Cowboy Bebop

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kit tartasz a legmenőbb szereplőnek a sorozatból?

Jet Black
7
5%
Spike Spiegel
59
41%
Faye Valentine
16
11%
(sokadik) Edward
36
25%
Ein
14
10%
Vicious
9
6%
Julia
2
1%
 
Szavazatok száma: 143

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Az nem Alien 1? Nem vagyok benne biztos de mintha az egyben dobná így ki a bénga nagy szörnyet a zsilipen :P
Mind a kettőben kilöki az űrbe, csak a 2. végén már magát a királynőt, az elsőben még egy random dolgozót. :dirr:
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

De csimpaszkodás a létrába a 2.-ban volt :lol:

Hehe tegnap éjjel volt megint a Gombaszamba...Nehéz volt megállni, hogy ne röhögjek rajta hangosan :lol:
Hát Edward nem semmi meg kell hagyni XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg, ha már Gombaszamba, eszembe jutott még egy jó jelenet: Ein beszélget a tehénnel. :lol:
Kép
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Tegnap volt a robbantós rész, amikor Spike-ot nézik terroristának. Amikor Jet bennt van a tömegben és pánikolnak az emberek, azt mondja nekik:

"Csak semmi pánik emberek! Tudják, béke és szeretet!"

::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha:: Nagyonjóóó!
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Kyssifur írta:Tegnap volt a robbantós rész, amikor Spike-ot nézik terroristának. Amikor Jet bennt van a tömegben és pánikolnak az emberek, azt mondja nekik:

"Csak semmi pánik emberek! Tudják, béke és szeretet!"

::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha:: Nagyonjóóó!
Amolyan TRIGUN-os ::jthrill::
Kép
Kép
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

A legjobb amikor a végén Spike a párbajra készül és mindenkiben a cowboy-t látja...utána a lift... HALÁLOS!!!! XDDDD
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én úgy sajnáltam Bummos Teddy-t, hogy mindig félbe szakították :lol:
Jet meg haláli volt abban a szerelésben :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JSaN írta:Amolyan TRIGUN-os ::jthrill::
Szerintem lehet, hogy direkt azért rakták be a "Love & Peace"-t, hogy Vash-ra utaljanak. :D Végülis mindkét anime '98-as, és a karakterdizájn is hasonló. :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ráadásul, mindkettő eltérő módon, és körülmények között, mégis, stílusosan adták elő :D ::jthrill:: .
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Eh. Most nem emlékszem rá, hogy eredetiben mi volt ott a szöveg, de vhogy kétlem, hogy "rabu ando piisu" lett volna. :3 (Arról nem is beszélve, hogy "love & peace" dolgot meg nem a Trigun kezdte...)

Mindkét anime '98-as, de két külön stúdió készítette őket (Trigun: Madhouse, Bebop: Sunrise), ráadásul abszolút egyszerre, a karakterdizájnok véleményem szerint abszolút nem hasonlóak (néhány totál alap dolgot leszámítva), a sztori és a karakterek teljesen mások, másról szólnak, ráadásul a Trigun egy akkor már évek óta futó manga alapján készült, a Bebop meg új, saját kitaláció volt. Semmi közük nincs egymáshoz.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

a sztori és a karakterek teljesen mások
Na ja, ebben teljesen igazad van, de az emberben valahogy akkor is felmerül a gondolat, hogy hátha :D ...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:(Arról nem is beszélve, hogy "love & peace" dolgot meg nem a Trigun kezdte...)
mufurc írta:ráadásul a Trigun egy akkor már évek óta futó manga alapján készült, a Bebop meg új, saját kitaláció volt.
Épp ezek miatt gondolom, hogy éppenséggel crossover poénnak berakhatták. :D Persze, semmi közük egymáshoz, de jó elgondolkodni rajta. :)
A Love & Peace ha jól tudom a hippik jelszava volt, ennek ellenére, ha az animével emlegetik egy lapon, 10-ből 9 embernek rögtön a Trigun ugrik be. :) Arról nem is beszélve, hogy az említett CB epizód a szokásosnál is "cowboyosabb" volt, (elég csak Spike és Andy végső összecsapására gondolni), és a Trigun világa is eléggé westernes. :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Épp ezek miatt gondolom, hogy éppenséggel crossover poénnak berakhatták. :D
Legfeljebb a magyar fordító. Mondom, most nem ugrik be, hogy eredetiben mi volt ott a szöveg, de nagyon kétlem, hogy "rabu ando piisu" volt, mint a Trigunban. Akkor pedig se nem utalás, se semmi. (Ráadásul nem rakhatták be a készítők "xover poénnak", ugyanis mint mondtam, nagyjából egyidőben készült a kettő, a Trigun ráadásul egy mangából... sz'al legfeljebb a mangára utalhatna, de amennyiben nem "rabu ando piisu" a szöveg, nem utalás.)
Titkos írta:A Love & Peace ha jól tudom a hippik jelszava volt,
Az a "Make love, not war"...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Direkt meghalgattam.
Azt mondja, hogy "rabu ando pisu". Nem tudok japánul úgyhogy lehet hogy nem így írják. Mufurc... ez sajnos nem jött be. Kicsit jobban utánna kéne járnod a dolgoknak.

A másik gond éppen az, hogy Jet ott állruhában van. Kiöregedett hippinek van öltözve. Magyarországon kevesebbet látni, inkább amerikában vannak tömegesen, szóval lehet, hogy nem mindenkinek világos. Pont ezért mond egy ilyen hippis szöveget. És igen. Ez hippis. A "make love not war" is hippis. Persze. Azért hasonlít a kettő ennyire egymáshoz.

Viszont kétlem hogy a Trigunra utalnának, inkább csak simán Jet próbálja a tömeget nyugtatni miközben nem akar kiesni a szerepéből.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nagyon sajnálom, és szégyellem magam, hogy melóhelyen nem töltöttem le az epizódot, csak azért, hogy meghallgassak egy mondatot. :( (Amiről már egyébként is kommentáltam, hogy NEM a Trigun kezdte, animében/mangában sem, sz'al még ha úgy is van, akkor sem utalás, nem is LEHET, mert.... eh. Olvass vissza.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Jó nyilván nem utalás a Trigunra, hát pont ebben adtam neked igazat! (A viszont kötőszó pont egy ellentétes viszonyra utal. Tehát eddig neked mondok ellent, ezek szemben a végső mondatom neked ad igazat. Jee. Hülye nyelvtan. De legalább megvan az ötös érettségi belőle. :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Nagyon sajnálom, és szégyellem magam, hogy melóhelyen nem töltöttem le az epizódot, csak azért, hogy meghallgassak egy mondatot. :(
No problem, csak már annyira kardoskodtál, hogy "OMG, it can't be Love & Peace!", hogy le kellett ellenőrizni. :)
mufurc írta:(Amiről már egyébként is kommentáltam, hogy NEM a Trigun kezdte, animében/mangában sem, sz'al még ha úgy is van, akkor sem utalás, nem is LEHET, mert.... eh. Olvass vissza.
Valamire tuti utal. :) Most már ez szinte 100%, hiszen még "angolul" is mondta Jet, hogy "Love & Peace". Esetünkben az most teljesen lényegtelen, hogy a Trigun kezdte -e a dolgot, vagy más. Csak azért gondolom, hogy arra utal, mert a Trigunban van jelen a legjobban a "Love & Peace" életérzés, elég csak Vash jellemére gondolni, arról már nem is beszélve, hogy ugyanabban az évben készültek a CB-vel, és mindkettő elég híres. Az időpont szintén nem zárná ki a dolgot, mivel a CB '98-as, a Trigun manga pedig pár évvel előtte kezdett el futni. Persze bizonyíték nincs rá, utalhat simán a hippikre is, de azt senki ne mondja, hogy ha egy hippinek öltözött Jet angolul ejti, hogy "Love & Peace", az a véletlen műve. :) (Most, hogy "Make love, not war" vagy "Love & Peace", az szinte már tökmindegy, ahogy SoonDead is írta.) Mellesleg miért ne lehetne poénos utalás egy olyan animében, amelyik az Alien parodizálásának egy teljes részt szentelt? :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mellesleg miért ne lehetne poénos utalás egy olyan animében, amelyik az Alien parodizálásának egy teljes részt szentelt?
Ja, az ilyenek megadják az est fényét :D . Jet amúgy olyan...érdekesen nézett ki hippiként, hogy a poén szinte önmagát adta :wink: .
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Flower power emberek! Flower power!!! :D

Elhiszem, hogy vicces lenne ez a Trigunnos dolog, de kizárt. Szerintem egyértelműen a hippiket parodizálták. Ha Jet nem lett volna hippis ruhában, akkor azt mondanám, hogy legyen...de így..neeheheeemmmm...kizárt :D

Ennyi erővel, akkor a Bummos Teddy is a micimackóra utalhatna, mert olyan....macis jelmeze volt ott..értitek? :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A bohóc-gyilkos a vidámparkkal, meg Alice Csodaországban :-P .
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

...uh, ugye feltűnt, hogy ironizáltam azzal a "nagyon sajnálom és szégyellem magam" dologgal? ^^;;;;

Azt meg sosem mondtam, hogy nem utalás semmire (sztem ha vki LÁTJA az epizódot, akkor teljesen egyértelmű a hippis dolog), csak azt, hogy a Trigunra nem utalás. :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Szerintem nem utalás.. de mindegy. Az egyik legpoénabb jelenet amikor Fay elmeséli a Ein-nek a történetét /persze az bealszik/ és a végén Wc lehúz, Spike kijön azzal a hihetetlen életunt fejével és beszól- a történetedet ki kéne adni :))) nagyon funny volt
Jah ez majdnem kimaradt Vash vs Spike
Hát igen, ez egy utalás, Vash-ra ott a 60billio dupladollár fejpénz, Spike-éknak fejvadász révén meg momentán kell a money :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Xelloss írta:A bohóc-gyilkos a vidámparkkal, meg Alice Csodaországban :-P .
Jaaa...és ő volt Alice XD
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Link írta:Ennyi erővel, akkor a Bummos Teddy is a micimackóra utalhatna, mert olyan....macis jelmeze volt ott..értitek? :D
Xellos írta:A bohóc-gyilkos a vidámparkkal, meg Alice Csodaországban.
Jajj...Ez fájt XD

Én meg éppen azt figyeltem, hogy az anime 1998-as létére mennyire szép maradt. Pl az animációra már első nézésnél felfigyeltem, nagyon lendületes és a hátterek is jók. A rajzstílusa is nagyon bejön:)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:A bohóc-gyilkos a vidámparkkal, meg Alice Csodaországban :-P .
Most viccen kívül, én úgy hallottam, hogy a CB minden egyes része valamilyen filmre utal, és ez az epizód a Batman vs. Joker akart lenni. :D (Az első részre ha jól emlékszem SoonDead mondta, hogy tiszta Desperado, talán nem véletlenül...)
mufurc írta:...uh, ugye feltűnt, hogy ironizáltam azzal a "nagyon sajnálom és szégyellem magam" dologgal? ^^;;;;
Persze, ismerlek már. :wink:
Doom írta:Jah ez majdnem kimaradt Vash vs Spike
Hát igen, ez egy utalás, Vash-ra ott a 60billio dupladollár fejpénz, Spike-éknak fejvadász révén meg momentán kell a money :D
Ugyanebből a témából volt egy profin összevágott CB-Trigun AMV, ha megtalálom, belinkelem. :D
Kép
Válasz küldése