Wolf's Rain

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Szerintem a 2. verzó ^^
De! A világ amiben a Wolf's Rain játszódik olyan, mintha a mai lenne lényegesen lepusztulva...Szóval mintha a jövőben játszódna, akkor viszont a 2. variáció nem jó de... a fene se tudja ebbe mindig belekavarodom ^_^"
De a vége akkor is az, szerintem, hogy a világ újra pusztulóban van és megint elkell egy Cheza és egy Kiba. A virág is erre utal. Na jó, ezt most elég hülyén fogalmaztam meg.. :lol:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Új kedvencem ez az anime,az openingje egyszerűen fantasztikus!!!
::hehe::
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Nekem megvan, de még nem néztem meg...és egyenlrőe nem is fogom...addig elmondja valaki, miről szól? esetleg...? :D
Avatar
Kayita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.06.28. 12:40
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: Kayita »

Imádom ezt az animét.
Ha egyszer valaki elkezdi nézni nem tudja abbahagyni.
Kiba a legjobb.
Sok embert hallottam aki azon tanakodott, hogy Toboe fiú vagy lány.
Lassan én is kezdem elveszteni a fonalat.
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Theonyn írta:még nem néztem meg...és egyenlrőe nem is fogom...addig elmondja valaki, miről szól? esetleg...? :D
Mi lenne, ha mondjuk vennéd a bátorságot és elolvasnál egy ismertetőt? :roll:

Kayita: Toboe teljesen egyértelműen hím, csak még kölyök.
Btw, nekem is Kiba a kedvencem, de Yaident is kedvelem.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Kayita írta:Sok embert hallottam aki azon tanakodott, hogy Toboe fiú vagy lány.
Lassan én is kezdem elveszteni a fonalat.
Minthogy ez már vagy a hatodik eset, hogy ez nálam is előfordult, már nem zavartatom magam és úgy döntöttem, hogy ha valaki nekem nőként jobban tetszett, akkor egyszerűen nő LESZ, a készítők meg gondoljanak amit akarnak. :-P :wink:
Avatar
Kayita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.06.28. 12:40
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: Kayita »

Végülis ez is egy megoldás ::jeye::
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Raizen írta:Btw, nekem is Kiba a kedvencem, de Yaident is kedvelem.
A magam részéről leginkább Bluet és Yaiden-t, nameg Darciát szeretem... bár őt a végén már kevésbé. :dirr: De akkor is meg lehet érteni.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Eszméletlen jó anime,az egyik legjobb,amit valaha láttam...És Toboe a kedvencem,ha valakinek jobb csajként,legyen,nekem srác.Hím.
Hanatarou desu.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Ha valakinek van magyar felirata az 1, 2, 3, 5 részekhez, és el tudná nekem küldeni, írjon egy pü-t! Előre is köszi!
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Eszméletlen jó anime,az egyik legjobb,amit valaha láttam...És Toboe a kedvencem,ha valakinek jobb csajként,legyen,nekem srác.Hím.
Emberek őszintén ki mondta hogy Toboe lány? Csak szeretném felvilágosítani hogy nem az :D

Egyebek iránt a második befejezés az eredeti, bármennyire lelomboz ez minket. Én egyenesen kiakadtam tőle, pláne mivel nekem is Toboe a kedvencem :P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csak tudnám, miért lelombozó a vége.... o_o Reinkarnálódnak, emberek. Totál hepiend (jó, majdnem). Mi ebben a lelombozó? Jó, istenem, nem kapták meg a Paradicsomot, de erről szól az anime, hogy nem lehet... milyen überklisé és giccs lett volna már, ha megnyílik vmi ajtó, és jön a "boldogan éltek, míg meg nem haltak"?
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Jiyuu írta:Egyebek iránt a második befejezés az eredeti, bármennyire lelomboz ez minket. Én egyenesen kiakadtam tőle, pláne mivel nekem is Toboe a kedvencem :P
Érdekes, amikor eljutottam a 26. részig (és mivel túl sok spoilert olvasok, már előre tudtam, hogy a végére úgyis meg fog halni mindenki :-P ) úgy éreztem, hogy "a legvégét fogjuk fel alternatívának, mert annál még ez a teljes befejezetlenség is jobb". Aztán elérkeztem a 30. rész végére, és kicsit változott a véleményem... nem tudom miért, de a Wolf's Rain esetében nem volt bennem az a kellemetlen érzés, ami akkor szokott jelentkezni, mikor egy-egy kedvenc szereplőm meghal valamilyen történetben. Inkább úgy voltam vele, hogy "igen, ez következetes, ennek így kellett történnie", különösen, hogy Cheza is megmondta Kibának, hogy ha megnyílik az világ = "Paradicsom", akkor majd egyszer újra fognak találkozni. Szóval bizonyos értelemben pl Toboe se halt meg, vagy legalábbis véglegesen nem. (Hmm... ciklikusságon alapuló világszemlélet? :D ami meg amúgy is a szívem csücske, szemben az egy cél felé tartó, linearitáson alapuló felfogásokkal.) Ennek alapján nekem nagyon tetszett a befejezés, különösen, ahogy az új Paradicsomot és a romlás kezdetét és elterjedését mutatja... és a legvégén még az opening is új értelmet nyer, sőt, azt is láthatjuk, hogy miért Kiba volt az egyetlen, aki megnyithatta a Paradicsomot.
Ezek után, mi is a gond a befejezéssel? :wink:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Véleményem a cucc végéről:
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 7d36#74255

(csak hogy ne ismételjem magam ._.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Ma fejeztem be a sorozatot, és nagyon tetszett mindenestül :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Nagyon jó az anime, úgy, ahogy van. Én még nem láttam olyan animét, ahol a cím meg az opening ennyire hozzánőtt volna a végkifejlethez. Sztem is nagyon gyenge lett volna, ha vmi ajtó kinyílott volna. És áldozat nélkül nincs megváltás, ugye-ugye? Nem is lenne hiteles, ha a Paradicsom csak úgy az ember - bocs, a farkas - ölébe hullna.
Toboe egyértelműen fiú!!
Tsume a kedvencem, de Kiba tornacsukáját is nagyon bírom.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Baoko írta:Tsume a kedvencem, de Kiba tornacsukáját is nagyon bírom.
Nekem is Tsume a kedvencem, ha lehet ilyet mondani :) Kiba kicsit túl szépfiús számomra... :roll: De Darcia alakja is tetszett, a végkifejletben betöltött szerepétől függetlenül. Az opening tényleg nagyon remek, bár szerintem az endigben lévő szám is nagyon jó - ill. általában a zenéje :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
G@ya*
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.04. 13:55
Tartózkodási hely: Juta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: G@ya* »

Hú, én imádom a Wolf's raint. Nagyon imádoooom :wink: Tök yoo
A kedvencem Kiba. De Cheza is tetszik...:)
^ ^
= '.' =
o( )o
O_O
||
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

na hát Tsume ruházata az,amitől ki tudok akadni...nagyon...egyéni.^^"
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Inihara
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.08.10. 08:58

Hozzászólás Szerző: Inihara »

Sziasztok!
Nem rég néztem meg ezt az anime-t és az egyik kedvencem lett. Elkezdtem és nagyon nehezen tudtam abbahagyni. Az ismétlő részek nem kellettek volna bele, azokta át is ugrottam, viszont ha az utolsó 4 rész nincsen akkor nem lett volna kerek a történet. Szerintem így volt jó és a végén remekül mutatja, hogy a paradicsom nem létezik bűn nélkül. Mufurccal teljes mértékben egyetértek.
Olyan rossz volt mikor vége lett, mert még néztem volna egy darabig. Napokkal után még is a mondanivalóján gondolkodtam és mindíg vmi új jutott az eszembe.
Először a zenéjét hallottam a sorozatnak ( nem az openiget és nem is az endinget ezt a két számot kicsit idegesítőnek tartom) vmelyik betétdalt. Után gondoltam "megkéne nézni, hátha jó lesz" És jó volt. Nagyon jó volt.
A zenéjét még mot is hallagtom, teljesen elvarázsol és megnyugtat.
Avatar
ela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2005.05.09. 18:54
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hozzászólás Szerző: ela »

Nem tudná valaki megmondani annak a dalocskának a címét, ami párszor szólt Toboe-s részek alatt? Például a legvégén is volt, amikor Toboe meghalt. Ha valakinek esetleg meg is van, segítene hozzájutnom? ^^
Avatar
Elijachu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.10.16. 23:25

Hozzászólás Szerző: Elijachu »

Sziasztok!

Már eléggé régen láttam, van már 2 éve is, de nagyon is jól emlékszem rá! Nagyon tetszett és szerintem sem kellettek volna bele azok az ismétlések, de arra emlékszem hogy majdnem idegbajt kaptam, mikor kiderült hogy nekem nincs meg az utolsó négy rész! Aztán megszereztem és megnéztem is bevallom nagyokat pityeregtem rajta és teljesen magával ragadott. Aztán kölcsönadtam két barátomnak, azzal hogy " Nézd meg, szerintem tetszeni fog. " Életükben nem néztek elötte animét, azóta mindketten nagy rajongói ennek a műfajnak és persze azóta is nagy kedvencük a Wolf's Rain :)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én is kb 2 éve láthattam először, és szívem sok csücske közül az egyik ^^
Azóta még vagy 2x megnéztem.
Nagyon tetszett, a kivitelezés, a történet, a hangulata, a zenék, minden. Azt a bizonyos 4 részt áttekertem. A vége mondjuk kicsit lehangolt, de mégis azt kell, hogy mondjam, hogy a befejezés így jó és tökéletes.
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Egyik kedvenc animém, a hangulata, a grafikája, zenéje, története annyira lenyűgöző! Hige, Blue, Darcia talán a kedvenceim, de a többieket is nagyon birom :D
Végre egy anime ahol nagyon szépen ábrázolják az állatokat is.
Avatar
centurion
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.01. 17:04
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: centurion »

Még csak most néztem meg a Wolf's Raint, de bámulatos volt. Szerintem az egyik legjobb anime. Furcsa volt, hogy az openingben csak angolul énekeltek, de jó ötletnek tartom. Toboe volt az egyik kedvencem. Ő volt a leggyengébb köztük fizikailag, de mégis miatta indultak el együtt, és őtartotta egyben a csapatot. Azt is jónak tartottam, hogy Bluenak nem csak a "farkasvadász kutya" szerepét osztották ki. Nagyszerű anime.
Válasz küldése