Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

:lol: Köszi, ígymost nézve tényleg nem...*elássa magát*
Joh, hát reggel volt, meg izééé...azért köszi tényleg :)
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

No, lehull a lepel az uj szeria szereploirol. A Bandai muanyagonto reszlege nem birt a feneken maradni, es negyed evvel a sorozat kezdese elott kiadta a muanyagfigurakat. Legalabb megtudhatunk par reszletet, amibol lehet kovetkezteteseket levonni jo elore.

Ugyeletes gyermekkatonank Setsuna F. Seiei (16), a Kozelkeleten nott fel, azota visel fegyvert, hogy fel birja emelni, coolguy tipusu karakter. Ove a GN-001 Gundam Exia modell, azaz o a fohos. Radarok alltal lathattlan burkolat, nagy manoverezo kepesseg, egy GN drive, amirol egyenlore nem tudni, mi, de valoszinuleg valami newtype cucc (es egyebkent a tobbi GuNdamban is benne van), es 7 kard. (???)

Lockon Stratos (24), Team Leader, aki a szuleit terroristak miatt vesztette el. Ove a GN-002 Gundam Dynames, ami elsosorba sniper, de kuldetesspecifikusan felszerelheto kulonfele gepfegyverekkel (azaz tobb tucat modellkitet lehet ra alapozni). Mivel mindenki mas cool, valoszinuleg o a funny person.

Allelujah Paptism (ppfff..bruhhahaha! err...19), arvagyerek, ove a Zeta Gundam...ja, nem, csak az ove is at tud alakulni (illetve a sorozatban kizarolag az ove tud), GN-003 Gundam Kyrios.

Tieria Arde (?), ugyeletes bishi, es ezert termeszetesen a kora, szuletesi helye (es neme) ismeretlen, hogy a fangirloknek legyen min gondolkozni (van Gundam fangirl?). O a GN-005 Gundam Virtue pilotaja, es bazookaval es nehezpancelzattal valamint minden foldi joval van felszerelve.

Hoppa, es hova lett a 4-es egyseg? Talagatok, elloptak, az a legerosebb, az ellensegnel van, sorozatgyartani fogjak, es mar van is belole egy tucat probaverzio, ami persze olcsobb es gyengebb, mint az eredeti, de arra eleg, hogy az elso epizodot lerendezzuk vele. Hat, az elozetes info alapjan elegge olyan, mint a curry, mindent bele: 4 bishi, ala Wing, a legutobbi 4 sikeres Gundam modell, klasszikus (79-es) bevezetes, ... Curry Gundam 00. Vagy torokmez...izles kerdese.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

van Gundam fangirl?
Gundam Wing óta ziher ... ::jhihi::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Loran írta:.. es 7 kard.
Yay *karbuzi*
Loran írta:Allelujah Paptism (
Lassan mondom, hogy még a Sunrise is megértse. Hogy... lehet... ilyen... nevet... adni?
Loran írta:van Gundam fangirl?
Van, pl. az exem :dirr: (és nem látott Winget, mielött még bárkiben felmerül a kérdés XD)



Mondjuk ennyiből nagyon nem sok derült ki a sorozatról... úgyhogy ne ítéljük előre el XD Bár nekem valahogy a karakterdizi miatt nagyon az az érzésem, hogy Wing jellegű just for the bish gundamot fogunk kapni. Majd meglátjuk. Én még azért reménykedek, de ez csak az én hibám.

Első gyerek rövid jellemzése alapján ugye nem csak nekem jutott eszembe FMPből Sagara?

btw... who's the angsty bish? :dirr:
Kép
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

HMmmmmmmmmmmm Hmmmmm?? Szóltál? O_o ?
Sagara ready for Action...
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Helló mindenkinek kíváncsian várom ki mennyire készült fel lelkileg, ha minden igaz napokon belül indul a NewGundam sorozat!! Én már nagyon zsongok némi eksünért. bár nem mondom a Heroic Age is nagyon jó volt most.
Sagara ready for Action...
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Láttam az első részt (2x is, nem gondoltam hogy ilyen hamar lesz hozzá sub) :D ). Hát a látványon megint sikerült egy nagyot dobniuk, bár ezt a CG-csilogós hajtóművet még szoknom kell....
Történetről egyelőre korai lenne nyilatkozni sztem, a Speak hadtest ossza az észt és az ólmot a pípölbe akik mék ö vóóór. Ja, és ebben a sorozatban, bár én szeretem a hangulat-alapú ködösítést, túl sokszor hangzik el hogy "elkezdődött...."

Fura, de valahogy hangulatilag az opening elötti rész fogott meg leginkább, háború, pusztulás, utcai harcok, (gyalogos szemmel) félelmetes mechák, ilyesmit Gundamtől nem nagyon láttam. tudom a régi sorozatokban vannak ilyenek de nem sikerült még rávennem magam az UC calendarra, pedig kéne.... de valahogy a SEED (pedig személyes kedvencem) rózsaszín robbanásai és grandiózus táp-párbajai után jó látni az emberi oldalát ennek a robotosdinak.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Én is megnéztem 00 1-et. Igazából én úgy láttam hogy egyelőre semmi személyes nem volt (valóban leszámítva az op elötti kis jelenetet)... látvány odab*sz. De merem remélni, hogy a következőkben nemcsak "elkezdődött", hanem valóban el is kezdődik egy belső-külső konfliktus. Ja és a CG szárnyak rulz *-*
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Vege az uborka szezonnak, itt az uj Gundam sorozat, a 00. Sokfele Gundamunk volt, hippik meg nem. Jocskan van benne aktualpolitikai utalas, bar valamennyi mindig volt, de az egyik foszereplo pont kozelkeleti gyermekkatona. Hopp (de bezzeg a sajat szemukben - es tortenelemkonyvukben - a mestergerendat sem latjak, mi?). Az elso benyomasom a sorozatrol az elso epizod alapjan egy eros kozepes. Vannak bishi foszereploink, es antihőseink (olyan lófarkakkal, es lila hajakkal, hogy a Loreal ugralna oromeben, ha megerdemelne), tehat holgyeknek erre tessek, hallelujah. Megint van Char-inkarnacionk, bevalt formula, minek lecserelni, es van Haro, mert ugyan a Gundamok designjat mar Amuro sem ismerne fel, de Haro mindenhol ott kell legyen. Igazabol kevesbe idegesito, mint Birdy, uh johet. Koloniat nem lattam, de valami azert kering a fold korul, ez kotelezo elem. AEU = Anti Earth Union Group (Zeta)? Es van egy uj nyitanyunk. Eddig ugye vagy egy semleges koloniat megtamad a Diktator, es a hos bepattanva a Gundamba lekungfuzza a mono-eye suitokat, vagy a Felkelok lerohannak egy semleges kolonianak alcazott Diktatori Katonai Bazist, es ellopjak az elozo haboru Gundamjai alapjan kifejelesztett GundamMorePowereket. Hat most nem. Most megy a vilag, valahogy ugy, mint ma, a franciak csigakat pakolnak a tepsibe, az amcsik hiznak a hotdogtol, az ira---- kozelkeletiek meg hullanak az amcs---- katonaktol. Es a legjobb vedekezes a tamadas alapon (Go Seigen is ezt mondta), a bishik az alapvetoen ket porusu vilagnak szepen bemutatkoznak, lekaszaboljak az ira--- kozelkeleti tamadokat, majd (nyilvan kicsit kesobb) bemutatnak a Bajkonuri Bemutaton a Masik Oldalnak (vigyazz a masik oldallal, Luke!), vegul a felso 10000 (10000 meterrel az also 100....000 felett) partijan kicakkozzak az ongyilkos terroristak tudolebenyeit nemi repesszel. Ezek utan videouzenetet kuldenek az Emberisegnek, kijelentik magukat a Felsobb Rendu Lenynek (nem kodolt beszelo-nev, nyilt uzenet), es bejelentik, hogy az aggresszorokat lelovik, a tuleloket ujra lelovik, es hogy ki az aggresszor, azt ok dontik el (1-5ig lelovunk, ha 6 ujra dobhatsz). Puccs ez, kerem, uj Diktator a regi helyebe, Camille repdesne oromeben, ha beirtak volna ebbe a sorozatba. Szoval nagyon kivancsian varom, mi sul ki ebbol, hajlando vagyok meg egy eselyt adni a Wing nyomdokaiban jaro sorozatnak, de Releena Peacekraft elso jeleire felsikoltok es kitepem a Bandai osszes hajat. Pedig nem is szokasom.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Loran: kivételesen minden egyes szavaddal egyetértek.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah mgenéztem a 00 első epjét ( már több feliratos verzióban is, hát nem vagyok hú de elkápráztatva a feliratoktól, de ez whatever ... ). A Gundam Wing feeling itt is megvan, azzal, hogy itt csak négy bishin van a "jófiú" csapatban, de ezt már tudhattuk mikor megláttuk az első karakter és mecha designokat. OP/ED, hát ööö ... Whatever ! Nah és akkor a lényeg. Mechadesignok OK. Ellenben van néhány idegesítő dolog, pl. az egyik az hogy a Gundamok homlokára oda van írva hogy GUNDAM, vazze, de szar. "Egy pillanat, megbocsátana." - majd megnézi a mecha fejegysaégét, ahol a homokán ott virít a márkanév de ez nem mond semit neki, pedig beavatottnak tűnik. A másik is ugyanehhez a szőke karakterhez tartozik, és úgy tűnik a hosszú barna hajú sideick meg ő töltik be a "magyarázó narrátorok" szerepét, amelyek többnyire gyerekműsorokban tűnnek fel, az egyik felteszi a kérdést, a msáik kellően szájbarágóan elmagyarázza, ez már ugye a tűzzel a tűz ellen koncepció ellentmondására való rávilágítással elkezdődött, kíváncsian várom milyen egyértelmű dolgokra fognak még ily banális módon rávilágítani, ahelyett hogy hagynák a fiatal nézőket, hgy egyedül fedezzék fel ezeket az árnyalatokat a sok újranézés közben, amikor az akciójelenetek már nem foglalják le annyira a figyelmüket. Nah várjuk a folytatást.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

N00b desu ^^; most kezdtem el a Gundam Seed sorozatot, 15. résznél járok..eddig tetszik,ahhoz képest,hogy nem vagyok mecha-fan. Természetesen majd a Destiny-t is megnézem..^^
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Üdv a klubban! :D

Azért annyit vészmadárkodnék, hogy a Destiny a Seedhez képest nem lett olyan jó, legalábbis a vége....de úgyis meg fogod nézni :) Csak ne várj olyan minőségű cuccot mint a Seed.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Nem foglak lebeszelni rola, csak kerlek emlekezz ra a Destiny utan: sokkal, sokkal jobb Gundam-sorozatok is vannak. :D
---
Gundam 00 ep 2: Ezuttal kegyes velunk a sors, 2 percnel hosszabb kepernyoidot kapnak a Gundam mesterek. Setsuna bekattanasa akar Heero-s is lehetne, de azert egy minimalis erzelem atszivarog a pancelon, inkabb egy csahos kiskutya benyomasat kelti bennem (Ok, mondjuk egy csahos kiskutya 15 meteres marmagassaggal). Kicsit tobb hatterinfot is kapunk a vilagrol, tudjuk, hogy tenyleg csak a liftek vannak, konkretan 3, minden nagyhatalomnak egy. Van Oroszorszag-Kina-India-Japan-Korea-esamimegarrafelevan koztarsasagunk, egy kevesse szimpatikus alakkal, van EU-Afrika, toketlenkedo testuletekkel (aktualpolitika), es persze Amerika mosolygosbacsisClintonos miniszterelnokkel. Erdekes, a 24. szazad a diktatorok koranak tunik, csak van, ahol mosolygos, mert megy a gazdasag es az iparosodas, es van, ahol morgos-morcos, mert neki jutott az emberiseg fele, rizsfoldekkel es fagyott tundrakkal, es Mao ota megy arrafele az ehinseg. EU-ban (AEU) nincs diktator. Ott triumviratus van. Char-klon bacsi eletunt gazdag bishi, aki mar mindent kiprobalt az eletben, jolmeno divattervezo cege van, autoversenyzik hobbibol, es Hollywood osszes szepseget ismeri kivul-belul. Eppen ezert foglalkoztatja az ongyilkossag egy extrem formaja, addig piszkalgatja majd egy bottal az ehes oroszlant, ameddig az meg nem unja es leharapja a fejet. Most eppen a Gundamokkal szorakozik, es amilyen piszokmazlista meg 50 reszen keresztul fogja ezt csinalni. Sok sikert neki, konkretan nem tudom, kinek drukkoljak. Ja, Ching-Cheng kisasszony nem idegesito, csak papagaly. Gundam - a Celestial Being fegyverei. ZOMGNaneeee! Meg mindig jobb, mint egy gazdag hippi-csaj, akinek a monogramja R.P. es az I. odakivankozik kozepre... :D
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hát igen, megvolt a második epizód, és láthattuk Setsunat bekattanni, meg trashelni ellenséges mechákat. Whatever ... És hogy meglepődött Setsuna, hogy vki neki mer menni amíg a Gundamjában ül, és nem is tudja egy kozdulattal elintézni. Ha másért nem, hát azért szurkolni fogok, hogy Graham Acres trashelje Setsunat. :mrgreen:

Egyébként meg miért van az az érzésem, hogy a Celestial Beeing A terve a következő: megtámadunk mindenkit, és ezzel egyben a többséget maguk ellen hergelve hogy egy idő után a három nagyhatalom az "Ellenségem ellensége a barátom" gondolatmenet alapján szövetségre lépjenek egymássalt, ezáltal egyesítve az emberiséget, majd közös erővel lesöprik a terrorista söpredék Celestial Beeing-et. És ha minden rendben megy ez lesz az a őpillanat, mikor a sorozat közepén trashelik Setsunat az Exiajával, amit szerencsés módon túlél, és kap egy új mekát, oszt valamiért megint megmenti a világot, de leginkább magától ... ^^
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

No way! Azt igerik, h nagy fordulatok es atallasok lesznek, tehat a 26-27. epizodnal bekovetkezo mecha-upgrade soran Setsuna nyilvan csatlakozik valamelyik vilagi hatalomhoz, amelyik nem Char-klon bacsit foglalkoztatja, Lockon Stratos bacsi pedig a nyomaban fog jarni es probalja megteriteni, es idokozben tobb is kialakul, mint baratsag, es akkor persze Stratos bacsit lekaparjak es elkaparjak, es Setsuna az utolso 3 reszig angstel, utana meg megvilagosodik es megmenti a vilagot. Ekozben Allelujah Paptism beall szerzetesnek, es Gundammal gyujti az alamizsnat, Tieria Arde meg raebred, hogy valojaban egy francia transzfesztita es a japan miniszterelnok letagadott gyereke, es magabafordul, iszakos lesz es vegul a nagy finaleban magaval robbantja a feherhazat, benne apucival. Persze ez mind csak spekulacio, de a pszcihohistoria ezt diktalja.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Szép elméletek, de nem adnak teljes képet! A történet előrehaladtával Wan Liu Min beleszeret majd a Szőke hercegbe, és elkészíti neki az Ultimate Turbó Palibird G-point Gundamet. a 20. részben a készítők észbekapnak hogy elfeljtkeztek az openingben szereplő sötét hosszú hajú lányról, és csinálnak neki valami kamuszerepet.

Ja, és Setsuna rájön hogy nem is szeret babázni :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sephiroth írta:Ultimate Turbó Palibird G-point Gundamet
tévedsz a nextgen mecha neve Ultimate Turbó Palibird G-point room nr. 00 Gundam
ne felejtsük el, a sorozat címe mindig benne van a mecha nevében (seed az egyetlen szerencsés (??) kivétel)
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Lol. GUNDAM 00. A 0. Gundam, az elso elotti. A kapocs a Tigris-tank es az RX-78 kozott. Az Atlantisz, a hidegfuzio, az Orokmozgo es a Bolcsek Kove egyszerre, benne keveredik a tortenelem es a fantasztikum, es jon letre a MECHA. Sot, ha hunyoritasz, fektetett 8-as, azaz a vegtelen jele lesz, azaz ez a Gundamok Alfaja es Omegaja, az elso es az utolso elem. Remelem ez kodoltan nem azt jelenti, h ez az utolso Gundam-rokabor :D
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Loran írta: Sot, ha hunyoritasz, fektetett 8-as, azaz a vegtelen jele lesz...
Bizony, és ez csak egy dogot jelenthet :Gundam SEED Eternity!!!! IGEN-IGEN-IGEN!!! :D

Lacus Clyne-t minden háztartásba! :lol:
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Egy kis közvélemény kutatás következzék. Ugyanis arra vagyok kíváncsi, ki melyik csapat feliratát választotta eddig Gundam 00 esetén. Az az igazság, hogy az első epizódot már mind az 5 kivitelben láttam, és nekem valahogy a Mendoi-Conclave, illetve az Anonymous győzött meg eddig leginkább, és bár a Shinsen felirata is jó, néhány helyen más hangulatban fordítanak, illetve a hardsubjuk fontja túl hangsúlyos.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Jó téma, 3. rész után a blogban is akartam erről értekezni.... én csak 3at láttam, azokról a következő a véleményem (mindezt 3kyuu elötti tudással teszem szal nem vagyok igazán mérce)

- Gseed.net: ez a leggyorsabb, ennek megfelelően nem is az igazi... elsősorban nem is a nyelvi hibákra gondolok, hanem a szöveg valahogy nem koherens, és sok mindent nem lehet érteni.

- nyoro~n: egész jónak tartottam, amíg el nem követtek egy karada = karera áthallást az 1. részben, ez kissé megrendítette bennük a bizalmam...

- Anonymus: szerintem ez a legjobb, bár erre várni kell egy keveset. A font amit használnak sztem túlságosan "ráül" a képre, de ezt leszámítva sztem semmi gond nincs velük,
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

No... harmadik rész: úgy tűnik valóban az a helyzet, amit valaki vagy itt vagy a blogba írt, hogy a kolóniákat most építik. (Persze lehet, hogy eredeti forgatókönyv szerint nem, csak a rajongók tiltakozására, hogy mi az, hogy kolónia nélküli gundam univerzum, most két mondat erejéig meg lettek említve. :dirr:)

Látványban ismét volt részünk, sőt még azt is megtudtuk, hogy fénykard még mindig van XD (Akkor minek a marha nagy rendes penge? Biztos az kevesebbet fogyaszt :dirr:) Illetve azzal az információval is bővült tudásunk, hogy a Ptolemaiosz hajót csak akkor megy ha néha feltölti egy-egy Gundam. Merőben furcsa jelenség, nem de?

Nekem valami ilyesmi tippem van az egésre, hogy a négy gundam már a XXI. szban elkészült, a Lenin hasonmás bácsi égisze alatt. A közvetítés meg csak egy több száz éves felvétel lejátszása volt. A hajó az mostanában jött össze, és úgy tűnik anno a gundam építők annyira kussban voltak a működési elvükkel kapcsolatban, hogy a mostani hajóba már nem lehetett beleépíteni, mert nincs meg hozzá a tudás.

Vagy... és ez megmagyarázná a 400 évig való várakozást is. Ugye Lenin bá nagy támogatója volt a napenergiának. Tudjuk, hogy a napenergia nagyon hasznos, csak épp viszonylag kicsi az outputja szemben mondjuk egy atomerőművel. Nos nem lehet, hogy a gundamok azért nem voltak aktívak ideáig, mert 400 évig csak szívták magukba a napenergiát? XD És most, hogy maxon vanna,k pár évig aktívak tudnak lenni, és ekkora teljesítményt mi másra kéne használni, mint a világ jobbá tételére?
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

A 3.resz vegre tetszett (legalabbis jobban mint az elso ketto). Koloniakkal nem lesz sok dolgunk, de kicsit meglepett, amikor Tiera kijelentette, h az urben erzi otthon magat. Elmeletileg a liftek sem oregebbek par-tiz evnel, es ugyan nem tudunk roluk sokat, de elsosorban eromuvek, es csak masodlagosan lakohelyek, a kezeloszemelyzet meg esetleg egy szuk reteg szamara. Akarhogy is, nem lehet olyan 10 evnel idosebb ember, aki ott elte le az eletet... gondolom. Kezdek megbaratkozni a gondolattal, hogy az ellenseg ebben a sorozatban szimpatikusabb a foszereploknel. Char-Zechs bacsi megkapta a kinevezest, ismet Winges athallaskent egy a pilotara veszelyes suitot fog kapni, mar latom elore a vorosre festett Flag-Char Custom - 3 times more powa, 3 times more bishounen-action suitok egesz sorat, tengeralattjarotol sivatagin at a sileces modellekig. Csak most tunt fel, h az uniform monoeye-suitoknak enyhe VOTOMS-os beutese van, elsosorban a monitorukat illetoen. Pailsen Files :D Az elso resztol kivancsi voltam a jelentektelen kissrac es baratnoje milyen szerepet fog kapni, es melyik oldalon fog allni. Crossroad! Milyen nev ez, he?! Emellett az Allelujah egesz szalonkepes. Utelagazodas. Nehez szo... Mikor szol valaki a Bandai-nak, h angol szavakat hasznalni NEM COOL, hanem rohelyes. Mindenesetre a srac Setsuna szomszedja, es a viselkedesbeli kulonbsegukbol itelve tutira veszem, h a polgari eletben Setsuna azonos suliba fog menni ezzel a Crossroad sraccal, aztan az majd megprobal osszebaratkozni vele, es aztan hogy ne kelljen leloni egy kiszivargott titok miatt, felveszik a Plotemajoszra foallasu support es narrator karakternek. Mondjuk Louissal egyutt. Hmm...suli egy Gundamban, Heero? OK, ez csak feltetelezes de a padon almat zabalo Setsunarol en erre asszocialtam :D Ami a 400 evet es a felvetelt illeti, Lenin halott, ellenben Hari Seldon halott keze kinyulhat a sirbol, es fordithat a vilagon, hogy az Alapitvanyt idezzem. Hiaba, van a minosegi Scifi es van a ponyva :D Szoval a Gundamok titokzatos fenye szerintem atom-energia. Vagy kompakt reaktorok taplaljak, es igy van annyi folos energiajuk, h egy megterhelo bevetes utan egy hajot lassanak el energiaval, vagy fuzios eromuvek, es azert kellett varni, h elegendo energia gyuljon ossze a fuzio beinditasahoz (ez XXI. szazadi technologia). Barmelyik is, maskeppen nem tudom elkepzelni, h gyakorlatilag 24/7-es terheles mellett uzemelnek a Gundamok energiaforrasa.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loran 2007.10.23. 11:46-kor.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Öööö .... Ez nagyon durva. Mármint most függetlenül a történtektől. Ugyanis tegnap megnéztem a Conclave-Mendoi feliratos verziót, ma meg az Anonymoust. Hát valami elképesztő a különbség a kettő között, gyakorlatilag helyenként pont az ellenkezőjét fordították a másikhoz képest. Pl. az Anon fordítás szerint nem a Ptolemaios függ a Gundamoktól, hanem fordítva. Persze az ő subjunak is van értelme, de teljesen más hangulat rajzolódik ki, illetve más motivációk jönnek ki a karaktereknél. Pl. Acres mikor az új mekát szemrevételezi megemlítésre sem kerül, hogy a pilótára veszélyes, vagyis nem jön a Zechs treize feeling ( és én maradnék a megállapításnál, hogy a HRL-es sebhelyes fickó viszi a Char Aznable karaktert ebben a sorozatban, bár ki tudja, itt elég sok mindent kombinálnak összevissza ).

Ettől eltekintve maguk a sorozat alkotói is érdekes dolgokat gondoltak az egészbe, pl. az északír konfliktus; jelwen pillanatban a néhány belső kivégzéstő eltekintve szinte teljes a béke Észak Írországban, mindkét fél beszolgáltatta a fegyvereit, rendőrök járőröznek a hadsereg helyett, és a parlament működése is normalizálódni látszik. Ezzel szemben az animeben kihúzni ezt a konfliktust további 300 évre, mikor az elmúlt 5 évben nem volt igazán robbantás, meg jelentős áldozatszám, egy kicsit komikus. De ki tudja hátha majd megmagyarázzák. Az Aeolia Shenberg meg a 400 éves csúszás esetében nem tippelek inkább mert ennyi puzzledarabból nagyon keveset lehet interpolálni. Engem itt inkább az zavar, hogy mi volt az a 6 évvel korábbi akció, amikor Setsuna először találkozott a Gundammal, amelyet most éppenséggel ő vezet. Az akkor tesztelés volt, vagy a Gundam automat üzemmdban volt a pilótája felkutatása során ? Ez erősítené a pilóták spirituális vonalát. Egyébként meg Tieria Erde miért ne élhetett volna az űrben. Tény hogy alig 10 éve épült meg a HRL tornya, de ugye nem mondták, hogy hány évig építették, meg egyébként is léezhettek generációs hajók, ahol az űrkutatókat kiküldhették a Naprendszer szélére, szintén energiaforrások utáni kutatások keretében, vagy egyéb kutatási célokkal.

Hát hálaa két erősen különböző feliratnak, több izgalomvár rám esorozat kapcsán, mint mertem eddig remélni ... :mrgreen:

Vajon lesz ebből is botrány az animefandomban ? Vajon Az Anonymous, vagy talán a másik csapat kínai speedsubok alapján fordítanak ? És nem vetik össze az eredeti japán szövegkönyvvel ? Körül kell néznem, hogy nem zajlik-e már a felzúdulás vmelyik külföldi fórumon. :D
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Válasz küldése