Blue Gender

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mi a véleményed erről az animéről?

Tetszik!
38
50%
Elnézegetem...
24
32%
Nem az én stílusom
14
18%
 
Szavazatok száma: 76

Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Szintén hasonló a megállapításom. :D
Régen láttam ilyen jó hentelős jeleneteket. :knife:

Nem tudom ki írta a forgatókönyvet amibe minden van. Szerelem, halál, remény ...és még sok egyéb. Kár, hogy nincsenek ilyen filmek már. Vagy ezt kéne megfilmesíteni.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Már készül a film: Blue Gender the Warrior...asszem alternatív ending a sorozatna vagy vmi ilyesmi ^^
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Fenyx írta:Már készül a film: Blue Gender the Warrior...asszem alternatív ending a sorozatna vagy vmi ilyesmi ^^
Azt hiszem ez egy újabb rajfilm lesz. Volt az A+-on a bemutatója.

-----

Látta valaki a filmet?
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Én nem szeretem különösebben a mechás animéket (na jó, ezt nem jelenthetem ki, mert igazából még egyet se néztem meg normálisan), de ez vmiért tetszett. Azt még nem tom mért, majd ha mégegyszer megnéztem, elmondom. :lol:
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Én láttam a Blue Gender movie-t és hát az első 1 óra kb a sorozat első felének felel meg csak kicsit pörgősebben.
A vége viszont......... ::argh:: szörnyen összecsapottnak tűnt nekem.
Aki nem nézte végig a sorozatot nem biztos,hogy értette.
Jó volt magyar hanggal is látni azért. :D (Szinte csak ez tetszett benne :oops: )
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Blargh nincs a+-om...na mind1, maj letöltöm. de kíváncsi lettem volna amagyar sinc-re ^^
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

szerintem nagyon elrontottak a filmet ::argh::
en nagyon vartam, mert nekem nagyon tetszett a sorozat, en eloszor az a+on lattam, de aztan egy hetvegen nem birtam ki nelkule, es leszedtem az egeszet, es meg is neztem egy hetvege alatt :D
teny h vannak benne lapos reszek meg sztem kicsit elunalmasodik a kozepe tajekan, de ettol fuggetlenul sztem nagyon jo kis anime, bar en sem szeretem a harcolosokat..
de amit a filmmel muveltek...az egy kicsit elrontotta a dolgokat..pedig annyira vartam ::bawl::
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én nem szeretem a Blue gender-t. Az alapötlet jó, csak a kivitelezés nem nagyon jött be, meg a szereplők sem ˘˘
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

sajnalom h nem nyerte el a tetszesedet, nekem az otlet is tetszett-bar telleg elegge Csillagkozi invazios-meg a karakterek is...
meg foleg az OST...hűűű, azt is nagyon szeretem ::daisuki::
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A filmet kb a feléig láttam és kissé gáz hogy belevágtak pár részt a sorozatból.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

a film nem igazan szol masrol mint nehany osszevagott resz es egy teljesen mas befejezes...sztem ezert felesleges volt egy filmet csinalni :!:
Avatar
llsz
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2006.02.02. 16:03
Tartózkodási hely: Csikszereda, Erdely, Romania

Hozzászólás Szerző: llsz »

Nagyon kiraly sorozat, a film nem annyira, de azert nezheto!
A sorozat kozben levo zenek egyszeruen kiralyok!!!
llsz, ANImeTAL Ltd.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem is tetszik.

Bár a Shu -Brenda kapcsolaton meglepődtem.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

nekem a vége valahogy nem jött be :( Egészen odáig h ilyen "magical" vége lett az egésznek, teljesen élveztem és tetszett, de ott a végén valahogy nem jött be ez a Magical rész. Viszont mikor látjuk h mi lett a Second Earth-el máris jobb lett a vége :) Nem örültem neki hanem az a sokkoló hatás ami akkor történik. Annyira váratlanul ért, és sajnáltam is a profot h kinyírták...
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Ennek az animének van 1 olyan mondanivalója, ami miatt nálam felkerült az EL mellé a kedvencek mellé. A történet elég komoly kérdéseket feszeget. A jelenünkben lévő problémákkal erősen kapcsolatban áll. De ez az anime is bizonyítja, h a sötétben mindig van 1 kis fénycsík, ami reményt adhat.
Olvasgattam a korábbi beírásokat. Azzal egyet tudok érteni, h a film 1 csalódás. Én vm mást vártam és nem a sorozat összefoglalását. Azon viszont nagyot néztem, h a film helyenként durvább mint a sorozat. Az is igaz, h van amikor a megjelenítés nem a legjobb /szereplők nagyobb távolságokból pl/. De kárpótol azért sok minden - pl a karakterekről készített közelik. Marlene közeliei beleszegeztek a székbe. Brilliánsan sikerült ábrázolni az érzelmeket, amik át is jöttek. Szóval ezzel én úgy vagyok, h ennél sem ez a fő lényeg, mint az EL esetében.
Csillagközi Invázióval annyi hasonlósága van max, h bogarak ellen vívnak itt is. A CSI /akár a filmek, amik nagy amerikai tömeggyártás selejtes termékei, akár az animációs sorozat, ami 1 fokkal jobb a filmnél, de se füle se farka klisésrészek tele henttel/ nem mutat semmi hasonlót, és én nem is találtam benne semmi mondanivalót az amerikai maszlagon kívül.
Nincs karakterfejlődés, sekélyesek? Akkor nem tudom mit nézet az aki ezt írta. Marlene az elején 1 rideg katona aki a kötelességét teszi, és ahogy elmélyül Yujival a kapcsolata úgy kerül előtérbe a női énje, amit addig elfolytott. Yuji állapotairól ne is beszéljünk (fokozatai mikor a B-gén eluralkodik rajta). Ezeket nagyon szép hajszálfinom megoldásokkal kivitelezték.
Eleinte a végével kapcsolatban nekem is vegyes érzéseim voltak. Aztán újra megnéztem a végét. Önmagában 1 tipikus csöpcsöp végnek tekinthető, de az egész történetet kell nézni, h miből mi alakult ki. Így viszont teljesen más szemmel néztem a végét.

Lenne 1 kérdésem a tisztelt nagyérdeműhöz: A nyitó /Tokihanate - Set me free/ és a záró /Ai ga osietekureta - Love taught me/ zene TV-s másfél perces angol verzióját megtaláltam a neten. Namost úgy hallottam ezeknek van hosszabb verziója is. Vk tud erről vm-t, esetleg linket adni?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

linket nemtudok adni... a Tokihanate (szóval az ereeti japán verziónak) van egy 3 perces változata, az angolnak meg sajna nincs :( Az OST-n amit lekaptam csak egy másfél perces volt, viszont mintha ratyibb lenne mint amit a sorozat alatt hallunk, így fogtam magam és kimetszettem egy az egyben a kezdeti angol számot. Valahogy jobban hangzik.

Teljesen egyetértek avval amiket írtál. Yujitól már szószerint féltem, és képes volt megutáltatni önmagát velem, aztán ahogy szépen lassan visszatér a régi önmaga... És ott volt a másik fickó (nemtdom a nevét) Akivel Yuji versenyzett. Amikor bemegy a fészekbe és ott ölelgeti a tojásokat, és a kiscsajt is magával viszi... félelmetes jelenet.

Igazából mintha a filmnek 2 féle vége lenne. Először ott van "vége" a sorozatnak hogy megmentik a Second Earthet. A következő részek már nagyon könnyedek, mintha ilyen kellemes kis békés hangulatuk lenne, ami addig nem volt jellemző a sorozatra. Ez végülis lenyugtatja az emebrt és tényleg érezteti hogy lenyugszik minden és lezárul a sorozat. De a Magical virágot (vagy mit, én tényleg nemtudom minek nevezzem) igazán kihagyhatták volna... mmint helyette valami mást, mert az teljesen hihető és jó magyarázat hogy a Blue azért pusztul ki, mert "teljesítette" feladatát és redukálta az emberiség hatalmát, de az a magical dolog a végén... :)
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Mayer írta:linket nemtudok adni... a Tokihanate (szóval az ereeti japán verziónak) van egy 3 perces változata, az angolnak meg sajna nincs :( Az OST-n amit lekaptam csak egy másfél perces volt, viszont mintha ratyibb lenne mint amit a sorozat alatt hallunk, így fogtam magam és kimetszettem egy az egyben a kezdeti angol számot. Valahogy jobban hangzik.
Köszi, de az összes OST megvan, csak 1 fórumon olvastam h az angol verziókból, legalábbis az OPból van hosszabb, csak link nem volt. Lehet h csak blama volt.:)
Mayer írta:Teljesen egyetértek avval amiket írtál. Yujitól már szószerint féltem, és képes volt megutáltatni önmagát velem, aztán ahogy szépen lassan visszatér a régi önmaga... És ott volt a másik fickó (nemtdom a nevét) Akivel Yuji versenyzett. Amikor bemegy a fészekbe és ott ölelgeti a tojásokat, és a kiscsajt is magával viszi... félelmetes jelenet.
Igen ezekre is céloztam.
Mayer írta: Igazából mintha a filmnek 2 féle vége lenne. Először ott van "vége" a sorozatnak hogy megmentik a Second Earthet. A következő részek már nagyon könnyedek, mintha ilyen kellemes kis békés hangulatuk lenne, ami addig nem volt jellemző a sorozatra. Ez végülis lenyugtatja az emebrt és tényleg érezteti hogy lenyugszik minden és lezárul a sorozat. De a Magical virágot (vagy mit, én tényleg nemtudom minek nevezzem) igazán kihagyhatták volna... mmint helyette valami mást, mert az teljesen hihető és jó magyarázat hogy a Blue azért pusztul ki, mert "teljesítette" feladatát és redukálta az emberiség hatalmát, de az a magical dolog a végén... :)
Hát az 1. "végére" csak azt lehet hinni h az. De az emberi természetből kiindulva birtokolni akar bármi áron. Főleg ha 1x ami az övé volt és elvesztette, akkor az újrabirtoklási vágya nagyon erős.
A végén Yori láthatta az anyatermészet szemszögéből az egészet. Az ember elfelejti h honnan jött. Erre emlékeztetnie kell a természetnek elég drasztikus eszközökkel /Blue/. Viszont Yori megértette így, h semmi se történt véletlenül. Az embernek van helye élni, csak sose szabad elfelednie hol a helye.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Láttam azt a mozisváltozatcuccot v mit az a+-on meg kb 10 részt v 7 - et v mittomén csak akkor még nem igazán volt rá időm ez van..... ::jumph::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ha lesz idod (nem is tudom adjak-e meg, meg nem tudom az a 7 resz tetszett-e) sztem akkor nezd meg..jo kis anime szvsz..de ha lehet ne a mozit, az vhogy nagyon nem sikerult :(
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

a Mozit SEMMIKÉPPEN nem ajánlom... 10 fogorvos közül 9 NEM ajánlja! :)

Viszont a sorozat nagyon jó! Vannak hibái és gyenge pontjai, de nagyon jó! Mindenképpen csekkold ha teheted! Elejétől fogva persze.
Kép
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Én már háromszor láttam. Nagyon jól adták át Yuji jellem-leépülését, és ahogy Marlene visszahozza a "jelenbe".
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Remek anime :D :lol:
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

A vége felé a bogarak úgy hentelték az ebereket, mint a csótányokat :!: :D
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Mert az anime véleménye szerint azok is voltak.....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Én kedvelem a BG-t... jól adja vissza a "posztapokaliptikus-világvégés-emberiségelpusztítós" hangulatot, ami nagyot dob az értékelésen. A főszereplők lélektana is elég jól van ábrázolva, a történet, a mondanivaló it ott van, ahol lennie kell, ugyanakkor... semmi igazán korszakalkotó újdonság. A maga műfajában szvsz egy erős középkategóriás anime.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Válasz küldése