Gungrave

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nálam ez tipikusan olyan anime volt, hogy elkezdtem nézni és nem bírtam abbahagyni, annyira felcsigázott. Szeretem az olyan felépítést, amikor a múltból haladunk a már felvillantott jelen felé, és közben azon kell agyalni, hogy "Igen, de ha ez most így van, akkor mégis mi történhetett, hogy úgy alakultak a dolgok, ahogy az első részben láttuk?".

Összegezve: az animáció közepes, a történet, a rendezés viszont csillagos ötös. Külön piros pont a liftes részért.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Liftes rész: simán egyik legjobb jelenet, amit animében vagy akár live actionben láttam. Az az egész epizód egyszerűen zseniálisan van írva/rendezve, de a liftes jelenet a csúcs.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Pontosan :cool: Zseniális.
Főleg, amikor a pisztoly már a földön van és csak a suhanó árnyékok látszanak. Jó sokszor megnéztem azt a részt.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Remek cucc, a liftes jelenet ay egyik csúcs, valóban. Az utolsó 2 rész pedig nagyon eltalált befejezés, ami azért eléggé ritka az anime-k háza táján.
Mondjuk azért ez se tökéletes alkotás: az első, és az utsó 2 elötti néhány rész agyatlan zombimészárkodáson kívűl nem áll másból, és ha nem állna elötte 17 rész kökemény dráma és lélekrajz, eléggé valószínűtlen, hogy végignéztem volna. Dehát, egy PSX játékból készült, amiben agyatlanúl zombikat kell mészárolni, szal igazából dicséret illeti a stábot, hogy egy ilyen mély és kreatív anime-t hoztak ki a GGből.
Ó, és remek Opening!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, igen, az opening nagyon jó, zeneileg és képileg is. A zombis dolog nem nagyon jött be a történetben, de tényleg, ahogy mondtad, dícséret illeti a stábot hogy egy zombi öldöklős játékból ilyen jó kis animét írtak :cool:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Maa, az agyatlan zombimészárlós részek se annyira agyatlanok... bár tény, hogy sokkal élvezhetőbb lett volna, ha az egész superior-dolgot szépen elfelejtik. Dehát mit csináljunk, gondolom a játékban ugyanígy volt, nem hagyhatták ki.

(És ja, eddig a Gungrave az egyetlen jó játékadaptáció anime, amit eddig láttam.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

mufurc írta:(És ja, eddig a Gungrave az egyetlen jó játékadaptáció anime, amit eddig láttam.)
Őőőő...ez bizonyos szempontból nem lesz fair, de "Kimi ga Nozomu Eien" ? :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

"Amit eddig láttam." :3 KGNE-t nem láttam, de mondjuk az erogame/dating sim adaptációk nem hiszem, hogy jó összehasonlítás ide... ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

azért mondtam, hogy nem lesz fair :-P mentségemre legyen mondva, csak utólag tudtam meg, hogy "játék" is van belőle.
De hogy ne legyek már teljesen off, ja, a GG tényleg a legjobb a "normális" játékadaptációk közüött.

már persze, amit eddig láttam :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat kicsit ujrafogalmazom a "mondanivalom"..
SPOILER:
hat ezekszerint, igen Bear Walken megijedt Harry szep nagy kek szemeitol..igy ezaltal o lett az egyik legunszimpatikusabb karakter nekem, azt hittem h jo arc, de nem :S
Es sajnos, imho, a vegefele az osszes csunya bacsitol falra maszom: a Balladbird Lee-s resz iszonyatos volt, az a beszelgetes elotte meg szanalmas..Mika folyamatos es irritalo sikitozasa, es tehetetlensege eleg idegesito, es Kugashira Bunji-ra meg nem tudom miert kell meg egy reszt aldozni azzal h majd Superior lesz (meg ott nem tartok)
Ettol fuggetlenul vegignezem, meg nem rossz, csak vhogy eddig semmi olyan nem tortent ami a foldhoz vagott volna..
nyah idokozben befejeztem..az utolso resz csodalatossaga vhogy minden eddigi hibat eltorolt...(najo kiveve Mikat) azzal viszont nem tudok egyeterteni h nem tudni h ki a gonosz, mert en vegig nem tudtam megbocsajtani Harry-nek, es vegig tudtam ugy nezni h ot egy pillanatig tudjam sajnalni...azert ah Sheri meghalt egy kicsit oltas volt, annyira egyertelmu :S
Válasz küldése