Trigun

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Megölnéd a pókot, hogy megmentsd a pillangót?

Mindállat
36
36%
A pillangót ölném meg /... és nem láttam a Trigun-t/
3
3%
Nem. Megpróbálnám megmenteni mindkettőt.
55
55%
Megölnék mindenkit. >:) /én se láttam a Trigun-t/
6
6%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én is fáradt lehettem, csak most vettem észre, hogy mufurc egy korábbi postomra már pénteken válaszolt. :shock:
mufurc írta:Mégpedig azért nem történtek meg, mert a mangában egész sztori teljesen más, karakterek mások, a háttér más, stb.
Biztos így van, de amennyit én az elejéből láttam, ameddig a sztori az animével haladt párhuzamosan, a főbb történeti elemek ugyanazok voltak. Azzal a különbséggel, hogy a manga talán pörgősebb volt, pl. Vash-t itt is üldözik, de ennek nem szánnak vagy 5-10 epizódot, már az első kötetben jönnek Nebraskáék, és a 3. kötet körül már Knives, Legato és a Gung Ho Guns is színre lép. (Mondjuk Knives tényleg elég más volt, eleve fura volt hosszú hajjal, és még pszichóbbra sikerült, mint az animében.) Később persze gondolom, hogy megváltozik a történet, már csak azért is, mert jóval hosszabb, mint az anime, meg mondom, én keveset olvastam még a mangából, de majd bepótolom, mert amit eddig láttam, tetszett. :D
mufurc írta:Ezt akkor beszéld meg Nightow-val, aki Kuro-Vasht kitalálta. :D Btw nem szerepel sehol se, csak merchandising fogás. Nightow gondolom egy nap leült, és kitalálta, hogy "milyen má' Vash ebben a piros kabátban meg a szőke kefehajával, csináljunk egy darkosabbat!" :D
Hát nekem akkor sem lesz a kedvencem. ^_^" Más karakternek elfogadom, ha Vash-tól elvonatkoztatunk, meg ha nem szerepel sehol, akkor mindegy is, de szerintem Vash úgy jó, ahogy van, a hülyeségével és a hirtelen megkomolyodásaival együtt, pont ettől lett számomra eredeti karakter, hogy látszatra egy balfék, aztán később kiderül, hogy nagyon nem az. :D Egy ilyen darkos külső tönkretenné az egész imidzsét. :lol: (Egy ilyen Vashról pl. nem tudnám elképzelni, ahogy a gyerekekkel hülyéskedik az utcán, ha meg valakinek cool Vash kell, ott van az Angel Arm-os, annál jobbra nincs szükség, felesleges "vérVashba" átmennie. :wink: ) Ha a mangában feltünne, max Vash ellenfeleként tudnám elképzelni, ha Vash változna át ilyenné, én mennék Nightow-ot kövezni. :twisted: (mindkettőnk érdekében reméljük, hogy erre nem kerül sor :lol: )
mufurc írta:Btw Kuro-Vash nem csak cosplayként fordul elő, csomó figura és egyéb is készült róla. (Érdekesség, hogy Kuro-Vash megjelenése - vörös szemek, fehér haj, stb. - épp olyan, mint a Gungrave-ben a necrolized zombiké... :D)
A Gungrave-et nem láttam, de engem speciel a megjelenése (vörös szem, fehér haj, fekete cucc), eléggé az átváltozott Abel Nightroad-ra emlékeztet a Trinity Blood-ból. (Tudom, azt az animét nem kedveled, de azt még te sem tagadtad, hogy Abelnek vannak Vash-os vonásai. :))
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

:woff: Ezzel egyetemben megemlíteném, hogy a gyönyörűséges Black Vash kabát -Sold Out szóval nem kapható, elfogyott, vége, nuku.. ::bawl:: pedig szívesen hordtam volna.. :sobsob: amúgy máshonnan se tudnak szerezni nekem.. :(
Most őszintén, nem néz ki jól..?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Doom 2006.06.11. 03:36-kor.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Biztos így van, de amennyit én az elejéből láttam, ameddig a sztori az animével haladt párhuzamosan, a főbb történeti elemek ugyanazok voltak.
Egy ideig. Aztán megváltozik, kezdve ott, hogy a mangában Wolfwood maga Chapel (nem csak a tanítványa), Legato a sztori nagy részét egy koporsóba zárva tölti, Midvalley nem az a vakon engedelmeskedő szolga, mint az animében, és Zazie valójában a bolygó őslakosainak (vmi bogárszerű izék) kollektív intelligenciája... satöbbi. Az "Ericks"-sztori után a mangának nagyjából semmi köze nincs az animéhez.
Titkos írta:A Gungrave-et nem láttam, de engem speciel a megjelenése (vörös szem, fehér haj, fekete cucc), eléggé az átváltozott Abel Nightroad-ra emlékeztet a Trinity Blood-ból. (Tudom, azt az animét nem kedveled, de azt még te sem tagadtad, hogy Abelnek vannak Vash-os vonásai. :))
Abelt jórészt Vashról mintázták (most jófej vagyok, és nem mondtam, hogy "lopták"... :3), de jópár más anime-figurának van még fehér haja és vörös szeme (pl. Mo-channak a Master of Mosquitonból, akinek a vonásai szintén megtalálhatók Abelben...). A Gungrave-et azért említettem, mert az szintén Nightow-munka, és a Trigun világában játszódik, úgy egy-kétezer évvel a jövőben.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Heloka, én is nagy trigun fan vagyok, és (Vash után persze...meg a macska után :lol: ) Legato a kedvenc karakterem...egyik legjobb történetű anime, amihez foghatót még nem láttam!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Mufurc ezt a képet Te hogy értelmeznéd? Legato tehát az a gömb nem is gömb? Illetve a job karját veszítette el? De Vash-nak a bal keze hiányzik vagy nem..? Csak mert elméletileg Knives "odaajándékozta" Legato-nak. Arról nincs vmi infó, hogy vesztette el a karját?
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Doom..... He? ^^;;; Te, ez egy bábu. Egy bust. Stílusos szobor. Nem "valósághű".... ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hol vannak a lábai. ^^;;

Legato a bal karját veszítette el, és Vashnak is a bal alkarja hiányzik, így került Vash karja Legatóra. Hogy Legato karja hová lett, azt nem tudni, de őt ismerve abszolút lehetségesnek tartom, hogy egyszerűen levágta, hogy Vash karja odakerülhessen. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Csak amiatt kérdeztem, mert ott folytatódik az a hajlított kovácsoltvas kerítés :) Ha így jobban meg gondolom télleg a bal karjuk hiányzik :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ez az animében is elég egyértelműen látszott(Vash titkos fegyvere :D).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

sobrijoska írta:Meghát akkor Vash életét elég sokáig lehetne folytatni, mertugye (legalábbis ahogy nekem lejött) halhatatlan. Szóljon valaki ha tévedek.
Ha már ennyire a Trigun-felé orientálódtunk a Kedvenc anime topicban, akkor gondoltam itt folytassuk ezt. :)
Szóval ez engem is érdekelne. Vash több száz évig él, de lehet tudni, hogy meghal -e valaha? :D
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Nem tudom, énse, hogy Vash halhatatlan. Csak annyit lehet tudni, ha meglövik halálosan, akkor meghal (azt hiszem). A végén rájön, hogy nem ember, hanem valami szuperhumanoid és talán már betudja gyógyítani a súlyos sebesüléseit. De viszont szerintem szerintem meg fog valamikor halni. Mert az mondta, hogy a Földön marad.

Vagyis a halandóságra való jelzés.
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Ha jól emlékszem Vash 131 éves. Nem egy "szuperhumanoid". Ő inkább az evolúciónak az eredménye vagy az emberi kisérleteké...nem tudni. Az biztos, hogy energialény.
Lehet, hogy halhatatlan...ezt szerintem ő sem tudja. :D

Azt mondta, hogy a Földön marad?? Erre nem emlékszem. Esetleg arra, hogy szeretett emberként élni. Úgy tenni mintha ember lenne. De ez nem azt jelenti, hogy egyszer meghal, csak annyit, hogy szeret élni. :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Anime-Vash sztem addig halhatatlan, amíg meg nem ölik. :3 Manga-Vash... őneki elvileg már nem sok van hátra, de nem hiszem, hogy Nightow megöli a végén. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

mufurc írta:Anime-Vash sztem addig halhatatlan, amíg meg nem ölik. :3 Manga-Vash... őneki elvileg már nem sok van hátra, de nem hiszem, hogy Nightow megöli a végén. :3
Ez nem azt jelenti, hogy manga és anime-Vash is addig él amíg meg nem ölik??? :D (bár, kivi vagyok, hogy hogyan lehet őket megölni, mert Knives is elég szépen felgyógyult a sérülésiből :D )

Lehet, hogy a fejüket kéne levágni, hogy a végén csak 1 maradjon? :dirr:
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Pici szivem megszakad :cry: :cry: Sikerült megint lemaradnom eme remek műsorról csak az úccsót sikerült megnéznem :oops: :oops:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Animében sztem elég csak lelőni vagy vmi... a mangában kicsit bonyibb (bár sztem ott is belehal, ha főbelövöd, és nem kapja el a golyót, mint egyszer már megtette). A mangában véges energiakészlettel rendelkeznek, és minél többet használják az erejüket (pl. Angel Arm), annál inkább "lemerülnek", amit a hajuk színe jelez (szőkéből fekete lesz, tincsenként). A mangában Vash-nak már gyak. csak egy tincs haja szőke csak (amitől Knives egy kicsit ki van borulva).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Aha...kösze.
Azt hiszem ideje elkezdenem a mangát. :^_^:
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

A sztori remek, kicsit a grafika nem tetszik, de tõk jó.Én egyébként Mindállat ra szavaztam mert utálom a pokokat. :)
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Ja jit eszembe volt valahol arról szó hogy lesz trogun the movie de nem film hanem anime..? azzal mi a helyzet? remálem nem csak a 26rész 90percbe sűrítése. Nekem ez a manga egyre únszimpatikusabb
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doom írta:Ja jit eszembe volt valahol arról szó hogy lesz trogun the movie de nem film hanem anime..? azzal mi a helyzet? remálem nem csak a 26rész 90percbe sűrítése. Nekem ez a manga egyre únszimpatikusabb
A filmről semmi hír, pedig én is kíváncsi lennék rá, lehet nem is lesz végül. :( Azért azt nem hinném, hogy a sorozatot dolgoznák fel benne 90 percbe sűrítve. :) (vagy ha igen, akkor gratula nekik, hogy 10 év alatt ennyire futotta...) A manga meg hogy jön ide, elkezdted olvasni? :)
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nem de ahogy látom jobban jártam hogy csak az anime verziót láttam. Addig oké hogy az anime nem arra rermtett hogy a mangát lássuk mozgóképben de már annyi eltérést írt Mufurc hogy nem is akarom inkább megnézni a mangát.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Ryou írta:A sztori remek, kicsit a grafika nem tetszik, de tők jó.Én egyébként Mindállat ra szavaztam mert utálom a pokokat. :)
Nem csak te szavaztál a "Mindállat"-ra.. :dirr: .de nem azért szavaztam rá, mert nem csípem őket, hanem mert az volt a legpoénosabb. XDDDD
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doom írta:Nem de ahogy látom jobban jártam hogy csak az anime verziót láttam. Addig oké hogy az anime nem arra rermtett hogy a mangát lássuk mozgóképben de már annyi eltérést írt Mufurc hogy nem is akarom inkább megnézni a mangát.
Pedig nekem jobban bejött a manga, azok alapján amit írt, és az első pár fejezet alapján, amit olvastam. :)
1. A "filler" részeket lerövidíti. A manga már onnan indít, hogy jön a Nebraska család, ami ugye animében csak később volt. Aztán a 3. kötetben már ott tartunk, hogy vash lerombolja a várost, és nem a szamuráj Gung-Ho Gun hatására, hanem maga Knives kezeskedik a dologról. :)
2. A manga később valóban eltér, viszont szerintem ez nem gond, mert cserébe továbbviszi a történetet, pl. kiderül, hogy nem csak Vash és Knives tesók, van egy lánytestvérük is, stb. Én gondolkodom, hogy elolvasom majd a mangát, csak neten kicsit nehéz beszerezni. :wink:
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

lánytestvéééér...? na neeeeee... pffffff hihetetlen. Valahol olvastam hogy elméletileg Legato is a család tagja de ez szerintem hülyeség.. (?) habár ha a manga így elmászik az anime-tól /vagy fordítva/ akkor mondjuk bármi lehet.. A Nebraska család nekem nem jött be... szerintem a leggyengébb epizód a "talpalatnyi föld" volt, huuhhh na abban volt h Vash szerepelt vagy 1percet, és a sztorihoz se volt köze a résznek. Meg ahogy az a "Anya" meg volt rajzolva... jajjjj
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Doom írta:lánytestvéééér...? na neeeeee... pffffff hihetetlen.
Nem hihetetlen, de nem is éppen lánytestvér. Tessla... mondjuk úgy, "rokon".
Doom írta:Valahol olvastam hogy elméletileg Legato is a család tagja de ez szerintem hülyeség.. (?)
Hülyeség bizony, legalábbis ahogy a dolgok eddig állnak. Egyébként is, semmi értelme nem lenne annak, ha Legato is plant lenne...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Főleg hogy Legato szépen le is szögezi, hogy ő "ember, de vele szemben Vash..." mondjuk nem olvastam a mangából egy sort se, szóval ott lehet hogy valami máshogy van...

Viszont ma végignéztem a sorozatot (najó nem csak ma) és hát jó volt. Stílus. Na ez volt benne sok. Nagyon jó pisztolya van és nagyon jól lő vele. És az utolsó epizódban meg még jobban! És tetszik a végső megoldás, hogy Vashből mégse lesz lelkibeteg idióta és nem is hal meg. Mondjuk elég nyílt vége van de a csaj is bejön neki és végetért a pszichodráma szal van 1 pár ötletem. Milly-t kicsit sajnálom.

Ha minden anime hozná ezt a színvonalat akkor semmi probléma nem lehetne...
Válasz küldése