Cowboy Bebop

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kit tartasz a legmenőbb szereplőnek a sorozatból?

Jet Black
7
5%
Spike Spiegel
59
41%
Faye Valentine
16
11%
(sokadik) Edward
36
25%
Ein
14
10%
Vicious
9
6%
Julia
2
1%
 
Szavazatok száma: 143

Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Tegyük hozzá, hogy nem egy tipikus anime... én azt furcsálltam benne mindíg, hogy Spike karaktere külsőleg semmi animés vonást nem hordoz magán. Ez az anime féllábbal a nyugati rajzfilmekben áll, ezért is uniqum, ezért is érdemes ezzel rászoktatni barátainkat az animékre!
Nekem már nem egy embernél bevállt! :hee:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

ööööh... milyen az a tipikus anime? :roll: Mert sztem attól még mert nincsenek kétszerakkoraszeműmintafejük emberek még nem feltétlenül nemannyiraanime egy anime... szerintem.

Mikor haveromnak mutattam képet CowBoy Bebopból tudta egyből h Anime. Spike sem kivétel ez alól.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pedig a CB vagy a Trigun nem épp az a "tipikus" anime, ha a karakterdizájnt megnézzük. Ettől persze még nem mondom, hogy rosszabbak lennének, vagy bármi ilyesmi.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mindkettő nagyon jól sikerült anime :wink: , gondolom ezt senki nem vitatja. A "tipikusság" pedig attól függ, hogy ki mit ért ezalatt.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

"Tipikus anime" nincs. Ez itt mind anime, köszönik szépen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Áh, jó kis kép, csak epszilont ismertem fel rajta, elmondnátok miből vannak?
Végre megvannak a CB ost albumai, rohadt jók. :wink:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

[off]
Balról jobbra, felső sor: Card Captor Sakura, Gankutsuou, Planetes
középső sor: Emma, Beck, Noein
alsó sor: Bebop, Petshop of Horrors, Berserk
[/off]
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

mufurc írta:"Tipikus anime" nincs. Ez itt mind anime, köszönik szépen.
Hát én ebben a kérdésben nem akarok dönteni de az biztos h a Trigun+a CB nagyon jó anime.
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

Hozzászólás Szerző: KEEW »

scineram írta:Áh, jó kis kép, csak epszilont ismertem fel rajta, elmondnátok miből vannak?
Végre megvannak a CB ost albumai, rohadt jók. :wink:
aham?
honnan?
egnemet is érdekelne!
d^_^b
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Xelloss írta:Mindkettő nagyon jól sikerült anime :wink: , gondolom ezt senki nem vitatja. A "tipikusság" pedig attól függ, hogy ki mit ért ezalatt.
Na igen... nem vitatom minden rajzolónak más stílusa van. Meg egyébként is teljesen szubjektív kérdés. Csak nekem az élénk színű, bociszemű stílus jön be a legjobban. Persze mellette a CB mai napig egyik kedvenc animém. :wink:
Kép
Avatar
Dínchamion
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2006.05.28. 11:41
Tartózkodási hely: The Boulevard of Broken Dreams
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dínchamion »

KEEW írta: honnan?
egnemet is érdekelne!
Innen például :)
Dín

Kép
Avatar
Reika Gray
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.06.04. 16:07
Tartózkodási hely: kisképző

Hozzászólás Szerző: Reika Gray »

És akkor ez mi? :Teen Titans :?: Egy igazi amerikai rajzfilm (eredeti DC képregény) anime elemekkel??? A rajzolója Glen Murakami japán származású....Ez akkor most milyen műfaj?
Műveld a csodát, ne magyarázd!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ez egyrészt offtopic, másrészt pedig a Teen Titans nem anime, hanem egy amerikai rajzfilm. Az, hogy ki csinálja a karakterdizájnt, nem jelent semmit.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hmm bennem még fel sem merült hogy ne lenne anime a Cowboy Bebop. A zenéje érdekes az intro (Tank!) annyira nem tetszett de a "The Real Folk Blues" nagyon jó- pedig tényleg nem hallgattam elötte hasonló zenét. Jók voltak a poénos részek Pl a "Harapós szellem" (a hozzáértők majd tudják mi az eredeti cím) na az enyhén a nyolcadik utas-a halál paródia volt :) de jó volt :) lángszóróval rágyujtani..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doom írta:Pl a "Harapós szellem" (a hozzáértők majd tudják mi az eredeti cím) na az enyhén a nyolcadik utas-a halál paródia volt :)
Ugye? :D Engem is végig arra emlékeztetett. :) Talán ezért is az egyik kedvenc részem. :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az egész sorozatból az volt a legpoénosabb rész :D . Az epizód vége koronázta meg az egészet(mármint, hogy Ed felfalta :LOL: ...
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Júhú elkezdtem nézni ezt a sorozatot (sok időm van) és húú nagyon stílusos. Az intró alapból a Roger Moore-os 007-eket idézi. :D
Az első rész meg olyan mint a Desperado csak a Banderas a gonosz.

És a rajzok is teljesen jók. Mondjuk az a gyorsan repüljünk ki a hipertérből mielőtt becsukódik az még a CSK1-nél is felelőtlenebbül kezeli a hipertér dolgot, de miután nem tudhatjuk, hogy milyen is az a hipertér valójában ezért nó para. Végülis az epizód jó volt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:És a rajzok is teljesen jók. Mondjuk az a gyorsan repüljünk ki a hipertérből mielőtt becsukódik az még a CSK1-nél is felelőtlenebbül kezeli a hipertér dolgot, de miután nem tudhatjuk, hogy milyen is az a hipertér valójában ezért nó para. Végülis az epizód jó volt.
Ha már itt tartunk, engem egy dolog zavart mindig a CB-ben, ha logikailag néztem: Nincs rájuk hatással az űr. Spike az egyik részben az űrben lebeg mindenféle védőruha nélkül, és csak azon izgul, hogy bírja levegővel, közben a valóságban már a nyomás végzett volna vele, esetleg halálra fagyna. (abban a részben volt, amikor a bárpultosnő halott férjének a nevét találgatták)
Vagy az "Alienes" részben, amikor Spike kidobja az egész hütőt a francba. Ha reálisan nézzük, amikor kinyitotta a zsilipkaput, a hütővel együtt azonnal ki kellett volna szippania az űrbe a nyomás miatt, ehhez képest fél karral tartotta magát a létrán, és a hütő is csigalassan úszott.
Nem annyira zavaró, csak minden mást elég reálisan kezel a sorozat, és ezért volt furcsa. (OK, a szereplők "feltámadásaitól" most tekintsünk el. XD)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy még nemigen kisérleteztek emberekkel nyomáskiegyenlítő ruha(értsd: űrruha)nélkül a világűrben, így kérdéses, hogy a vákuum, vagy a 0 Kelvin nyírná ki előbb az embert... :D
Ami a "feltámadásokat" illeti, nos nem derül ki, hogyan éli(k) túl az egyes helyzeteket, így legfeljebb találgathatunk, mi történt velük. Spike esetében pl. amikor kiesik a katedrálisból, és nem tudni, hogyan került vissza. Az ilyenek is egyfajta színt visznek a sorozatba, én legalábbis örülök, hogy vannak ilyenek, mert így érdekesebb az egész.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

:goodpost:

Az űrkamionos résznél én is meglepődtem, amikor Spike csak úgy simán úszkált az űrben. Gondoltam "Hmm. Hát jó XD" és néztem tovább. Valahogy nem is zavart.

Aztán, hogy hogyan éli Spike túl a zuhanást? Tökmindegy, lényeg hyogy él :)
(lehet, hogy Faye elkapta ^^)

Amúgy meg ezt a sorozatot csak dícsérni tudom ^____^
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hát lehet hogy a nyomást nem próbálták, de azért hőmérőjük van, és az űr tudtammal minusz párszáz fok, tehát a vér az ereiben, vagy a szeme rögtön megfagyott volna.... ha ez érdekelne bárkit is :) De ez egy anime. Mellesleg az Űrkamionosok indítózenéje elég masszív (Live In Baghdad)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

<Off> -273.3 Celsius-fok körül lehet, ha jól emlékszem.<Off>
Masszív járgányokhoz masszív zene dukál. De nagyon jól párosították a zenét az epizódokkal.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Most komolyan a csillagok háborújánál ki kezdett el azon gondolkodni, hogy mér szaggatott a lézerfény és miért van hangja (ráadásul légüres térben), vagy hogy az űr kellős közepén hogy lezuhanni egy csillagromboló (ep6), vagy maga a fénykard... egyébként a kiállok az űrbe és nincs semmi bajom, nekm leginkább a Kiddy Grade-ből ismerős, de ezzel nincs semmi gond, sztem sci-fi-ben meg fantasy-ban az alapvető szabály, ne probálj realitást keresni. Ez a kizuhanást meg hogy éli túl dolgot, meg hát... vegülis azért jól összetörte magát... na mind1.
Egyénként Tank! (live) a legjobb :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

madfist írta:Most komolyan a csillagok háborújánál ki kezdett el azon gondolkodni, hogy mér szaggatott a lézerfény és miért van hangja (ráadásul légüres térben), vagy hogy az űr kellős közepén hogy lezuhanni egy csillagromboló (ep6), vagy maga a fénykard...
Az SW szerintem sokkal inkább űr-fantasy, mint sci-fi, ugyabár kardoznak benne, illetve egy hatalmas Erő (hivhatnánk mágiának is) irányít sokmindent. Fantasy-ban pedig valóban nem keresek magyarázatot (bár abban is szokott lenni, csak valami természetfeletti erővel vagy mágiával magyarázzák a dolgokat), a sci-fikben viszont a technikai fejlettségből kifolyólag általában kapunk egy szép hosszú kifejtést, hogy mi hogy működik és miért. :) (persze lehet, hogy ha a mélyére ásunk, kiderül róla, hogy hülyeség, de ők legalább megpróbálták...XD) Pl. ott az FMP, az mondjuk max a védelmezők miatt számít sci-finek, de ott is eléggé hosszan kivesézték a Lambda-meghajtók működését, és az egyéb dolgokat (véleményen szerint már át is estek a ló tulsó oldalára, ott pont nem kellett volna ennyit magyarázni, de mindegy :wink: ).
madfist írta:egyébként a kiállok az űrbe és nincs semmi bajom, nekm leginkább a Kiddy Grade-ből ismerős, de ezzel nincs semmi gond, sztem sci-fi-ben meg fantasy-ban az alapvető szabály, ne probálj realitást keresni.
Ha arra gondolsz, amikor Ecklair az űrben repülő hajó oldalán mászkált, ott azért látszott, hogy valamilyen erőtér védte, ráadásul ő Spike-al ellentétben nem is átlagember volt, hanem GOTT ügynök, mindenféle speciális kütyüvel a testében. :)
Amúgy távol álljon tőlem hogy mindig hibákat keressek az animékben, de ez nagyon feltünt, meg mielőtt a sorozatot láttam volna, már egy másik fórumon is írták, szóval erre direkt figyeltem. :wink:
madfist írta:Ez a kizuhanást meg hogy éli túl dolgot, meg hát... vegülis azért jól összetörte magát... na mind1.
Az a rész nem is zavart annyira, csak megemlítettem, hogy szintén érdekes. :) (Mondjuk nem mutatták, ahogy földetért, lehet fennakadt az egyik bástyán. :lol: ) Ha mutatták volna, ahogy emeleteket zuhan, végül földet ér, és ezután is él, az kicsit erős lett volna, de így az ember azt képzel oda, amit akar. :wink:

Más téma: Tulajdonképpen mi volt az az "életre kelt kaja", ami összeharapdált mindenkit, aztán Ed megette? :D A magyar szinkronos verzióban Spike valami sziklarákról beszélt. O_o (És ha már itt tartunk hány darab volt belőle? Egyet kilökött Spike az űrbe, egyet megevett Ed... vagy ez a kettő ugyanaz volt? :) )
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azt nem tudom, mi volt, de valószínűleg azért rúgta ki a frigót, mert az a valami nem volt egyedül(biztos volt ideje osztódással szaporodni, vagy mi :wink: ). Így aztán, kénytelen volt megszabadulni tőle, hogy ne legyen még több ilyen a hajón(mondjuk jogos, többéves kajamaradékokkal teli hűtő...horrorisztikus...). Ed valószínűleg azért falta fel lazán, mert ő...nem átlagember :D .
Válasz küldése