Samurai Champloo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Melyik samurai a szimpatikusabb ?

Jin
37
63%
Mugen
22
37%
 
Szavazatok száma: 59

Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Samurai Champloo

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Egyértelműen és kétségtelenül a legkedvesebb anime számomra. A karakterek megrajzolása imho kifogástalan. Talán Fuu kicsit idősebbnek néz ki, mint 15 de ez nem különösebben aggasztó. Az érzelmi reakciók nagyon jól levehetőek, de az egész dinamizmusa az, ami megfogott. A harcok imho nagyon jol meg lettek rajzolva, szinte elfáradtam, miközben néztem őket.

Nagyon érdekel a Samurai kultura és minden ami ezzel kapcsolatos. Ilyen témában olvasok könyveket és a jövőmet is ennek a harcos nemesi régetnek szeretném szentelni, úgyhogy elfogultságom talán ezzel magyarázható.

Nagyon tetszik az opening, az ending, az hogy minden rész magában egy külön kis történet, a képi világ, a dinamizmus, a karakterek megrajzolása, az érzelmek, a kerekterek jelleme (Jin az abszolut favorit, bár gondolom ezzel sokan vannak így akik látták.)

Véleményeiteket, tapasztalataitokat szívesen venném.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

OFF
Deluksz !

Nem kell a szívedre venni, de az utóbbi időben sajnos a statisztikák szerint növekszik azon emberek száma MO-n, akiknek problémájuk van mint az olvasással, úgy az írással is. Egyébként meg, ha már a magyar nyelvet használjuk, ha nem muszáj ne használjunk magyartalan kifejezéseket, és be kel hogy valljam, hogy igen, a "samurai" igen zavaró magyar nyelvkörnyezetben, legalábbis így írásban, bár ha a kiejtés is követi az írott szöveget, akkor beszédben is zavaró.

ON

Ami meg az SC-t illeti. Jól jött múlt évben, valahogy az adott időszakban általam hiányolt lendületet hozott magával, valahogy frissnek tűnt a többi anime között, főleg hogy integráltak a 19. századba 20. századi kulturális elemeket, ezek közül is a legfeltűnőbb a rap zene, meg az MC-k. Bár azé Mugen harcstílusa is a 90-s évek óta felkapottá vált kapoeira- ra emlékeztet. És ezt így ebben a formában még anime-ben nem láttuk. ÉS ami még számomra áldásos vot, az az, hogy a hangulat, amely megteremtésében a zenének, és a rajzstílusnak is nagy szerepe van, emlékeztet a CB-re. Persze ez érthető, ha az embre megnézi a stáblistáat és az átfedéseket bennük ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

OFF

Sem az írással, sem pedig az olvasással nincsen problémám... de értem mire céloztok nah. Szamuráj szamuráj szamuráááj :wink:

ON

Mugen harcstílusa engem is megfogott. "Break táncos multamból" fakad a Capoeira iránti érdeklődésem, és animében nekem is ez az első ilyen tapasztalatom. A Hip Hop elemek nem csak nekem, hanem ebben a stilusban mozgo barátaimnak is igen tetszettek... pláne a beat boxos részek... de már az opening hallatán felkapták a fejüket. Nagyon jól bele lett rakva az animéba a Hip Hop mint az animéra jellemző stílusjegy.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Véégre :) Vártam már hogy megnyíljon ez a Topic is!!!

SC_SC_SC_SC_SC_SC.... Tényleg van Beebop-os beütése, de ez nem zavaró! Talán Mugen és Spike hasonlít, de ezt sztem mindenki észrevette!

Szal a lényeg hogy nagyon jóóó ez anime. Sztem gyönyörűek a hátterek, a zenéket is tökéletesen választották meg, az opening 4/5, az ending (főleg a 2. rész után) nagyon utős!! Kár hogy az endinget kicsit megváltoztatták a 13. rész felé mert a régi sztem jobb volt... A Karakterek is jók, a story alapvonala nem túl extra, bár 5letes (napraforgó szagú szamuráj) de a legjobbak a rész-storyk. PL, A Vak csaj, meg Mugen multja... Meg az indián féle csávó.... hát jah :D

Szal jó sorozat, rég nem láttam ilyen jó anime csak régebbieket...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Örülök, hogy nem csak én vagyok így az animéval:) Nagyon tetszett néhány rész előtt a kis magyarázat, és a vége felé már nem is érdekelt a "Samurai who smells like sunflowers", hanem csupán az, hogy most mire fog fény derülni a történetben.

Rengeteg mindenre kíváncsi lettem volna még, dehát ugye 17 rész az csak 17 rész:) Emlékszem az utolsót két héttel a 16. után néztem meg... nem akartam, hogy vége legyen:)
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

DeluksZ írta:Rengeteg mindenre kíváncsi lettem volna még, dehát ugye 17 rész az csak 17 rész:) Emlékszem az utolsót két héttel a 16. után néztem meg... nem akartam, hogy vége legyen:)
26 részes lesz, most jött ki fansubbal a 21 :)
csak kicsit szüneteltették valami tévécsatornás keverés miatt, de van még rész:) és nagyon jók is ráadásul
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ohh ohhhhh ohhhhhhhhh :shock:
Honnan tudom őket leszedni? USTEAM-en csupán 17 van fent ha jol emlékszem. (Ha több lett volna leszedtem voln azokat is.)
Furcsa is volt hogy híre se hamva a Sunflower Szamurájnak, de a 17. rész elég befejezős hangulatban ért véget.
Uhh ez nagyon jó hír. PLS írd le hogy honnan tudom őket megszerezni.
*edit: Torrent filekat találtam csak, de azokkal nem megyek semmire :cry:
*edit2: nah USTEAM-en fentvan 18 és a 19 is... akkor ezexerint jön a többi is remélem:) OLLLLLÉÉÉÉ

---

Túl vagyok a 18. és a 19. részen. elég érdekes. Most olvasom a Shógun második részét, és ott éppen a keresztény hittérítők erős befolyásáról van szó, a 18. rész "Graffitis" hangulatvilága meg mindfenképpen tetszeni fog a graffitis csapatomnak:)

!!! GO CHAMPLOO GO !!!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nna Samurai Champloo... [OFF engem spec nem zavar a magyar szövegkörnyezetben szereplő "samurai" szó... ennyi erőven majdnem minden egyes "post"ba bele lehetne kötni, mert a hozzászólások többségében hemzsegnek az idegen kifejezések... OFF voltam]
A zenéje először eléggé zavaró volt, de egy idő után megszoktam, ezek után pedig elkezdett tetszeni is... a garfika egyedüálló, kellemes, igényes munka, eddig nem volt olyan jelenet, ami ne tetszett volna vmi miatt... az eddig megjelent utolsó részeket még nem volt szerencsém megnézni [idő hiányában ^^] de terveim szerint hamarosan sor kerül rá...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mindenképpen szakíts rájuk időt, ha élhetek ezzel a javaslattal. Ha a többi tetszett ezek is tetszeni fognak arra mérget vehetsz, és igen, a képi világa és a mozgáskultúrája az ami sztem a legtöbb embert megfogja. Képtelen pozíciók, és barmoira dinamikus harcjelenetek... ezeken felül én speciál minden másodpercét élvezem az animének:)
Szal nézegesd a többit is. Megéri :!: :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Amit a kezem közé kaparintok néhány szabad percet, rögtön nekilátok, mert igazából engem is nagyon érdekel a folytatás... még az a szerncse, hogy nincs amolyan kimondottan lényeges sztori, szal nem halok bele, ha nem most rögtön nézem meg... ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Azért a 18. és 19. részből ítélve ráfeküdnek rendesen a samurai who smells like sunflowers dologra, de ez érthető is volt. Az előzményeket meg ugy is ismered, szal nem fogod elveszteni a fonalat:)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nah ma hazamegyek es meg is nezem... mar kivancsiva tettel... ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Remélem a beszámolóim miatt nem lettek túl nagy elvárásaid :) Hogyan tetszik ? (ha már megnézted)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Még nem néztem meg, mert nem volt időm... majd most a hétvégén... ^^ de biztos tök jó, már nagyon várom... ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Sajnos sem Amazonon, sem eBay-en nem találtam mangát, csak DVD collectionokat SC-vel kapcsolatban. Esetleg ha valaki tudna valamit mondani a mangáról azt megköszönném. (Tudom kicsit off, de nem olyan volumenű kérdés, hogy ezt ne lehessen itt megvitatni.)

*edit: Megnéztem a 20. és a 21. részt is... hasonlóképpen ütősek, mint az előzőek, és igen sok bennük a harc. Be kell valljam volt egy pont, amikor nagyon nagyon megijedtem., de mindenki nézze meg, akit érdekel:)
A rajzolás néha kicsit furcsa volt nekem...

Kijött az eps.23. RAW verziója. A www.champloo-online.com forumán van egy ilyen topik, ott pedig egy link a letöltéshez... megnéztem az epizódból egy 1 perces klippet. Nem semmi lesz az biztos:)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nha mostmár csak én nézem az SC-t? :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

DeluksZ írta:Nha mostmár csak én nézem az SC-t? :)
Elég sok ember nézi rajtad kívül (speciel én nem :dirr:), csak úgy látszik, nem találják szükségesnek, hogy minden rész után véleményt írjanak ide. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

*szomorú* Jólvan nem is úgy értettem:) De amennyiben ez így van a topikot nyugodtan töröljétek.. csak foglalja a helyet, én meg ugyis vagyok más SC fórumokon, szóval ha nincs rá igény ne legyen ilyen topic :wink:
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Szerintem nagyon jó, és örülök, hogy van topic, csak ez nem egy olyan bonyodalmat anime, ahol minden rész előtt és után izzik a topic a találgatásoktól :).
De szerintem nagyon jó az egész.
DE akkor feldobok egy érdekes témát: szerintetek a sorozat végén Jin vagy Mugen fog meghalni? (én Mugen-re tippelek)
És mi lesz a Sunflower szamurájjal?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

http://www.champloo-online.com/forums/v ... php?id=185
Itt is ez a téma:)
Amúgy sztem az a jó befejezés, amire az enber még csak nem is gondol... vagyis nemtudom mit írjak:)
Sztem az alkotókhoz is, ahogy az emberek többségéhez, közelebb áll Jin. Nahmost ez indok lehet az életben tartására és a megölésére is:)
A Samurai létezésében meg már kedzdek kételkedni:) Ha jól tudom még a 23. részben sem fogdul elő. Mozgatórugónak tökéletes, de a részek alatt már teljesen elvesztette a jelentőségeét.
Ha dönteni kéne azt mondom sajnos Jin fog meghalni... Mugen gyászol, ami megindit mindenkit, hiszen egy ilyen beképzelt, magabiztos férfitól (ismerve Mugent) ez meglepő, és éppen ezért megindító...
de sztem egyikőjük sem fog meghalni. Ez egyfajta megérzés... semmi okuk rá, hogy kinyirják őket:)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Hm a 23-as részt nézve most már teljesen biztos vagyok, hogy az alkotók kedvence nem a Jin hanem a Mugen. Minden problémát ő old meg, mindenhol ő a jobb, és ez most már kezd bosszantani.
VISZONT: a 23-as rész egyszerűen fergeteges. A címénél kicsit idegenkedtem a dologtól, hogy Baeball Blues, meg az eleje valahogy furának ígérkezett, de aztán, gyakorlatilag majdnem végigsírtam magam a röhögéstől :). DE lehet, hogy csak nálam ütött ekkorát, hát nem semmi egy rész :).
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az van, hogy egyáltalán nem csak nálad:) Külföldi fórumokon is mindenki arról számol be, hogy megszakadt a röhögéstől:)
Hát... mindenképpen sajnálnám, ha Jin meghalna... Mugennel nem vagyok annyira jóban.
Úgy tudom kijött már a 24. epizód is :weh:
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

De te láttad már?
Hát ahogy az a amcsi csávó japánul beszél az önmagában fergeteges... ahol majd megszakadtam, amikor az a rendőr belopózik.. és akkor "Who are you?" - Who? WHO WHO :):) ...
Hát kész...

De nekem nem tetszik, hogy Jin állandóan háttérbe szorul... sokkal jobb fej karakter
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én még nem láttam, [AF-F] subra vártam usteamen, de Sunshine subbal leszedtem végülis, csak még nem vittem át a gépemre, de ma tuti megnézem... már igencsak kíváncsi vagyok:)
Jin egyébként tipikusan mintakarakter.... példaként lehetne állítani szvsz bárki elé. Nyugodt, megfontolt, tanult, tökéletesen bánik a karddal, nem cselekszik elhamarkodottan. Jin olyan, amilyen a legtöbb ember szeretne sztem léenni, Mugen pedig olyan, mint a legtöbb ember:)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Azóta se nézted meg a 23. részt?
Vagy csak nem írod le a véleményed?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Válasz küldése