Cowboy Bebop

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kit tartasz a legmenőbb szereplőnek a sorozatból?

Jet Black
7
5%
Spike Spiegel
59
41%
Faye Valentine
16
11%
(sokadik) Edward
36
25%
Ein
14
10%
Vicious
9
6%
Julia
2
1%
 
Szavazatok száma: 143

Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Valóban Life is but a dream, de akkor nem voltam biztos, így tutira mentem, és Blue, ezért is volt: you know...
Filmre kíváncsi vagyok, csak még nem tudtam megszerezni. Erre az egészet csak álmodja értelmezésre majd figyelek. :wink:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már kapható a második DVD, egészen a 10.részig. :D
Megvan esetleg valakinek?
Milyen a szinkron; egyéb más megjegyzés a lemezzel kapcsolatban?
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Kifejezetten a Cowboy Bebop 2. Dvd-vel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek, vagy úgy általában a CB Dvd-vel és szinkronnal kapcsolatosak :?:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy nagy általánosságban a magyar kiadvánnyal kapcsolatban minden. :)
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Cowboy Bebop dvd

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Nos akkor... :vigyor:

Nekem eddig az első dvd van meg, (és még nem is néztem végig, csak a kedvenc jeleneteimet) így csak erről tudok megosztani tapasztalatokat, amelyekre az a legjobb szó, hogy vegyesek. Először is: 1490 forintos ár, ami nagyon emberi, és ha úgy állsz hozzá a dologhoz, hogy "jobb ha megvan eredetiben, mintha csak avi formátumban kiírtam volna cd-re" és "támogassuk az anime elterjedését hazánkban!" akkor ilyen olcsón valószínűleg nem fogod otthagyni.

Eddig tehát rendben. Borító: az előlapon Spike + egy pisztoly csöve néz farkasszemet a potenciális nézővel/vevővel- imho ez a kép nem lett valami fantáziadús, különösen azokkal a német kiadású Bebop dvd-kkel összevetve, amelyekkel még Bécsben szemeztem anno. A hátoldal viszont egészen hangulatosra sikeredett. (Persze az előlapon kinn van a 16-os karika is, aminek ugyebár mindenképp ott kell lennie- vannak, akiket ez zavar, de nekem semmi bajom nem volt vele, tudjuk be "szükséges rossz"[?]nak. :P)

Menük: zomg, interaktív mozgó menük az egyik extra :-P - azok egészen "bebop"-osak lettek néhol, szóval OK. Mondjuk az extrák úgy általában itt is olyanok, hogy "szúrjuk ki valamivel a néző szemét", pl a produkciós vázlatok meg karakterinfók helyett (olyan információk, amiket szvsz mindenki úgyis előre tud, dehát...) jobb lett volna pl interjú a szereplőkkel/rendezővel, vagy eredeti preview- bár gondolom, az az áron is dobott volna egy keveset. Az egyetlen érdemi extra: különálló előzetesek a következő öt részhez. Ugyan ezek se hiányoznak nagyon, jobban örültem volna, ha mondjuk ehelyett benn hagyták volna a részek végén azokat a 30 mp-s kis "jikai" (="legközelebb, a következő epizódban") -okat, amelyek majdnem minden animéban nagyon hangulatosak, de a CB-ban különösen. Gondolom ezek azért maradtak ki, mert amúgy sem szinkronizálták le őket- amit nem értek, mert ha pl később a FMP végén ott tudták hagyni ezeket a kis félperceket az ending után, akkor itt miért nem?!

Maguk a részek, a szinkron és a felirat: hú... :weh: A képminőség tényleg egész jó, végül is mégiscsak dvd-t és nem videofájlt nézünk. A szinkron szerintem a "nézhető" kategóriába sorolható. Nem tudom, lehet, hogy különös véleményeket alkotok a magyar szinkronokról, de nekem pl a Slayers nagyon bejött, a FMP bejött- a CB szinkron szvsz ezeket egy picit alulmúlja. Spike és Faye egész jók, Jet: hát aki megszokta Philionelnek, különösen, hogy a színész nem is használ két eltérő hangszínt a két karakter megszemélyesítésénél... :^_^: Vicious: hmm. Az a vicces, hogy aki szinkronizálta, annak a hangszíne, ahogy itt beszél (! vagyis nem maga a hangja ;P) egy kicsit még hasonlít is az eredetire- akkor pedig nem értem, hogy miért nem tetszik nekem, mert nem tetszik.
Btw: az egyes részek nincsenek "opening- part A- part B- ending" szerint felosztva. Apró, de bosszantó gondatlanság.
Felirat: amit még nem láttam végig, de... ez egy VEEERY érdekes része a dolognak. Betettem az első részt, elindítottam felirattal, és kb 1,5 perc után azt vettem észre, hogy a magyar felirat szinte hajszálpontosan megegyezik azzal a fansubbal, amit FaxMactor (pár másik ember segítségével) készített, és úgy láttam, ez a legelterjedtebb fansub. Nem tudom, hogy mennyire nézték át, és azt sem, hogy mennyire profi fordítók csinálták [a magam részéről angol feliratot szoktam használni, ezt csak azért ismerem, mert pár barátommal együtt néztünk pár részt, és a közakarat a magyar felirat mellett döntött] mindenesetre a dvd-kiadáshoz imho csináltathattak volna egy feliratot profi fordítóval- bár a "profi" anime-fordítások is angolból mennek, de azért akad pár ember ebben az országban, aki mindkét nyelvet beszéli és legalább figyelembe tudta volna venni a fordítása során az erdetit... :roll: (tudom, sokat kívánok :oops: )- én ugyan még nem láttam durva hibát ebben a subban, - persze mint mondtam nem is néztem még végig az egészet- de olvastam valahol, hogy van benne egy-két gyöngyszem. (Tényleg, valaki mondjon már ilyeneket! :lol: ) [Másfelől: minden fansubberek álma: dvd-re kerül a feliratod! Argh...] Egyébként minden tiszteletem azoké, akik szabadidejükben magyarra fordítanak, de akkor is: furcsa látvány egy régóta közkézen forgó subot látni a dvd-kiadáson, no offense.
Amúgy annyira fájt volna a kiadónak, ha feldob a lemezre egy angol feliratot is? :?

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Asszem ennek a dvd-nek a legnagyobb előnye az, hogy van. ("Nem kell tölteni, leemeled a boltban a polcról stb".) De azért remélem, hogy ennel rosszabb kiadások nem fognak napvilágot látni a jövőben. És hogy érdemes-e megvenni? Döntsd el magad. :wink: A fenti gondolatokkal senkit nem állt szándékomban megsérteni, tévedés lehetősége fenntartva stb stb; mindenesetre, a kiadvány minden hibája ellenére be fogok ruházni az egész sorozatra. De csak azért, mert a CB az egyik kedvencem...
Anubys: remélem hasznát veszed ennek a néhány infónak, ha pedig tévedtem valamiben, mások majd úgyis helyreigazítanak/kiegészítenek. ^^;;
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rossi 2006.07.31. 20:27-kor.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cowboy Bebop dvd

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Ugyan ezek se hiányoznak nagyon, jobban örültem volna, ha mondjuk ehelyett benn hagyták volna a részek végén azokat a 30 mp-s kis "jikai" (="legközelebb, a következő epizódban") -okat, amelyek majdnem minden animéban nagyon hangulatosak, de a CB-ban különösen. Gondolom ezek azért maradtak ki, mert amúgy sem szinkronizálták le őket- amit nem értek, mert ha pl később a FMP végén ott tudták hagyni ezeket a kis félperceket az ending után, akkor itt miért nem?!
Bevallom, ezt én sem értem, hogy mi alapján hagyják meg, illetve szedik ki az előzeteseket. Pl. Kaleido Star, és FMP esetében meghagyták, CB, Slayers, Trigun, és IY esetében pedig nem. :? (És ezek most csak azok, amik beugrottak, bár sajnos ebből is látszik, hogy több animénél szedik ki, mint ahánynál meghagyják. :()
Rossi írta:Maguk a részek, a szinkron és a felirat: hú... :weh: A képminőség tényleg egész jó, végül is mégiscsak dvd-t és nem videofájlt nézünk.
Szvsz ha a minőségibb kiadásokkal hasonlítja össze az ember (pl. a korábban megjelent CB mozifilm, hogy a témánál maradjunk), akkor azért látszik, hogy valamennyire el van tőle maradva. Mufurccal egy másik topicban beszéltünk is róla, hogy inkább lenne kevesebb rész egy DVD-n, de jobb minőségben.
Rossi írta:A szinkron szerintem a "nézhető" kategóriába sorolható. [...]Jet: hát aki megszokta Philionelnek, különösen, hogy a színész nem is használ két eltérő hangszínt a két karakter megszemélyesítésénél... :^_^: Vicious: hmm. Az a vicces, hogy annak a hangszíne, aki itt szinkronizálta, egy kicsit még hasonlít is az eredetire- akkor pedig nem értem, hogy miért nem tetszik nekem, mert nem tetszik.
Speciel Jet hangja nekem nem volt ismerős, pedig láttam ellőtte a Slayerst, és tényleg Philionel, de csak most esett le, hogy mondtad. :) Szóval engem valahogy nem zavart annyira, mint pl. Molnár Ilona, aki már szinte minden magyar szinkronos animében főszerepet kap, és még a hangja is kb. kétszer volt egy picit eltérő az átlagtól.
Vicious-t szerintem elszúrták. Eleve mi ez a hülye név, hogy "Kőszív"? :shock: (Akkor Spike legyen "Tüske", vagy mi? :? ) És hiába van két szinkronhangja, egyik sem az igazi, valahogy a kettő között kellett volna találni egy hangot. (Az első hangja egy "vénember", a második pedig "Gourry", vagyis Pálmai Szabolcs, akivel semmi bajom, de túl fiatal a hangja Vicious-höz.)
Rossi írta:Felirat: amit még nem láttam végig, de... ez egy VEEERY érdekes része a dolognak. [...]
Ha egy fansubbot raknak be feliratnak, az egyszerre lehet áldás és átok, attól függően, hogy a subberek mennyire jó fordítók. A CB esetében csak a magyar szinkronos fordításhoz volt szerencsém, szóval nem tudom, hogy a magyar felirat mennyire pontos, viszont az IY feliratában olyan bakik voltak, hogy a botot póznának írták, és akkor most gondolkodhatok, hogy ez egy hozzá nem értő fordító munkája volt, vagy egy 13 éves rajongóé...
Angol feliratnak én is örülnék, már csak azért is, mert a magyar felirat még a CB Movie-n is elég gáz lett a rajongók szerint, pedig az egy fokkal színvonalasabb kiadás volt.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Cowboy Bebop dvd

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Titkos írta:Szvsz ha a minőségibb kiadásokkal hasonlítja össze az ember (pl. a korábban megjelent CB mozifilm, hogy a témánál maradjunk), akkor azért látszik, hogy valamennyire el van tőle maradva.
Biztosan igazad van, bár nekem sajnos még nem volt szerencsém a CB filmhez, de még az Akirához sem... gondolom, azokkal összevetve sokkal pocsékabb. De még mindig jobb, mint számítógép-képernyőn nézni... :idea: :arrow: kivéve talán, ha összekötöd a gépet a TV-vel... szerinted ez esetben lehet, hogy kb hasonló minőséget kapsz, mint ezen a dvd-n :?: :weh:
Titkos írta:Vicious-t szerintem elszúrták. Eleve mi ez a hülye név, hogy "Kőszív"? :shock: (Akkor Spike legyen "Tüske", vagy mi? :? ) És hiába van két szinkronhangja, egyik sem az igazi, valahogy a kettő között kellett volna találni egy hangot. (Az első hangja egy "vénember", a második pedig "Gourry", vagyis Pálmai Szabolcs, akivel semmi bajom, de túl fiatal a hangja Vicious-höz.)
Én az első szinkronhangjáról beszélek (a másodikat még nem hallottam, de ha ugyanaz, mint Gourry, akkor előre :roll: -ok tőle), és érdekes, hogy neked "vénember"-nek tűnt. :D Én inkább úgy éreztem, hogy egy fojtott és reszelős hangszínnel próbálja utánozni a japán eredetit. Bár... Vicious-szel csak a templomos jelenetet láttam az 5. részben, szóval elképzelhető, hogy később rosszabb lesz. Egyelőre úgy fogalmaznék, hogy elmegy. A szinkronhang-váltásoktól meg a Digimon tamers óta rosszul vagyok...
"Kőszív" elnevezés hol szerepel? Itt az 5. epizódban "Vicious" volt, bár először - mikor Faye-jel ülnek a páholyban- mintha félremondta volna és "Vicös" lett... :^_^:
de lehet, hogy rosszul emlékszem.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cowboy Bebop dvd

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:szerinted ez esetben lehet, hogy kb hasonló minőséget kapsz, mint ezen a dvd-n :?: :weh:
Az a gond, hogy volt már, amikor a fansubos ogm vagy mkv szebb volt, mint a DVD. ^^" A CB-t most nem hasonlítottam össze ftp-s verzióval, de pl. az IY DVD vs. IY ogm versenyben az utóbbi tünt nálam a győztesnek. (Ezzel most nem azt mondom, hogy a magyar kiadású DVD nézhetetlen, mert szép a kép, de egy jobb ogm szerintem szintén képes ugyanezt az élményt nyújtani. Mármint az RTL klubos kiadások színvonalát, egy CB vagy Akira mozival már szerintem sem vetekedhet.)
Rossi írta:"Kőszív" elnevezés hol szerepel? Itt az 5. epizódban "Vicious" volt, bár először - mikor Faye-jel ülnek a páholyban- mintha félremondta volna és "Vicös" lett... :^_^:
de lehet, hogy rosszul emlékszem.
Hát a magyar szinkronos változatban tulajdonképpen Vicious "Kőszív" lett, szóval végig így hívták. A CB DVD-be még én is csak belenézegettem, így az 5. részt még nem néztem meg, de kétlem, hogy ezért újraszinkronizálták volna a sorozatot, és a DVD-n már "Vicious"-ként szerepelne.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hát az a vicces, hogy szerintem is Vicious volt a sorozatban az 5. részben, és csak a Jupiter Jazzel kezdve lett belőle Kőszív, pedig igazán maradhatott volna. A dvdre meg értelemszerűen a tvre készült szinkron került.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Hát az a vicces, hogy szerintem is Vicious volt a sorozatban az 5. részben, és csak a Jupiter Jazzel kezdve lett belőle Kőszív, pedig igazán maradhatott volna.
Ennyire már nem figyeltem meg, de akkor lehetséges. :wink:
Kép
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Nah ma megnéztem a CB Movie-t Adeline-Girl-nél ::jthrill::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nah, nem bírtam ki és ezt is el kezdtem nézni. Még csak második ep.-nél tarok, de van egy sajátos, nagyon jó hangulata. Amúgy miért tartották meg a kutyát ( gondolom, ő lesz ein ), ha annyira sokat ér? :weh:

Moviet előbb láttam, mint a sorozatot, úgyhogy már nem lesznek ismeretlenek a szereplők.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Mivel úgy tudják hogy csak egy tucat kutya ami alig ér valamit.Na meg aranyos. :D
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem tudták, de legalábbis sejtették, hogy azért ér valamit, mivel ismerték a körülményeket(nagyjából... :D).
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

raz86 írta:Mivel úgy tudják hogy csak egy tucat kutya ami alig ér valamit.Na meg aranyos. :D
Elvileg nagyon is tudták, hogy mennyit ér, ugyanis mondták, hogy egy spéci kísérleti kutya. Végül Faye-t sem adták fel a pénzért. :weh:

Annyira nem is kell akkor nekik a pénz; persze kell, hogy legyen valami hajtóerő a sorozatnak. Ha meggazdagodnának leülne az egész :-P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anubys 2006.09.15. 10:10-kor.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem feltétlenül, attól még ugyanúgy találkozhatott volna Juliával, csak akkor lehet, hogy nagyobb tűzerőt vitt volna magával...
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Hű, már nem is tudom mikor reagáltam utoljára ide a fórumra... huh, na szóval... szerintem a CB igen egy komoly anime... szerintem kissé elvont és elgondolkododtató. Nekem nagyon bejön. Szimpatikusak a szereplők, és nagyon bírom benne a humoros jeleneteket is. :)
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

A CB zenéje az, ami dícséretet érdemel, attől lesz olyan sajátságos a hangulata, meg persze a szereplők egyedi stílusától...
d^_^b
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eljutottam a 16. részig. Már az iz bizonyossá vált, hogy nem lesz a kedvencem. Van benne egy két jobb-hangulatosabb rész, de valahogy engem nem tudott megfogni. Persze ha már idáig eljutottam, már biztos, hogy befejezem, de már egyáltalán nem bánom, hogy nem vettem meg a DVD-ket.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

Hát persze, hogy IV. Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky a legnagyobb kedvencem! (igen, kiírtam :-P ) Hallgatag fejvadászok és lonely hero-k minden második animében vannak (jó, kis túlzással), de elborult kiskorú hackerzsenik nem teremnek minden bokorban. :)


Anubys
: Szerintem az utolsó rész után meg fog változni a véleményed... már ha nem nézted még végig
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shinjitsu no Shi írta:Hát persze, hogy IV. Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky a legnagyobb kedvencem! (igen, kiírtam :-P ) Hallgatag fejvadászok és lonely hero-k minden második animében vannak (jó, kis túlzással), de elborult kiskorú hackerzsenik nem teremnek minden bokorban. :)
Ott a pont. :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

De Spike-hoz hasonló cinikus, szarkaztikus humorú figurák sem. :D
Avatar
Zsebi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:17
Tartózkodási hely: itt is ott is ^^

Hozzászólás Szerző: Zsebi »

Mivel a CB az egyik kedvenc anime-m ezért úgy gondoltam, hogy megveszem a filmet is, de igazából egy kicsit csalódás volt. Jobb történetre számítottam :roll:
-A gyertyák- mondja szórakozottan, mikor megakad szeme a kandalló peremére állított gyertyatartó füstölgő csonkjain. -Nézd csak, a gyertyák csonkig égtek.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Miért, mi a baj a történettel? Semmivel nem rosszabb, mint a sorozat bármelyik epizódja.

(A film egyéb értelmezhetőségéről meg nem szólok, nehogy megint flame legyen belőle. :roll: )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Zsebi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:17
Tartózkodási hely: itt is ott is ^^

Hozzászólás Szerző: Zsebi »

Hát nézd, ízlések és pofonok, engem az anime részek jobban lekötöttek :wink:
-A gyertyák- mondja szórakozottan, mikor megakad szeme a kandalló peremére állított gyertyatartó füstölgő csonkjain. -Nézd csak, a gyertyák csonkig égtek.
Válasz küldése