Dragon Ball, Z,GT

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Egyet értesz-e a sorozat cenzúrázásával?

Igen
5
4%
Igen, de betiltani azért nem kellett volna
10
8%
Nem
104
87%
 
Szavazatok száma: 119

Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Catrin írta:Ó, akkor ebben is eltér kicsit a véleményünk. Azaz BioBroly kreténségét én sem vitatom, de jobban kedveltem a 2. Broly filmnél, pont a lol zárása miatt. Fájdalmas nagy baromság volt az fix, de tetszett, hogy Gokumentes és a kölykök mellé asszisztált a Krilin família is. :D
Őszintén szólva, nekem abban a moziban, egyedül C18, és Mr. Satan jelenléte okozott csak némi örömöt. A kölykök engem már a 2. moziban is inkább zavartak, mert az alapján, amit az első Broly moziban láttunk, Brolynak kb. egy pöccintéssel el kellett volna őket intéznie.

Az első Broly mozival úgy vagyok, hogy az az egyik kedvencem, elsősorban azért, mert benne volt az, amit egy DBZ mozitól elvárok. Keménykötésű, badass fő gonosz, aki keményen odavág, közben elsüt pár egysorost, pörög az egész, és fasza zene szól alatta. Utána jött a 2. mozi, aminek az apropója is elég zavaros volt az első fényében, de ezen még túl is tettem volna magam. A baj inkább az volt, hogy Broly az első mozihoz képest elég semmilyen lett. Eleve nem értettem, hogy ment át zöldből, szőkébe ő is? Ráadásul végig kussolt, és olykor fél percekre is eltűnt. Aztán ott volt Gohan, akinek meg jól elcseszték a szintezését, mert elvileg SSJ2 szinten lenne, csak hogy a moziban az rohadtul nem annak néz ki. A Daizenshuu kellett hozzá, hogy ez bizonyosságot nyerjen.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Értelek. Broly nálam az első filmből is csak egyszavas „kakarottooooogrrrrrhhhrrrr"-ként maradt meg, persze lényegesen jobb és elégségesebb volt, mint a másik két felesleges filmjében.

Múlthéten az FnF fullspoileres összefoglalóját nézted? Nálam nem csappant tőle a fangirl mód, sőt! Külön örülök, hogy ezúttal Freezából azontúl, hogy szokásosan és kellően rohadék még szánalmas boxzsákot is csináltak. :vigyor: Azért ez nem hangzik rosszul, jó persze Goku egyéb okok miatt megint szarrá lesz verve, de ez sajnos egy DB-ből sem hiányozhat. :D Attól meg egyenesen hülyét kapok, hogy Toriyama már megint szándékosan akkorát TROLLKODOTT, hogy arra szavak sincsenek... azért Vegeta elől megint így elhappolni a győzelmet, nehogy Goku kevésbé legyen protagonist. De a legdurvább az egészben, hogy most ez a húzása annyira találóan poén, vagyis hát GIGALOL, hogy attól tartok már megint meg tudok bocsátani neki. Fú, utálatos egy mangaka vagy te!XD Azon pedig már le sem akadok, hogy Vegi szokásosan ezerrel nyomatja a makacs tsunderét. Mondanám, hogy kicsit visszább vehettek volna már ez ügyben, de a leírás alapján kettős érzésem van, és úgy tűnik azért a momentjei erősen ellensúlyozzák és inkább tipikusan rá jellemzővé, szórakoztatóvá teszik ezt. Na majd meglátom. A többiek jeleneteit is várom, már csak a karakterek miatt is megéri nekem majd megnézni a filmet.^^
Szóval lényegében tudjuk nagyon jól, hogy már megint elénk dobnak egy visszataszítóan csillogó szafttal leöntött rothadó/változatlan/rágós/száraz (<mindenki húzza alá magának a megfelelőt) húsdarabot, ehhez képest minden apró negatív érzettársulás ellenére úgy vélem ez finom lesz. Persze majd érzem, ha kóstolom... (Ja, és legyen a múltkorinál jobb az animáció!)

Plusz LOL, mikor kijöttek az első spoilerek egyből jött sokaknál a Pan és Bra közti egy év korkülönbség adta fankérdés: Bulma terhes? És nem is tudom, hogy ennek a fanservicnek a kihagyását kellemesnek és giccsmentesnek vagy épp kellemetlennek és jó lehetőségről való megfeledkezésnek gondoljam. Na jó, azt hiszem ezek már tipikus női problémáim... :dirr:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hát én meglehetősen vegyes reakciókat (finoman fogalmaztam) olvastam az új F mozi kapcsán. Mondjuk úgy hogy a veterán DB-fanoknak enyhén szólva nem tetszik, míg a fiatalabb generációnak bejön. Én a veteránok véleményét osztom, hagyni kellene már ezt a franchise-t, le van zárva 20 éve, a többi meg csak rókabőr, ráadásul egyre fantáziátlanabbul.

A mozikhoz annyit hogy nekem a kedvencem a 12-es, bár nemtom miért, Janemba még Broly-nál is agyatlanabb főgonosz, ráadásul még beszélni se tud :D De tetszenek a dimenzióugrásai. Mozik közül még a Bojack-movie tetszett, a Brollys cuccok nem jöttek be egyáltalán, nekem ő már túl agyatlan és emellett fantáziátlan izomagy volt, főleg a 2. filmjében. A Bio-Broly meg LOL.

A Freeza-gayness-hez annyit hozzátennék, hogy nekem ő a kedvenc főellenségem, mivel a Namek-saga alatt nemcsak fight megy, hanem némi sztori is van, és nagyon bírom az egoista személyiségét. Amúgy ő volt a legintelligensebb főboss, mert azért mégiscsak összerakott egy galaktikus birodalmat, megvolt a hierarchia is: noname cicskák-kiküldött harcosok (Vegita, Nappa, Raditz) - Különleges erők (Ginyu Force) - saját menchmenek (Zarbon, Dodoria), meg persze Freeza a nagyfőnök. Szal ő legalább nemcsak egy agyatlan boss volt mint Buu vagy egy művileg kreált főgonosz komolyabb cél nélkül mint pl. Cell (pedig őt is bírom), hanem volt egy komolyabb háttere is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Igen, elég vegyesek a vélemények, és bár valóban igaz, hogy a veteránok többsége erre a fiataloké pedig arra, de azért nem ennyire éles a határ. Magamat amúgy valahogy a kettő közé definiálnám. Mivel az én DB szeretetem kb. három fázisra osztható: anno áltiban nagy fanja voltam (XD), majd középsuliban ismét ráfüggtem, így letoltam a GT-t, később revaccsoltam az alapsorozatot. Pár éve pedig elkezdtem újrázni a Z-t is, aminek az első 100 részét kb 1-2 évbe tellett megtekintenem, annyira szenvedtem rajta, aztán ezen túljutva tavaly olyan gyorsan bedaráltam a maradékot, hogy én magam is meglepődtem rajta: DB szeretetem nem csak, hogy visszatért, hanem egyenesen felülmúlta az eddigieket. XD Így gyors a Kait is beadaráltam, aminél már az elejével sem volt problémám. Szóval én ilyen régi új fan vagyok, korosztályilag is a középmezőnyből. LOL Így nem meglepő, hogy jobban lelkesedem.

Ami a filmeket illeti: sosem érdekeltek, de aztán a 14.-re felcsillant a szemem, mint új és részben Toriyamás megközelítés, ahogy a 2008-as specialra is, így azokat gyors megnéztem és hát nagyon tetszenek. Szóval nem rég pótoltam a többi cuccot is, amik siralmasan egykaptafák. Nálam is a 12. emelkedik jobban még ki, az nagyon fun! A többi vagy elmenősen szórakoztató vagy fárasztóan unalmas. Igazából a bőrhúzgálás legfeleslegesebb részeit pont, hogy ezeknél és a GT-nél követték el, már a 90-es években. Ezekhez képest ez az új movie nekem még kész felüdülés lehet. Abban pedig kár reménykedni, hogy békén hagyják a címet... sajnos nem jellemző ez ilyen franchise-oknál anime-fronton. Akkor meg inkább reménykedem benne, hogy fogyasztható cucc lesz az újabb szelet. Mert azt az opciót, hogy szimplán ne nézzem, el sem tudom képzelni. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Középsuliban te nagy rajongója voltál a DB-nek? :shock:

Minap gondolkodtam a DB filmeken és arra jutottam, hogy az egy dolog, hogy már évtizedek óta le van zárva maga a tényleges történet illetve, hogy minden egyes movie/special/OVA/anyámkinyja már csak bőrlehúzás. De miért nem mesélnek el valami potens/érdekes történetet? Teljesen nyugodtan lehetne egy-egy karakter köré építeni egy-egy filmet és itt nem csak a Goku-Vegita tandemre gondolok, hanem az olyan karakterek re is mint pl Yamcha, Zseniális teknőc stb. vagy legalább a mélyebb jellemtörténetet is adhatnának nekik. De nem nekik többedjére ugyanazt a storyt nyomatják le.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Dehogy voltam, de szívesen gondoltam rá és néztem meg a GT-t (így ezt a szakaszt és a későbbi alap újrázását egy lelkesebb DB szakaszomnak veszem). Ami persze nem jól sült el. A karaktereket viszont mindig kedveltem. Persze te még jobban láthatod az éles kontrasztot az akkori és a mostani állapotom között, így jogos a kérdés.

A movie ötletedet én is díjaznám (de valószínűleg kevesebb fant vonzana sajnos mint a tucatgokus). Toriyamának tavaly vagy tavaly előtt egyik interjúban volt is egy olyan megjegyzése, hogy egy esetleges következő filmnél Vegetát tenné főhősnek... Hát... nem egészen lett így, persze mondta is, hogy ez csak ötlet. Tipikus fancsalogató volt ez tőle.
De jaja én bárki fókuszáért lelkesednék. Mondjuk a Trunks jövős specialja nem tetszett, a Bardockos cucc viszont igen. Bár a többiekről nem múltasat néznék.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Valóban jobb lenne, ha egy-egy moziba mondjuk ráfeküdnének valamelyik karakterre, vagy legalább egy érdekesebb storyt rittyentenének a legújabb világmegmentés köré, csak hogy az ilyen mozik, nem erről szólnak, hanem a fanfejésről. Plusz az ilyen franchiseokban vannak olyan megszokott, jól bejáratott dolgok, amiknek úgymond "így kell lennie". Vegeta például sose lehet olyan erős mint Goku, Yamcha hasznavehetetlen, Krillin meghal, stb.

Mozik közül meg sajnos vagy nem sajnos, de tuti nem ez lesz az utolsó. A Toei szerintem 20-ig legalább el fog menni, és az eddigi tendencia alapján, még ennél is nagyobb hülyeségekre lehet számítani. Persze ne legyen igazam, de a Toeit ismerve, sanszos hogy így lesz.

A napokban épp azon poénkodtunk egyik haverral, hogy 2020-ra a 20. Z mozi már valami olyasmiről fog szólni, hogy Goku megeszi Broly szülinapi tortáját, amin ő úgy felhúzza magát, hogy átmegy SSJ4-be (vagy ha az AF fanoknak kedvezni akarnak, akkor mindjárt SSJ5-be) és megint visszatér. :D
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

/Akkor ez a középsulis dolog okés :) /

Mondjuk én szívesen néznék meg egy olyan moviet ahol pl.: Zseniális teknöc+Chi-Chi apja+Goku nagyapja együtt fájtolnak valami noname ellenséggel szemben.

Ugyan akkor a neverending shonenekhez készített moviekkal mindig ugyan azok a problémák:
1. Csak és kizárólag a legfőbb karakterek kerülnek középpontban.
2. A fő gonosz simán olyan erős mint az eredeti sorozatban szereplő főellenség. De érdekes módon itt 1,5 óra alatt lenyomják, míg a sorozatban 150+ epizód kell ehhez. /Jó lehet, hogy a gonosz nem annyira erős, de azért eléggé./
3. Ahelyett, hogy más kisebb nyitott kérdéseket válaszolnának meg helyette egy tök értelmetlen semmire sem jó történet szálat mutatnak be.
4. Ja igen a főkarakterek mellé egy-egy ismert karakter csak és csak azért szerepel, hogy a fanok által kedvelt mondatát/támadását/stb. bemutassa.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

OMG!!!!! That hype!

Nagyban várok az FnF camripjére erre mi jön???
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... r-tv-anime
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... uly/.87608
http://myanimelist.net/forum/?topicid=1378143

Uuuuhh, ezt most meg kell emésztenem. X'D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az első reakcióm kb. ez volt erre a hírre. Akármekkora fanja is voltam anno az eredetinek(!) ez után a sok felesleges felújítás, folytatás után úgy érzem, mintha piszkos lenne a kezem, pedig én csak nézem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem kötözködésből, vagy ilyesmi, de megláttam tegnap ezt a hírt (még azelőtt, hogy Aoira postoltátok volna) és első gondolatom ez volt: "A hír, amitől Catrin oda, meg vissza lesz, mindenki más viszont csak: "meh... :? " ^^" XDDDD

Amúgy úgy látom, nagyon arra hajtanak, hogy igazolják a múltkori kijelentésem, vagyis hogy "a DB lett a következő Evangelion". ^^" Mármint abban az értelemben, hogy talán animéről annyi felesleges bőrt lehúzni, mint erről a két franchiseról, én még nem láttam. (Jó, kivéve az eleve ebből a célból létrejövő kártyás, szörnyes, stb. merchandise cuccokat, de a DB azért baromira nem ilyen volt anno.) Annyira amúgy nem ráz meg, csak rossz látni, hogy ez is így végzi. :? Mint az egykoron jobb sorsra érdemes színész, akinek leáldozóban van a csillaga és hirtelen minden B-film szerepet elvállal, a producer/rendező meg örül, mert az ő nimbuszával próbálják felfuttatni az amúgy gáz filmet.

Plusz ez már csak érintőlegesen tartozik a DB-hez, de azt is rossz látni, hogy Japán mintha egyre inkább átvenné a mostanában Hollywoodban divatos történetírási formát, vagyis: "ha nincs semmi ötleted, kapj elő egy régi nagy nevet és csinálj abból rebootot, folytatást, akármit". Én meg úgy vagyok vele, hogy ennél még a huszonötödik átlag more slice of life is jobb, mert akkor max kapunk egy sekélyes izét, amit egy szezonnal később úgyis elfelejtünk, így viszont mindig meggyaláznak egy legendát. Oké, hogy régebben is voltak ilyen remake animék és legtöbbször azok sem sikerültek túl jól (kedvenc példám a Dirty Pair 80-as évekbeli változata, vs a 90-es évekbeli remake), de azt a dömpinget, ami pár éve beindult, hogy új SM, új DB, új Lupin, stb., már szinte rossz nézni. ^^" Egyébként meg bírom, hogy véletlenül sem olyan cuccokat kapnak elő ilyenkor, amikben lenne potenciál, pl. mondjuk a Ranma teljes második felét meganimálni, amihez ott van a manga alapnak, hanem jellemzően valami hatszor elmesélt, ötvenszer lezárt sorozatot "exhumálnak" újra és újra, "akit" sokkal jobb lenne hagyni békében nyugodni.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:Nem kötözködésből, vagy ilyesmi, de megláttam tegnap ezt a hírt (még azelőtt, hogy Aoira postoltátok volna) és első gondolatom ez volt: "A hír, amitől Catrin oda, meg vissza lesz, mindenki más viszont csak: "meh... :? " ^^" XDDDD
:hammer: Hehehehe, thx. Ezen jót nevettem. :LOL:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Nem kötözködésből, vagy ilyesmi, de megláttam tegnap ezt a hírt (még azelőtt, hogy Aoira postoltátok volna) és első gondolatom ez volt: "A hír, amitől Catrin oda, meg vissza lesz, mindenki más viszont csak: "meh... :? " ^^" XDDDD
Csodálom is, hogy ő még képes ehhez így hozzáállni. :) Én már csak szörnyülködni tudok mindazon, ami a Z után jött ki Dragon Ball címen.
Titkos írta:Amúgy úgy látom, nagyon arra hajtanak, hogy igazolják a múltkori kijelentésem, vagyis hogy "a DB lett a következő Evangelion". ^^" Mármint abban az értelemben, hogy talán animéről annyi felesleges bőrt lehúzni, mint erről a két franchiseról, én még nem láttam.
Gundam? Macross? :D

Egyébként nem értem, sokan miért az EVA-t emlegetik, ha rókabőrözésről van szó? :? Mármint oké, totál fölöslegesen kijöttek a rebuild mozik, ez tény, de azon kívül? Ha azt nézzük, egy GitS-hez például sokkal több mindent dobtak ki az első mozi óta. Van már egy rakás TV sorozat, mozi, speciál hozzá.
Titkos írta:Annyira amúgy nem ráz meg, csak rossz látni, hogy ez is így végzi. :?
Erről van szó. Szóval már abból a 13 Z moziból is viszonylag kevés volt az értékelhető, ami 96-ig kijött, viszont ami azóta történt a franchise háza tájékán, az egyre nevetségesebb. Addig még oké lenne a dolog, hogy csinálnának egy(!) decens remaket, mondjuk a Z-nek, csak hogy itt sajnos baromira nem ez megy. Először volt egy felemás Kai, amit utólag folytattak, közben kijött egy gyér mozi, és hamarosan jön a következő, ami még annál is gyökérebbnek néz ki, majd erre fel még egy új sorozatot is bejelentenek? Mi a fasz? :? Már azon poénkodtunk haverral, hogy ha már lesz DBZ Super, akkor ezen minta alapján jön majd a DBZ SuperS, a DBZ Stars, és a DBZ Crystal. De akkor már legyen SM Z, és SM Kai is. :LOL:
Titkos írta:Plusz ez már csak érintőlegesen tartozik a DB-hez, de azt is rossz látni, hogy Japán mintha egyre inkább átvenné a mostanában Hollywoodban divatos történetírási formát, vagyis: "ha nincs semmi ötleted, kapj elő egy régi nagy nevet és csinálj abból rebootot, folytatást, akármit". Én meg úgy vagyok vele, hogy ennél még a huszonötödik átlag more slice of life is jobb, mert akkor max kapunk egy sekélyes izét, amit egy szezonnal később úgyis elfelejtünk, így viszont mindig meggyaláznak egy legendát. Oké, hogy régebben is voltak ilyen remake animék és legtöbbször azok sem sikerültek túl jól (kedvenc példám a Dirty Pair 80-as évekbeli változata, vs a 90-es évekbeli remake), de azt a dömpinget, ami pár éve beindult, hogy új SM, új DB, új Lupin, stb., már szinte rossz nézni. ^^" Egyébként meg bírom, hogy véletlenül sem olyan cuccokat kapnak elő ilyenkor, amikben lenne potenciál, pl. mondjuk a Ranma teljes második felét meganimálni, amihez ott van a manga alapnak, hanem jellemzően valami hatszor elmesélt, ötvenszer lezárt sorozatot "exhumálnak" újra és újra, "akit" sokkal jobb lenne hagyni békében nyugodni.
Hogy egy ide illő, némileg módosított idézettel éljek: "Classic animes ended 30 years ago. Now it's just superheroes, romantic comedies, and remakes. They're all the same, none of which interest me."

A remakelésnek amúgy nem lennék ellene, mert alapvetően tök jó, hogy visszahoznak régi nagy klasszikusokat, és méltó módon, az eredeti értékeket megőrizve, modernizált formában mesélik el ugyanazt, ezzel kedvezve a régi, és az új fanoknak. A baj az, hogy sajnos az esetek többségében, nem erről van szó, hanem sokkal inkább arról, hogy a stúdiónak könnyű pénzre van szüksége, ám nem tudnak mit kitalálni, és ezért úgy döntenek, leporolnak egy régi címet, abból kiragadják a kliséket, és készítenek egy gyenge utánzatnak érződő, lelketlen iparosmunkát.

Vannak ugyan baromi jól sikerült remakek, mint például a Re: Cutie Honey, vagy a Kikoushi Enma, amiken tényleg érződik, hogy ezeken érdemben dolgoztak (utóbbinál pl. a mangaka készített egy külön remake mangát, a remake animéhez) ám sajnos ezek képviselik a kisebbséget.

A folytatásoknál ha lehet, még rosszabb a helyzet, főleg amikor 10-15, vagy még több év távlatában találják ki, hogy na most akkor folytatjuk. Ilyenkor rendszerint valami erőltetett baromságot fogunk kapni, ahogy történt az, például a Slayers esetében, és ahogy sanszosan történni fog az, a DBZ Super esetében. Toriyama meg megőrült, ezen nincs mit szépíteni. ::^_^::
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nekem semmi bajom nem lenni ezzel a sorozattal, ha végre DB fejlődni tudna. Komolyan lassan 30 év telt el az első sorozat óta, rengeteg minden megváltozott. Dicséretes lenne, ha Goku személyiségét árnyalnák és nem csak a mindig éhes-mosolygós srác lenne, de ugyan ezt ellehetne mondani a többi karakterről is. Tovább menve én szívesebben fogadnék egy komplexebb történetet is nem csak egy végtelenített harc valami über gonosz ellen. Mert lehet, hogy ez még a nyolcvanas években elég volt mára talán már nem az.

Egyébként ha tényleg nagyot akarnának domborítani akkor jó lenne, ha készülne egy új manga amit nem Toriyama rajzolna.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Surci »

Uh, volt eddig 2 mozi aminek a világon semmi értelme nem volt, most meg ez... Nem akarom látatlanban lehúzni, de nem sok jóra számítok (ugyanezt írtam az F moziról, és minő meglepetés, be is jött...). Mindegy, ha elkezdődik belenézek, aztán majd meglátjuk, de már előre félek, hogy a karadesign a mozikban megszokott PlayStation-os kockadesign lesz, attól meg hülyét kapok.... A sztori részéről nem is szólva, eleve a GT akkor ezekszerint megy a kukába, mert ahhoz Toriyamának nem sok köze volt, ellenben a két mozihoz meg igen. Persze remek lenne ha az történne amit iskariotes is írt, komplexebb storyline, mélyebb karakterek, stb., csak szvsz megint a szokott mozifelállással lesz dolgunk: Jön egy gonosz, Goku és Vegita kivételével mindenki hasznavehetetlen, aztán Vegitát is elintézik valahogy, marad Goku (+esetleg egy GenkiDama), aztán szokott sablon vég. -_-"" Ezt láttuk már 20 éve is (és már akkor is uncsi volt). Juteszembe ha Toriyamának köze van hozzá, akkor végképp nem számítok semmi jóra, az a faszi ugyanis az elmúlt 20 év alatt SEMMIT nem fejlődött. Volt szerencsém olvasni a jelenleg futó Jako c. mangáját, ugyanaz a debil humor mint 20-30 évvel ezelőtt, alibi sztori valami ökörködésre, szal igazi "Toriyama-minőség". Én nem tudom mennyire ismeritek az eddigi munkáit, de 20-30 év után még mindig a Dr. Slump szintjén tart. Úgyhogy szerintem előre látható, mire lehet számítani (lásd a legutóbbi 2 mozit). Így utólag azon csodálkozom hogy a DB manga 2. fele ( a Z alapanyaga) nem lett olyan idétlen mint a többi cucca meg a DB eleje. Ha az a szint marad akkor ma szerintem már senki nem is beszélne róla. Sokszor leírtuk már, és csak egyetérteni tudok azzal hogy tényleg hagyni kéne már ezt a franchise-t.
Péter írta:Már azon poénkodtunk haverral, hogy ha már lesz DBZ Super, akkor ezen minta alapján jön majd a DBZ SuperS, a DBZ Stars, és a DBZ Crystal. De akkor már legyen SM Z, és SM Kai is.
Kaccantottam :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Péter írta:Csodálom is, hogy ő még képes ehhez így hozzáállni. :)
Természetemből fakad. :dirr:

Iskariotes: Legyen igazad! (Bár én új mangát annyira nem igénylek, amúgy a legutóbbi DB mangákat sem Toriyama rajzolja már, pl. F mangája, pl. SD.)

Surci: Ennél jobban nem is különbözhetne a véleményünk a moviek, az új sorozat és Toriyama humora terén. :vigyor: Azzal persze egyetértek, hogy semmit nem fejlődik, de hát őt így, ezzel a stílussal szereti, aki szereti. A Jaco mangáján is jól szórakoztam. Persze jó lenne, ha a mostani sorozattal tudna majd valami újat nyújtani, és én megelőlegezek neki egy kis bizalmat. Ha még se jönne be túl nagy csalódásra akkor sem számítok, mert ahogy SaiyaGin blogjára is írtam: "AZOK a karakterek, AZOKKAL az interakciókkal egyszerűen megunhatatlanok és imádni valóak számomra". Nálam röviden ez a lényeg.

Persze nagyon-nagyon örülnék, ha most végre ráfeküdnének Gohanra és a kölykökre (lányokat is beleértve)... de ha mégis a papírforma szerinti Gokusztán-Vedzsisztán naésaztán-hátaztán jön, hát akkor sem dől bennem össze a világ. XD

Surci írta:
Péter írta:Már azon poénkodtunk haverral, hogy ha már lesz DBZ Super, akkor ezen minta alapján jön majd a DBZ SuperS, a DBZ Stars, és a DBZ Crystal. De akkor már legyen SM Z, és SM Kai is.
Kaccantottam :D
Dettó. :thumb:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Gundam? Macross? :D

Egyébként nem értem, sokan miért az EVA-t emlegetik, ha rókabőrözésről van szó? :? Mármint oké, totál fölöslegesen kijöttek a rebuild mozik, ez tény, de azon kívül? Ha azt nézzük, egy GitS-hez például sokkal több mindent dobtak ki az első mozi óta. Van már egy rakás TV sorozat, mozi, speciál hozzá.
Én személy szerint azért tartom az EVA-t a "királynak" ebben a kategóriában, mert kvázi ennél én úgy éreztem, hogy Anno ugyanazt, vagy majdnem ugyanazt próbálja eladni hatvanszor. Szal először kijött az alapsorozat, oké. Aztán kijött hozzá az End of Eva, illetve a Death and Rebirth. Még erre is azt mondtam, hogy oké, mert állítólag az EoE lett volna eredetileg is a "true end", a D and R-nek meg már jóval kevesebb értelme volt, de úgy voltam vele, hogy egye fene "játssza újra" a sorozatot is egy mozifimben, legyen neki Karácsony. XD (Meg ugye az azóta is bevett szokás, lásd TTGL, Madoka, stb.) Viszont ami ezután jött, az már akkora röhej, hogy animékből is kevés hasonló ugrik be, sőt, most hirtelen élőszereplős filmek közül is csak George Lucas Star Wars nevű pénzgyára az, ami talán vetekszik ezzel. Először kijött valami évfordulós kiadás, aztán kijött valami "grafikailag felújított" változat, aztán mintha lett volna valami "új jelenetekkel kiegészített sorozat" stb-stb. Majd amikor az alapsorozatot Anno már szénné tejeltette és hatvanszor eladta, bejelentette, hogy jön a filmtrilógia, aminél az volt a legnagyobb gond, hogy nem úgy nevezte el legalább az egyik epizódot, hogy "You can (not) pay enough" :lol: Ez utóbbiaknál legalább változtatott dolgokon, viszont messze nem annyit, hogy különösebben értékelhető legyen, szóval azért pl. egy GITS első film és GITS - Stand Alone Complex sorozat között kapásból nagyobb volt az ugrás, más volt a sztori, változtattak Motoko dizájnján stb. Ennél a trilógiánál kb. annyi maradt meg nekem, mint érdemleges újítás, hogy Shinji némileg tökösebb, behozták Marit, hogy végre az EVA-ban is legyen már egy olyan csaj, aki legalább úgy-ahogy szimpi nekem (már kezdtem úgy érezni, hogy valami súlyos szinten kimaradt az életemből, amiért a "REI VAGY ASUKA????" vitáknál anno én egyik oldal pártját sem tudtam nyugodt szívvel fogni XDDD), illetve hogy a harmadik filmnek már kb. semmi köze a sorozathoz, mert ott már az űrből indítják az EVA-kat, vagy mi a franc... XD Szal nem az zavar feltétlenül, ha egy animének úgymond "soha nincs vége", hanem ha úgy érzem, hogy azt a 26 részt, vagy azt a két órás filmet akarják újra és újra megvetetni a fanoknál. A SW-t is azért hoztam fel, mert az nem érdekel, hogy van prequel, meg hatvanféle könyv, játék, stb., az a gusztustalan, ahogy Lucas az "alap trilógiát" (illetve később már egyben a hat filmet) adta ki újra és újra, de kínjában már alig tudott mit változtatni rajta a sokadik kiadás során. XD A Macross és a Gundam tényleg olyanok, hogy azokból is van egy rakat sorozat, de ha jól tudom, mindkét franchise olyan, hogy folyamatosan cserélik a szereplőket is, a Macross asszem folytatás, a Gundam pedig még alternatív is, szóval ott szinte sokszor csak az egyezik meg, hogy minden sorozatban vannak mechák. XD Ez így ebben a formában nem zavarna az EVA-nál sem, sőt, szívesen megnéznék egy olyan EVA sorozatot, ahol mondjuk nem töketlen Shinji a főszereplő, vagy legalább nem minden főbb karakter egy lelki roncs. XD (De végülis ezt kb. megkaptam a TTGL képében, épp csak az angyalokat Beastmanekre cserélték. XD) Bocs az offért, most látom, hogy ez amúgy a DB topic lenne. XD
Péter írta:Hogy egy ide illő, némileg módosított idézettel éljek: "Classic animes ended 30 years ago. Now it's just superheroes, romantic comedies, and remakes. They're all the same, none of which interest me."
Nem rossz, bár azért én ennyire borúlátó nem vagyok ezzel kapcsolatban, viszont erről a remakelésről sürgősen le kéne kattanniuk. ^^" XD (Most azt akartam mondani, hogy "mert ez rosszabb, mint a vég nélküli moe slice of life-ok", de aztán beugrott, hogy lehet ezt cifrázni: majd amikor elkezdik azokat remakelni. :D Gondolom te is várod már a K-ON: Revisited-et, vagy a "Haruhi: God End"-et, legalább annyira, mint én.... :lol: )
Péter írta:A remakelésnek amúgy nem lennék ellene, mert alapvetően tök jó, hogy visszahoznak régi nagy klasszikusokat, és méltó módon, az eredeti értékeket megőrizve, modernizált formában mesélik el ugyanazt, ezzel kedvezve a régi, és az új fanoknak. A baj az, hogy sajnos az esetek többségében, nem erről van szó, hanem sokkal inkább arról, hogy a stúdiónak könnyű pénzre van szüksége, ám nem tudnak mit kitalálni, és ezért úgy döntenek, leporolnak egy régi címet, abból kiragadják a kliséket, és készítenek egy gyenge utánzatnak érződő, lelketlen iparosmunkát.

Vannak ugyan baromi jól sikerült remakek, mint például a Re: Cutie Honey, vagy a Kikoushi Enma, amiken tényleg érződik, hogy ezeken érdemben dolgoztak (utóbbinál pl. a mangaka készített egy külön remake mangát, a remake animéhez) ám sajnos ezek képviselik a kisebbséget.
+1
Péter írta:A folytatásoknál ha lehet, még rosszabb a helyzet, főleg amikor 10-15, vagy még több év távlatában találják ki, hogy na most akkor folytatjuk. Ilyenkor rendszerint valami erőltetett baromságot fogunk kapni, ahogy történt az, például a Slayers esetében, és ahogy sanszosan történni fog az, a DBZ Super esetében. Toriyama meg megőrült, ezen nincs mit szépíteni. ::^_^::
Na ja, szegény Slayers... :( Oké, hogy én az "eredetiből" is csak a TV sorozatokat bírtam és pl. a Lina - Naga párossal előadott OVA-k és Movie-k már messze nem hozták számomra a jól ismert "Slayers színvonalat", viszont az Evolution-Revolution sorozatpáros sikeresen szétbarmolta az ő "imidzsüket" is. :? Az utolsó mondathoz pedig csak annyit: köszönöm, hogy nem nekem kellett ezt leírnom. XD
iskariotes írta:Dicséretes lenne, ha Goku személyiségét árnyalnák és nem csak a mindig éhes-mosolygós srác lenne, de ugyan ezt ellehetne mondani a többi karakterről is. Tovább menve én szívesebben fogadnék egy komplexebb történetet is nem csak egy végtelenített harc valami über gonosz ellen. Mert lehet, hogy ez még a nyolcvanas években elég volt mára talán már nem az.
Na igen, ebben én is látok potenciált, csak ugye így meg sanszos, hogy a régi fanok nem örülnének a dolognak. Plusz azért ez a "jellemátírás" valahol mindig necces, ha úgy vesszük, Goku a "japán Superman" és ugye pont Supsnál próbálkozott nem olyan rég az Acélember film azzal, hogy kissé árnyaltabbá tegye a karaktert, ne legyen annyira "gondtalan jófiús", stb., és az is eléggé megosztotta a fanokat, szóval lehet, hogy szegény Goku is így járna.
Surci írta:Juteszembe ha Toriyamának köze van hozzá, akkor végképp nem számítok semmi jóra, az a faszi ugyanis az elmúlt 20 év alatt SEMMIT nem fejlődött. Volt szerencsém olvasni a jelenleg futó Jako c. mangáját, ugyanaz a debil humor mint 20-30 évvel ezelőtt, alibi sztori valami ökörködésre, szal igazi "Toriyama-minőség". Én nem tudom mennyire ismeritek az eddigi munkáit, de 20-30 év után még mindig a Dr. Slump szintjén tart.
Amúgy szegény úgy járt, mint Rumiko: van egyfajta humor-stílusa, amivel önmagában semmi baj nincs, sőt. Csak éppen ezt képtelen fejleszteni, úgymond "haladni a korral", emiatt tényleg az van, hogy ugyanazokat a poénokat, ugyanabban a stílusban próbálja 20-30 éven át elsütögetni. Hogy nála ez mennyire működik, azt nem tudom, mert azért túlzás lenne azt mondanom, hogy rendszeresen követem a munkásságát, de pl. Rumikónál ennél a most futó Rinnénél már nagyon látszik, hogy "lejárt lemez" ez az egész stílus. Nem rossz, de sajnos nem is jó, nem hogy azok az úttörő ötletek hiányoznak belőle, mint amikben az UY vagy a Ranma még anno tobzódott, de kb. már ahhoz is kevés az egész, hogy bármivel kitűnjön a hasonló mangák közül.
Surci írta:Úgyhogy szerintem előre látható, mire lehet számítani (lásd a legutóbbi 2 mozit). Így utólag azon csodálkozom hogy a DB manga 2. fele ( a Z alapanyaga) nem lett olyan idétlen mint a többi cucca meg a DB eleje. Ha az a szint marad akkor ma szerintem már senki nem is beszélne róla.
Mintha rémlene interjúkból, vagy valahonnan, hogy ha rajta múlt volna, olyan is lenne. :D A szerkesztők keményen fogták, gyakorlatilag ők terelték a DB-t abba az irányba, amitől később klasszikussá vált. Toriyama az eredeti tervek szerint már akkor befejezte volna az egészet, amikor Gokuék először összegyűjtötték a gömböket. (Tudod, amikor még a "nagy ellenlábas" a "Pilaf and Co." volt. XDDD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mondjuk ez egy érdekes téma, hogy most az e a rosszabb, ha ugyanannak a felújított, kibővített, kiegészített verzióit adjuk e ki újra, vagy ha folyamatosan nyomjuk ki hozzá a folytatásokat, mellék történeteket? Személy szerint én inkább utóbbira tenném a voksom, mert még mindig jobb amikor ugyanazt a már egyszer sikeres és jól összerakott valamit kapod felújítva, mint amikor azt kell látnod, hogy anno volt egy fasza sorozat, mozi, aminek most elkészült a 10. folytatása / alternatív szála, aminek már kb. köze sincs az eredeti mű hangulatához.

Persze értem én a problémát előbbi esetben is, mert még 10-20 év távlatából oké egy(!) remastered kiadás, addig az már meglehetősen nagy pofátlanság, amikor 5 éven belül már a 3. enhanced edition jön ki, ami amúgy tök ugyanaz, mint az előző, csak amolyan Shaft módra most annyi történt, hogy X karakter szobája máshogy van berendezve, mint az előző verzióban. :mosoly:

Azzal kapcsolatban, hogy Toriyama nem fejlődik, én Catrin véleményét osztom. Mégpedig azért, mert nem feltétlen kell ahhoz újat mutatni, hogy valami jó legyen. Ami működött a '80-as, '90-es években, az miért ne működhetne ma is? Lásd nem is oly régről ott volt a Kill la Kill ugye, ami echte '80-as évek béli elemekből építkezett fel, mégis zabálta a közönség. Szóval lehet ezt jól csinálni, ezért én inkább ott látom a bajt, ha nincs már mögötte kellő kreativitás, lelkesedés, hanem csak erőlködés és haszonlesés.
Kép
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha nem alkotnak valamit Toriyamáék, a Super hamarabb bukó lesz, mint a GT, bár már a Z a Majin Buu sagától kezdett egyre inkább süllyedni(s ezt állítom úgy, hogy egy DBZ filmet se láttam). Nagyon látszott rajta, hogy Toriyama csak a rajongók unszolására csinálta, ezért voltak benne olyan logikai hibák, melyek igen csak rontottak az összképen(pl. Mystic Gohan - Majin Buu csata, valamint Goten és Trunks SSJ-be való átalakulása). A GT-ből pár részt láttam csak, de nem feküdt nekem ez az " egy éven belül szedjük össze a 7 fekete csillagos sárkánygömböt, különben a Földnek annyi" nevezetű fősztori. Az is szúrta a szemem, hogy magát, az animét visszahúzták a sima DB színvonalára. A vége pedig nagy WTF volt...

Csak reménykedni tudok, valami jót csak alkotni fognak...
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

A GT egyetlen jobb (mert azt túlzás lenne mondani, hogy jó) pontja az volt, hogy kicsit betekintést engedtek a Bebi sagában a Saiyan, és a Tsufuruk közti háborúba. Plusz Bebi miután elkapta Vegetát, már közel sem volt annyira nyomorék, mint előtte.

Egyébként tényleg az a durva, hogy Toriyama régen tudta, mikor kellett volna megállni, de most már ott tart, mint egy rossz fanboy. Kiváló példa erre ez az egész Super Saiyan God Super Saiyan forma, aminek még hagyján, hogy már maga az elnevezése is kész röhej. Dizájnra viszont olyan, mint azok a 2000-res évek elején, fanok által kiötölt SSJ formák (az ilyen SSJ8, meg hasonlók) amiknél azt csinálták, hogy fogták valamelyik Saiyan formát, és Photoshopal, átszínezték a haját kékre, zöldre, meg hupililára.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyébként pont ma olvasgattam erről az új sorozatról és az jutott az eszembe, hogy az egész DB univerzumban nincs egy darab verekedős női karakter sem. Szóval Bulma soha nem harcolt, Chichi sem vitte túlzásba a dolgokat, C18 miután összejött a kopasszal visszavonult gyakorlatilag, a GT-ben pedig Pan lett volna az erős lány, de csak lány és nem nő. Szóval szász szónak is egy a vége igazán jót tett volna az egész franchisenak egy igazán erős harcias nő jelenléte (helyette persze csak lila macsekokat kapunk, Dermesztőt sokadjára)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mondanám, hogy Videl, de ő meg szintén
1. amikor verekedik még lány,
2. visszábbvonult miután megtalálta élete szerelmét
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Engem nem zavart, hogy kimaradt az igazán epic női harcos. A GT-től reméltem, hogy Pannak és Brának is adnak majd valami új generációs feelinget, de ez sajnos elmaradt. A Superben majd meglátjuk, bár egyelőre ők még nem születnek meg benne... Később majd kiderül, de nem reménykedem/naivkodom.

Viszont, ha figyelitek a híreket kijött az új karakterek közül már Champa és a "nője". Utóbbi Wishez hasonlóan egy "atyaúristen" lehet. XD És akkor még nem agyaltunk azon, hogy a másik univerzumból milyen ellenfeleket ismerhetünk majd meg... :hammer: Szóval még a végén ezen is változtatni fognak.
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

Cruel Angel írta:Mondanám, hogy Videl, de ő meg szintén
1. amikor verekedik még lány,
2. visszábbvonult miután megtalálta élete szerelmét
Pedig Videl karaktere egész jól indult, ahogy Toriyama bemutatta egyfajta vagány csajszinak, aki 24/7 őrködik Satanváros fölött(jó, ez lehet túlzás), aztán ez az imázs szép lassan átment örökszerelmes gerlébe. Ezt rettentően sajnáltam, pedig jöhetett volna egy igazi bunyós lány karakter az univerzumba(az azért már milyen lenne, ha Gohan helyett pont őt táncolta volna körbe az az öreg mester, s ő kapná eredményeképp azt a misztikus energiát :D )

Azon elképedtem, mikor MAL-on megláttam azt a 8 egész valahányas átlagot amit a Super kapott. Jó, értem, hogy a hypehullám és társai, de azért nem kéne ennyire túlzásba vinni...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Viszont, ha figyelitek a híreket kijött az új karakterek közül már Champa és a "nője". Utóbbi Wishez hasonlóan egy "atyaúristen" lehet. XD
Ja, pont ezen röhögtem, hogy eddig két főgonoszról tudunk a videók alapján, az egyik úgy néz ki ezzel a sok cseresznyevirággal, meg az egész dizájnjával, mintha az Inu Yashából igazolt volna át (szeretem az IY-t, jobban, mint a DB-t, de azért ne keverjük már a stílusokat, ez az ürge inkább ott lehetne gonosz... XD), a másik meg ennél is gázabb, úgy néz ki, mintha a Battle of Gods Anubisz-fejű főgonosza fölött eljárt volna az idő, megöregedett, összement és meghízott volna, de a rendező a szerződés értelmében visszahívta volna a "színészt", hogy a folytatásban is játsszon. :lol:
Kép
Válasz küldése