Juuni Kokki - The Twelve Kingdoms

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Juuni Kokki - The Twelve Kingdoms

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Kép

Shana ismertetője hozta meg a kedvemet mikor pár nappal ezelőtt elkezdtem letölteni ezt az animét, ezúttal is hálás köszönetem neki, ugyais egy igazi kincset ismertem meg általa.

Bár a történet indulása nem fogott meg különösebben, valamiért mégsem tudtam felállni előle. Azt hiszem nyugodtan elmondhatom hogy ez a sorozat egyike lett kedvenceimnek, amiből pedig nincsen túl sok (: Az anime különös világa egy magával ragadó, varázslatos légkört teremt, amitől nagyon nehéz szívvel váltam meg, mikor a sorozat végéhez értem. Sok helyen Tokien Gyűrűk Urájához hasonlították, és később rá is jöttem, miért: ez a világ, hasonlóan Tolkienéhez, egy alaposan kidolgozott rendszert alkot, saját szokásaival, isteneivel, uralkodóival és mágikus lényeivel. Minden megvan benne ami a "valóságban", csak minden kicsit másképp. A szereplők személyisége lassan bontakozik ki előttünk, megismerjük múltjukat, indíttatásaikat, félelmeiket és vágyaikat. A több, kisebb történeteket elmesélő fejezeteknek köszönhetően szerencsére ez nem csak a "főszereplőre" értendő, hanem a sorozat összes kulcsfigurájára is.

Nagyon tetszett ez a részletes kidolgozás, ami sokat gazdagított az amúgy is izgalmas történeten. A 45 rész alatt csak akkor unatkoztam, mikor az egyes részek végén volt egy összefoglaló, de azt nyugodtan át lehet ugorni, bár igen hasznos lehet annak akinek nem volt teljesen tiszta hogy mi-miért történt, vagy aki belezavarodott a sok szereplőbe, akik közül egyébként sokaknak igencsak hasonlít a nevük (nekem legalábbis úgy tűnt). Egyébként nem kell megijedni, mert teljesen követhetőek az események.

Na, szóval csak azt akartam mondani hogy nagyon tetszett, remélem nem vagyok ezzel egyedül ::reliev::

Várom a véleményeiteket, aki meg még nem látta, az nézze meg! ;)

http://www.12kokuki.com/
http://www.12kingdoms.us/
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Re: Juuni Kokki - The Twelve Kingdoms

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tiara írta:Na, szóval csak azt akartam mondani hogy nagyon tetszett, remélem nem vagyok ezzel egyedül ::reliev::
Nem, szerintem nem leszel. Igaz, még csak az OP-ot volt erőm végignézni, de már az szuper volt. Hamarosan nekiülök.
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

Elég vegyesen tudnám csak értékelni ezt az animét. Egy soha nem látott világba röpít igazán életszerű szereplőkkel és érdekes történettel. Ugyanakkor talán túlságosan is nem evilági az univerzuma és talán kicsit sokáig húzzák, bár ez csak az én szubjektív véleményem. Összességében véve nem mindennapi alkotás, de kissé elüt az én izlésemtől.
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Már egy jó ideje láttam és akkor nagyon szerettem ^^ Jó sokat türelmetlenkedtem, hogy várni kell a részekre. Az első hat rész elég nehezen ment, de utána nem lehetett abbahagyni szerintem. És nagyon szerettem Rakushun-t ^^
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Én most nézem eddig mejön :) 1-6 rész télleg kicsit "kaotikus volt" de túléltem és már lebilincsel.

Főleg a 12-13. résztől ahol a Heroes IV zenéje megy alatta azt annyira imádom :)
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Hoby írta:Én most nézem eddig mejön :) 1-6 rész télleg kicsit "kaotikus volt" de túléltem és már lebilincsel.

Főleg a 12-13. résztől ahol a Heroes IV zenéje megy alatta azt annyira imádom :)
Igen, az első hat rész kicsit zavaros, de utána jól követhető szerintem :)

Azt észre se vettem hogy a Heroes IV. zenéje megy alatta, nem vagyok jó megfigyelő ezek szerint :)
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Ja-ja.. Heroes IV zene van alatta, méghozzá amikor vizen hajózol, meg azt hiszem van még egy, az underground-os rész.... :)

Már régóta megvannak az OST-k,, fantasztikus zenéi vannak...
Főleg a piano memories....:cool:
De a többi is nagyon jó..

A sorozatból is már rég letöltöttem 17db részt, de sosem volt erőm megnézni... De, hogy így felröppent a téma, sztem hozzálátok megnézni... :D
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Jól teszed ha megnézed :)

Zenéhez annyit hogy szárazföldön is ez a zene megy :) De télleg azt az eggy számot nagyon imádom a Heroes-ban :)

Tegnap néztem végig és kicsit olyan befelyezetlennek éreztem :( lehet csak énvagyok ezzel így, meg lehet a melléktörténetek miatt is. De így is nagyon jó volt !!!

Viszont Asano-t sajnáltam a végén ::bawl:: végre valami jót tett és eztörtént vele.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Hoby írta: Tegnap néztem végig és kicsit olyan befelyezetlennek éreztem :( lehet csak énvagyok ezzel így, meg lehet a melléktörténetek miatt is. De így is nagyon jó volt !!!
Persze hogy befejezetlennek érezted, hiszen végülis nem tudtuk meg hogy Youko milyen birodalmat épített, és a Tai királyság történetét is befejezték azzal hogy eltűnt a Kirinjük (most nem jut eszembe a neve). Azt még mutatták hogy a földön van, de hogy előkerül-e többet, vagy hogy visszakapja-e az emlékeit azt már talán sosem tudjuk meg. De ha belegondolsz, hogy Youko örök életet kapott, mint a többi uralkodó is, elég hosszú lett volna a történet ha mindent elmesélnek benne :) Személy szerint én nagyon örülnék egy második résznek de azt hiszem erre nincs sok esély (?)
Kép
Avatar
Thiliana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.03.04. 13:44

Hozzászólás Szerző: Thiliana »

Nekem is egyből a kedvenc anime-ommá lépett elő amint megnéztem. :D

A befejezetlenségét én se szeretem, pl. nagyon hiányolom belőle Kouya történetét. Olvastam a neten, hogy Shinkun isten nem más mint Kouya (tényleg nagyon hasonlít rá), és Big One neve is a Taiki-s részeknél már Rokuta (ami ugye Enki Hourai-beli neve). Vajon hogy lett Kouya-ból Shinkun?
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Thiliana írta:Olvastam a neten, hogy Shinkun isten nem más mint Kouya (tényleg nagyon hasonlít rá), és Big One neve is a Taiki-s részeknél már Rokuta (ami ugye Enki Hourai-beli neve). Vajon hogy lett Kouya-ból Shinkun?
Én erről sehol nem hallottam, persze attól még lehet hogy így van (: Kicsit magas nekem megjegyezni azt a sok nevet, ráadásul mindenkit minimum háromféleképpen hívnak.
Kép
Avatar
Thiliana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.03.04. 13:44

Hozzászólás Szerző: Thiliana »

Ezzel teljesen egyet értek, nekem se az első végignézés után sikerült (úgy-ahogy) megjegyeznem a neveket. :D

A második végignézéskor már jegyzeteltem az anime nézése közben, így egész jól tudtam követni a neveket. :D
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Thiliana írta:Ezzel teljesen egyet értek, nekem se az első végignézés után sikerült (úgy-ahogy) megjegyeznem a neveket. :D

A második végignézéskor már jegyzeteltem az anime nézése közben, így egész jól tudtam követni a neveket. :D
Lol, ez jó :D Ha van gyűjteményed megoszthatnád velünk is (:
Kép
Avatar
Thiliana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.03.04. 13:44

Hozzászólás Szerző: Thiliana »

Oké, megpróbálom elektronikus formába önteni az irományom. :D

Nektek kik a kedvenc szereplőtök? Nekem Keiki és Rakushun. :D
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Thiliana írta:Oké, megpróbálom elektronikus formába önteni az irományom. :D

Nektek kik a kedvenc szereplőtök? Nekem Keiki és Rakushun. :D
Az jó lenne ;)

Nekem Shoryu (En királya) és Rokuta. Szerintem tök aranyosak együtt (:
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Nekem is Shoryu és Rokuta ak kedvencem. Na meg a végéra Yoko eleinte nagyon "szerencsétlennek" tartottam :) de szerencsére megváltozott.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Hoby írta:Nekem is Shoryu és Rokuta ak kedvencem. Na meg a végéra Yoko eleinte nagyon "szerencsétlennek" tartottam :) de szerencsére megváltozott.
Detto. Az elején azt mondtam hogyha ez a csaj végignyafogja a sorozatot, hát én meg nem nézem. De aztán hála az égnek kikupálódott :) És milyen klassz kardja van ><
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Elkezdtem nézni a Juuni Kokkit. Az első rész után máris megtetszett. Az Openingje nagyon RULZ! Egyszerűen magával ragadott!

Relunx
Kép
Avatar
Thiliana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.03.04. 13:44

Hozzászólás Szerző: Thiliana »

Teljesen egyet értek Relunx. :D Sokan mondják, hogy az első néhány rész nem olyan jó, de én már az első rész után nem tudtam abbahagyni! Szerintem hihetetlen hangulata van az első részeknek. Nagyon imádom! :D

Ó, és a "szótár" készülget, de valami hihetetlen mennyi furi szó van ebben az anime-ban. :D
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Thiliana írta: Ó, és a "szótár" készülget, de valami hihetetlen mennyi furi szó van ebben az anime-ban. :D
Klassz :thumb: Az biztos hogy sok a fura szó, de ha nem lenne annyi, nem is kéne szótár, ugye? :D

Szólj ha segíthetek benne! :wink:

-----

Találtam egy oldalt ahol (ha jól sejtem) arra vonatkozik petíció, hogy folytassák a sorozatot:

http://www3.rocketbbs.com/401/12kirin.html

Nem lenne egy elvetendő ötlet :wink:
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Eddig a sorozatból 19 részt néztem meg.
Az eleje tényleg egy kicsit kavalkád volt, de szerintem csak azért mert rengeteg dolgot nem ért még a néző... De a kb. a 8-10. rész környékén már nem bírtam otthagyni az anime-t... Tényleg nagyon jó a hangulata...

Mellesleg nem tudja valaki honnan lehetne Kunihiko Ryo zenéket szerezni? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára romero83 2005.10.03. 22:43-kor.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Relunx írta:Elkezdtem nézni a Juuni Kokkit. Az első rész után máris megtetszett. Az Openingje nagyon RULZ! Egyszerűen magával ragadott!

Relunx
Midoo XD

Ugyanez. Még csak az első részt láttam, de nagyon szuper. Keiki rulz, de Yuka-t már most kidobnám (ok, depi ezerrel, na de ez...). Hisakawa Aya és Koyasu Takehito. Hamarosan folytatom. :wink:

Opening RULZ! :)

EDIT: második rész is bezsebelve. És amikor Keiki unikornissá változott, az vmi csodaszép volt. NAGYON-NAGYON tetszik, holnap folytatom (vagy még ma :dirr:). Csak én érzem, vagy az eleje télleg hasonló az FY-hoz, csak fantasy-ben előadva?
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

juuni

Hozzászólás Szerző: Shana »

Üdvv!

Nohát, van ien topic is? :D Dejó hogy benéztem a fórumba... :D
Emberek, könyörgöm jelentkezzen az aki tudja a további történetet, mer én már az őrület határán állok, hogy nemtom mi történik a fekete kirinnel!!!! @.@ Komoly...
Szóval mivel ez egy regény alapján készült, valahol valaki csak tud valamit a regényről... help nekem :)
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Re: juuni

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Shana írta:Üdvv!

Nohát, van ien topic is? :D Dejó hogy benéztem a fórumba... :D
Emberek, könyörgöm jelentkezzen az aki tudja a további történetet, mer én már az őrület határán állok, hogy nemtom mi történik a fekete kirinnel!!!! @.@ Komoly...
Szóval mivel ez egy regény alapján készült, valahol valaki csak tud valamit a regényről... help nekem :)
Mármint mi után? A sorozat vége után? Én csak azt tudom hogy Japánban talált rá Sugimoto, tehát gondolom előbb-utóbb rátalálnak és visszaviszik, vagy nem ((:

Egyébként most kezdtem el másodjára a sorozatot és ha lehet most még jobban tetszik mint elsőre ::daisuki::
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

na én nemrég jutottem idáig hogy megnézzem, de teccett bár néha kissé vontatott a sok duma meg visszaemlékezés miatt :cool: ráadásul új tag is vagyok.... :-P

nekem a kedvenceim Shouryuu és Rakushun voltak :cool:

ja igen mielőtt valaki következtetéseket vonna le, az avatárom nem azért választottam mert ez most a nagy kedvenc (az az aláírásomban jobban tükrözödik :D ) hanem mert Youko-hoz hasonlitok leginkább, kicsit idősebb kiadásban :-P
Válasz küldése