Ai yori aoshi

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
gr33n
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.06.05. 23:05

Hozzászólás Szerző: gr33n »

Chidori írta:Jutesztembe... ennek a sorozatnak köszönhetem, hogy cseresznyefa virágzáskor mindíg majd elolvadok. Órákig tudom nézni, mióta láttam ezt az animét! Imaádoom ::daisuki::
Ez érdekes. Ilyen változást én nem tapasztaltam. ::jblush2::
Gondolom az a rész váltotta ki belöled ezt mikor Aoi felvette a nagymamája kimono-ját nem? ::jeye::
Bennem csak annyi a változás hogy minél többször megnézem annál jobban meghatódok. :sobsob: ::jblush2:: ::vic::

Sztem ez az anime eszméletlenül jó! Eredetileg nagyon nem szerettem a romantikus pütyörgős cuccokat de ez...Ez mindent megváltoztatott. Nemcsak ez lett a kedvenc animem de nem kritizálok más "romantikus pütyörgős cuccot" azóta. Ki gondolta volna hogy egy anime teljesen megváltoztathatja a nézőt.

EZ A LEGJOBB ANIME! ::daisuki:: ::tenshii:: ::jblush:: Legalábbis számomra. ::jeye::
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Több részben is benne van ez, meg ugye az Enishi is ezzel kezdődik. De persze az e legszebb jelenet. Úgy irigylem a japán nőket, hogy kimonóban is nyugodtan közlekedhetnek a mai napig. Vagy ez már csak az animékben van így? Kár lenne érte, ha ilyen hagyományokat hagynának elveszni.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Chidori írta:Úgy irigylem a japán nőket, hogy kimonóban is nyugodtan közlekedhetnek a mai napig. Vagy ez már csak az animékben van így?
Nem. Nem veszett ki a kimonó, mint viselet. Lehet itt ott látni.
Aoi esetében egyértelmű, hogy mindig azt hord. Egyrészt a felső tízezer tagja, ahol manapság is teljesen általános a nők között a drága kimonó viselete. Másrészt mivel ő egy klasszikus japán mintafeleség (yamato nadeshiko) megtestesítője, nem is illene más viselet hozzá.
Kép
Avatar
gr33n
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.06.05. 23:05

Hozzászólás Szerző: gr33n »

Meg sztem sem veszett el a kimonó. Hiszen a géshák is azt hordanak. És azok is vannak még japánban. :wink:

-----

Mellesleg észrevettétek hogy a manga az majdnem ugyan az mint az anime. Idáig csak 1 külömbséget vettem észre. Mikor a srác kipucolja Aoi-nak a kádat. Na azt a részt nem mutatták az anime-ben , de minden mást pontosan úgyan úgy csináltak meg. Ez ritka esemény nem? Nem tudjátok mikor jön ki a 13.manga? Bár már annak is örülnék ha a 11. nekem már meglenne. ::reliev::
ÉS játszottatok már a játékkal? Az nagyon jó! Kicsit jobban megismerkedhetünk a szereplőkkel. Mondjuk kár hogy a játékhoz nem járt extra ajándék pl. poster de sebaj. Hiszen a játék élménye pótolja ezt. ::jblush::
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mellesleg észrevettétek hogy a manga az majdnem ugyan az mint az anime. Idáig csak 1 külömbséget vettem észre. Mikor a srác kipucolja Aoi-nak a kádat. Na azt a részt nem mutatták az anime-ben , de minden mást pontosan úgyan úgy csináltak meg. Ez ritka esemény nem? Nem tudjátok mikor jön ki a 13.manga? Bár már annak is örülnék ha a 11. nekem már meglenne. ::reliev::
ÉS játszottatok már a játékkal? Az nagyon jó! Kicsit jobban megismerkedhetünk a szereplőkkel. Mondjuk kár hogy a játékhoz nem járt extra ajándék pl. poster de sebaj. Hiszen a játék élménye pótolja ezt. ::jblush::
Játéék? Milyen? honnan lehet beszerezni? :shock:

Igen azt láttam én is, hogy szinte 100%ban követi az anime a mangát. Bár sok mangát még nem olvasta, így nemtom.... ez ennyire ritkaság számba megy?
Kép
Avatar
gr33n
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.06.05. 23:05

Hozzászólás Szerző: gr33n »

Alig várom már a manga vol.11-t angolul vagy németül. ::japhaha::
Mert persze a japán még nem megy olyan jól.... ::jwin::

Ha minden igaz akkor már lehet rendelni az animebolt.hu-n. Nekem volt meg 2.nak a játék M.o.-n. ::jthrill::
Nagyon jó. 2 CD-s és tartalmazza a winter-t és a sumer-t. Szóval 2 játékot kapsz egyben! ::hehe:: A jó az hogy jobban megismerheted a szereplőket és közbe jókat szórakozhatsz. A legjobb még az hogy a 2 játékhoz kapsz még 4 minigame-t is.
Eszméletlenül jó az a játék. ::daisuki::
Kép
Avatar
gr33n
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.06.05. 23:05

Hozzászólás Szerző: gr33n »

gr33n írta:Meg sztem sem veszett el a kimonó. Hiszen a géshák is azt hordanak. És azok is vannak még japánban. :wink:

-----

Mellesleg észrevettétek hogy a manga az majdnem ugyan az mint az anime. Idáig csak 1 külömbséget vettem észre. Mikor a srác kipucolja Aoi-nak a kádat. Na azt a részt nem mutatták az anime-ben , de minden mást pontosan úgyan úgy csináltak meg. Ez ritka esemény nem? Nem tudjátok mikor jön ki a 13.manga? Bár már annak is örülnék ha a 11. nekem már meglenne. ::reliev::
ÉS játszottatok már a játékkal? Az nagyon jó! Kicsit jobban megismerkedhetünk a szereplőkkel. Mondjuk kár hogy a játékhoz nem járt extra ajándék pl. poster de sebaj. Hiszen a játék élménye pótolja ezt. ::jblush::
NA emberek, lebuktam itten. Igaz hogy megvan 10 manga de csak ekkor 4-r olvastam el. Ma elolvastam az 5-t és hát...Enyhén szólva eltér...

kb. pár résszel több lenne mint amennyi az anime.

A MOST KÖVETKEZŐ RÉSZ SPOIL ÍGY HA NEM VAGY KÍVÁNCSI RÁ NE OLVASD EL!

Merthogy amikor Tina-val az állatkertben vannak az 2 részes. Tom hogy 1 fejezet a manga-ban az fél anime rész de itt ez 2 anime rész lenne! Plusz még egy special részt lehagytak hogy Uzume hogy kergette a bogarakkal az örületbe Miyabi-t. Meg egy két részből levágták a felét. Éshogy 1 rész az anime-ben teljesen más mint a manga-ban. Az a rész mikor Uzume beragad az óra mögé és megkapja a nevét. Az a rész teljesen más! Nagyon durva! Milyen jó hogy megvettem! ::jeye::

Szóval megéri megvenni a manga-t! Majd ha akarjátok beszámolhatok a továbbiakban ha találok vlm érdekeset. ::jeye::
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Van egy a sorozathoz tartozó "Ai Yori Aoshi ~Enishi~ Miyuki" című karácsonyi OVA. Tud valaki letöltési helyet?
Kép
Válasz küldése