Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
r4pt0r
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.07.21. 10:50

Hozzászólás Szerző: r4pt0r »

Á nem hiszem el. A 41. rész csak ilyen történelmi visszaemlékezés. :(
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Vihar előtti csend, de még milyen vihar előtti :)
Kövi részben beleadnak apait anyait !!!!!!

Ha jól sejtem akkor Mu is csatlakozik majd a csatához.Gyűlik a régi csapat :)

Akik csak tévében nézik a sorozatot (nem mi:) ) azoknak jók az ilyen visszaemlékezések. ugyebár a rendező(k) nem a mi kényelmünkre gondolnak akik csak úgy leszedik netről és 10* nézik meg.
r4pt0r
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.07.21. 10:50

Hozzászólás Szerző: r4pt0r »

Nem baj ha van mert vannak benne érdekes dolgok, de miért most. Persze ez mindig így van. :wink:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

valahogy igazából nekem az az érzésem hogy inkább csak a rendezők húzzák a dolgot, mert semmi más nem jutott az eszükbe... oke hogy beraknak ilyen összevágós részeket korábbi epizódokba (pl. Fates - amikor Dullindal bácsi sakkozgatott, az nekem nagyon bejött), de a vége elött 9 résszel sztem már felesleges...
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Szerintem nem felesleges. Így teljes képet kaphattunk Kira-ról és Athrun-ról. Eddig csak darabokból lehetett összerakni ezt a képet + az ember feledékenysége miatt is jók az ilyenek :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hát végülis igazad lehet... csak én májusban júniusban kétszer végig néztem a sorozatot ^^'
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Cruel Angel írta:rotflol... azt mondod h a második legjobb szerinted? ^^' ezekszerint csak ezt a kettőt láttad... asszem mindegyikben van szöszi álarcos gonosz bish
Tudtok mutatni nekem egy képet erről a szöszi álarcos gonoszról?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Elhaym írta:Tudtok mutatni nekem egy képet erről a szöszi álarcos gonoszról?
lol.. melyikről? :P nah várjál akikről én tudok azok az alábbiak (többiek majd kiegészítik)

Char Aznabell
Zechs Marquise
Rau Le Cruizet
Neo Lornoke
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Bish mint bishie? Csak mert, ha arra gondoltál, akkor -szerintem- egyik sem egy egy nagy bishounen. :P A Zechs Marquise nevezetű emberkének a haja egész szép, amúgy semmi extra.
Ha nem erre gondoltál akkor vedd tártalannak ^^;;;;
Kép
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Ayumi-chan írta:Bish mint bishie? Csak mert, ha arra gondoltál, akkor -szerintem- egyik sem egy egy nagy bishounen. :P A Zechs Marquise nevezetű emberkének a haja egész szép, amúgy semmi extra.
Ha nem erre gondoltál akkor vedd tártalannak ^^;;;;
Ez most ugye csak vicc? Szerinted EZ, meg EZ micsoda, ha nem bishi??? :?: :!:
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Köszi a képeket.Rájuk gondoltam.
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Galb írta:.....micsoda, ha nem bishi??? :?: :!:
Az első talán, de a második szerintem nem annyira. Lehet, hogy én vagyok nagyon finnyás vagy nem t'om, de nekem más a bishie és ők ketten nagyon nem azok.
Kép
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Ayumi-chan írta:...de a második szerintem nem annyira...
Hozzá csak annyit fűznék, hogy egy kb 25 éve kreált karakterről van szó, akkor azért még más volt a tuti, mint ma :D
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
r4pt0r
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.07.21. 10:50

Hozzászólás Szerző: r4pt0r »

Na ez a rész (42) kárpótol az előzőért. :cool:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

még szép... végre sikerült gundam seed destiny-nek visszaadnia gundam seed visszaadhatatlan hangulatát ^^
viszont azon néztem egy nagyot: Desteny lemerült!!! lol... asszittem az is nukleáriserőművel felszerelet, mint a justice & freedom... így vicces kicsit a dolog ^^'

jah és jól állt Lacuson a testhezálló szerkó XD



Edit: elkezdtem nézni az eredeti 25 évvel ezelötti mobile suit gundamot (már megnéztem 3 részt.)
eddigi megállapítások:
1. az opening zene nagyon lol XD
2. tetszik ez a retro rajzstílus a karaktereknél, nosztalgai ^-^ (bár a három kisgyerek elég gázul néz ki ^^")
3. valahogy az az érzésem hogy a Gundam Seed és Destiny erőssen nosztalgikus élményekből születhetett (szal nagyon sok minden ott van bennük amiket itt az eredetiben láttam)
4. Charnak tudok ajánlani egy nagyon jó pszihológust, ami majd kigyógyítja abból hogy fölös pillanataiban magában hangosan beszél... lol
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Cruel !

Nosztalgikus elmenyek ?! Na ja ... De azok vannak a többi korabbi UC sorozatokbol is ... Bar a Zeta Gundam-ban Char levaltja a maszkot napszemüvegre, echte 80´s evek feelingü ( hat ja akkoriban keszült :D ).

Ami meg a pszichologust illeti ... Te is magadban beszelö, szöke maszkos-harcos voltal ?! :D

1ebkent meg mar csak 6 nap es kezdem bepotolni 5 hetes lemaradasom ... Juheee ... Vegre otthon ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Van egy Z betűvel kezdődő hadsereg ami egyszemű mobile suitjaival már majd egy éve háborúzgat a földi föderációval, és nyerésben van. a föderáció egy kolónián kifejleszt egy titkos új fegyvert a gundamot, és hozzá egy anyahajót is. Az ellenség megneszeli, betör, kinyírja a legénység nagy részét, kénytelenek civilekre támaszkodni és egy tehetséges fiatal veszi át az új fegyver irányítását. A hajó menekül az űrben, üldözik őket, egy földi hadsereg tulajdonában lévő jól védett aszteroidán próbálnak menedékhez jutni, de ott az arogáns parancsnok lefoglalja a hajót és gundamot, mert civilek tudomására jutott a hadsereg hét pecsétes titka. Aztán beereszkednek a föld légkörébe, természetesen még ereszkedés közben is van egy csata. Lent a földön sajnos ellenséges területen lyukadnak ki.


Most döntsd el hogy a Gundam Seed első 13 részét, vagy a Mobile Suit Gundam első 6 részét mondtam el... sztem azért ennyire nyíltan csak nem volt sehol ^^'
Kép
r4pt0r
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.07.21. 10:50

Hozzászólás Szerző: r4pt0r »

És észreveted hogy az Archangel hasonlit egy "picit" a két sorozatban? ^^
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

mármint hogy Archangel és White base? persze, de ez a legkevesebb XD
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Nah én most néztem meg a 42-et. Hát ja kárpótolt rendesen az előző rész miatt :)

Ja ja aksis szegény Desteny :) Már az első megjelenésekor észrevettem a hátából kilógó kábelt a kilövéskor.
Jona-t már kezdem sajnálni hogy boxzsáknak használják a nemes orcáját :)

Mobile Suit Gundam-hoz sajna nemtok hozzászólni :( a régebbi anime-kat nem nézem sajnos ilyen finnyás a természetem :( :(
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

sztem Jonanak csak nem fog annyira megártani ez a kis verés...

általában nekem is finnyás... de erre kiváncsi voltam
Kép
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Na hoi all!

Én mivel nemszeretek Gundamot nézni részenként ezért egyben most szedtem le újra a Seed Destynit és az elmult 3napban megállás nélkül azt néztem 1-42-ig :D Hmmm szerintem nagyon jó anime imádom ahogy pörögnek meg gabalyodnak az események. Az egyetlen probléma vele ami a 38. rész óta megy benne Nyálas intró attól kidobtam a taccsot, micsoda hangulat rombolás azok után, hogy 1000-rel megy a pusztítás meg pörgés, erre belassul az Intro, ez az, ez kelett bele Hajrá. Érdemes egyébként a Cell^2 parody Sub ját megnézni a 40.-részről egy kicsit morbid de jól fellazít, mert a folyamatos Gundam nézéstől megmerevednek az embernek az izmai és utánna alig bír felállni a gép mellől.
Sagara ready for Action...
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Hát igen a mai rész se volt piskóta :) Ment a hent 1000-el.
Dullindal arckifelyezése :shock: :shock: Nézett egy nagyot:)
Shinn ingadozik Mu memóriája is kezd visszatérni. Lesznek itt még nagy csetepaték :)


Kövi részben kilövik-e az eggyik homokórát vagy Izakék alkotnak vmit?

Sagara6: jól teszed!!! jó szórakozást.

Nekem csak az ending jön most be. opening nagy kalap ****. De kitudja valakinek lehet teccik :)
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Nos, végre láthattam a GSD 43-at, rövid véleménynyílvánítás következik tehát.
Spoiler írta:Nagyon, nagyon vártam azt a pillanatot, amikor az ál Lacus-lufi kipukkan, és végre most eljött. Amíg nem jutottam el ehhez a részhez, sokat gondolkoztam, hogy milyen végkifejlete lesz ennek a sorozatnak, de most már egyre valószínűbb, hogy itt is a sima seed-hez hasonló dolgok fognak történni, lásd gsd 44 preview a rész végén.

Tipp: Shinn át fog állni, előbb vagy utóbb. Szerintem.
Amúgy: nem tom, ki szidta az új openinget, de csak úgy megjegyezném: nem volt elég 7 db pörgős üvöltős kaszabolós op? Nagyon is jó volt már lelassítani, lehiggadni egy kicsit. Elvégre jön a sorozat konklúziúja, ami- ahogy azt már megszokhattuk- nem a harcot, a mészárlást fogja követendő példaként hozni. tudod...béke... ^^
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah ... Back again ... 5 hét távolmaradás szélessávú internethozzáféréstől ... Kibirható, de nehezen... :geek:

Nah sikerült is pótolni valamelyest "fiktív" learadásomat. Na ja, 42., 43. ep. végre elkezdenek forogni a kerekek ...
Kira, és Athrun is bealázzák Shinn-t :D Mwu kezd magához térni, és persze hogy csak egy skygrasper-t adnak neki :D ... LAcus színrelép .... ÉS persze a Rick DOM vonat:
-Vonuljatok vissza ! CSak vonuljatok vissza !
-Talán nem kéne ellőni a lábukat akkor ...
:wwhip: ::japhaha::
Nekem az egész Destiny-vel csak az a bajom, hogy az egész sorozat egy sor sorsdöntő csatát mutat, valahogy ez enyhén túlzó szerintem, mert ennyi flottaösszevonást nem láttunk, földrajzilag ennyire szerteágazó háborúban, főleg hogy csak lénygében 3 harcoló fél van ... :( Egész jól indult, de ennyi sorsdöntő csata nem kellett volna ...

edit:

Nos megvolt a 44. epizód is ... :lol: Első reakció: Jujj de nagyon jujj ... :thumb:

Most meg egy kis spoiler, csak óvatosan:
Lacus kellemesen leiskolázza Dulindal-t, meg Meer-t, de különösebb hatása csak Shinn-nél mutatkozik, aki úgy tűnik lassacskán összeomlik a nagy nyomásnak ( ööö ... mégsem halt meg Athrun, akkor talán Meyrin sem; Athrun is ojanokat mondott mint Lacus, megőrülök !!! :hammer: stb. ) hála. És persze megint előkerül egy bolygópusztító fegyver, ami megint egyeseket meglep, meg hát akciózásra buzdít ... :mrgreen: És persze az epizód végére fény derül a "Destiny Plan" mivoltára; hogy az igazságot bevalljam, többet vártam ... Valahol ugyanott vagyunk vele, mint az első soroztaban ... csak most má konkrét tervnek nevezik, amit ott megtudtunk ... :wwall: És persze az utolsó jelenet, amikor az Archangel-en tartózkodók döntést hoznak, hogy most hú de nagyon beszállunk a buliba ... Az ojan kawai volt ... leginkább Meyrin ... ::hehe::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Válasz küldése