Gankutsuou

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Gankutsuou

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Na jó, akkor itt válaszolok, mert nem akarom szétoffolni azt a másik topicot ^^" Szóval Gankutsuou...
mufurc írta: Albert sztem rettenetesen aranyos, meg persze rettenetesen naiv es lathatoan kicsit hulye is, dehat istenem, ezer' szeretjuk. xD Engem inkabb Franz tud idegesiteni - igen, Franz, tudjuk, hogy nem tetszik a grof, de ne viselkedj mar folyton ugy mint vmi feltekeny baratno. xD
De Albert jahj XD Annyira naív hogy már fáj... engem azért eléggé rendesen lefárasztott ^^" Franz meg hát jah, féltékenynek kicsit féltékeny ez látszik rajta, de legalább megfontoltabb ^^! Nem árt ez a tulajdonság ha az ember egy ilyen animében kapott szerepet XD Na jó, de majd meglátjuk... Egyikkel sincs azért még semmi komoly bajom =D
mufurc írta:az ugyanis Csajkovszkij Manfred-szinfoniajanak elso tetelebol van. ^^
^^"""" *vörös*jóvannanemismertemfel : P
Egyébként arra gondoltam ^^"""" és sztem klassz =) Ezek szerint meg akkor januárig lehet őszülgetni az OST-ig T_T"""
mufurc írta:Jah, o az. *drooool* Amennyire meg tudom itelni, teljesen jol beszel frencsul, akcentusa persze van, de semmi Engrish-szintu rettenet. ^^;;
Hát, nekem mondjuk (7év fr.tanulás után XD) le se esett egyből hogy "jéh, franciául beszél" XDD De azért egyre jobban beszélt, pl. a harmadik elején már egészen jól mondja, a másodikat sztem törte picit. De egyáltalán nem zavaró, hangja meg tényleg --> *_*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2006.06.06. 13:54-kor.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Én most töltögetem lefelé, de idő hiányában még nem tudtam belenézni se;_; Viszont amiket hallottam róla, meg a képek alapján nagyon *_* szóval valószínűleg új kedvencem lesz.
És a karidesign-t csak dícsérni tudom, frissítően hat a 2004ben eluralkodó, erősen "műanyag" megjelenésű animek között.
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Na ez az anime az abszolút új kedvenc, ez klasszikus lesz szerintem, legalábbis annak indul! Reméljük nem lesz olyan sorsa, mint a Wolf's Rain-nek, ami persze így is nagyon nagy kedvenc :).
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Gankutsou

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Franz meg hát jah, féltékenynek kicsit féltékeny ez látszik rajta, de legalább megfontoltabb ^^! Nem árt ez a tulajdonság ha az ember egy ilyen animében kapott szerepet XD
Na ja. xD (mondjuk, Albert-nel megfontoltabbnak meg felnottebbnek lenni igazan nem nagy kunszt xD) Amugy nekem sincs vele bajom, bar a hetedik reszben elegge hatracsuszott a nepszerusegi listan... (kicsi spoiler)(szegeny Valentine, Franz igazan szemet modon banik vele .___. raadasul az ember poenkodik, hogy Franz a "feltekeny baratno", de egyre inkabb ugy tunik, hogy egyaltalan nem poen a dolog... o_o)
Mako írta:Hát, nekem mondjuk (7év fr.tanulás után XD) le se esett egyből hogy "jéh, franciául beszél" XDD De azért egyre jobban beszélt, pl. a harmadik elején már egészen jól mondja, a másodikat sztem törte picit.
Na igen, masodik epizodnal en is neztem, hogy wtf, oroszul beszel? xD De teljesen jol belejott azota. :D (jo, ahhoz kepest, hogy japan ^^;; )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2004.11.22. 16:26-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Gankutsou

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:mondjuk, Albert-nel megfontoltabbnak meg felnottebbnek lenni igazan nem nagy kunszt xD
Ez látod nagyon igaz ^_^ Azt meg hogy mennyire szemét Franz, hát... tény hogy eléggé húzott szájúnak tűnik, de nekem még nem nagyon tűnt volna fel, hogy úgy istenigazából bunkózna... na majd meglátom a későbbiekben =) Ráérek akkor ítélni ^^.

Jah, és LeWish meglátása teljesen jó, tényleg üdítően hat a hangulata a sok "műanyag" anime mellett ^^" már ha lehet így fogalmazni. CG+karakter dizájn kifejezetten dob az egész hangulatán =) Tetszetős darab.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nah, azt en se mondom, hogy bunkozik (ahhoz azer' tul jolnevelt ^^;;), de olyan... inconsiderate male. ^^;; Szegeny Valentine meg jobban jarna, ha megszokne Eugenie-vel (bar az ugyse fog megtortenni sajnos ^^;; ).

Nya.

PS: Typo a topic cimeben ^^;; Gankutsuou. Gankutsu-ou. Gan-kutsu-oh! xDDD (nemt'om mondtam-e mar, hogy imadom a japan faneket xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Még elszökhtenek, mint ahogy remélem el is fognak.. :D Egyenlőre a gróf bemutatása és az Albert - gróf szál kialakulása van terítéken, de Eugenié lelépését is meg kell oldaniuk valahogy. (nomeg yurit is akarok wáááá! *-* ) Bár már Albert jószerivel teljesen a gróf ujja köré csavarodtatott. ^^;
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta: PS: Typo a topic cimeben ^^;; Gankutsuou. Gankutsu-ou. Gan-kutsu-oh! xDDD (nemt'om mondtam-e mar, hogy imadom a japan faneket xD)
XDDD első kép nagyon állat ^^
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

bocsi, egy kicsit lemaradtam, a Valentine az az a csaj, akibe szerelmes az a katona? (hm, hogy is hívják a katonát, aki lelöki a vízbe Albert-et)

mufurc: te most ilyen yaoi szálra célzol a Franz és Albert között vagymi?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

mufurc írta: PS: Typo a topic cimeben ^^;; Gankutsuou. Gankutsu-ou. Gan-kutsu-oh! xDDD (nemt'om mondtam-e mar, hogy imadom a japan faneket xD)
Kép mentve xD

Amúgy meg ma reggel megnéztem az első 2 rész s waah..Mindenki nézen ezt, aki még nem tenné*_*
Jah, meg jó az intro meg az ending is : ]
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Valentine az az a csaj, akibe szerelmes az a katona? (hm, hogy is hívják a katonát, aki lelöki a vízbe Albert-et)
Maximilien Morrel, es jah, o szerelmes Valentine-ba. ^^
Teron írta:mufurc: te most ilyen yaoi szálra célzol a Franz és Albert között vagymi?
Nem en celzok, az anime... .___. Legalabbis Franz viselkedesere/szavaira eddig mas magyarazat nem nagyon van, de maj' meglatjuk. (Btw, az original stilusatol nem esne messze... what with the close male bondings and closet lesbians and all...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc: ahham... na sebaj, végülis az ilyen dekadens nemes társaságba totál belefér.

Amúgy meg bár tudom, műveletlen vagoyk, de nem olvastam az eredetit, csak a settinget ismerem, ez az Elbert meg Franz is nagyon emg lesz szivatva mármint a szüleik révén, főleg az Albert :).

Én csak az anime 2. részének a végét sajnálom, miért kellett ilyen bestiálisra tenni a szegény Grófot? Az önmagában is elég jó arc a további részekben, minek vámpírt csinálni belőle? Nekem az a jelenet nem tetszik. Amgúy a Gróf teljesen szerethető karakter lenne....
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:Én csak az anime 2. részének a végét sajnálom, miért kellett ilyen bestiálisra tenni a szegény Grófot? Az önmagában is elég jó arc a további részekben, minek vámpírt csinálni belőle? Nekem az a jelenet nem tetszik. Amgúy a Gróf teljesen szerethető karakter lenne....
Dunno, sztem a grof karakterenek nem pont az a celja, hogy szeretheto figura legyen... nem veletlen, hogy a konyv a masodik reszeben foleg masok szemszogebol latjuk, akik szerint a grof felelmetes, de legalabbis nagyon furcsa figura, aztan mikor jobban megismerik a hattertortenetet, kiderul, hogy blablablaspoilerspoiler.

A grof sajnalhato (sot, tragikus) karakter, de nem azert, mert egy kedves, jofej fazon (legfeljebb azokkal, akiket megkedvel)... annal kicsit bonyolultabb a helyzet. ^^;; Mindenesetre Monte Cristo egy hidegfeju, kegyetlen bosszuallo, akinek az az elete celja, hogy jopar ember eletet teljesen tonkretegye. Az anime persze mas szempontbol kozeliti meg a karaktert, mint a konyv (ertheto okokbol), de ettol meg a grof nem egy kedves illeto, legalabbis nem mindenkivel... eh, ez az egesz egy elegge bonyi dolog, de tulsagosan spoiler. ^^;; (kivancsi vagyok, az anime hogy fogja ezt megoldani... lesz-e vajon Lord Hogyishijjak, vagy nem). (akit nem zavarnak a spoilerek, szoljon ram privatban, es meselek. :3)

Mellesleg ami a vampirsagot illeti (ami az animeben egyelore egyaltalan nem biztos, vegulis eddig meg senki veret nem szivta, sot, eszik-iszik, sz'al...), a konyvre mar en sem emlekszem tulsagosan, de arra igen, hogy az egyik noi szereplonek (talan Heloise vagy G grofno?) az a maniaja, hogy a grof vampir, mivel a sotet haja ellenere rettenetesen sapadt, es alig eszik. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Szerintem sem volt semmi bizonyíték arra hogy vámpír... jó, a hegyes fülek mellett mondjuk kicsit túl feltűnő, hogy senkinek se tűnik fel, hogy "jéé, másmilyen a füle XDD", de ez még elmegy... Nekem eddig teljesen bejön a gróf jelleme =DD Sőt! Eléggé telitalálat a stílusa... ^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:jó, a hegyes fülek mellett mondjuk kicsit túl feltűnő, hogy senkinek se tűnik fel, hogy "jéé, másmilyen a füle XDD"
Dehogynem, csak mindenki tul udvarias ahhoz, hogy megemlitse. xD Maj' a hetedik reszben... xDD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc: hát eléggé várom már a 7. részt... A gróf image-e sikerült nagyon jóra. Egyenlőre még túl csöndes, hogy valamit megtudjunk róla. Mármint komolyabbat,
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

1) 8. epizod - az elozo ket epizod hagyomanyait kovetve vegig iszonyu intenziv volt, a vege pedig egyenesen.... huh. Inkabb nem spoilerezek, de mondjuk ugy, a dolgok elkezdodtek. (ja meg, dokidokidoki *_____* Aa~~ az a jeleneet~~~ ) Viszont Eugenie valszeg nem lesz leszbi. :/ Legalabbis mikor meglatta Benedettot, ugy allt ott, mint akit fejbe kolintottak (az "Eugenie vision" jo volt xD kirakira~ Eugenie biztos titokban imadja a shoujo mangakat. :D). Ja, es Franz? Ne legyel ennyire onelegult, oke? :P And you're not fooling anyone.

2) Anna Sui fogja dizajnolni azokat a ruhakat, amiket az utolso epizodban fognak hordani a karakterek (legalabbis a lanyok biztos). o_o Aki nem ismerne Anna Suit, rola azt kell tudni, hogy divattervezo, aki hiresen elborult, retro, de megis ujszeru, "kicsit minden" ruhakat csinal. (Pl. ilyeneket - megjegyzem a stilusa remekul illik ehhez az animehez. ^^) A bejelentes szerint sajat maga ajanlotta fel, hogy dolgozik az animen, miutan megtetszett neki a Gankutsuou.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pofás kis szerkókat állít össze, tényleg mennek a hangulatához =DD De miért csak az utolsó részekben? O_o

Na, jól fel vagyok csigázva, tovább akarom nézni a sorozatooot *.*
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Szerintem csak simán rondák a ruhák, amiket a linken láttam :(.

-------

Hu megnéztem a 7. részt is !! Huh!! Ez kemény lett...

De azért a vége nagyon ecchi, vagy a hölgyemény nem azt csinálja, mint aminek látszik, hogy mit csinál?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

...grrr, ne idegeljetek >_> vagy valahogy töltsék már fel azokat a részeket hq-ra, mert én teljesen bekattanok >_<!! *szépen néz mufurcra és le akarja támadni szombaton egy újraírhatóval... ^^"*
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nem lenne gyorsabb és hosszútávon kifizetődőbb, ha feltennél egy BT klienst...? :-P
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

ja mégvalami: hol volt yaoi utalás? A fansubban semmi ilyen nem volt. Azon elmélkedtek a színházban, hogy igazából nem tudják, mi a szerelem és sosem voltak szerelmesek...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Teron írta:ja mégvalami: hol volt yaoi utalás? A fansubban semmi ilyen nem volt. Azon elmélkedtek a színházban, hogy igazából nem tudják, mi a szerelem és sosem voltak szerelmesek...
Uh.... ize, nem fogtad? ^^;; Nem mintha baj lenne, vannak, akik egyszeruen nem fogjak az ilyesmiket, azok oruljenek neki. ^^;; Lenyeg ami lenyeg: az animeben mint olyanban van egy rakat nem-verbalis kod, illetve tipikusan ketertelmu szoveg/szituacio. A Gankutsuou-ban amugyis nagy figyelmet forditanak a testbeszedre, ugyebar. Namost amikor egy karakter egy ilyen szituban az adott testbeszeddel (elfordulva , es egy adott modon, az Angsty Szogbol mutatva) kozli, hogy a szerelem milyen problemas dolog, majd hatulrol odasetal a masikhoz (eskuszom azt hittem, at akarja olelni), es ugy mutatva, ahogy ok voltak (Franz szemeit nem mutatva, arcok kozel egymashoz, stb), ez egyertelmuen egy intim szituacio, a szemek nem mutatasa pedig azt jelzi, hogy itt vmi nagy titok/problema van, de legalabbis valami nem az, aminek Franz probalja mutatni (ezert nem mutatjaka szemeit)... a temabol kiindulva pedig ez csak a szerelem lehet. Es miutan Franz egeszen eddig ugy viselkedett, ahogy, majd a 8. reszben vegig onelegulten szivatja Albert-t Benedettoval, hogy "tessek, a grof uj kiskedvence, en megmondtam" stb... ^^;;; Btw, az egyik ofisal oldalon a 9. resz elozeteset Franz seiyuuja kommentalja, es enyhen felreerthetetlen szoveget nyom. (Vki rugja mar fenekbe Franzot, yuujou wo koeta atsui omoi ide vagy oda, Valentine-nal akkoris szemet modon banik.) Jo, vegulis az egesz meg barmit jelenthet, vegulis (van ra ugy 5% esely :D), de nem fogadnek arra. xD

En csak azt nem ertem, hogy ha mar mindez van, akkor Eugenie miert nem... eh, mindegy, meg lehet barmi, meg ettol telleg nem lesz rosszabb az egesz. ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

mufurc: hm aha, hát ezeket én így nem vettem észre... na sebaj, akkor nem tűnik fel...

Mit vélekedsz ahhoz az ecchi jelenethez, amit Heloise nyomott? Nem gáz?... Kicsit túl erős szerintem azért...

Amúgy hozzászólásodban a japán megjegyzéseket sajna nem értem...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Zelmor írta:Nem lenne gyorsabb és hosszútávon kifizetődőbb, ha feltennél egy BT klienst...? :-P
...fenn van, csak épp nem működik, mert lefagy tőle a gépem :-P Hiába telepítem újra.
Válasz küldése