte teljesen eltűnt a sztoriból, ami iszonyat nagy kár, mert ezzel az anime gerince roppant meg. :/

Amúgy nemt'om, happy endnek nem hívnám a végét (legfeljebb annyiban, hogy a világ helyrezökkent), de a megnyugvás azért benne volt. De ami a grófot illeti... sz'al a gróf a byroni hős tipikus példája, a végére pedig teljesen Manfred lett... sőt, egyes szituációkban szinte szó szerint "idézte" vagy ő maga, vagy a helyzet a Manfredet. (Egyébként ez úgy tűnik, nem légből kapott párhuzam... Maeda a DVD-s interjújban említette, hogy sokat hatott rá Byron, és gondolom nem véletlenül szerepel Csajkovszkij Manfred-szimfóniája a háttérzenék között, sőt, az első tétel speciel pont a gróf theme-je. Érdemes elolvasni a drámát, szerintem nagyon sokat segít a gróf megértésében. A szimfónia is gyönyörű, és nagyon érdekes elgondolkodni azon, hogy végülis miért nem játszották végül az animében az utolsó tételt a gróf halálakor.) A halála pedig nekem ugyanolyan félelmetes és bizonytalan volt, mint Manfredé. Nem fogadta el a mennyet (=Albert) de a poklot is elutasította (=Gankutsuou)... hová megy az ilyen ember lelke? Miféle megnyugvás várhat rá? ("He's gone, his soul hath ta'en its earthless flight; / Whither? I dread to think; but he is gone.") Megváltásnak én nyomát sem leltem, de szeretném azt hinni, hogy legalább megnyugvást talált a halálban... vagy legalábbis abban, hogy szeretettel a szívében, emberként és nem szörnyetegként halt meg. Talán ez volt a megváltása, más kérdés, hogy nem tudni, mennyire értékelte...

Ami Alt illeti, azért az uccsó epizódból kitűnik, hogy a történtek után nagyon sokat szenvedett (ami nem is csoda), amíg végre magára talált és békére lelt. Szerintem itt nem annyira az a kérdés, hogy személyiségileg pozitív vagy negatív irányba fejlődött ahhoz képest, amilyen lett volna, hanem inkább hogy hogyan és mennyire sikerült feldolgoznia az egészet. Mármint, végülis itt egy "átlagemberről" van szó, aki belekeveredett egy olyan dologba, amiben gyakorlatilag teljesen tehetetlen volt, és olyasmi miatt kellett szenvednie, amiről nem is tehetett... és utána ezt valahogy fel kell dolgoznia. Itt jön be a gróf/Al párhuzam - amennyire utáltam, hogy az utolsó részben megint a Franci Angst ment, nagyon szép volt az, amit Al mondott a sírnál. Mármint, hogy mennyire próbált nem gyűlölni, mennyire félt attól, hogy leragad a múltban, és egy napon úgy tér haza, mint Edmond. Aztán végülis pont azoknak a szörnyű tapasztalatoknak köszönhetően sikerül rátalálnia a megbékélés útjára. Bár ami azt illeti, NAGYON hiányzott nekem az utolsó részből az, hogy Al most pontosan hányadán is áll a gróffal... :/ eh. Utálom az elfogult írókat.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ezek után mindenképpen utánanézek a Manfred-nak. :D (Felháborító, de eddig a Manfed-szimfónia is kimaradt, pedig romantika, meg orosz zeneszerzők= ::daisuki::)
mufurc írta:Bár ami azt illeti, NAGYON hiányzott nekem az utolsó részből az, hogy Al most pontosan hányadán is áll a gróffal... :/ eh. Utálom az elfogult írókat.
Igen, mondhatni ez még Franz utolsó pofonja volt a történetnek, a síron túlról :dirr:. (Bár ez az írók hibája, és nem az övé...) Egyébként abból a blogból, amit belinkeltél, nem derült ki végül még valami Albert és a gróf kapcsolatáról? (Mondjuk ez már nem oszt, nem szoroz az anime szempontjából... de az utolsó rész ezzel együtt méltó befejezés volt szerintem.)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Ezt a bölcsességet ma olvastam 4chan-on és már be is tettem aláírásnak, csak senki ne vegye túl komolyan. :LOL:

"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."

Nekem egyébként nagyon tetszett a sorozat legvége is (bár totál elfogult vagyok a témában, kedvenc animém), nem is igazán volt hiányérzetem utána, legfeljebb egy egészen pici amiatt, amit már mufurc is említett nem sokkal följebb. Nekem a túl sok Franz sem tűnt föl, meg mégis csak Albert legjobb barátja volt, vagy mi a szösz és kicsit elpityeredtem a párbajos rész végén is, pedig egyáltalán nem vagyok Franz mániás. Edmond/Gróf úrnak senki nem nagyon ér a közelébe. :)

A We Were Lovers-szel sem tudok betelni, még mindig napi szinten dúdolgatom.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
action
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.08.24. 11:32

Hozzászólás Szerző: action »

Ma sikerült végére érnem e nagyszerű sorozatnak, bár egy kicsit ütősebbre számítottam, így is nagyon tetszett a Gankutsuou. Lehengerlő grafikai stílus, szuper zene, remek karakterek és viszonylag jó történetvezetés.
Jó néha ilyet is látni :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

action írta:szuper zene
Tchaikovsky <3
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Albert az animében kb hány éves?

Animében nincs róla szó, így kérdem, hogy az a mozi film hibája, hogy ott Albert a gróf fia?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Al 15 éves az animében, és igen, az "Al a gróf fia" dolog csak a film kitalálmánya. (Ami így az olcsó melodrámáért gyakorlatilag kihúzza a sztori egyik leglényegesebb elemét...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Felélénkülő anime-mániámnak köszönhetően belekezdtem a Gankutsuou-ba, mert már több, mint egy éve tervezem, de mindig vártam a megfelelő pillanatot. Tudtam, hogy ez az anime nem lehet csalódás. És tényleg elvarázsol. Megmozgat. Lelkileg. A gróf karaktere lehengerlő, így a sorozat negyedén túl is biztosan állíthatom, hogy már csak miatta is érdemes nézni. És a képek... És a történet... Annyira francia az egész. Nem csak az olyan evidenciák miatt, mint hogy az alapanyag francia, hanem a rajzstílus, a hangulat és a típuskarakterek mind-mind francia képregények, regények nyomát viselik magukon. Szép lassan visszaolvasom majd visszaolvasom a topicot is, de gondolom nem áll fenn a spanyolviasz-helyzet.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Gankutsuou vélemény

Monte Cristo grófja ísmert regény, ezért is kezdtem el nézni az animét.

Anime az első részektől megtetszett, de csak a 12. rész után került be
a Top 10be. Animének végig drámai hangulata volt, vicces részek nem
igazán voltak, bár pár poén azért akadt, de ennyi kellett is. Jobb lett
volna ha az anime is 1815 után játszódott volna és nem a jövőben. A
fejlett technológia néha zavart.

Harcok nem nagyon voltak, de ezmiatt a történet nem vált lassúvá. De
szerencsére a 2 mecha harcon kivűl azért a szereplők használtak
kardot is.:):)

Eleinte csak heti egy részt néztem, később heti kettőt, de mindig
vártam a következő részt, érdekelt, hogy a gróf miként akar bosszút
állni. Mi lesz a következő lépése stb. Utolsó 3 részt 1 nap néztem meg,
szerencsére volt időm.

Befejezés: Előszőr nagyon elégedett voltam vele, végső harc után
mutatták mi lett a szereplőkkel pár év múlva. Pont így szeretem. Ilyet
minden anime végén elnéznék. De az utolsó 1 perc nem tetszett
SPOILER
Kár, hogy Albert és Eugenie nem találkozott egymással.


Kedvenc szereplőm nem volt, de azért voltak jó karakterek=

Gróf

http://img467.imageshack.us/img467/4733/gankgrfbt1.jpg

Andrea

http://img467.imageshack.us/img467/1366 ... reayr0.jpg

Peppo

http://img165.imageshack.us/img165/866/gankpeppoeu9.jpg

Haidee

http://img526.imageshack.us/img526/6885 ... deedv7.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/3159 ... ee1br9.jpg

Valentine

http://img165.imageshack.us/img165/4104/gankvalegs5.jpg

1 szereplő volt nagyon idegesítő mégpedig Caderousse.

Szinkron:

Jouji Nakata =Monte Cristo

Akiko Yajima = Haydée

Mai Nakahara = Peppo

Tomokazu Seki = Andrea Cavalcanti


Minden szereplő szinkronja nagyon jó lett, de ők voltak számomra a
legjobbak. Tomokazu Sekit Andrea szerepében érdemes
meghallgatni:):)(Jó volt gonosz és kissé zakkant szerepben hallani.)

Zenék jók, főleg az ending. Openinget általában áttekertem, de a
szövege annak is szép.

Grafika elsőre furcsa, de én hamar megszoktam a jó történet miatt.
Mecha harcok is látványosak, Haidee ruhája az operában szintén szép.

Animét többször megtudnám nézni, de a kor, kedvencek hiánya és a
kisebb hibák miatt csak 8,5-9 pontot adok rá.

Akik szeretik a Monte Cristo történetét, vagy a komolyabb drámákat,
azoknak mindenképp ajánlom az animét.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Lilium
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.07.12. 11:35
Nem:

Gankutsuou

Hozzászólás Szerző: Lilium »

Hi!
Közvélemény kutatást végzek, hogy van-e igény Gankutsuou anime felirat fordítására.
Ha van, akkor nagyon szívesen vállalnám! :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Gankutsuou

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A kérdést áthelyeztem ebbe a témába, ide jobban illik.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Gankutsuou

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ha akarod nyugodtan, jó ha több választék van.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Lilium
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.07.12. 11:35
Nem:

Re: Gankutsuou

Hozzászólás Szerző: Lilium »

Rendben! :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Gankutsuou

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ma értem a végére, és nagyon lenyűgöző élményt nyújtott ez az anime. Tetszett a képi világa, érdekes volt látni egy klasszikust ilyen köntösben, bírtam a sztorit. Egyedül pár logikai bakiba tudnék belekötni, amik tulképp abból gyökereznek, h egy klasszikusról van szó: pl az össze-vissza utazgatások helyett egy normális ember telefonált volna v ilyesmi, a mecha-csaták és a néhol túlságosan CG-s ábrázolások sem tetszettek, de ez legyen a legkisebb baj. :) Az op-ed páros fantasztikus, a zenék gyönyörűek.

Amúgy én is bírtam Franz-ot, és nem zavart a kiemelt szerepe, de nem azért mert akkora fangirl lennék. Egyszerűen ő egy fontos karakter.

A kedvencem egyértelműen Monte Cristo, de főbb szereplők közül mindegyik viselkedése érthető volt, így nem nagyon utáltam senkit sem, max a fiatalok őseit...
Válasz küldése