Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ynah írta:Nagyon-nagyon szép ez a 9- rész. ::sugoi::
"Kaaaaannnnnnnaaaaaaaaaa..."

Gonosz buddhista szerzetesek, megátkozták Ryuyát és Kannát is. :(
Ryuya sem volt szép látvány, de amit szerencsétlen Kanna kapott az kifejezetten szadista átok. Ezer évig ugyanazt a rémálmot álmodni borzalmas érzés lehet...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Aha... szóval nem sokáig fogok nevetgélni ezen az animén, ahogy elnézem :?
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Vártam hogy mit szólsz hozzá... :wink: Hát nem egyszerű átok az biztos, gonoszabbat nem is lehetne kitalálni ,de az gyönyörű jelenet volt amelyiken Kanna elköszön és bár valóban nagyon megrázó amikor Kannat gyilkolják, azért megrendítően szépen megcsinálták... de ami a szívembe lopta magát az amikor Uraha és Ryuuya a búzamezőn vannak a vége felé és...és...nahh...hüpp...hüpp...
Szinte már sírtam rajta, azaz pontosabban megkönnyeztem....

Deluksz, majd jön a drámai része is...csak haladj vele szépen lassan, mert egyben szerintem túl tömény :wink:
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Sajnos csak két részt bírt total commendr, aztán felmondta a szolgálatot, ugyhogy ha akarnék sem tudnék ovább haladni vele még 1-2 óráig, de nem is fogom nagy dózisban benyomni magamba:)
Nagyon kíváncsivá tettetek viszont... eddig ez az ainme feldobta a kedvemet, és mint mondtam nem egyszer megmosolyogtatott... de már félek előre. Könnyen könnyezem :oops:

*Edit:

Túlvagyok a 3-4. részen is. Hát meg kell mondjam a 3. rész elején nagyon jót nevettem... a "macska-póz" és az itt id előforduló "fut-fut-elesik" poénokon :)... nagyon tetszik a "nyiháhá" stílusú nevetés is, ami inkább egy részeg ló hangjához hasonlít:)
A történet beindult, kezd már kicsit komplikáltabb lenni... de annyira élvceztem, hogy a 3. rész után muszáj volt megnéznem a 4. is... így kimaradt bizony a mai napon a piackutatás órám, de oda se neki:)
nagyon jó kis anime, eddig csak jó véleményem van róla :wink:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Szerintem egész finoman megoldották Kanna halálát, hiszen közben egy villanás, és eltűnik, ami viszont elég erős volt nekem, az Uraha és Ryuuya gyereke születésének oka , bár ez érthetővé teszi az előtte látott részekben még homályos foltokat...
Viszont valóban érdemes kicsit lassabb tempóban haladni vele.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

kawai neko írta:Viszont valóban érdemes kicsit lassabb tempóban haladni vele.
Ezért van az, hogy vlszg. mégegyszer megnézem majd a sorozatot, vagy 1-2 homályosabb részt, mert igencsak érdekel a sztori, és nem szeretnék lemaradni semmiről figyelmetlenségek miatt.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

DeluksZ írta:Ezért van az, hogy vlszg. mégegyszer megnézem majd a sorozatot, vagy 1-2 homályosabb részt, mert igencsak érdekel a sztori, és nem szeretnék lemaradni semmiről figyelmetlenségek miatt.
a homályok miatt annyira nem érdemes aggódni, a nyolcadik rész eleje nagyon sok mindenre választ ad - hál' ég. viszont amíg más sorozatokból megnéztem kb hat részt, ebből addig egyet-egyet, és így néha összekavarodtam és ismételnem kellett :neutral: :arrow: eszembe jutott egy kérdés (ami miatt nem indítanék új témát) : ti hány részt néztek meg átlag naponta (akármilyen animéből)?
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

én Airből átlagosan kettőt bírnék sztem. (de SC-ből simán megvan a 6 :) Amugy nem szeretek egy huzamban sok részt megnézni... (uhh ez nagyon off lesz, lkehet hogy kéne a külön topik:)
Air az nálam 2 episod/nap anime...
Megkérdezném, hogy honnan szedtétek a 8-9 részt?
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

animehq.hu ftp oldaláról.. bár most nekem kicsit eklektikus az air "animekészletem", mindenhonnan szedtem le ahol csak találtam, így most van három féle előtaggal címzett Air is nálam. ettől függetlenül a minőségük jó és persze érdemes leszedni őket ^^
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én innen szedem http://animesuki.com/series.php/468.html hogy msáok honnan azt nem tduom. Én speciel a szünetet úgy értettem, hogy nem jó egy nap alatt ömlesztve megnézni naz egészet mert sok apró momentum van benna amihez kell idő hogy rájöjj mit is jelent és kifejtse azt a hatást benned amit szerintem kell hogy megértsd a drámai vonalát a történetnek. Persze lehetséges hogy én vagyok túl fanatikus ennél az anhiménél, de úgy gondolom eddig elég érthetően és szépen vitték végig az eseményszálakat, logikusan, jól felépített drámai vonal van kialakítva a történetben, amihez kell egy kis idő...
Ezért nem is baj hogy kisebb szünetek vannak a részek elérése között számomra mert mire jön az új már megint feltöltöm a könnyzacskóimat... :-P
Deluksz nézd nyugodtan a grafika egyre jobb és a történet is kiteljesedik...és csak annyira megrázó mint az életünk...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ynah írta: Deluksz nézd nyugodtan
Nézem is, nézem:) Tök furcsa, mert minden részben van egy két olyan jelenet, amin tényleg nagyokat nevetek, és egyszerűen elvarázsol a karakterek jelleme. Félelmetesen magával ragad. Soha nem halottam még ennyire profi szinkront. Borzasztóan tetszik. Minagi kicsit lassan beszél, de megbocsátható:)
Minden részben nevetek, és minden résznél begondolkozok... ma este 6-7 lesz
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

t-motion írta:Amikor először láttam az 1 rész, akkor az első benyomásom az volt , hogy ez egy beteg anime érezelmi és értelmi fogyatékosokkal, csonka családokkal.
:?: Nem is tudom, hogy írhattam ilyet ?
Azóta teljesen más kép rajzolódott ki bennem erről az animéről.
Deluksz írta:Tök furcsa, mert minden részben van egy két olyan jelenet, amin tényleg nagyokat nevetek, és egyszerűen elvarázsol a karakterek jelleme. Félelmetesen magával ragad. Soha nem halottam még ennyire profi szinkront. Borzasztóan tetszik.
Nekem is :D
Csak az a baj az ilyen animékkel, hogy mikor vége van, akkor szinte várunk valamilyen folytatásra. Ez, ami engem sokszor idegesít.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

pár napja már tizedik rész is van, új szemszögekkel meg minden.. :cool:
kicsit ugrabugrálunk az időben, de nagyon jól követhető a történet. már ki vagyok éhezve a továbbiakra. de mondjuk nem igazán értem, hogy Yukito akkor most végleg eltűnt-e, hiszen ilyen sziporkázó csillagporrá változott - ugyanakkor a főszereplő csak megmarad, és megmenti Misuzut. :weh:
^^ bemeszeltem kicsit a fórumot :oops:
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yukito lelke átköltözött Sorába a varjúba, innentől már Sora alakjában marad Misuzu mellett.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Ha jól tévedek már csak 3 rész? + lesz még egy movie majdan? Hmm...ez kifejezetten érdekes rész volt...remélem nem csapják agyon a végét...
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ynah írta:Hmm...ez kifejezetten érdekes rész volt...remélem nem csapják agyon a végét...
Hát, pechemre olvastam a játék végéből részletet. De pontosan nem tudom, mi lesz. Gondolom ugyanaz lesz az animében is, már nagyon várom.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

már tegnap nagyon nézegettem az ftp oldalakat, éreztem, hogy jönnie kell.. és ma meg is sikerült néznem a tizenegyedik részt.
teljesen felkavaró, ugyanis egyszerre több oldalt is meg lehet érteni, sajnálni és támogatni.
Misuzu betegségét látni elhatalmasodni az nem egy felemelő dolog.. szörnyű, hogy itt már egyedül járni sem tud, és bár eleinte nagyon rossznak találtam, ahogy a haját levágták, de végül is ez jobban illik ehhez a tolókocsis már-már alig élő lányhoz. Ugyanakkor az előző részben már Misuzu anyja felkerekedett, hogy saját lányává tehesse őt, itt pedig újra ezt a helyzetet élezik ki. Misuzu apja is megjelenik, és a mostani "anyának" három nap alatt kell bepótolnia az elvesztegetett éveket. Kicsit szánalmas látni az igyekezetét. Valamint azt is, hogyan áll ellen ennek a kislány. Aztán a vége, az mondjuk várható és kiszámítható volt, mégis megmozgat valamit az emberben.
Most már nagyon kíváncsi vagyok a hamarosan eljövendő befejezésre is. Azért persze sajnálom is, hogy vége, mert nagyon nagyon megszerettem az Airt, még azt a tempót is, ahogy nézni lehet (egy másik sorozat, egy air rész, egy sorozat, egy air :mosoly:).
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Túl vagyok a befejező részen. Csak annyit róla, hogy készítsétek elő a zsebkendőket hozzá.
::sugoi:: ::sugoi:: ::sugoi::
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

és honnan szedted le? nem látom sehol se ftpken :( bár lehet, hogy nem is árt ha kihagyok egy napot a részek közt..
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hihetetlen,megrendítő és gyönyörű a befejezés. Nem csalódtam benne. Mondhatni hogy tökéletes lett! Egyetértek az elöttem szólóval ::sugoi::
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

mit is mondjak.. nem volt rossz a befejezés. illet a történet egészéhez. külön tetszett, hogy nem csak Misuzu haláláig mutatták, hanem ami utána következett. meg is orroltam volna, ha nem mutatják az előző részekben megismert szereplők sorsának alakulását.
furcsa érzés látni, ahogy Misuzu anyja próbálja bepótolni az elmulasztott éveket, és valahol mindvégig tudja az ember, hogy ha már a kezdettől fogva ilyen kedvesen bánt volna vele, talán minden máshogy alakult volna.. talán nem. nagyon tetszett az a rész, amikor a lábira már szinte teljesen béna Misuzu az anyja felé próbál lépdelni. itt mondja el tulajdonképpen az élete célját.. valamint Misuzu anyjának szinkronja nagyon tehetségeset alakított a sírással-kiabálással, nem vitte túlzásba. Yukito visszatérése is megnyugtató dolog. örülök, hogy nem szúrták el a befejezést :mosoly:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

kawai neko írta:Misuzu anyjának szinkronja nagyon tehetségeset alakított a sírással-kiabálással, nem vitte túlzásba.
Hát igen. :cool: Hisakawa Aya-san-tól még nem hallottam rossz alakítást. Nem hiába a kedvenc seiyuu-m. ^^
Nagyon szép volt a befejezés, megható és jól zárták le vele a történetet. Úgy az egész anime egybe tetszett. Elismerésem az alkotóknak. ^^
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

movie kb mikorra várható? mert én már itt tartok gondolatban ^^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Huh... no igen, ma végre én is befejeztem. Az igazat megvallva, szép lassan haladtam az első 6 résszel, aztán egy bizonyos oknál fogva abbahagytam a sorozatot, igazából nem terveztem befejezni. Aztán... no igen, sose lehessen tudni. Ma mégis végignéztem. Be kell vallanom, nem hittem volna, hogy ilyen anime lesz belőle... Egyszerűen fantasztikus volt. Tipikusan a "leírhatatlan" kategóriába tartozik nálam. El se tudnám dönteni, mi az ami tetszett benne. A karakterdizájn sose volt a stílusom... a történet egyedi de nem az a tempó amit általában szeretni szoktam (bár ez eléggé változó)... az animáció, a karakterjellemek? Fogalmam sincs. De egy biztos: a hangulata valami eszméletlen gyönyörű. A vége, az a befejezés... le a kalappal. A varjú gyönyörűen volt meganimálva, talán a varjú ötlete tetszett a legjobban...
Aztán a 8-10-es rész vmi eszéletlen volt, ahogy felgöngyölték a múlt történetét, teljesen jól illeszkedett a jelenbe. Onnan -számomra- folyamatosan emelkedett a hangulat... végül ha nem is csattanó, de egyfajta hatalmas végkifejlett igenis volt. (Egyszerűen tényleg nem találok rá szavakat, a hangulata megfoghatatlan).

Egyszóval számomra egy tipikusan olyan anime volt, amibe én is benne akarok lenni, futni a tengerparton, beszélgetni a szereplőkkel, megnézni Yukito babáját, sétálni az utcákon... Ilyenkor kívánom, bárcsak belerajzoltak volna és én is érezhetném a nyarat abban a kisvárosban velük együtt... bár hála az animének, ez valamilyen szinten sikerült nekik, le a kalappal. (Nagyon féltem, hogy olyan lesz mint a Kanon ami meg nagyon nem tetszett, de szerencsére teljesen másmilyen lett).

Ryuuya meg --> *_* nyaa~ egyébként erősen gyanakodom, hogy a seiyuuja Hayashi Nobutoshi volt (annyira jellegzetes XD)...
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

ahogy mondod. a holló alakja tényleg ötletes volt, bár részemről volt benne egy kis kavarodás (ami talán csak nekem okozott ismételten nehézséget illetve fennakadást), miszerint ugye a hollóban Yukito alakja, szelleme őrködik, majd később ez szinte egészen biztossá válik, és akkor megjelenik maga Yukito.. de még később, mikor ő ismét elmegy (már megfigyelhetjük, autón jár, jól öltözött... ez külön tetszett, hogy az ő sorsára is utaltak), újra ott van Sora. a végén nagyon szép jelenet volt, amikor a holló kibontotta a szárnyait. meglepő és különösen tetszetős, hogy nem valami "divatosabb", látványra is talán megszokottabb madarat választottak (lásd vmi díszmadár). és az a zene, ami már a befejezéskor elkezdődik, és erre mondják rá a továbbiakat, igazán egyedivé teszi a lezárást. mindig is szerettem, amikor nem egy konkrét végpont van, hanem utána ezernyi szerteágazó lehetőség (pl. Michiru és Minagi kapcsolata).
azt hiszem, megbántad volna, ha ezt mégse nézed végig :mosoly:
Kép
Válasz küldése