Blue Gender

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mi a véleményed erről az animéről?

Tetszik!
38
50%
Elnézegetem...
24
32%
Nem az én stílusom
14
18%
 
Szavazatok száma: 76

Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Blue Gender

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Ez az anime most indult az A+-on (tegnap volt a második rész) Nagyon szép a grafika, nagyon tetszetős a story és az egész döglött világ hangulata... ::jthrill:: Ki látta? Vélemény?
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Én méég nem hallottam róla. De én azt hittem, hogy a Trigun indúl! No mindeg! mondj el mindent! Miről szól, hogyan hívják a főszereplőket... stb.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Elvileg márciustól nekem is lesz A+, úgyhogy majd akkor meglátom. :wink:
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Shinji írta: Miről szól, hogyan hívják a főszereplőket... stb.
Hát az eddigi két rész alapján a story: Yuji (a főszereplő srác) halálos beteg, ezért az orvosok többi társával együtt lehibernálják, míg kifejlesztik a gyógyszert a betegségére. Az első részben ébred fel egy csomó katona társaságában, akik egy BLUE nevezetű szörnyet aprítanak. Hamarosan megtudja, hogy 22 évet aludt, és az emberiség nagy része a második földön(ez egy űrállomás) lakik. Ez a story.Persze egy jóóó nagy dióhéjban.... A feelingje nagyon király!! Kicsit furcsállom, hogy magyar televízióban van, mivel az erőszak majdnem állandóan jelen van, a hangulat nyomasztó és némi szexuális tartalom is jelen van...(Az endingben pl meztelen az egyik női főszereplő...) A grafika szép, folytonos...szal az egész naaaaaaagyon király, bár a csapat nagy része tipikus amerikai klisét felvonúltatja(igaz, ők meghalnak a 2. részben-hah) Akinek nincs A+, az töltse le! Vagy látogasson el a www.bluegender.com -ra.Írjatok véleményt!
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Nekem igy látatlanban nem tűnik nagy Durranásnak...DE majd ha megnéztem pár részt bizos változik majd a véleményem....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

j.e.h.u.t.y. írta:Nekem igy látatlanban nem tűnik nagy Durranásnak...DE majd ha megnéztem pár részt bizos változik majd a véleményem....
Ha valahol meg tudod nézni.... ::jblush2:: akkor (is) írj véleményt!
Kép
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Az az igazság én sajnos elkövettem azt a hibát, hogy megvettem DVD-n mikor külföldön voltam. Ez tipikusan az az eset volt, amire rá lehet mondani, hogy olcsó húsnak híg a leve. A 26 rész 2 dvd-re ment rá és 33 euró volt. Már ez gyanús volt, de akkor már jó ideje nem tudtam animét nézni, s kezdtek elvonási tünetek jelentkezni rajtam :) így gondoltam megveszem. Rossz döntés volt. Nagyon rossz például a felírat, az utolsó 4-5 részt kénytelen voltam angol szinkronnal végignézni, mert jó néhány percet elfelejtettek felíratozni. Ez nem lesz probléma a magyar kiadás esetében. Ami viszont ennél sokkal inkább zavart engem az a történet. A karakterek jelleme nagyon sekélyes, nincsenek kidolgozva kellőképpen. Nincs bennük semmi, ami miatt megszeretném, megutálnám, vagy együtt éreznék velük. Közömbös voltam irántuk. Nagyon sok helyen következetlen, nem logikus felépítésű. A történet megírásába szerintem nem fordítottak megfelelő időt. A grafikával kapcsolatban csak annyit tudnék hozzátanni, hogy szerintem vannak sokkal szebben megrajzolt animék is bár ez is csak magánvélemény. Röviden szólva nekem ez egyáltalán nem tetszett. 10 pontból 3-at adnék neki.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Hát...ez erős volt.Fájt is. Belül, mélyen...ott lent. O.K.nagyrészt igazad van, eléggé más mint a többi anime.Most élem a "mindenevő" korszakomat az animekbe.De már régen vágytam egy robotos-szörnyes-gyilkolós-értelmetlen szexuális jelenetekkel dúsított-nyomasztó hangulatú-érzelgésektől mentes animére.Pfuh! :gun: :sniper: :knife: :wwall: :hammer: Ez egy ilyen időszak(most például a túl elvont japán stuffok helyett Helgast katonákat zúzok a Killzone-ban!) Ha neked nem köll a Blue Gender dvd, írj egy privát messzidszt, és megbeszéljük, hogy szabadítsalak meg tőle!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Most kedden láttam az A+-on a 4. részt, érdekes volt, nálam az "elnézegetem" kategóriába esik. :) (Na többek között ezért is jön jól egy magyar anime csatorna: ezt az animét nemigen tölteném le soha, mert azért annyira nem jó, viszont ha már a TV-ben adják és még magyar is, akkor már megnézem, mert annyira nem is rossz. :wink: ) Egyébként csak nekem volt a nézése alatt Alien-feelingem? :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, mar kemeny ket reszt lattam... hat mit is mondjak...

OMG WEIRD SEXUAL IMAGERY xDD

A keszitok szerintem felutottek egy Freud osszest, es szepen kimasoltak belole a weirdebb dolgokat.... Sz'al, vaginamonsztak csapokkal (wtf xD), amik kozul az egyik vmelyik elozo reszben kvazi megeroszakolta a sracot (jo, a mekajat, de srac el is ajult)... aztan most bementek a sotet lyukba (ami ezen felul megin' enyhen egyertelmu alaku), ahol ott voltak a tojasok, aztan megszuletett az az ize... xD Ja, hogy akkor abba bele se menjunk, mikeppen kapcsolodik mindez a foszereplo srachoz es az o fejlodesehez... xD

...nemt'om ez mennyire szandekos (bar tul egyertelmu ahhoz, hogy veletlen legyen xD), de nagyon poen igy elemezgetni. xD De ezt leszamitva az egesz nem kulonosebben erdekes, egy run-of-the-mill mecha cucc.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Tegnap este megnéztem az 5-ös részt... Először asszontam, hogy hűű, de jó Alien-feelinges anime.... aztán mikor az embereket tök értelmetlenül lemészárolták az kicsit... :? na mind1.. én nem vagyok elájulva... Mi lenne ha leközelebb leadnák az EVA-t? Tök kíváncsi lennék egy magyar szinkronos változatára... Mondjuk ez a Blue Gender arra jó, hogy ezt én se tölteném le, de ha már tv-ben adják magyarul akkor egye fene leülök elé:D
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Na, ja ... Ahogy mufurc is mondja run of the mill meka-anime. A mechadesignok elég korrektnek tűnnek, bár az a kétüléses, nyitott pilótafülkés csúnyának, és használhatatlannak tűnt. Vaginamonszták, mészárlás, csak a katonák élik túl stb. Valahol egy kissé Heinlein féle Starship troopers feeling-em volt. Kézzel rajzolt grafika, elég szép, bár láttunk már jobbat is meg rosszabbat is. Érdekesnek tűnik az egész, de sajnos ez még kevés volt, amit eddig láttam; nézem tovább.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Az itteni postokat olvasva felmerült bennem valami, és most komolyan gondolom, hogy félretéve az előítéleteket és rajongást gondoljuk végig:
Ha eltüntetnénk az összes EVA oldalt, valamint nem ajánlaá mindenki úton útfélen, hanem csak ott ülne egy FTP hátsó sarkában, minden reklám nélkül...
Hányan töltenék le és néznék meg az EVAt csak úgy cím alapján, illetve hányan mondanák az első 5 részt megnézve "egy újabb, tucatmekás anime"?
Nem kötekedés, komolyan kérdezem.

Oké, ott a címválasztás is jobb, hiszen whoa, "evangélium" de ettől függetlenül?

na féloff vége, post:

Nem tudom, egyelőre nekem az vele a bajom, hogy üresnek tűnik. Nem tudom eldönteni mi, de valami hiányzik belőle. Lehet hogy a háttér túl csendes, hiányzik a zene vagy nemtudom...
Vaginamonszták (ugy látszik ez hivatalos lesz :D ) csak találgathatok, hiszen láttam vagy 3 részt, de a címben lévő "gender" talán nem véletlen ^_^°
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Meglivorn írta:Az itteni postokat olvasva felmerült bennem valami...ésatöbbi ésatöbbi...
Teljesen egyetértek ! (elnézést az Offért)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A tegnapi epizód egész érdekes színfoltja volt a sorozatnak, hiszen ez volt az első rész, amiben nem lőttek halomra egy csapatnyi szörnyet. :D (legalábbis az általam látott részek közül) Egy kis Alien-es rémálom mondjuk most is volt, de az talán kellett is bele. :)
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Ja, télleg jó volt! Amik eddig nagyon tetszettek:az első rész felépítése(lassan esik csak le, hogy mi a fene folyik itt : ) A második részben egy dallamot dúdol Yuji, aminek nem tulajdonítottam jelentőséget, a későbbiek során viszont kiderült, hogy van neki...És az, hogy a második földre csak az okosabb embereket, illetve a fontosabbakat vitték.Mivel az élelem sem valami sok, a földön ragadtakat már halottnak tekintik(ez annyira jellemző lenne az emberi gondolkodásra!) :roll:
Kép
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Én még rééges régen (najó kb egy éve) szedtem le usteamről, és néztem végig, nekem tetszett, méghozzá nagyon, tegyük hozzá, hogy nekem tetszett a starship troopers is, szal amikor mgláttam egy hasonló ANIME-t akkor biz nagyon megörültem. Ami jó ebben a storyban, hogy nagyon lassan adagolják a storyt mert így mindíg érnek meglepetések, ami rossz ebben az animban, hogy nagyon adagolják, mer így híg lesz (min annak a bizonyos olcsó húsnka a leve)

Egyébként nézitek még?
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Az uccsó két részt kihagytam... Már annyira nem vagyok oda érte. Az eleje tetszett, de kéne valami újítás.Egy idő után monotonná válik :cry:
Kép
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Pedig az uccsó kettő újít vmennyit..(egyrészt felújítják a "tápos" mechákat) meg levonják a "nagy büdös tanulságot" (rem ez nem számít trágárnak...) :D
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Jah. Ez az én formám! Az utolsó két részt nem látom, erre akkor újítanak be...Egyébként mi volt benne?
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Tokubei írta:Jah. Ez az én formám! Az utolsó két részt nem látom, erre akkor újítanak be...Egyébként mi volt benne?
Hát sztem nézd meg, fönn van usteamen...szedd le de ha nagyon nem akarod megnézni elmondom pü-ben a spoilerezést sehogyan sem tartom jónak ^^
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

A legutóbbi rész király volt! Tetszett ahogy yuji megőrült! :lol: ::jcrazy:: Nem tudok zöld ágra vergődni ezzel a sorozattal! Egyszer rohadt hangulatos, feelinges.Máskor idegesítően unalmas! Főleg amiatt mert egyféle lövészajt használnak! :gun: Most már kíváncsi vagyok a végére.
Kép
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

No igen nekem nagy előny volt az, hogy leszedtem usteamről, és egyszerre néztem végig, úgy nem olyan NAGYON zavaóak az unalmas részek.
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Nekem ez az anime az "Elnézegetem" kategóriába tartozik.
Viszonylag jó, grafikalilag nincs vele semmi bajom. Történet is tetszik (jó kis alienes feeleinges).
Igaz hogy van benne pár unalams rész, de a legtöbb részben pörögnek az action-ök.

Relunx
Kép
Faye1987

Hozzászólás Szerző: Faye1987 »

Szerintem nagyon cool egy anime, és én a tetszik kategóriába soroltam. Legalább nem húzzák benne az időt. Ezt nagyon is díjazom. Gyorsan jutnak egyről a kettőre. Meg izgi is. Mondjuk nem ajánlom azoknak akik nem szeretik a véres jelenetket. :cool:
Válasz küldése