Akira

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

madfist írta:Miskolcon csak 300HUF volt???? - szólott a sóher pesti... :D
Bocs, ezt benéztem , kajakra csak 250 volt, most nézem a jegyet! :D

Furcsa volt, mert fórumon úgy láttam, hogy Pesten teltház volt -gondoltuk itt is az lesz- , ezért sietve szereztünk jegyeket , aztán kongott az ürességtől a terem... Pedig ki is plakátolták rendesen :neutral: Kiváncsi vagyok , összesen hányan mennek el megnézni? Megéri végül is az Odeonnak? Vagy csak a DVD megjelenése után vonják le a végső következtetést?
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

én holnap nézem meg(szintén a Kossuthban)és már partneremmel előre megvetettem a jegyeket,én is attól féltem,hiogy a végén még elfogynak mire megyünk,de ha úgy lesz,ahogy akkor,amikor te nézted...á,soha. :roll: egy hétig minden nap adják,lehet,első nap minden miskolci animés elment,2szer meg minek megnézni. :D
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

4 nappal a beutató után elvileg majdnem 1000en megnézték itt pesten a cuccot, szal az odeonosok örültek, és ezt velünk is megosztották. Meg azt is, hogy azzal, hogy megnéztük, közelebb hoztuk a Ghost in the Shell mozi bemutatóját. Vagy legalábbis valami hasonlóról hablatyolt egy odeonos a film előtt.
250??? Itt 850 volt ha jól emléxem....ja nem csak 750 (én is megtaláltam a jegyet), de lehet, hogy ebbe a poszter ára is benne volt.
Kép
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

kaptatok posztert? O_O
na,ez is megvolt,kb 10en lehettünk a moziban...noss...nem az én műfajom ez a szájberpánk,de annyira nem volt rossz...csak a vége...meg volt 1-2 olyan...psichikai vagy milyen dolog.^^ ne4m tudom igazán meghatározni...de elég rossz érzés.^^" a zene szerintem nagyon jó volt,legalábbis a legtöbb helyen,néha nem illett a jelenethez,de amúgy a lekemig hatolt. :D meg marhára hangos volt ugye... :)
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

A hétvégén megnéztem az Akirát. Nagyon készültem rá, mert sokat hallottam róla, hogy korszakalkotó, meg mekkora filozófia, meg minden. Végülis nem kellett rossz szájízzel felállnom a monitor elől, mert - ahhoz képest, hogy nem igazán ez az én műfajom - egyáltalán nem volt rossz. Sőt... ülve is maradtam, és a stáblista után még pár percig meredtem magam elé, és próbáltam megérteni a lényeget. Engem elsősorban a filozófiai mondanivalója érdekelt volna, a látványos harcok, meg belek kevésbé. Viszont az nekem nemigazán jött át. Szóval valami dereng, de nem igazán érzem jól kifejtettnek a dolgot. Ha egyszer eljutok odáig, elolvasom a mangát :wink:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah.. akkor a hires akirárol pár szót.. szvsz NEM JÓ! pedig én is vártam már nagyon, mert elég sokat hallottam róla, de nagyot kellett csalódnom.. egyszerűen nehéz elhinni hogy egy ilyen mű mekkora dobra volt verve.. a pirso moci volt a legjobb az egész movie-ban.. a sok bél engem is zavart kissé. nem mintha nem birta volna a gyomrom, csak valahogy értelmetlennek és logikátlannak tünt a dolog.. nah meg kicsit több eksönre is számitottam..

minden esetre örülök, hogy megnéztem, legalább nem halok meg hüjén, mert akár jó akár nem, szinte klasszikusnak számit.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Noha nekem sem kedvencem az Akira (mai szemmel nézve egy erős közepesre értékelem), de azért ahhoz, hogy megértsük, hogy lett ez klasszikus, nem árt figyelembe venni a kultúrális körülményeket, amiben klasszis lett.
Képzeld el: 80-as évek, a rajzfilmről mindenkinek a maci laci VAGY a 40-es évek propganda rajzfilmjei ugranak be. Balu, a medve a jellemábrázolás csúcsa, ha ecsetről és festékről van szó.
És ekkor valahol, valaki elkezdi vetíteni az Akirát.

Nyilván, ma már nem divat a cyberpunk, a disztrópia sem annyira (bár azért még mindig születnek ilyen alkotások), némileg alábbhagyott a japánok atom-parája, ami azért a nyitójelenetre erősen rányomja a bélyegét, a rajzolási stílus pedig egyáltalán nem "animés", legalábbis mai értelemben.

De akkor, abban az időben az Akiránál progresszívebb dolgot nehéz lett volna vászonra vinni.

Valszeg 10 év múlva a Mátrixnak is lesz egy hasonló topikja egy filmes fórumon, ahol az internetbe beleszületett nemzedék nem fogja érteni, mi akkora pláne pár bőrszerkós fickó debil kungfumutatványain, és fellengzős álbölcseletén. Ez van, a világ változik, a "Klasszikus" sem állandó, bármennyire is ellentmond ez a meghatározásának.
Az Akira meg a GitS-el egyetemben (amit szintén nem annnyira szeretek) kicsit agyon lett hype-olva, valszeg ez se tett jót neki. De az úttörő jellegét nehéz lenne elvitatni.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

amint látszott is, nem szidtam agyba főbe, pont azért, mert tisztában vagyok azzal, ahogy mondtad, hogy "úttörő" alkotás. amugy a rajzolása a korához épest kiváló. azzal nem volt semmi problémám. csak a story maga nekem nem igazán jött be.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shiro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.05.12. 12:53
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Fellegekben

Hozzászólás Szerző: Shiro »

matsuo-chan írta:amint látszott is, nem szidtam agyba főbe, pont azért, mert tisztában vagyok azzal, ahogy mondtad, hogy "úttörő" alkotás. amugy a rajzolása a korához épest kiváló. azzal nem volt semmi problémám. csak a story maga nekem nem igazán jött be.
Pont fordítva vélekedek erről. Azt tartom, hogy úttörő, de a rajzolás...Annyira hasonlóak a férfikarakterek, hogy nagyon oda kellett figyelnem, hogy éppen kicsoda az illető. A történet jó-jó, ez az Akira dolog badarság, de amik mellette folynak események nagyon élvezhetővé teszik. :)
Ezt az animét annyira utálom, hogy már szeretem. XD
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Shiro írta:de a rajzolás...Annyira hasonlóak a férfikarakterek, hogy nagyon oda kellett figyelnem, hogy éppen kicsoda az illető.
Az hogy kinek mennyire jön be az Otomo féle character design, az meg már izlés kérdése.

Nekem nem egy anime volt, amit azért néztem meg, mert a character designt ő tervezte benne (pl. a 6. OVA részre váró Freedom).
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

És különben is, ezt az animét csak úgy lehet megérteni, ha elolvasod mellé a mangát is (jóval részletesebb és van benne jópár igen érdekes és meglepő fordulat ami rendesen kimaradt a movieból)..... amit meg hááát.... baromi nehéz beszerezni, mert igencsak hiánycikk külföldön. :roll:

(kicsinyke off: Meg ha már régi klasszikusról van szó... akkor nálam az abszolút favorit és szintén örök kedvenc a Devilman. Retrostyle rulz. :D)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Shinzo írta:És különben is, ezt az animét csak úgy lehet megérteni, ha elolvasod mellé a mangát is (jóval részletesebb és van benne jópár igen érdekes és meglepő fordulat ami rendesen kimaradt a movieból)..... amit meg hááát.... baromi nehéz beszerezni, mert igencsak hiánycikk külföldön. :roll:
A Japán Alapítványnál kikölcsönözhető mind a hat kötet...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Továbbá megrendelhető a Dark Horse-tól angol nyelven... :D
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Tudom, mert már begyűjtöttem. De azért köszi. :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A karakterdesign azért ilyen, mert ez egy seinen cucc, és a maga módján ez is szép. :)
A mondanivalót pedig az animéből tényleg nem lehet leszűrni, mikor először láttam kábé semmit nem értettem belőle, egy nagy katyvasznak tűnt, és Tetsuo-t legszívesebben fejbecsaptam volna, hogy mit játsza a negylegényt az a kis hülye.
Nem sokkal utána sikerült végigolvasni a mangát. Nemcsak hogy jobban átéreztem a mondanivalót (bár talán nem tudnám megfogalmazni), de Tetsuo lett a kedvenc szereplőm. :D Hogy miért? Mert a mangában fantaszikusan van ábrázolva a jellemfeljődése, a kis lecsapnivaló idegesítő hülyegyerekből igazán méltó alnemtommilye lett a Nagy Tokiói Birodalomnak. :D
És a mangából értettem meg, mit esznek a japánok Tokió lerombolásán. Otomo-sama szemet gyönyörködtető részletességgel tudja lerajzolni a széthulló felhőkarcolókat, kicsit morbid ilyet mondani, de egyszerűen szép. :D
Sephiroth írta: Valszeg 10 év múlva a Mátrixnak is lesz egy hasonló topikja egy filmes fórumon, ahol az internetbe beleszületett nemzedék nem fogja érteni, mi akkora pláne pár bőrszerkós fickó debil kungfumutatványain, és fellengzős álbölcseletén.
Na látod, én ezt már most sem értem. :dirr:
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Azt hittem, hogy az Akira tisztán érthető motívumokkal dolgozik, és értik az emberek, de már megint cserben hagyott az intuícióm. Mindenesetre szerintem semmit nem vesztett az értékéből, maximum az üzenet maga nem jár akkora sokkszerű benyomással mint huszonéve, de ettől eltekintve nagyon is, még mindig, aktuális.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Micsoda thread necro következik!

Szóval egy definiálhatatlan belső kényszer rávett arra, hogy újrázzam ezt az animét, bár a magyarázat szikrája talán valahol még is létezik: valamikor a nyáron újráztam a Ghost in the Shellt és rádöbbentem, hogy teljesen igazságtalan voltam vele annak idején (rosszkor, rossz helyen, rossz hangulatban... tudjátok!), az eredetileg adott 5/10-es pontszámát is felhúztam nyomban 8-ra.
Na már most az Akirát is nagyjából az időtájt láttam először, mikor a GitS-et, amit szintén 5/10-zel jutalmaztam, szóval a revitalizáció mögött egyfajta kíváncsiság is lapult, hogy mai fejjel milyennek látnám ezt az animét. Noss, azt kell mondjam, hogy a GitS-el ellentétben nem hogy javítás, de egyenesen rontás lett a vége, 4/10-ig meg sem álltam a pontját illetően.

Legyünk őszinték: Ezt az animét olyan szinten bevédi a classic shield, hogy az már egyenesen káros. A film egyetlen érdeme az, hogy jól néz ki. De tényleg! A környezet, az épületek, a részletekbe menő kivitelezések... valami egészen pazar, főleg a motoros jelenetek, meg azok a fénycsíkok, amit húznak maguk után. És ennyi. Ebben gyakorlatilag kimerül minden lényegi szempont, ami miatt ez a film megtelepedhet az emlékeink valamelyik zugában, viszont ez - vizuális médium ide vagy oda - sajnos édeskevés.

Nem olvastam a mangát, de azt így is vágom, hogy a filmnek nem sok köze van hozzá, úgyhogy élek a gyanúperrel, hogy vagy csak egy reklám akart ez a film hozzá lenni, amibe bele lehetett szőni némi stílusgyakorlatot, ha már büdzsé volt rá elég, vagy ez is az az eset, mikor "a manga ismerete nélkül semmit nem fogsz érteni az animéből", amiről meg megszokott lenni a nem túl kedves véleményem.

Szóval jah, nem hiszem, hogy a saját kognitív képességeim hiányán múlott az, hogy nem láttam az egész filmből mást, mint egy hatalmas őskáoszt, ahol van valami alapszitu, valami gyenge lábakon álló konfliktus és egymást sokszor teljesen indokolatlanul váltó, zavaros jelenetek sokasága. Random shounen hero Kaneda és teen wangst Tetsuo papírvékony karakterek - sem a barátságuk, sem a későbbi rivalizálásuk nem jön át, ráadásul teljesen random csöppennek bele a történésekbe. Az egész filmben nincs semmiféle centrális üzenet, vagy gondolatiság, ami köré fellehetne húzni a cselekményt, vagy ami indokolná, hogy mi miért történik, ráadásul ott is ködösít, ahol nem is kéne. A másik dolog, hogy ha már egymás után bedobált, kohézió nélküli jelenetekkel operál a cucc, akkor legalább lennének valamelyest emlékezetesek, de nem: valahogy mindig mindenki tudja, hogy hová kell éppen menni, hol van a másik karakter, aztán az összes terrortámadás is mindig főszereplőink közelében történik. Mondom, egyedül a motoros jelenetek maradtak meg, mert ott azért volt adrenalin és még jól is néztek ki, de ez nem hiszem, hogy olyan nagy érdem lenne overall.

Szóval jah, az Akira egy ügyes látványfilm, de belső kontentjeit tekintve piszok rosszul öregedett, bár megkockáztatom, a sztorija akkortájt is inkább csak az újdonság ereje és a korra való reflektálás miatt lehetett figyelemfelkeltő.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2020.11.25. 08:18 Nem olvastam a mangát, de azt így is vágom, hogy a filmnek nem sok köze van hozzá, úgyhogy élek a gyanúperrel, hogy vagy csak egy reklám akart ez a film hozzá lenni, amibe bele lehetett szőni némi stílusgyakorlatot, ha már büdzsé volt rá elég, vagy ez is az az eset, mikor "a manga ismerete nélkül semmit nem fogsz érteni az animéből", amiről meg megszokott lenni a nem túl kedves véleményem.
Pedig a rendező és a mangaka egy és ugyanazon személy.

Ellenben azért is van ez, mert 6 rohadt vaskos (=fejedhez vágok egyet, ott maradsz, amíg nem jön a hullaszállító) mangakötet sztoriját egyetlen filmmé avanzsálni herkulesi feladat, de a hellén mitikus hős fabunkója is beletörne, amivel agyonvágta a nemeai oroszlánt. Szó se róla, anno nekem is ez a tömörítés volt a legnagyobb bajom. Ellenben a mangát érdemes mellé olvasni, hogy rájöjj... Így sem értesz semmit az egészből igazán, legalábbis nekem anno nem nagyon sikerült (lehet újra kéne olvasni, talán most). :dirr: Vannak róla beszédek, hogy eredetileg hosszabb lett volna, hogy folyamatos finanszírozási gondok léptek fel, és amellett így is csoda, hogy ilyen mesteri szinten tudott fluid maradni kézi animáció, meg hogy több új színárnyalatot kevertek ki hozzá kizárólag ehhez a filmhez (aka technikai és iparági csoda).

Na mindegy, úgyis lesz valamikor Akira (Shin Anime), amit ahogy nézem ugyanúgy a mangaka kíván rendezni a Sunrise égisze alatt. Meglássuk... :roll:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Négy gondolat!

1, A GitS felpontozásnak továbbra is örvendek.

2, Hogy mennyi pénz áramlott bele az iparba és lett felelőtlenül elégetve arra film tudd jól például szolgálni: Ōritsu Uchūgun: Oneamisu no Tsubasa, az Akira és a Tenshi no Tamago. Eltudjuk képzelni, hogy bármelyik is eltudjon készülni a mai viszonyok közt?

3, A GItS esetében Masamune Shirow és Oshii egyszer találkoztak tíz perc erejéig, ahol a mangaka kifejtette, nem nagyon izgatja mit akar a rendező csinálni a művéből ezért csá és elment. Az Akira esetében a mangaka és a rendező is ugyan az.

4, Érdemes megnézni, hogy mit csinált az Akira óta Katsuhiro anime fronton:
1989. Hármas rendezés a Neo Tokyoban. 7,05 pont
1991. Roujin Z pontszám: 7,06 a másfél órás mozira. Script és gépek dizájn volt a feladata, de ilyen Satoshi Kont is ide lehetne hívni mert ő is dolgozott rajta.
1995. Megintcsak egy hármas rendezés a Memoriesban. 7,73 pont
1997. Gondora. 1 perces szösszenet 4,05 pont
1998. Spriggan pontszáma 6,69 Ennek van a legrosszabb animációja amit valaha láttam az "ütős grafikát akartunk csinálni, de elbasztuk" kategóriában. Itt csak producerkedett.
1998. Gundam: Mission to the Rise ennek a vaskos 2 perces alkotásban ő írta a forgatókönyvet, a dizájnt ő készítette sőt még rendezte is. Pontszám:5,57
2001. Metropolis 7,54 pont érte, de Rintaro rendezte ő a scriptet tette hozzá.
2004. Gőzfiú rendezte is meg sok minden mást is csinált rajta. 7,35 pont Szvsz az egyetlen igazán értékelhető alkotása az Akira óta.
2006-2008. Freedom című OVA sorozat, karakter és mechanikus dizájn, meg forgatókönyv 7,46 pont Ismeri valaki?
2007. Shin SOS Dai Tokyo Tankentai masszív 6,06 pont van rajta közreműködött mint producer és eredeti karakter tervek készítőjeként.
2009. Hipira-kun tévé sorozat ami 10 részes volt és 5 percig tartottak. Bezsebelt 6,13 pontot. Itt mint Original Kreátor.
2012. Hi no Youjin 12 perces kis mozi 6,33 pont a MAL-on. Ahogyan nézem több díjat is nyert, de emlékszik erre valaki?
2013. Buki yo Saraba pontszám: 6,93 - egy 25 perces kis movie, szép míves darab, de hát csak 25 perces.

Ezek átlaga 7,14 ami nem is olyan rossz, azon a szinten van mint az 1969-es Dororo. Ha csak a rendezéseit nézzük akkor már 6,43 pont az átlag, ha pedig csak az önálló rendezéseit nézzük akkor 6,04-es az átlaga. És ez utóbbi megegyezik a tavaly őszi szezonból ismert BEM sorozat átlagával.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2020.11.25. 10:03 Pedig a rendező és a mangaka egy és ugyanazon személy.
iskariotes írta: 2020.11.25. 22:14 Az Akira esetében a mangaka és a rendező is ugyan az.
Volt egy ilyen emlékem, de nem mertem volna azért fogadni rá. Ezek szerint jobban tettem volna. (Mondjuk milyen CHAD dolog már filmet rendezni a saját képregényedből.)

>Isk

Ezek a pontok a címek mellett nem tudom mik (feltételezem a MAL-os átlag score-ok), de az bizonyos, hogy nem ez fogja meghatározni egy sorozat minőségét és egyéb kvalitásait. (Főleg nem a MAL-os Jóskajenők értékítélete, ahol már az elég nekik a 10/10-hez, ha szép egy anime grafikája, illetve 7-nél alacsonyabb pontszámot szerintem az életükben nem adtak semmire.)

Visszatérve kicsit a rendezőhöz, engem igazán a Memories antológiával győzött meg, onnan is inkább a Magnetic Rose-zal, ami szerintem zseniálisan jó.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Magnetic Rose-t Kōji Morimoto rendezte a Memories antológiàból. Katsuhiro csak a harmadik kis filmet az ágyusat készítette el.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.11.25. 08:18Szóval jah, nem hiszem, hogy a saját kognitív képességeim hiányán múlott az, hogy nem láttam az egész filmből mást, mint egy hatalmas őskáoszt, ahol van valami alapszitu, valami gyenge lábakon álló konfliktus és egymást sokszor teljesen indokolatlanul váltó, zavaros jelenetek sokasága.
Apropó, ha már ilyen szépen összegyűltünk itt a topicban. :D Valaki tudja, hogy a legvége micsoda? XD Lehet meséltem már, hogy egyik havert elfogta a röhögés, hogy "I....am....Tetsuo", na de miért? Azért fogta el, mert tényleg nem tudunk semmit, ahogy Junchi fogalmaz, egy "őskáosz" a vége is... XD Oké, én nem tegnap láttam, mint ő, hanem jóval régebben, ergo lehet, hogy kiesett azóta pár fontos részlet az agyamból a filmmel kapcsolatban, viszont annyi rémlik a végéről, hogy Tetsuo elkezd óriási kocsonyává mutálódni, majd bumm, egy kisebb atomrobbanás, majd hatalmas fény, a közepén egy világító gömbbel és "I....am....Tetsuo", majd jön a stáblista. Ebből anno annyit sikerült kilogikáznom, hogy ha jól rémlik, korábban meg Akira mondott valami "I...am....Akira" szöveget, amikor Tetsuót még a laborban vizsgálták, Akira pedig álmában beszélt hozzá. Na most Akiráról szintén nem tudtunk meg túl sokat a film során, leszámítva, hogy mintha valami isteni lény lenne. Ergo a film végén Tetsuó lett az "új (világ XD) istene(e)" Akira helyett, esetleg "Atya és Fiú" stílusban egyfajta kisebb isten Akira mellett? (Amúgy ez azért is vicces, mert anno exbarátnőm olvasgatta a mangát, mesélte, hogy abban mennyire más a sztori és pl. ott Akira nem ennyire egy megfoghatatlan, túlvilági, istenszerű valami volt, hanem egyike azoknak a "szürke gyerekeknek", akiket a filmben is láttunk, de csak nagyon rövid ideig szerepeltek.)

Amúgy nekem nem volt semmi komoly gondom a filmmel, az előbb gyorsan csekkoltam is a MAL-om, 8-ast adtam erre is, illetve a GITS-re is (jó, kérdéses, hogy ha újranézném őket én is, ezen pontok most hogyan módosulnának XD), viszont a végét kb. a mai napig nem értem. XD (Mondjuk lehet újra kellene néznem az Odeon DVD-n lévő rajongói, illetve filmelemzői audiokommentárt is, hátha ott megmondják a frankót, vagy legalább jól belemagyaráznak valamit a végébe, ami hihető. :lol: )
Junchi írta: 2020.11.25. 08:18Random shounen hero Kaneda és teen wangst Tetsuo papírvékony karakterek - sem a barátságuk, sem a későbbi rivalizálásuk nem jön át, ráadásul teljesen random csöppennek bele a történésekbe.
Mondjuk megkockáztatom, hogy még így is ez volt az egyik olyan pont, ami miatt közelebbinek éreztem magamhoz ezt a filmet, mint "kollégáját", a GITS-et. XD Pont a shounen-feeling miatt. XD Bár ami itt érdekes volt, hogy míg általában hajlamosabb az ember (legalábbis én XD) shounen cuccokban úgymond az "underdog" karakterrel szimpatizálni, együttérezni, szurkolni neki, stb., addig az Akirában végig Kaneda volt a szimpatikusabb, mivel nála nem azt éreztem, hogy ő valami irreálisan túltolt, másokat lenéző menőcsávó lenne, szimplán csak a helyzethez képest egy relatíve kompetens srác, míg Tetsuo meg folyton balhézni, rivalizálni próbált vele, ha éppen nem angstelt, ahogy te is írod és az "Akira-power" elhatalmasodását is nagyban növelte nála, hogy azon élvezkedett, hogy "yeaaaah, végre "legyőzhetem" Kanedát!" Egy olyan embert, aki őt különösebben sosem szívatta, legalábbis a filmből nem ez jött le.
Ricz írta: 2020.11.25. 10:03Na mindegy, úgyis lesz valamikor Akira (Shin Anime), amit ahogy nézem ugyanúgy a mangaka kíván rendezni a Sunrise égisze alatt.
Ez ilyen "a match made in heaven" lenne amúgy, csak az a baj, hogy esetleg a 15-20 évvel ezelőtti Sunrise-al, nem a mostanival, amelyik Cross Angélákat, meg Yashahiméket készít. :dirr: Aztán majd tényleg meglátjuk, lehet ezzel fogják bizonyítani, hogy azért adaptálni még mindig tudnak és csak az original cuccaik gázok. XD Az Akira amúgy ideális lenne egy 50-60 részes TV sorozat alapanyagának, mert ahogy te is írod, az a számra kevésnek tűnő hat kötet azért jóval vastagabb, nem éppen az a "hagyományos shounen jump kötethossz", hogy úgy mondjam. XD Csak ugye ilyen hosszú sorozatokat manapság már ritkán mernek egyszuszra végigvinni, helyette majd jól szétvágják 12-25 részes szezonokra, mert főleg egy ilyen sztorinál egyáltalán nem lesznek zavaróak a fél éves/éves szünetek, amik megakasztják a történetet... :roll: (Jut eszembe, lehet ez itt picit off, max majd átmegyünk a LOGH topicba, de ugye pár éve készült itt egy LOGH remake, az is megállt 12 résznél, vagy "folytatás majd valamikor", vagy milyen stádiumban van most? Vagy eleve ennyire tervezték, hogy egy 110 részes animének belekapnak az elejébe, "mert csak"? :dirr:)
iskariotes írta: 2020.11.25. 22:142006-2008. Freedom című OVA sorozat, karakter és mechanikus dizájn, meg forgatókönyv 7,46 pont Ismeri valaki?
Még végig is néztem és nem is volt épp egy rossz élmény! :D Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy jó eséllyel hallani sem hallottam volna róla, ha SB egy nap, amikor épp nála voltunk többedmagunkkal, nem ültet le elé minket, hogy "ez egy jó anime és az Akirás fazon csinálta!". XD Mondjuk nem hazudott, valóban nem volt rossz, bár igaz, olyan kiemelkedően nem is jó, szal egy közepes cucc igazából, aminek a történetéből/karaktereiből szinte már semmire nem emlékszem, kb. két dolog maradt csak meg belőle:

1. Az opening amit mind zeneileg, mind képileg igen csak bírok a mai napi, bár ebben valszeg része van annak a ténynek is, hogy az az Utada Hikaru énekli, aki a Kingdom Hearts franchise fülbemászó openingjeiért is felelt és a stílusa/hangzása ennek a zenének is igen hasonló. XD

2. A tény, hogy ez is ilyen rotoszkópos/3DCG-s/profikmajdmegmondjákhogypontosanmilyen technikával készülő anime volt, aminél ugye sokszor komoly esély van rá, hogy csúnyán lyukra futnak vele (Aku no Hana, Berszark, stb.), viszont itt igencsak tetszetős, de legalábbis nem zavaró a végeredmény.

Persze értelek, tény, hogy ettől még ez sem váltotta meg a világot, szóval Otomónak kb. valóban az Akira, illetve a Gőzfiú a két "nagy címe", de azért mentségére szóljon, hogy ebben pl. egy rámen reklám köré kellett valami értékelhető sztorit kanyarítania és ennek fényében végképp nem lett rossz szvsz. XD

MAL-ról: "Freedom was a promotional project to celebrate Nissin Cup Noodles for their 35th anniversary in 2006. The cup noodles are featured prominently throughout the series."

:D (Mondjuk pont SB mondta egyszer, hogy "ha céges reklámokból ilyen jó animék készülnek, lehet több hasonlót kellene csinálniuk" és van benne valami, ha belegondolunk: Freedom - rámen, Code Geass - Pizza Hut, Tiger & Bunny - kismillió cég, amiket most fel sem sorolok, stb. XDDD Lehet a Berserk folytatása is jobb lett volna, ha nem a mangát adaptálják tovább, pláne ilyen gagyi formában, hanem inkább kapunk egy Gutts és Griffith kalandjai a gyorséttermek világában sorozatot... XDDD)
Kép
Válasz küldése