Cowboy Bebop

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kit tartasz a legmenőbb szereplőnek a sorozatból?

Jet Black
7
5%
Spike Spiegel
59
41%
Faye Valentine
16
11%
(sokadik) Edward
36
25%
Ein
14
10%
Vicious
9
6%
Julia
2
1%
 
Szavazatok száma: 143

Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Néhány film és zene, amik megjelennek a Bebopban, akár csak "hatás" szintjén is:
Zenék
Filmek

A zenei részlegben a kiemelt albumok: Kind of Blue (Miles Davis), Speak Like a Child (Herbie Hancock), The Best of Little Walter, The Yellow Magic Orchestra, Two Pages (4 Hero), Journey of Foresight (Shakkazombie - az egyetlen japán együttes a listán), Let It Bleed (Rolling Stones), Abbey Road (The Beatles), Chinatown (a film zenéje), Hattyúk tava/Csipkerózsika/Diótörő (Csajkovszkij - vmelyik epizód végén volt is az utóbbiból egy részlet).

A filmes részlegben kiemelve: Párizs, Texas (Wim Wenders); A Better Tomorrow (John Woo - ennél meg is említik az ötödik részt, amiben nagyon egyértelmű volt a Woo-hatás), Desperado (Roberto Rodriguez - az első részben Asimov és a lány még Banderasról és Hayekről is lettek mintázva :D), Gloria (John Cassavetes), A holló (Alex Proyas), A Sárkány közbelép (by mittoménki, a lényeg Bruce Lee), A vörös kör (Jean-Pierre Melville), Pár dollárral többért (Sergio Leone), Touch of Evil (Orson Welles, az egyik utolsó, igazi film noir), Konvoj (Sam Peckinpah).

(Scanek a The After c. guidebookból.)

Emellett a karakterdizájn és a főszereplőgárda (mínusz Ed & Ein) gyakorlatilag egy az egyben a Lupin III-ból lett adaptálva - bevallottan, de még ha próbálnák is titkolni, elég csak a képekre ránézni, még így, átalakítva és más rajzstílusban is félelmetesen hasonlítanak a figurák (és nem csak külsőre, karakterben is). xD Nem tudom, ide már linkeltem-e, de ha nem:
Lupin III-ék... és a gonosz ikertestvéreik. XD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Te asztán mindent meg tudsz magyarázni. :argue:

(Mit nem adnák ha nekem is ilyen megmagyarázó képességem lenne. :sobsob: ::bawl:: )
Kép
Kép
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

mufurc! Jó az infók!
És a Lupin 3-as kép meg nagyon XD!

Titkos! Várom az AMV linket! Postold mihamarabb! :D
mufurc írta:...uh, ugye feltűnt, hogy ironizáltam azzal a "nagyon sajnálom és szégyellem magam" dologgal? ^^;;;;
Hmm. Akkor ebben különbözünk. Én szégyellni szoktam magamat amikor tájékozatlanságom ellenére vitába szállok és aztán kiderül, hogy nincs igazam.
Nyilván nem várja el senki hogy fejből tudj mindent mindig, de akkor meg minek hozzászólni...
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

A nyolcadik utas a halál /alias harapós szellem/ kimaradt :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SoonDead írta:Hmm. Akkor ebben különbözünk. Én szégyellni szoktam magamat amikor tájékozatlanságom ellenére vitába szállok és aztán kiderül, hogy nincs igazam.
:wwall:
....Még ha azt bizonygattam volna, hogy "márpedig 100% hogy nem azt mondja, és aki ellentmond nekem, az HÜLYE!!", de nem...... és asszem már kitárgyaltuk, hogy max. annyiban tévedtem, hogy angolul mondta. De tudod mit, ha neked ez ennyire fontos: tévedtem! Most megyek, és vezekelek "tudatlanságom" miatt. *megszaggatja a ruháját és hamut szór a fejére*

>Doom
A lista nyilván nem teljes, csak azt soroltam fel, amiket a scaneken (vagyis a guidebookban) említenek....
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem volt az szellem, legfeljebb szellemes... :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Titkos! Várom az AMV linket! Postold mihamarabb! :D
Ha minden jól megy, ma meglesz, én is MSN-en kaptam a címet. :wink:
mufurc írta:....Még ha azt bizonygattam volna, hogy "márpedig 100% hogy nem azt mondja, és aki ellentmond nekem, az HÜLYE!!",
Szvsz, ha burkoltan is, de mintha hasonlóra utaltál volna.
mufurc írta:De tudod mit, ha neked ez ennyire fontos: tévedtem! Most megyek, és vezekelek "tudatlanságom" miatt. *megszaggatja a ruháját és hamut szór a fejére*
De azért persze túldramatizálni sem kell. ^_^" (t'om, irónia... XD)
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

mufurc írta: ...Most megyek, és vezekelek "tudatlanságom" miatt. *megszaggatja a ruháját és hamut szór a fejére*
....
Fényképet kérünk!! :D

mufurc írta: Emellett a karakterdizájn és a főszereplőgárda (mínusz Ed & Ein) gyakorlatilag egy az egyben a Lupin III-ból lett adaptálva - bevallottan, de még ha próbálnák is titkolni, elég csak a képekre ránézni, még így, átalakítva és más rajzstílusban is félelmetesen hasonlítanak a figurák (és nem csak külsőre, karakterben is). xD Nem tudom, ide már linkeltem-e, de ha nem
Ez komoly?? :D Soha az életben nem jutott volna az eszembe, mert azért nem látszik annyira a hasonlóság, csak így, hogy mondod. :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Látom jól elvagytok ::jhihi::

Mufurc: jók az infók :wink:
A holló például eszembe nem jutott volna :lol:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Link írta:Ez komoly?? :D Soha az életben nem jutott volna az eszembe, mert azért nem látszik annyira a hasonlóság, csak így, hogy mondod. :D
Abszolút komoly. :3 Mondjuk, sztem baromira látszik, ha éppen nem a rajzstíluson (a Lupinból van több fajta, nem mindig pont ugyanolyan a rajzstílus), akkor a képek "hangulatán", a szereplők és a sztori stílusán, stb. Sz'al, Spike teljesen egyértelműen Lupin III (még a ruhája is :D); Jigen pofaszakálla, feje, és valamennyire még a karaktere is Jet; Fujikót kettészedték: a kicsit darkos femme fatale oldalát megkapta Julia, a szexi fanservice oldalát meg Faye; Goemon meg Vicious: morci Lupinre, van katanája, rajzstílustól függően kialvatlan, de általában morci feje, enyhén agresszív, arrogáns, ésatöbbi. :D (Épp múltkor olvastam megint az egyik Lupin mangát, amiben Goemon először próbálja elkapni Lupint - "Légy hidegszívű, Goemon! Mint egy kígyó!" :D;; ) Ezenkívül a ruha, a mozgáskultúra, stb. jó része Lupin III-homage.

Persze ettől még a Bebop Bebop, és nem Lupin-lopás, de a hatás ott van és teljesen felvállalt. Sz'al... mondjuk ez a kép vagy ez a kép elég sokatmondó. :) (Bár utóbbi nem "klasszikus" Lupin-stílus, de a hasonlóságok jól láthatóak....)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nekem ez nem tetszik :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

De azért az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy vannak jelentős különbségek. Pl Spike karaktere teljesen különbözik Lupintól. Lehet, hogy alkatra nem, de Spike keveset beszél, többet cselekszik. Lupin viszont baromi sokat beszél és baromi sokat cselekszik. :D

Jigen??? és Jet??
Nem tudom. Jigen túlságosan laza típus....én inkább azt mondanám, hogy a karaktere Spikera ütött. Jet egyfajta control freak. Nem tudom összehozni a két karaktert....sőtt még az alkatuk is sántít nekem. Jigen vékony fürge és gyors. Jet nagydarab, izmos, de lassú....és kopasz ( :-P )

Geomon tényleg tökre Vicious, de nélküled eszembe se jutott volna ez a gondolat.

A csajok....lehet, de nem okvetlenül lopták (csak akkor ha ezt is bevalloták, amit sajnálnák, hisz tök fölösleges volt), mert olyan általánosak :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

mufurc írta:A filmes részlegben kiemelve:A Sárkány közbelép (by mittoménki, a lényeg Bruce Lee)
by Robert Clouse (De a lényeg tényleg Bruce Lee :D )

Zenéhez pedig Charles "Bird" Parker, Jr. nevét még illik odaírni végtére is ő teremtette meg a bebop irányzatot.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én is azt mondtam, hogy nem lopás a dolog (a Lupinból nem lehet lopni, akkora klasszikus), csak hogy homage. Nyilván baromi sok különbség van a karakterek személyisége, a fizikai megjelenésük, a hátterük, stbstb. között, egyszerűen csak ahogy filmek/zenék előtt is vannak a Bebopban tisztelgések, úgy a Lupin előtt is, ami az anime/manga műfaj egyik legnagyobb klasszikusa.

Sz'al ne tessék félreérteni, NEM lopásról beszélek, és nem is arról van szó.

(Btw, Jet nem control freak sztem, a csajok meg nem általánosak, de ez más kérdés.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Sorry! Én fogalmaztam hülyén.

De kitartok az mellett, hogy Jet egy control mániákus. ( :D ) Szereti játszani a főnököt a hajón és ezt elég gyakran hangoztatja.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hát végülis övé a hajó, meg ő a legidősebb (Fay hibernált állapota nem számít) szóval ez valamilyen szinten érthető. :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Persze ettől még a Bebop Bebop, és nem Lupin-lopás, de a hatás ott van és teljesen felvállalt. Sz'al... mondjuk ez a kép vagy ez a kép elég sokatmondó. :) (Bár utóbbi nem "klasszikus" Lupin-stílus, de a hasonlóságok jól láthatóak....)
Nem tudom, az első kép (meg úgy általában Lupin maga) engem James Bond-ra emlékeztet. :D Még nem láttam konkrétan az animét, de 1-2 Lupin film sztorija + AMV-k alapján sok "titkosügynökös" jelenet van benne: kaszínózás dögös csajokkal, autóval menekülés miközben ezerrel lövik, egyik háztetőről a másikra ugrálás, kötélen megszökés ablakáttöréssel egybekötve, miközben újfent ezerrel lövik stb. :lol:
A második kép tényleg echte-CB. :D
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Nézz meg egy fejezetet az animeből, mert szerintem, ha hallanád a karaktert, akkor kapásból visszavonnád ezt a James Bondos dolgot. :D
Hát végülis övé a hajó, meg ő a legidősebb (Fay hibernált állapota nem számít) szóval ez valamilyen szinten érthető.
Jó...végülis övé, de akkoris...

Legidősebb??? Ez indok??
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha a külseje, és egyes jelenetek alapján már James Bondra gondol, azzal még nincs baj, valószínűleg nincs egyedül. Hanggal együtt már más kérdés...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Nem tudom, az első kép (meg úgy általában Lupin maga) engem James Bond-ra emlékeztet. :D
Az első képen Goemon egy az egyben olyan, mint Vicious (jó, fekete hajjal és szamurájruciban... de ugyanaz a fej, az arckifejezés, ott a kard, satöbbi), Lupin meg mint Spike, ha külsőre nem is annyira, de arckifejezés/egyéb totál ott van. :D

Egyébként télleg nézz Lupint, vagy ami még jobb, olvass el egy mangát, lehetőleg a korábbiak közül. :D Nem kifejezetten James Bondos... ami azt illeti, az "ős-Lupin" manga sokkal jobban hasonlít egy francia képregényre, mint bármi másra, és Lupin maga is (talán érthető módon :D;; ) inkább francia képregényhősökkel rokonítható. Ami a Spike-kal való hasonlóságát illeti, nem is annyira a külsejük hasonlít (bár megjegyzem, Spike nem véletlenül mászkál öltöny-nyakkendőben...), hanem az arckifejezéseik és a mozgáskultúrájuk.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos írta:
SoonDead írta:Titkos! Várom az AMV linket! Postold mihamarabb! :D
Ha minden jól megy, ma meglesz, én is MSN-en kaptam a címet. :wink:
Akkor ahogy ígértem, az AMV: http://youtube.com/watch?v=XFL4lQHvkiA& ... igun%20AMV :D
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Titkos

Király vagy!! (de csak azért, mert ide dobtad fel :D :-P )
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Titkos írta: Akkor ahogy ígértem, az AMV: http://youtube.com/watch?v=XFL4lQHvkiA& ... igun%20AMV :D
Nagyonjó!!! Csak a szájmozgást figyeljétek!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Nagyonjó!!! Csak a szájmozgást figyeljétek!
Újra meg kell majd néznem erre is figyelve, elsőre engem a technikai megoldások kötöttek le nagyon, pl. ahogy Vash napszemüvegében tükröződött Spike. :D Profi módon össze van vágva. :)
Link írta:Titkos

Király vagy!! (de csak azért, mert ide dobtad fel :D :-P )
YouTube-ra nem én töltöttem fel, már én is ezt a linket kaptam. :wink:
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Titkos írta:
Link írta:Titkos

Király vagy!! (de csak azért, mert ide dobtad fel :D :-P )
YouTube-ra nem én töltöttem fel, már én is ezt a linket kaptam. :wink:
Az lehet, de én még arra is lusta vagyok, hogy ott előkeressem. :-P

A legtutibb az egészben akkoris a macska!!! XDDDD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Link 2006.07.01. 08:28-kor.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Válasz küldése