Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Beszereztem a NERV-es 600 megás mkv verziót ami nagyon úgy néz ki, hogy kamerával felvett...ja és nics rajt felirat. O_o
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Belekukantottam egy pár pillanatra és nem túl kellemes meglepetésként tapasztaltam, hogy jóformán kockáról kockára megyegyezik az eredetivel. Azt reméltem, több lesz mint egy rókabőr, bár elismerem, ez még csak az első movie, még jöhet bőven változás.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Azért vannak benne eltérések, de én is csalódtam egy kicsit. Volt persze eszük, hogy a trailerbe a csupa új jelenetet tegyék bele...
Mondjuk ahhoz képest szerintem skerült nekik egy egész moviet formálni. Az utolsó angyal elleni támadást olyan szempontból jól megcsinálták, hogy tényleg ez lett a "főszám" a film végére, mintha ezzel ennyi is lett volna.
A forgó-pörgő angyalnál röhögtem mondjuk egy sort, olyan volt mintha rálett volna az angyalra írva "Hogy nézd, pár év eltelt, és már ilyet is tudunk csinálni"
:-P Rendszeresen nézem hogy az értékelés hogy változik... szerintem tényleg nem lenne rossz film, ha nem érezném a pénz szagát benne...
Mondjuk azért azt se szeretném ha nagyon más lenne a történet, mert így is zavaró, hogy van a sorozat, van egy befejezése, van egy másik befejezés, van egy Death and Rebirth, de legalább ott nincs változtatás, csak összevágás, meg van a manga, ami meg elég más...

Kaworu rullz ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mindenesetre remélem, a második rész már jobban el fog térni...
Lehet valamit tudni, mikor érkezik? Remélem, nem évente akarják bemutatni az új részeket. :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Van már valakinek információja a második movie-ról? Már jóval több, mint egy év eltelet és semmit nem találtam róla. :cry:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Goofy »

....pedig mintha tegnap írtam volna ebbe a topicba...és eltelt egy év... :shock:
de én még az első movie-t sem néztem meg :D
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: zebra »

Én megnéztem az 1. movie-t, de eddig nem sok értelmét látom, remélem, a folytatások már érdekesebbek lesznek, mert ez az 1. rész csak egy modern technikai köntösbe burkolt remake. Jó, tényleg nagyon szép a grafika, tetszik a zene, és jól eltalált az a kevéske plusz jelenet, de úgy érzem, h nem érteném a sztorit, ha nem láttam volna az eredetit. Eléggé túltömörítettnek tűnt így elsőre, nyilván a kőfanokat célozza meg, akik vágni fogják, így simán elhagyhatnak magyarázó részeket, háttérsztorikat, meg miegymást. Remélem, legalább egy másik alternatív endinggel megörvendeztetnek, ha már vok olyan hülye, h végignézem ezt az új kreálmányt. (Az End of Evangelion pl telitalálat sztem.)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, végre valami kis minimális info.

Bár az a 2009-es dátum eléggé elszomorító. Remélem, nem ez lesz a tendencia...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Na, végre valami kis minimális info.
Ez nem újdonság (nekem), de jahh, én is csak remélem, h előbb jön ki, mint 2009.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Másnak is feltűnt, hogy a Nescafé Gold reklám alatt a Fly me to the moon megy? O_O Ennyire híres lett az NGE? XD
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

:drop:
A Fly me to the Moon rengeteg helyen hallható, többek között a Bridget Jones's Diaryban is... ez nem arra vall hogy az EVA híres, hanem hogy a Fly me to the Moon NEM evangelionszületésű, az 50'es években született meg, s ezer meg egy verziója van (Sinatra pl.). Szóval ezen nincs semmi meglepő, nagyon híres.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

A dal először 1954-ben Bart Howard tollából indult el a világhír felé. Az évek során olyan előadóktól lehetett hallani mint:

Nat King Cole
Joe Harnell
Patti Page
Doris Day
Frank Sinatra (ez a verzió az Apolló-10 küldetésén hangzott el a Hold közelében)
Quincy Jones
Tony Bennett
Oscar Peterson
Connie Francis

Oliver Stone, Wall Street (Michael Douglas, Charlie Sheen) című filmjében is felhangzott, de Clint Eastwood Űrcowboyok című filmjének a végén is hallani lehet.

Még egy érdekesség, hogy 2008 áprilisában fellőtt Szojuz TMA-12 dél-koreai pilótája, egy koreai televíziós interjúban dúdolta el a híres dalt.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, köszönöm az infókat, engem az EVA előtt elkerült a dal, utána pedig valahogy nem hallottam máshol, egészen a reklámig. (Mondjuk a holdraszállós filmeket nem szoktam nézni, de pl. a Bridget Jones-ban fura, hogy nem vettem észre. ^^") Bár azok után, hogy egy másik animében Backstreet Boys számok az OP és az ED, ezen tényleg nem kellene ennyire meglepődnöm. :D
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A Bridget Jones's Diaryban a papok és k...k partin lehet hallani, amikor belibben Bridget nyuszijelmezben ^^
Ja ha már itt tartunk, melyik a kedvenc verziótok tisztán EVA CDn megjelenők közül?
Nekem az utcai verzió 'On the street' ami azzal kezdődik, hogy 'This is the 14th song' a refrain albumon van rajta.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Nekem ez a kedvencem:http://www.youtube.com/watch?v=Lu8y0zZx ... annel_page
Közvetlen az első részben hallható.....Na jó csak hülyéskedtem :vigyor:
Visszatérve hála az előbb leírt infóknak most már én is ismerem a Fly me to the moon eredetét ugyan én gyanítottam hogy nem az EVA saját zenéje de mégis a reklám láttán nekem is az Evangelion jut eszembe.
vajaskenyér
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.07.03. 19:43
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: vajaskenyér »

Érdekelne hogy a az új részek újak lesznek vagy mint a full metal alchemistnél csak a régieket dolgozzák fel. Nagyon remélem, hogy valami újjat láthatunk majd. :wink:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Goofy »

kedves kenyér
a fullmetal alchemistnél nem a régieket dolgozzák fel, hanem a mangát
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Keleti testvéreinknek nem sikerült esetleg egy camripet készíteni a You can (not) advance-ről?:3
Valaki?
vajaskenyér írta:Érdekelne hogy a az új részek újak lesznek vagy mint a full metal alchemistnél csak a régieket dolgozzák fel. Nagyon remélem, hogy valami újjat láthatunk majd. :wink:
Nem tudom, nekem anno a befejezést miatt vérzett a szívem... de most már azt mondom, jó az úgy, ahogy van.
Újat meg nem sokat fogunk látni, maximum elmarad a világvége, és érjük be ennyivel.:)
(ShinjiXAsuka FTW!:D)

Használd a szerkesztés gombot egymás utáni postolás helyett! Köszi! - Moderátor
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szépen nyitott a moziban a második Rebuild movie, 5,3 millió dollárnyi yennel meg is szerezte az első helyet.
Ebből szerintem megérni megvárni a DVD-t, nem szeretnék cam-os verziót nézni. (Ráadásul japán mozikból valahogy jellemzően nem szoktak kézikamerás felvételek kikerülni...)
Egyetlen bánatom, hogy gyaníthatóan nem idén lesz, mire megnézhetjük az új movie-t. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Egyetlen bánatom, hogy gyaníthatóan nem idén lesz, mire megnézhetjük az új movie-t. :(
Nagy kár, mert van benne rózsaszín plug-suit. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Nagy kár, mert van benne rózsaszín plug-suit. :dirr:
Úgy tűnik ez az új divat Gainaxéknál, mert a Lagann első filmjének a vége felé meg Yoko kapott egy rózsaszín mechát, vagy esetleg az emancipáció jegyében most már minden női karakternek ilyen dukál, mert mintha a Gundam 00-ban is lett volna hasonló, bár ez utóbbit nem láttam. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

OFF
@titkos: Erre gondolsz? http://cdn.myanimelist.net/images/clubs/1/86692m.jpg
Viszonylag mellékszereplő, főleg a második szezonban.
/OFF

Tud valaki mondani egy oldalt, ahol korrektül (és spoileressen) leírják, hogy mi történik a második rebuild filmben?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:OFF
@titkos: Erre gondolsz? http://cdn.myanimelist.net/images/clubs/1/86692m.jpg
Viszonylag mellékszereplő, főleg a második szezonban.
/OFF
Fórumon olvastam, de ha nem volt más rózsaszín suit/mecha, akkor ez lesz az. :)
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Rebuild of Evangelion, 2.0: You Can (Not) Advance

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Jó régen írtam ide, de most muszáj, ugyanis ma megnéztem ezt a You can (not) advance-t. Hogy elébe menjek a kérdésnek: moziban, Nagoyában. Úgyhogy most hadd osszam meg a benyomásaimat Veletek.

Szóval, anno mikor megnéztem az első új filmet, az volt az érzésem, hogy ez semmi, maximum mítoszrombolás. Ha már „Rebuild”-nek hívjuk, akkor vagy a rendezés, vagy a történet lett volna teljesen más, de az, hogy kockáról kockára újralátjuk az eredeti filmet, újraneveznek egy-két szereplőt, átrajzolják a NERV és SEELE jelét, azt mondják, hogy a Harmadik Angyal itt a Negyedik lesz - az nem újraépítés, hanem egyszerűen semmi. Még arra se vették a fáradtságot, hogy a zenét megváltoztassák: aki belehallgatott a régi OST-kbe, az totál ugyanazt hallhatta viszont. Szerintem kb az ending és az utolsó fél perc miatt volt érdemes megnézni azt a filmet.

Ezúttal azonban tényleg Rebuilddel van dolgunk, de nagyon! Ha egy mondatban össze kellene foglalnom, azt mondanám, hogy az a tendencia, ami már enyhén az első filmben is látszott, itt tetőzik: nevezetesen, a készítők minimalizálták a lélekábrázolást/ önsajnálatot/ angstot (insert which you want) – már amennyire az NGE-ben ezt minimalizálni lehet XD – és maximalizálták az akciót. Őszintén szólva, számomra ez jelen helyzetben tökéletesen megfelel – annak idején, mikor először NGE-t néztem, elsősorban a karakterek személyisége/ problémái érdekeltek, de mostanára az e fórumon is olvasható világmegváltó gondolataimmal úgy vagyok, mint mikor az ember kamaszkori naplókat lapozgat (az a bizonyos „Te jó ég, ez mekkora ciki!” érzés XD). Mostanára NGE= animés pályafutásom kezdetének emléke, azaz nosztalgia. Szóval, ha az új filmekkel nem kapunk mást, mint színtiszta akciót, jó sztorit, azokkal a karakterekkel, akiket annak idején megszerettünk, akkor én már elégedett vagyok. És itt úgy tűnik, most pontosan ezzel van dolgunk.

Alapból a karakterek ugyanazok, de sokkal-sokkal kevesebb a depresszió és az önsajnálat, és több a poén meg a fanservice. Különösen Asukával kapcsolatban (aki ugyen most nem Soryu, hanem Shikinami): kapunk egy olyan jelenetet, ami egy korábban Shinjivel megtörtént dolog hommage-a (nevezetesen, az a bizonyos „találkozik-a-pingvinnel-és-meztelenül-kirohan-a-fürdőből”), hogy azt hittem, hanyatt dőlök a röhögéstől ÉS az orrvérzéstől, egyszerre. XD Rei sem olyan bábu, mint az eredeti sorozatban, itt végre saját elhatározásából csinál dolgokat, és pl mikor Asuka a liftes jelenetben pofon akarja ütni, elkapja a kezét! XD; ami pedig az új szereplőt (Mari Illustrious Makinami) illeti, nos, ő teljesen őrült. XD Kegyetlenül élvezi, hogy harcolhat, ez már a film kezdetén lejön (egyébként Mari egy teljesen új jelenetével kezdődik), de nem úgy élvezi, mint Asuka (=„Magamért vezetem az EVA-t, bizonyítom hogy én vagyok a legjobb” stb), hanem mint egy őrült játékot, úgy istenigazából! XD Amúgy sajnos nem tudunk meg túl sokat róla, de remélhetőleg a jövőben… mindenesetre, vicces volt, hogy Sakamoto Maaya, azaz Hitomi és Haruhi hangján beszél, folyamatosan azt képzeltem, hogy „OMG, Haruhi mechát vezet! XD”.

A történetnek csak a váza ugyanaz, eljutunk a sorozat 20. részének környékére, de alig maradt olyan jelenet, ami úgy megfeleltethető lett volna az eredetinek, mint az első filmben.
Súlyos spoiler:
Pl EVA-03-at itt nem Touji vezeti (ő úgy látszik mázlista ebben a részben, többször látjuk a meggyógyult húgával együtt is!), hanem Asuka O_o. És mivel utána többet már szerepel a filmben, először azt hittem, hogy Anno bácsi kinyírta, vagy legalábbis megcsonkította Asukát, - ez olyasmi, amit soha nem bocsátottam volna meg neki. :/ Jó, az eredetiben persze elintézte a végén, de ott úgyis mindenkiből fanta lett, szóval mindegy. XD Viszont a következő rész előzetesében LÁTJUK Asukát, amint coolosan mosolyogva újra megjelenik – kötéssel a jobb szemén!!! XD Abszolút End of Eva-hommage, úgyhogy ezen a ponton nagyon megnyugodtam… és adtam még egy jó pontot a filmnek. Ja, és az ütött, amikor Kaworu „apának” szólította Gendo-t. :dirr:

Enyhe spoiler:
A záró küzdelem legalább annyira látványos lett, mint Asuka harca az End of Eva-ban, ha nem még látványosabb. Itt még a kimenetele is tetszik az embernek (Shinji végre rendesen összekapja magát) viszont utána cliffhanger-jellegű befejezést kapunk, sz’al remélem, nem kell megint két évet várni a folytatásra.

Egyébként ennél a filmnél az jutott eszembe, amit Cruel Angel írt valahol az eredeti sorozattal kapcsolatban, nevezetesen, hogy megszerette a karaktereket az első felében, aztán nem tetszett neki, amit a történet második fele csinált velük. Az volt az érzésem, hogy „oké, akkor itt most legyen klasszikus happy end, és kész!” – és ezután a film után örömmel mondhatom, hogy azt hiszem, erre van is esély. Aki „igazi” NGE-t akar (vagyis azt, amikor a történet háttérbe szorul a lélekábrázolással szemben), az úgyis az eredetit fogja nézni; mondjuk szerintem alapvetően ezt a filmet meg csak azok fogják megnézni, akik látták az eredetit, bár ki tudja. De ez a film NEM az „igazi” NGE: ez egy remek, látványos és izgalmas SF akciófilm azokkal a karakterekkel, akiket megszerettünk, nem több és nem kevesebb. (Ha meg vki nem szerette, avagy idegesítőnek tartotta a karaktereket, az vsz szintén nem fog eljutni eddig a filmig.)

Persze elképzelhető, hogy ez a pozitív véleményem részben a mozizás élményéből adódik (amúgy már a bemutató utáni sokadik héten járunk, de még most is telt ház volt), de sztem ha az első új filmet láttam volna moziban, ugyanolyan drasztikus lett volna a véleményem róla, mint most. Szóval Rebuild of EVA 2.0 „SF-dráma-akció” kategóriában részemről 9.5/10 pont. Mondjuk az a jelenet már nekem is sok volt, amikor EVA 01 feje fölé glóriát rajzoltak, de sebaj. XD Várjuk a folytatást!!!
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Akinek ingere felirat nélküli camripet nézni, amibe belelóg az előtte ülő feje..:D
http://www.megaupload.com/?d=5YSLBP5S
E!

Egyébként meg vadásszatok felirat, és rapidjátok ha van!!
Press any key to continue or any other key to quit
Válasz küldése