Trigun

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Megölnéd a pókot, hogy megmentsd a pillangót?

Mindállat
36
36%
A pillangót ölném meg /... és nem láttam a Trigun-t/
3
3%
Nem. Megpróbálnám megmenteni mindkettőt.
54
55%
Megölnék mindenkit. >:) /én se láttam a Trigun-t/
6
6%

Szavazatok száma: 99

Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Re: Trigun

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2010.06.09. 05:38

Ja, hogy már megy a mozikban? :dirr: Nem mintha nem figyelném, de eddig kb. az ment, hogy: "Coming soon....coming soon....still coming soon." XD (Vagyis ami már úgy 8 éve is, csak most kissé hihetőbben, mert volt trailer is, meg képek. XD) Ha kijön a DVD, természetesen megnézem. :)
Kép

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2016.10.19. 10:57

Titkos írta:Apropó Catrin, ha jól értem, te olvastad, talán végig is. Akinek bejött az anime, megéri belevágnia és végigolvasni? Ad bármi érdekes pluszt a világhoz, karakterekhez, vagy lényegileg ugyanazt a történetet nyújtják el benne huszon-harmincvalahány (most nem néztem meg, hogy a Trigun + Trigun maximum összesen hány kötetet számlál XD) köteten át, amit az anime 26 rész alatt letudott? Mert nekem így néha-néha eszembe jutott, hogy "hmm, lehet végig kéne olvasni", de mivel az anime nem csak a legvégén, de már közben is eléggé eltér (ha jól tudom, a Holdlyukasztós rész után már élesen másfelé kezd menni, de ugye már az első felében is fillerezgetnek, meg minden...), ezért akkor már a legelejétől kellene olvasnom, erre viszont csak akkor szánnám rá magam, ha tényleg van benne plusz érdemi tartalom, esetleg az anime "hibáit" is javítja, pl. több Knives szereplés/filozófia, meg ilyesmi.
Aham végigolvastam, csak 16 vagy 17 kötet, azért vagy, mert a sima Trigunnak ugye van a 3 és a 2 kötetben kiadott verziója is (utóbbit választott pl. a DeltaV is), a T Maximum pedig 14 kötet. Viszont nagy hasznodra nem leszek szerintem, mivel már nem tudom hány éve olvastam, 5-6 tuti, és eléggé daráltam anno, szóval nem sok maradt meg a mellék konkrétumokból. Nekem megérte, mert megakartam ismerni és szeretem a Trigunt annyira, hogy egyszer begyűrtem a mangát is, szumma tetszett az egész ebben a formában, de én gyengébbnek tartom az animénél. Történetileg jobb a manga, kidolgozottabb, a karakterek is, a menete is, de a hangulata és 1-2 főbb esemény nekem animében sokkal jobban tetszett. Mangában nem hozta vissza annyira azt a fanolást, azt a varázst, amit az anime látványa, hanghatásai, már sokadjára látott eseményei adnak (hozzáteszem, hogy én már 5ször láttam az animét, kb. kétszer az Animaxon, kétszer DVD-ről, ebből egyszer (2-3 éve) párommal, most pedig pont Junchi kihívása előtt gyors revaccsoltam, mert nagy kedvet kaptam hozzá). De a mangát is tervezem majd rereadingelni.
Szumma ugyanazon a kereten megy végig, mint az anime, nem véletlen, hogy Nightow rábólintott a sorozatra, később pedig - annak ellenére, hogy 2007-ig húzta - kvázi eljutott majdnem ugyanoda. De pár konkrétum:
SPOILER
- Nyilvánvalóan a mangában mindenki többet szerepel, ilyen random epizódok nem igazán vannak, ellenben a Gun-ho Gunst nagyon nyomatják. Ez az amiről nem sok maradt meg bennem, csak, hogy eltér 1-2 karakter az animében lévőktől, lesz aki jobban elhúzódik, lényegesebb, Chapel pl. nem külön kari, hanem Wolfwood. A halál menet pedig ugyanaz a vége előtt (aszem 4 kötettel) meghal Wolfi. Másképp, de hasonlóan drámaian, bár közel sem annyira nyálasan, mint az animében, nincs templomos szenvedés, helyette kanapén piálnak Vashsal, sőt előszex sincs Millyvel, amit én mondjuk sajnáltam - a lányok a mangában amúgy is még díszletebbek, kár. :( Utsó kötet elején Legatónak is annyi. Nagyon hasonlóan kikényszerítve, leszámítva, hogy előtte lenyomnak egy nagy fightot Vashsal, Legato pedig sokkal ingerlékenyebb, agresszívebb, hiányzik az a higgadtsága, amit az animében lenyom. Szerintem Nightow epicebbre akarta rajzolni Legato halálát, de a kevesebb több, az anime jóval hatásosabb, persze kevésbé látványos.

- Knives a mangában sincs eleinte túltolva, de a múltjukat jobban megmagyarázzák, bár Tessláról, az először "kikelt" energia lényről nem sok maradt meg bennem, mindenesetre arra jó volt, hogy Knivesnak értelmesebb célt adjon a póköléses jelenetnél. Mondjuk szerintem az animéből is lejön abból a kevéske dumájából, hogy mi baja az emberekkel, ahogy te is írtad pusztuljanak ők, az energia lények helyett. Aztán a mangában vele is egyre látványosabb - angelarmos - összecsapások lesznek, ami miatt fogy az energiájuk, Vashnak ezért feketedik be a haja, Kinvesnek pedig azért nem, mert táplálja magát valami fával (ha jól emlékszem). A végén Kinves és Vash természetesen harccczzzolnak, aztán rémlik nagy egymásba karolt (talán Vash okozta zuhanás, hatalmas robbanás, és hogy bele kellett volna halniuk, de Vash túléli, mert Knives hagyott neki egy kis fát, mielőtt teljesen belehalna az energia veszteségbe, Knives pedig elpárolgott. Úgy értelmeztem, végül a tesóért önfeláldozta magát. Szóval nem volt meg az a jelenet, hogy Vashnak felügyelnie kellene ezentúl a kiszámíthatatlan tesójára, nem kapta meg ezt a plusz terhet vagy feladatot.
Szóval a manga azért jobb, mert nincs az a sok lyuk benne és helyén van a menete, van íve. Viszont azért rosszabb, mert hiába próbált Nightow fullepic lenni, annyira túltolja, hogyha nem áll rá a hülye firkálására az agyad, akkor csak szenvedsz a jeleneteitől, így pedig nehezebb az egészet megkedvelni. XD Azért az animés eszközök sokat nyomnak ilyen szempontból az élvezhetőségen.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2016.10.19. 22:04

Catrin: Köszi a részletes magyarázatot! :D
SPOILER
Amúgy így elolvasva a manga spoilereket, úgy látom, hogy tényleg egész korrekt lett az anime-original lezárás is. :) A két legnagyobb különbség talán az, hogy a mangában maga Wolfwood is egy Gung-ho Gun, illetve a végső Vash-Knives csata kimenetele. Btw, ez utóbbiban azért valahol szép, hogy Knives gondolt a testvérére, bár nekem az animéből is az jött le, hogy ott sem megölni akarta elsősorban, hanem "átállítani a sötét oldalra", a Gung-ho Guns leginkább csak arra kellett, hogy olyan életveszélyes helyzetbe hozza velük Vashot, ahol végül kénytelen lesz ölni. (Ez ugye Legatóval össze is jött neki, bár azt sosem értettem, hogy miből gondolja, hogy "ha egyszer ölni fog, utána már folytatni is fogja" és Vash sem döntött így, hiszen attól, hogy megölte Legatót, nem ment át mészárosba. XD)
Btw, még pár kérdés, így vegyesen az animéből/mangából:

1. Mi a fenét énekelnek az openingben? XDDDD Tudjátok, arra az egyetlen szöveges részre gondolok a dalban, ami az eleje és vége felé szólal meg. Úgy hangzik, mintha valaki azt ordítaná, hogy "TURBOK!" XDDDD Van valami leírt szövege annak és annak a szövegnek van bármi értelme? XD

2. Vash és Knives közül melyikük az öcsi és melyikük a bátyus? Ez nekem sosem volt egyértelmű, bár lehet, hogy csak simán tesók, elvileg egyszerre "született" ikrek, ha jól rémlik.

3. Nem emlékszem már, hogy az animében hivatkoztak-e így rájuk, de ha jól tudom, az ő fajuk "plant" néven fut. Na most ez egy baromira eltalált név (nem tudom, hogy japánul is így hívják-e őket, tehát "engrish" nevük van, vagy pedig valami japán nyelven hasonló kétértelmű kifejezés), ugyanis egyfelől "plant", mint "növény", utal arra, hogy ők ilyen növényszerű létformák,
SPOILER
és így a mangában sem hülyeség, hogy fából szívják az erejüket, meg ilyesmi
ugyanakkor az emberek kvázi áramfejlesztőnek használják őket, tehát "plant", mint "erőmű". Csak fanoskodni akartam egy picit ezen zsenialitás fölött. :3 XD Ja és a kolonizáló hajó/program neve meg "Seeds", ami ugye plant embriókat is szállított és hát a "seedből" nő ki a "plant", értitek... XD

Mindenesetre Catrinnak még egyszer köszönöm a mangás összefoglalót, akkor egyenlőre nem sietek a pótlásával, talán majd egyszer végigtolom. :)

Illetve akkor már Junchi szövegét is áthoztam ide a "közösből":
Junchi írta:
Titkos írta:Btw, a vége? :D
Igen, ennyit filozofálgattak volna róla anno emberek? :D Nem to'om, nekem elég egyértelmű, hogy
SPOILER
ha megölnek valakit, nem fáslizzák és kötik be a sérülések helyét, szóval tök adja magát, hogy Vash csak telibe lyuggatta Knives-ot, de egyébként nem ölte meg. Úgyis az volt a lényeg, hogy szembeszáll végül vele, fegyvert mer szegezni rá, de közben azért igyekszik hű maradni az elveihez, ahogy az is az életben maradása mellett szól, hogy ha Vash egészen eddig kibírta a szuperhumán mivolta miatt a korábbi sérüléseket, akkor Knives se halljon már bele ennyibe.
Spoilerhez: Igen, valahogy így. :) Amúgy talán túloztam picit ezzel a filozofálgatással, de tény, hogy azért többen is jól "elrágódtak" azon a bizonyos utolsó részen, annak is főleg a legvégén anno. Pl. felmerült tök jogos kérdésként, hogy
SPOILER
oké, tök jó, hogy Vash végül lenyomta Knives-ot, de hogyan tovább? Egyszer magához tér, egyszer felépül, emberbarát sosem lesz belőle, a konfliktus tehát kvázi nem megoldódott, csak "eltolódott". Ezt a problémát én úgy oldottam fel magamban, hogy tökmindegy, mert ahogy anno Muffin, most meg te és Catrin is megfogalmaztátok, a lényeg az, hogy most már Vash az erősebb kettőjük közül, tehát Knives akárhogy ugrál, max másodjára is ki lesz porolva a segge, ha nagyon nem fér a bőrébe. XD Mondjuk annyiból nem értek egyet Catrinnal, hogy "mindig is Vash volt az erősebb, csak egészen a történet végéig nem mert Knives-al szembeszállni", mert azért amikor pl. először találkoznak (sőt, másodjára is), látszik, hogy Knives profin használja a "varázserejét", kvázi Vash karját is ő irányítja, Vash épp csak feltartja a Hold felé, hogy mégse a bolygót érje a teljes detonáció. A legvégén viszont már más a helyzet, Knives-al egyenrangú szinten használja az "angyalstukkert" és ott már valóban győz is. Persze olyan szempontból igaz lehet ez az elmélet is, hogy lelkileg nem volt elég erős a szembeszálláshoz. Illetve egy Muffin-elmélet szintén jó régről, de van benne valami: a végső harc során, amikor egymásra lőnek, a két összeérő sugár egy jin-jang jelet formáz. (Komolyan, nézzétek vissza, ha nem tűnt volna fel! :D) Mufurc ebből anno kihozta, hogy igazából ez tutira nem véletlen, szerinte ezzel azt próbálták érzékeltetni, hogy ekkor, a végső csatában fordult meg kettőjük között az erőviszony, illetve fogalmazhatunk úgy is, hogy ekkor állt helyre a harmónia, ami eddig Knives túlereje miatt disszonanciában volt. (Oh yeah, túlmagyarázás for the win! :3 XDDDD) Viccen kívül: magam sem tudom, hogy ez így ebben a formában teljes mértékben igaz-e, ráadásul Muffin híresen szerette túlmagyarázni/túlelemezni minden kedvencét, viszont ez az elmélet legalább nem hangzik hülyeségnek, úgyhogy akár még lehet is benne valami. XD Tehát akár úgy is értelmezhetjük, hogy tökmindegy, hogy mi lesz azután, hogy Knives felébred, mert a "varázserő" most már Vash kezében van, ő meg nyilván nem fog visszaélni vele. Tehát ha Knives próbálkozna is bármivel, azt Vash olyan lazán "hatástalanítaná", mint ahogy korábban ő nem tudott ellenszegülni Knives-nak. :)
Ja, illetve írtad, hogy Vash milyen gyerekes. Ez igaz, viszont tegyük hozzá, hogy azért az anime nem egyszer keményen rá is mutatott arra, hogy ez az életforma bizony nem mindenkinek járható út, még Vash sem tudta ugye megúszni... Szóval mivel nem valami Jézusba oltott Gary Stu volt a főhős és az anime nem próbálta azt lenyomni a néző torkán, hogy "ő az Isten és igazából mindenkinek így kéne élnie, mert akkor bekövetkezne a bolygón a világbéke!", ezért engem egyáltalán nem zavart, sőt. :) Inkább úgy jött le, hogy "van ez a fazon, kissé hülye és gyerekes, de tiszteletreméltó, hogy ennyire hisz az elveiben és próbál azok szerint élni, még úgy is, hogy valahol talán ő is tudja, hogy ez túlzott idealizmus". (Egyébként szerintem a "western setting" sem véletlenül lett választva, lehetett volna akár napjaink Japánja is, vagy bármilyen más közeg, viszont ebben a "hátbalőnek két dollárért" világban éles kontrasztot alkot Vash "irgalmas szamaritánus" felfogása, szóval a nem emberi mivoltán túl ezzel is érzékeltetve van, hogy mennyire kilóg ő a sztoriból. :D)
Kép

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2016.10.20. 09:04

Titkos írta:Catrin: Köszi a részletes magyarázatot! :D
Szívesen! Bánkódom is, hogy már megkopott az emlékezetem...-.-
Titkos írta:
SPOILER
a mangában maga Wolfwood is egy Gung-ho Gun
SPOILER
Nem, ez nem különbség, az animében is kiderül, hogy az, csak ott kapott még egy ilyen "mentor" figurát is. A mangás múltjára már nem emlékszem, SHIIIT.
Titkos írta:
SPOILER
bár nekem az animéből is az jött le, hogy ott sem megölni akarta elsősorban, hanem "átállítani a sötét oldalra"
SPOILER
Igen, egyetértek, azért a testvéri kötődés mindenhol érzékelhető, fáj is neki, hogy nem sikerül a terve.
1. LOL, passz, lehet nem is szó, csak valami benyögés, de tényleg szóljon, aki talál erre valamit, mert random én is belehallok hülyeségeket. XD

2. Szerintem mivel "egyszerre kikelt" ikrek, így nincs meghatározva, hogy melyik-melyik. A magyar szinkronban Knives szájába többször adták az öcsém, öcskös szavakat, Vashéba pedig a bátyót, bár mintha egyszer Vash is öcsizte volna Knivest... De tesónak is. Rám innen ragadt az öcsi. A japánnál nem emlékszem öcsizésre, de passz.

3. Az animében is használják a plant kifejezést rájuk (igen, így engrishül), néhány áramfejlesztőnél ki van írva vagy a monitorra vagy valamelyik gépre, legalábbis a lebegős Seeds hajónál tuti. Plusz a végén Knives is azt mondja Vashnak, hogy te nem ember vagy, hanem plant, csak ezt magyarban energiának fordították (ami amúgy nem akkora baj). Amúgy én is fanoskodom az egész ötlettől. :D
Titkos írta:
SPOILER
Mondjuk annyiból nem értek egyet Catrinnal, hogy "mindig is Vash volt az erősebb, csak egészen a történet végéig nem mert Knives-al szembeszállni"
SPOILER
Hm, szerintem nem így írtam, hogy mindig is ő volt, de ha igen, akkor nem így értettem. XD Arra gondoltam, hogy az utolsó találkozásuk óta Vash az erősebb, mivel akkor Kinves félig fölrobbant, és abból az anime végére épphogy csak felépült. Amúgy tetszetős gondolat a jin jang jel túlmagyarázása, de szerintem csak jól nézett ki. XD Főleg úgy, hogy Vasht állóképességre erősebbnek tartom, Kinvesnak viszont az angelarm tudása a nagyobb. A jin jang jelenet után Vash kerül a földre, mert az ő pisztolyában nem marad golyó, Knives pedig lelövi, megszerzi mindkét fegyvert és lőni akar egy dupla angelarmot a tesóra... Vasht pedig csak a belső sugallataXD, azaz, hogy Wolfi fegyvere ott fekszik mellette, menti meg, amivel megsorozza kicsit Kinvest. Utána még kap pár lövést a jómadár, aki csak néz ki a fejéből, és annyi neki. Lehet bekötözni. Szóval a csata szvsz nem is az erőviszonyokon, hanem inkább az erősebb lelki jelenléten múlt, ahol most Vash tette magát jobban oda. (Àhh, még véletlenül sem a szerencsén. XD)
Vash gyereksségéről pedig utolsó gondolatom, ahogy már írtam, nekem az, hogy ő nem ember, akkor nevezzük nevén: gondolkodó plant, kb. felmenti az alól, hogy agyilag nem úgy fejlődik és tanul, mint egy ember. Hogy az idealizmushoz való ragaszkodása érthető, és sokszor nem játssza a hülyét, hanem ténylegesen az, legalábbis emberi logikával nézve. De nem mentegetem tovább, csak ez jött le.^^

iskariotes
Nagymester
Nagymester

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2016.11.04. 01:10

Nicolas D. Wolfwood
SPOILER
Wolfwood a mangában is árva és árvaházban nevelkedik fel. Ott választja ki Chapel the Evergreen Wolfwood-ot az Eye of Michael "rend" számára. Az Eye of Michael nem volt más mint az egyház keretein belül működő szekta akik imádták Knives-t. Aki bekerült ebbe a társaságba azokból lehetett később Gung Ho Guns /bár nem mindenki esetében volt ez feltétel/.
Az is különbség az animétől, hogy ott 20 korai 30-asnak látszik Nicolas, de valójában csak a tízes évei végén jár. A differencia azzal magyarázható, hogy az Eye of MIchael tagjai rendelkeznek egy fajta "elixirrel" ami gyorsítja a sebek, sérülések gyógyulását. De ennek a regenerálódási folyamatnak az a hátránya, hogy az életerőt szívja el a testből. Tehát aki sokat használja annak az élete gyorsabban fogy el és ez okozza Wolfwood halálát is.
Chapel-re visszatérve! Az Eye of Michael tagjai több speciális testbeültetést kapnak például hogy jobban és pontosabban tudjanak célozni a harcban. Ez egyébként jól látszik az animében. Itt egy kép a mangabeli Chapelről. Megkel jegyezni, hogy itt már tolószékben ül.
Végezetül két érdekesség Wolfwoodról:
1. A japán verzióban a lelkész kanszai tájszólásban beszél.
2. A D a következő jakuza szlenget jelőli: Dokonokuminomonjawaresumakinishiteshizumetarokakora.

Ki az erősebb?

Magam részéről mindig is úgy gondoltam, hogy egyformán erősek egyik sem gyengébb vagy erősebb a másiknál. Maximum annyi lehetett köztük a differencia, hogy Knives az erejével tudatosabban tudott bánni, vagy inkább ő akarta azt az erőt míg Vash egész egyszerűen megtagadta saját magától azt az erőt. Itt arra gondolok, hogy a Tájfun egészen Legato-val való összecsapásáig saját magát emberként definiálta, nem pedig Plantként. Ahhoz, hogy végül szembe mert szállni Knives-sal az is kellett, hogy elfogadja saját magát.
A végső nagy párbajhoz meg azt teszem hozzá, hogy ott a küzdelem elején mindketten egy szintről indulnak, de ha voksolnom kellett volna akkor inkább Knivesra tettem volna. Meg is mondom miért. Knives az elmúlt évtizedeket semmi mással nem töltötte mint erőfelszedéssel /jó oké bekapott egy nagy lövést és volt honnan mit felépíteni/, de Vash ezzel szemben csak veszített az erejéből. Tehát az utolsó mindent eldöntő küzdelemre érkezett egy sebekkel tele lyukasztott x ideje vándorló (egész pontosan nem tudjuk, hogy Knives milyen messzire is volt attól a kis várostól ahol Vash gyógyulgatott Vash) és szembe találta magát a teljesen kipihent és 100%-san feltöltött Knives-sal. Ha valami mégis Vash mellett szólt az a sokkal több harci tapasztalata volt.
Az, hogy végül is Vash nyert azzal tudom magyarázni, hogy a végső csapást egy emberi fegyverrel vitte be, tehát Knives legyőzte a fajtársát, de az ő általa mélyen lenézett emberek által készített fegyver volt az ami megpecsételte a sorsát.

Mi lesz Knivessal?
Szerintem a válaszhoz vissza kell menni pár a hajóra, pontosabban arra a pillanatra amikor Rem a két kis kölköt belezsuppolja a mentőkabinba. Ott azt mondja Rem a szinkronba: Vash! Vigyázz Knivesra! Én ezt úgy értelmezzem, hogy arra lett felszólítva, hogy törődjön Vash Knivessal óvja meg a veszélyektől és a bajoktól. Ezzel szemben ha feliratosan nézzük ott azt írják, hogy: Vash! Rád bízom Knivest! Amit úgy értelmezek, hogy Rem Vashnak szabad kezet add arra nézve, hogyan és miképpen segíti Knives-t a felnövésbe és az életben. A végső harc után Vash végre megérti ezt az üzenetet amit kapott és onnantól kezdve Knives felé is így fordul.
Illetve azt is ide fűzzöm, hogy Knivesnak az volt az egyik legnagyobb problémája, hogy az emberek kihasználják szegény fajtásait csak és csupán azért, hogy életben maradjanak. De az utolsó részben Milly-ék vizet találnak ergo, ha még nem is az egész bolygó, de egy kisváros már biztosan tudja magát függetleníteni a Plantok által termelt energiától. Tehát, ha az emberek összefognak akkor jó útra tudnak térni.
Ezzel párhuzamosan Knivesnak is be kellett látnia azt, hogy a bolygó legkeményebb gyilkosait uszította Vashra és ő mégis életbe marad. Szövetségesei elfogytak, búvóhelye sincsen az egyetlen ikerfivére legyőzte, szóval kár a gőzért. És ahogyan ti is írtátok, ha ez még mindig semmi lenne akkor ott az elfenekelés.

Trigun opening: Előadja Tsuneo Imahori a számcíme H.T. (Humanoid Taifun) és a keresett szó: rabo. De mivel a japánok nem ejtik ki az r hangot ezért nem lehet tisztán érteni. Egyébként a szó portugálul farkot jelent, de kétlem hogy ennek bármilyen köze is lehetne a dologhoz.

Ha valamit nem tettem spoilerbe, de kellett volna akkor bocsi és akkor beteszem, hogy legalább másnak ne rontsam el az olvasását.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Válasz küldése