Blue Gender

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mi a véleményed erről az animéről?

Tetszik!
38
50%
Elnézegetem...
24
32%
Nem az én stílusom
14
18%
 
Szavazatok száma: 76

Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Kifejezetten szeretem a BG-t, bár velem igazából az openingje kedveltette meg.Imádom azt a számot...Ráadásul az anime szép kis személyiségfejlődést mutat be...Marlene az elején egy ellenszenves liba,aki...hát hogy is fogalmazzak...mindenkivel összefekszik, a végére pedig egész szimpatikus lesz. Bár a Blue-k elég gusztustalanok, szerintem a grafika nagyon jól kidolgozott,és élvezhető...Ezt az animét csak ajánlani tudom :roll:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mindenkivel összefekszik? Hát, nem is tudom... Az elejét ugyan nem láttam, de a többiből ítélve nekem egy kezdetben frissen agymosott katonának tűnik, aki szép lassan ráébred emberi mivoltára... De amennyit láttam, nem nagyon jellemző rá, hogy bárkivel összefeküdne egykönnyen... Persze ez a sorozat végére megváltozik. A BG vége egyébként elég furcsa volt számomra...minden látható ok nélkül megőrültek az emberek, lemészárolták a dokit, és a többieket, majd felrobbantották az űrállomást...érdekes...
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Akane-chan írta:Kifejezetten szeretem a BG-t, bár velem igazából az openingje kedveltette meg.Imádom azt a számot...Ráadásul az anime szép kis személyiségfejlődést mutat be...Marlene az elején egy ellenszenves liba,aki...hát hogy is fogalmazzak...mindenkivel összefekszik, a végére pedig egész szimpatikus lesz. Bár a Blue-k elég gusztustalanok, szerintem a grafika nagyon jól kidolgozott,és élvezhető...Ezt az animét csak ajánlani tudom :roll:
Ez az összefekvés dolog... Ez mindig kiütközik ennek az anime-nek a tárgyalásánál.
Ebben az esetben én úgy látom, h nem arról van szó, h fűvel fával keresztbe kasul. Az emberiség a kihalás szélére sodródott. Kényszerhelyzet az, h 1 űrállomáson él az 1ik fele. Más kérdés, h le se tolja azokat akik a Földön maradtak Blue-vacsorának. Szóval erkölcsi és morális torzulás figyelhető meg,így a sex téma az nem olyan dolgot jelent mint napjainkban egészséges pároknál. Náluk teljesen érzelementesen, biológiai igényt kielégítve megy. Katonák, akik abban nőttek fel, h le kell győzni 1 fajt, amit ugye az ember hozott létre. Mikor Marlene felismeri és elfogadja Yuji iránt táplált érzelmeit, akkor jön rá, h nincs vm rendjén ezzel sem. Ennek nyilvánvaló jele, h elutasítja más ffi-ak közeledését.
Számomra igen mély és engemet is foglalkoztató kérdéseket boncolgat az anime. A zene telitalálat. Az OP nekeim is az 1ik kedvencem /angolul jobb mint japánul.:)/
Tehát csak ajánlani tudom. Néha elég durván ábrázol dolgokat, de ez sem véletlen.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

:goodpost:
Naluk ez tenyleg mash van, csak levezetik a feszultseget..es en nem iteltem el az elejen sem oket ezert az egeszert, vegulis mi mas oromuk maradt a Foldon harcolva?
Amugy nemcsak az Opening jobb angolul hanem az Ending is..amugy egy idoben en is csak az Openinget hallgattam, orakig kepes voltam ujra es ujra hallgatni annyira tetszett :-P
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem az ember hozta létre, hanem a természet. És a természet is pusztította el. Ami meg a törődést illeti... nos, azok a militarista őrültek(a dokit leszámítva), akik csak a bolygó visszahódítására tudnak gondolni tényleg diktatórikus módon dolgoznak. Egyébként az, hogy torzulások történtek az emberek (életében) szerintem nem túl meglepő, hagy egy ocsmány bogárhadsereg kiírtja a fél emberiséget, a többit meg elüldözi a szülőbolygójáról. Ez bárkinek törést okozna az életében. Egyébként meg Starship Troopers utánérzésem volt a sorozatot látva...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem is teljesen, de mar az elso perctol kezdve, amikor az Op-ban menetelnek a bogarak..kb pont elotte neztem meg a filmet :lol:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nahát...micsoda véletlen egybeesés...friss élmények... :D
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Xelloss írta:Nem az ember hozta létre, hanem a természet. És a természet is pusztította el. Ami meg a törődést illeti... nos, azok a militarista őrültek(a dokit leszámítva), akik csak a bolygó visszahódítására tudnak gondolni tényleg diktatórikus módon dolgoznak. Egyébként az, hogy torzulások történtek az emberek (életében) szerintem nem túl meglepő, hagy egy ocsmány bogárhadsereg kiírtja a fél emberiséget, a többit meg elüldözi a szülőbolygójáról. Ez bárkinek törést okozna az életében. Egyébként meg Starship Troopers utánérzésem volt a sorozatot látva...
Nekem úgy rémlik, h van 1 rész amikor a blue kialakulásáról van szó és ott 1 génkísérlet következtében a nyuszi blue-vá vált amiatt a bizonyos b-gén kísérlet miatt. Ezt emberek művelték. Az már más, h a természet nem véletlenül pont ezeket jelölte ki az emberek által felborított egyensúly visszaállítóiként, és mikor újra equilibrium lett a természetben, akkor a blue eltűnt. A természet körforgása. Ez is csak 1 pl arra, h az ember sokszor létrehoz dolgot, h lepipálja a természetet és végül azt használja fel ellene a természet.

Starship Troopers megint... Annó én is szerettem mind az anim sorozatot, a filmet, olvastam a könyvet is. A könyv totál másról szól és üzen, mint ami a többiből lejön. A filmek csak hentről és "mi vagyunk a hős katonák kik megmentik a világot" szólnak. Ennyi. Így visszatekintve üresnek minősítem a filmet is és az anim sorozatot is. Nem volt lényegi mondanivalójuk a szokásos maszlagon kívül. A BG viszont több perspektívát vetít elénk mindezt 1 túlélési harcba helyezve. Nagy különbség szvsz.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Groven írta:Ennyi. Így visszatekintve üresnek minősítem a filmet is és az anim sorozatot is. Nem volt lényegi mondanivalójuk a szokásos maszlagon kívül. A BG viszont több perspektívát vetít elénk mindezt 1 túlélési harcba helyezve. Nagy különbség szvsz.
Huha, ezt most nem ertem..most akkor ures vagy nem? :shock:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én úgy emlékszem, hogy abban a bizonyos részben valami olyasmit magyaráztak, hogy ismeretlen eredetű elváltozások kezdtek kialakulni egyeséknél, akiket később "alvóknak" neveztek el. Ha jól emlékszem, később kiderült, hogy ezt maga a természet indította el, válaszul arra, hogy mekkorára nőtt az emberi lakosság. Az eredmény a Blue lett, következmények: tömegmészárlás minden mennyiségben.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

IloveRenji írta:
Groven írta:Ennyi. Így visszatekintve üresnek minősítem a filmet is és az anim sorozatot is. Nem volt lényegi mondanivalójuk a szokásos maszlagon kívül. A BG viszont több perspektívát vetít elénk mindezt 1 túlélési harcba helyezve. Nagy különbség szvsz.
Huha, ezt most nem ertem..most akkor ures vagy nem? :shock:
Amikor néztem őket (Starship Troopersről filmekről van szó) akkor jók voltak. De most visszatekintve már üres maszlagfilmeknek tekintem őket. Így ok? :wink:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaaaa, asszem..marmint a filmekrol van szo, azok nem jok, de a sorozat igen..igy ertelmezem mondandod.. :-P
Aha, a termeszet "valasztotta ki" az alvokat is, h ok felvehessek a harcot a Blue-val..merth "ugyanolyanok" majdnem mint a Blue..amugy en a legveget nem ertem akkor sem h mi tortent..a Yuji volt az egyetlen aki megallithatta az egeszet? Amikor bemaszott abba a fenycsovaba...(es annyira jo az a zene ami alatta megy, kicsit feltuningolva a Tokihanate, azt meg nem sikerul megszereznem :( )
Amugy nekem tetszett a film, mert jokat lehetett rajta nevetni, nem vette magat egyaltalan komolyan sztem..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem szószerint "kiválasztotta", hanem egyszerűen bennük jelent meg az a mutáció, amelyből végül a Blue fejlődött ki. Félreértések elkerülése végett megjegyzem, hogy nem vagyok benne teljesen biztos, így elképzelhető, hogy tévedek. A fénycsóva viszont tényleg nem volt semmi.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Alapvetően ez 1 természti jellemző. Ha létrejön vm új /Blue/, akkor annak az ellentáte, ellenfele is / alvók/. Így megmarad 1. a természet körforgása 2. a természet egyensúlya.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A STarShip Troopers egy nagyon mókás kis Film :D Főleg a Katonai Propaganda teszi azzá amit paródia tulképp :)

A BG evvel szemben ahogy már leírtátok, jóval több ennél, és más. Tény, mindkettőben bogárszerű lényeket aprítanak Sci-Fi környezetben, de a többi egész más.

Nekem a BGből kb az jött le, hogy ahogy az emebr terjeszkedik, erősíti hatalmát, úgy felborul a föld egyensúlya, és ekkor lép közbe a természet. Jön a Blue, aprítja az emberiséget. Az Alvók, egy különleges betegségben szenvedtek. Vagyis, amíg a B-gén-t nem ismerték fel, addig nem tudták h ez nem is igazából betegség. Mindenesetre jól mélyhűtötték az alanyokat, s lettek ezáltal Alvók :) Akik aztán kulcsszerepet kaptak a Blue elleni hadjáratban.

A sorozat végének egyik felét én sem értem. Méghozzá azt a Magical szerű, Yuji bemegy a trutyiba és akkor fény meg csoda. Nah EZT nem értettem. Viszont a Prof kinyírásán, és az űrállomás elpusztulásán nagyot néztem, de ez egy Jó ending. Elvégre, a szabadsághoz, a földhöz szokott emberek, egy rakáson uncsiznak egy apró konzervdobozban, lehet h mindenki bekattanna :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Igen, ha minden reklám ilyen igényes lenne, senki nem váltana csatornát :D .

Nekem is az a két rész zavaros, amikor Yuji "megvilágosodik" :wink: , illetve, amikor az űrállomás a rajta lévőkkel együtt felrobban. Mindazonáltal az, hogy kénytelenek egy űrállomáson dekkolni, önmagában még nem ok arra, hogy mindenki megőrüljön. A nagyobb országok tengeralattjárósai(javítsatok ki, ha tévedek!) néha hónapokat töltenek el a tengeren, anélkül, hogy szárazföldre lépnének. Nekik még rosszabb bizonyos szempontból, mégse kattan be a legénység. Bocsi, ha OFFoltam egy kicsit...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hónapokat... Ők éveket :D Sőt, vannak akik már ott fenn születnek.

És itt tulképp azon van a hangsúly, h a FÖLD, a természet, a bolygó, a Világ ami elvileg megszülte az emberiséget. És akor most kitaszítja? És különben is, mit képzel magáról ez a prof, hogy megmondja nekem, hogy nem megyünk vissza a földre, hanem itt élünk tovább? Kinek képzeli ez magát? Ki tart velem? *WarcCry* ... na kb így :) szvsz
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hát, nem egy demokratikus megoldás, az fix...Főleg, amikor lelőtte, az egyik "Tanácstagot"... Viszont az sem könnyű kérdés, hogy mit választanál? A biztos(nak tűnő) halált a Földön, vagy egy kevéssé szimpatikus, de biztonságos életet az űrben? Szvsz volnának, akik az utóbbira szavaznának.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát igen, mindenki arra szavazott akkor és ott. Mindenki ezt találta a legszimpibbnek, és egész biztos vagyok benne h én is ezt választottam volna... csakhát aztán telt az idő szépen lassan, és az lett ami lett :neutral

Meg hát, a fene se gondolta volna h a földön időközben kipusztul a Blue.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Valószínűleg azért, mert teljesen félreértelmezték az összképet. Azt hitték, a Blue az emberiséget akarja kiírtani, ami tévedés volt. A Természet önmagát akarta megvédeni a Blue-val, és nem kiírtani az mbereket...csakhát erre nem jöttek rá(pechükre).
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egy kicsit azert meglepodtem a vegen, nem a Yuji felen, hanem a masikon..marmint h szetlovik a profot, tudom h kesz bekattanas az egesz, de ilyenkor jobb, ha szetlojuk egymast? Mondjuk panikhelyzetben mindig ez van, tapossak szet egymast az emberek, dehat akkor is..
A tengeralattjaros azert mas, mert ok azert abban a tudatban vannak h egyszer meg latnak foldet, meg felhoket, meg stb, de a 2. Foldbelieknek azert volt roszabb, mert ok csak egy ablakon keresztul neztek a "szabadsagot"..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az odáig érthető, hogy amikor az emberek pánikba esnek, olyankor nem beszámíthatók, de én azt nem értem, hogy ezt mi váltotta ki ilyen hirtelen. Ha mondjuk lassan, fokozatosan alakult volna ki egy össznépi lázadás, az még elmegy, így viszont nagyon furcsa a dolog...
A tengeralattjárót azért hoztam szóba, mert ők is abban a tudatban éltek odafönt, hogy egyszer még visszamehetnek a földre. Sajnos nem várták meg, amíg a Blue elpusztítja önmagát, így a proffal együtt önmagukat is halálra ítélték azok, akik bekattantak... minden előzmény nélkül...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nemtudták h visszamehetnek a földre. A Prof azt mondta, a Föld kiűzte őket, és nem kívánja vissza az emberiséget... tévedett. Erre Yuji-ék jöttek rá, egy expedíció során (ugyebár utolsó küldetés...)

Most az hogy ilyen hirtelen vagy nem hirtelen... nem nagyon lett volna értelme még leforgatni 1-2 részt ami ennek az okait taglalja :) Megtörtént és kész. Már látszódott h valami nem oké, aztán szépen elkattantak.

Néha elég egy kis szikra, hogy a nyugalmasnak tűnő avar lángokba boruljon...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Milyen koltoi :D
Ambar en sem igazan ertem h csak igy puff, de telleg mar regota orlodtek azon a bazison..es en is ugy tudtam h a Prof azt mondta h nem mehetnek vissza a Foldre, de akkkor ok azt nem is tudtak h a Foldon kihalt a Blue, es vissza lehetne menni? Erre viszont nem emlekszem.. :shock:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem tudták...Yujiék is csak akkor jöttek rá, amikor már a dzsungelben voltak...Ráadásul az alvók kis akciója után az űrállomásokon a profnak végképp elment a kedve attól, hogy embereket küldjön a Földre.Yujiékat is csak azért engedte el, mert tudta, hogy úgyis mennének, illetve Marlene már korábban elnyerte a tiszteletét.
Tényleg költői :wink: ... bár az avar helyett én inkább benzinre, dinamitra, napalmra, vagy hasonlóan hasznos dolgokra gondoltam volna :D ...
Válasz küldése