Dragon Ball, Z,GT

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Egyet értesz-e a sorozat cenzúrázásával?

Igen
5
4%
Igen, de betiltani azért nem kellett volna
10
8%
Nem
104
87%
 
Szavazatok száma: 119

Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Hmmm...A Dragon Ballt nem találtam sehol....Pedig Magyarországon valljuk be ez indította el az "anime lázat", hiszen mára már Pista bá' Berettyóújfaluról is ismeri Son Gokut ::jumph:: . Azt is megkockáztatom, hogy a mostani fórumozók nagy része is ezzel az animével kezdte!Aztán betiltották ::pirate:: Nálunk a suliban MINDENKI nézte, annyira új volt ez az egész, egy hozzá hasonló sorozat sem volt nálunk(most be lehet sértődni Sailor Moon fanok :hee: )-Én a szereplőket ábrázoló rajzok eladásából vettem a PlayStation-omet(komoly), és mindenki boldog volt....Aztán jött a fekete leves...cenzúra, házakból kiugráló srácok,és a többi öngyilkosság aminek semmi köze nem volt a sorozathoz, mégis ráfogták...Megvitathatnánk azt is, hogy milyen hatással van az animékre a cenzúra.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Kb. 9852365339948695421898751658765135-jére: NEM TILTOTTÁK BE! 22:00 és 05:00 között bármikor lehetne vetíteni. Mellesleg az RTL Klub azt állítja, hogy lejárt a liszence a sorozatnak.
De egyébként én is ezzel kezdtem (ha a Mumint, Barbapapát meg a Repülő házat nem számítjuk :)), meg a Sailor Moonnal. Kedvenc karakaterem Mirai Trunks. Még nem láttam minden részt, de a nyáron megnézem ^__^
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Raisu írta:Kb. 9852365339948695421898751658765135-jére: NEM TILTOTTÁK BE! 22:00 és 05:00 között bármikor lehetne vetíteni.
ÁÁÁ!Ne ijesztegess!Bocsika...levették a műsorról!NEM tiltották be...csak nem lehet nézni...izé...ja
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Szerintem kismilliószor el lett mondva/leírva/:troll: hülyegyerekek fejébe verve, hogy nem tiltották be a sorozatot. Csupán későn vetíthetnék, csatornák meg nem fogják a főműsoridejüket erre elpazarolni.

Részemről pedig mind a sorozatok közül mind DBZ, mind DBGT nem más, mint COLOSSAL SAGE. (alapsorozat még poén volt)
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Jah, amikor még kicsi voltam, betegnek tetettem magam, hogy otthon maradhassak és nézhessem ::reliev:: Csak sok okos gyereknek köszönhetően, akik azt hitték, hogy ők tudnak repülni, ez van, és a DB a feledésbe merült. Amúgy én is ezzel+Sailor moonnal kezdtem.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Köszi a lecseszést emberek ::argh:: Komolyan jól esett mind a kettő...(ez nem neked szól Hoc!)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tokubei 2005.06.09. 14:28-kor.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Utálom a GT-t. ^^"
Z-t szerettem, sima már nem köt le. Z már inkább csak Vegita miatt. ^^" (Valaki kikiállt fangirl-nek, esküszöm, megverem XD) Túl sok volt az időhúzás, de azért nekem tetszett, kikapcsolódásnak jó volt. Hasonló sorozatokat (pl.: Hakusho) viszont már nem tudnék végig nézni.
Hoc írta:Jah, amikor még kicsi voltam, betegnek tetettem magam, hogy otthon maradhassak és nézhessem ::reliev::
Mindig azt hittem, hogy én csináltam ilyet egyedül, és nem. :dirr: Egyik Vegita múltjával kapcsolatos részt nem láttam, és otthjon maradtam megnézni az ismétlést. Naná, hogy pont akkor hagyták abba a délelőtti ismétlést. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

bevallom én is ezzel ... illetve hát az eredeti sorozattal kezdtem... és azt a sorozatot bármikor újra nézném pláne az első kb. 30 részt... ott olyan poénok voltak :dirr: (amik minden más animében is megtalálhatók, pl nose-bleed... de hát ott találkozott vele elösször a magyar ember :P) a DBZt már akkor sem szerettem amiko ment a láz...

de aztán amikor pár éve egy jó másfél évig volt RTL zwieunk és dupla részes blokkokban adták este 7 vagy 8 körül mégis végig néztem az egészet, tényleg kiváncsi voltam az abszolút végére... és meg kell hagyni Gohannak a "tinikori szenvedései" meg tudtak hatni :P szal nah ott is volt egy 20 rész ami tetszett

de összességében... kreativitásról nem árulkodó fél éven át húzódó (26 rész ha japánban heti egyet raknak be az bizony félév) csaták valahogy nem az én világom... ha már ész nélküli csatázgatásról van szó ako legyen inkább a Naruto
Kép
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Én 2 animevel kezdtem meg a nagy rajongást: Dragon Ball és Sailor Moon. A Dragon Ball azonnal az egyik nagyon kedvencem lett, azonnal el is kezdtem SonGokukat rajzolgatni, igaz akkor még eléggé bénán. Utána jött a Z, ami még jobban tetszett mint az előző. Szerintem a Z a legjobb, a Gt már csak köret, egy várva-várt folytatás, ami nem lett rossz, de túl jó sem. Szerintem nem szárnyalta túl elődjét, a Z-t.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem is ez volt az egyik indítóm! Trunks forever!! :daisuki: Én a sima DB-t már annyira nem bírom, túl sokszor láttam. A Z-et és a GT-t nem láttam végig, de szerintem majd pótlom. :D
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Narumi írta:Nekem is ez volt az egyik indítóm! Trunks forever!! :daisuki: Én a sima DB-t már annyira nem bírom, túl sokszor láttam. A Z-et és a GT-t nem láttam végig, de szerintem majd pótlom. :D
Minél előbb Narumi, mert nagyon vicces jelenetek is vannak benne. Csak nekem egyetlen egy bajom van a sorozattal: HÚZZÁK BENNE AZ IDŐT!!!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Z és GT rulz!!! :D Első szériát....mondjuk úgy nem kedvelem.

Engem nem a történet fogott meg, hanem a rendkívül szép grafika (már amelyik részben) és a látvány. Sztem ez az a tipikus sorozat, ami ha komolyabb tartalmat keresel, találsz, ha csak nézed, akkor is tetszeni fog (vagy nem XDDD). Mindegy, én nagyon szeretem, szerintem NAGYON jó sorozat, szívesen leülök elé bármikor. És igen, nekem is ez és az SM indította el az anime-áradatot... :D
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Mé, az tök jó volt! :D Főleg azok az ominózus Dermesztő Son Goku beszélgetések:
Dermesztő: Úgysem győzhetsz le, mert én erősebb vagyok nálad.
Son Goku: Lehetetlen. Annyit edzettem, hogy biztosan erősebb vagyok nálad.
És ez 10 részen keresztül:dirr:
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Én nemrég hozzájutottam egy rakat Z részhez, gondoltam régebben nagyon tetszett, akkor megnézem. Na hát amit gyerekként még simán elviseltem, attól most a falra másztam.
Egyik részbe belenézek, a démoni Buu (nem tudom hogy írják) mindjárt megszületik és ez megy egész részen át. Jó, ok.
Megnézem 5 résszel odébb.
Háháhá a démoni Buu már mindjárt meg fog születni.
Na hát itt mondtam azt, hogy elegem van belőle.
(Ráadásul az egész németül ment, amit sajna nem bírok)
Úgyhogy nekem kiábrándító volt.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is utálom az időhúzást... 3 perc múlva felrobban a Namek, ezt húzzák 10 részen keresztül... ><
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Ami az ablakon kiugrásokat illeti: Honnan tudják, hogy miért ugrottak ki? Földet érés után megkérdezték tőlük?
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nem csak talán egy jelenlévő családtag látta a kölköt és utolsó szavai között esetleg szerepelt a "kámeháme" vagy mittudomain.
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Ja, mondjuk ebben tényleg igazatok van... nyugodtan ki is lehet hagyni pár részt, és akkor érted az egészet. :o De azt nem mondta, hogy ki kell hagyni.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én ezzel kezdtem és máig szeretem a Db és a Dbz-t. Sztem tök jó kikapcsolódás volt mindkettő. A gt már csak egy harmatgyenge folytatás, rókabőr egy befejezés ami azért készült, hogy zárjuk már le ezt az egészet.
Ami az időhúzást illeti sokszor már nagyon gáz volt. Emlékszem tisztán, hogy a tv-ben 2 hétig tartott Dermesztő és Goku harca..ha nem több =P..olyan volt lassan mint egy szappanopera :dirr: Viszont egy pozitív előnye az biztos, hogy volt. Sok ember ez a sorozat által ismerte meg az animéket. Ez atta a kezdő lökést sokaknak az SM-el, úgy mint nekem is^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én szerettem, mind az állat ^^ jaj, de szomorú voltam, amikor abbahagyták a vetítését... T_T
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Nekem mondod? Huh, én tök ideg lettem, amikor a DBZ után egy másik sorozat (tisztán emléxem: SOS Croco) jött, akkor azt hittem egy kicsit félbe hagyták, és majd folytatják. De nem... megjentek a cikkek róla másnap egy napilapban (nem mondok nevet, mert reklám lenne) és akkor elolvastam, hogy punk-tum, nincs folytatás.

Na ezt nem értem egyébként! Miért van az, hogy más országokban nem így reagálnak? Jaa, meg ezek a korhatár karikák... falra mászok tőlük. A németeknél pl. nincs ilyen.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

FayeValentine írta:Jaa, meg ezek a korhatár karikák... falra mászok tőlük. A németeknél pl. nincs ilyen.
nah ne mondjad már hogy az az egy kis karika a bal alsó sarokban ennyire zavaró lenne -_-'

egybéként meg most már szerintem felesleges ezen vitatkozni hogy mi lett vele, már nincs, ez van...
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Nekem igazán az tetszet amikor Dermesztő belelőtt a bolygóba és beindult a visszaszámlálás:"Gokunak már csak 10 perce van..." aztán "már csak 5 perc" majd "még 3 óra van a robbanásig........" ez nagyon fincsi volt meg azok a részek amikor már JÓÓÓÓÓ 100%-on vótak aztán egész részen át nem történt semmi csak pusztult a bolygó ::jeye:: Mégis ez a kedvenc harcom... ::jsmile:: ::jsmile:: ::jsmile::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

FayeValentine írta:Nekem mondod? Huh, én tök ideg lettem, amikor a DBZ után egy másik sorozat (tisztán emléxem: SOS Croco) jött
Fúj, az az igénytelen sz*r!Semmi értelme nem volt!Nem volt vicces, nem volt szórakoztató, rondán volt megrajzolva....Emléxem, hogy azt mondta Pkrisstsczák Móni mikor náluk meg lehetett nyerni egy kazit (amin kemény 4 rész volt), hogy minden országban betiltották a DB-t, meg hogy csakis kizárólag náluk lehet megszerezni...
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Én is, és a kedvesem is nagyon szerettük ezt a sorozatot, sőt a szerelmem, még meg is szerezte, szerezgeti.^^

Anno emléxem 98-99-ben volt felénk is az RTL Klub mittudom én milyen show, és amit lehetett nyerni, mindent megnyertem, póló,magnókazetta (Esmeralda XD ), de aminek akkor a legjobban örültem, egy figura készlet, ahol is Goku-ék Mikulásruhában pózoltak, volt benne Bulma, Goku, Piccolo, meg még páran, de nememléxem már kik...Elkunyizták tőlem az egyik legjobb barátnőm öcsikéi, az anyukájuk szerint nemtudtak aludni, így nekikadtam (Az az áldott nagy szívem)...-.-"
Kép
Válasz küldése