Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

To Odin2!
Tudod, lehet gyávaság a részemről, de a pillanatok rabja vagyok: meglátni valamit/valakit, és gondolatban mindenekfőlé felmagasztalni, de megismerni soha, mert valamiféle szépséget érzek abban (pedig gyávaság), hogy ez a feszült, soha be nem teljesülő állapot reménnyel tölt el... Ezt szeretem az NGE-ben is, ahogy az érzelmek eljutnak a csúcsra és ott megállnak, teljes lelki és érzelmi feszültség és a beteljesülés elmarad... a kép megáll, s mint kártyavár hullik szét minden...
Amit magadnak kívánsz, ne tedd az embertársaiddal, hátha más az ízlésük.
Amít én magamnak kívánok az az őszinte szeretet, és ahányszor őszintén fordulok az emberekhez, elvesztem őket... mert mindenki a tökéletességre törekszik, hogy minden a lehető legjobb legyen és mindenkinek, nekem is, vannak hibáim és ha őszinte vagyok, ezek a "tökéletlenségek" a felszínre kerülnek és ettől ijednek meg... Szóval teljes mértékben 1et értek Veled: az emberek félnek őszintén szeretni!
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Egyszerűen csak végre szeretnék megismerni őszintén valakit, akinek a neve nem .jpg-re végződik!!! :wink: ...van erre esély a valóságban?!?
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

mindenre van esély...
Kép
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Mit tudtok Mana Kirishima-ról, aki az EVA girlfriendben szerepel, mert eddig csak németül találtam róla szöveget... és hogy honnan tudnám letölteni a mangát, mert állítólag angolul már le lehet valahonnan az eddigi három fejezetet? Előre is köszke :)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ajánlom nézz körül DC++-on. Jópár nyelven láttam fent a mangát.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Köszi, majd éjjel, ha végre nyugisan fel tudok szabadulni a világhálóra, utánanézek...
Köszke még 1x !!!
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szépjóestét!

Kaworu: ismerős... ezért is fél az ember kapcsolatot teremteni. Megismerni valakit. Igyekezzük a legjobbat adni a barátainknak, a legszebb arcunkat mutatni, de előbb-utább szembesülnek a rossz tulajdonságainkkal is. És az mindig csalódás. Ez minden ismertség elején kritikus. :)

Azért nem mindig rossz igazán megismerni az embereket, mert akit szeretek azt (többé-kevésbé) elfogadom olyannak amilyen. Pl. egyik barátom elég hirtelen haragú (és elég hirtelen vezeti is le; ajtócsapkodás, kiabálás, stb.), emiatt a legtöbb ember kerüli, de én elfogadom ilyennek. Nem mintha engem nem zavarna néha, de legalább ott vagyok neki. Ilyenkor vagyok a legközelebb ahhoz hogy fontosnak érezzem magam. :)

Bye!
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

jah, és Kaworu: már régebben írtad, de most mondom, hogy én személyszerint imádom a szereplők japán hangját. :wink:

Kedvencem Asuka "Anta baka?!" mondata. :lol: Ez már szállóige nálam. :)

Amúgy ki a kedvenc szereplőtök? Nekem Asuka és Shinji.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

To Odin2!
Igen, az elején kritikus, de annyira jó, mikor valakit már a negatív tulajdonságai miatt tudsz igazán szeretni! :) És valóban pótolhatatlan és felemelő érzés, mikor tudod, hogy valakinek fontos vagy!
A kedvencem Kaworu & Shinji, de a többieket is kedvelem, és nem is tudnék olyasvalakit említeni, akit utálok. Misatot az End of -ban kedveltem meg nagyon, főleg annál a résznél, mikor Shinjit próbálja rábeszélni, hogy vezesse az EVA-t. Lányok közül még nagyon szeretem Asukát is, teccik az adrenalin-dús jelleme :)
Nekem ez a szállóigém: (+amit már írtam előrébb - az a rész, mikor a Central dogmában vannak)
"Since the heart feels pain so easily, some believe that life is pain."
A japánhangok általában jók, az NGE a kivétel... mert az még annál is jobb! :)
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: "I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

kaworu nagisa írta:To Odin2!
Igen, az elején kritikus, de annyira jó, mikor valakit már a negatív tulajdonságai miatt tudsz igazán szeretni! :) És valóban pótolhatatlan és felemelő érzés, mikor tudod, hogy valakinek fontos vagy!
A kedvencem Kaworu & Shinji, de a többieket is kedvelem, és nem is tudnék olyasvalakit említeni, akit utálok. Misatot az End of -ban kedveltem meg nagyon, főleg annál a résznél, mikor Shinjit próbálja rábeszélni, hogy vezesse az EVA-t. Lányok közül még nagyon szeretem Asukát is, teccik az adrenalin-dús jelleme :)
Nekem ez a szállóigém: (+amit már írtam előrébb - az a rész, mikor a Central dogmában vannak)
"Since the heart feels pain so easily, some believe that life is pain."
A japánhangok általában jók, az NGE a kivétel... mert az még annál is jobb! :)
A fenti mondattal sajnos nem találkoztam, bizonyára mert az utolsó néhány részt már felirattal néztem. :)
Az én másik NGEs szállógiém aláírásként megtekinthető (16-os rész [Splitting of the breast] -ben hangzik el). :wink:

Misatot nagyon sajnáltam az End Ofban. :( Amúgy ott a liftben Shinji el kezdte törölgetni a csók után a száját, aztán észrevette, hogy a keze és a szája is véres. Itt sírta el magát, mert rájött, hogy Misatonak befellegzett... sok ilyen kis finomság van, amit nem venni észre első megnézésre.
Pl. Kaworu állandóan vmi Lilimet emlegetett, és csak nem rég esett le, hogy az emberiségről beszél... :shock:

A saját fontosságunk feemelő érzésével annyi a probléma, hogy ritkán érezzük... :(

Szinkronhangok sztem is borzasztó jók lettek! Majdnem lementem hídba, mikor megtudtam hogy Shinjinek egy nő kölcsönözte a hangját! :)

Bye!
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Re: "I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: sodd »

Odin2 írta:Majdnem lementem hídba, mikor megtudtam hogy Shinjinek egy nő kölcsönözte a hangját! :)
Megumi Ogata az illető. Ő emellett a szinkronja többek közt a Cardcaptor Sakurából Yukitonak, a Sailor Moonból Harukának, vagy a Yu Yu Hakushoból Kurumának.
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

To Odin2!

Ezt a mondatot a 24-es részben mondja Kaworu a zuhanyzós résznél, mielőtt megmondja Shinji-nek, hogy szereti.

Az a jelenet a liftben, annyira "szép"... ahogy a vér utal a halálra.

Imádom, hogy az NGE tele van ilyen apró utalásokkal, finomságokkal, amibe teljesen bele lehet merülni. Ma például egész matekórán Kaworu-n járt az eszem, ugyanis találtam egy leírást, amiben a szereplők gondolatait is leírják, és abban teljesen úgy jönnek ki a dolgok, mintha két személyiség "vitatkozna" benne: Kaworu azt szeretné, ha Shinji-vel maradhatna, Tabris sorsa pedig, hogy pusztulást hozzon az emberiségre...

Női szinkronhangja van Shinjinek?! :) Elég lányos a hangja el kell ismerni, de akkor se gondoltam volna. De szerintem nagyon jól illik hozzá ez a hang... imádom! :)

Hogy fontos vagy, azt sajnos legtöbbször csak akkor veszed észre, mikor már késő :cry:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Shinji seiyuu-ja Ogata Megumi. Nagyon jó hangja van, és ő maga is inkább férfi szerepeket szeret játszani. Szerintem egyáltalán nem lányos, sokkal inkább nőies. De remekül adja. (Elfogom én egyszer még rabolni Mako-chan aláírását (levelét) tőle!!) XDD
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Mondjuk, hogy férfias nőket, vagy nőies férfiakat tud igazán jól szinkronizálni... :D
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Hali all!

Ma végre megnéztem a Death & Rebirth mozi második részét is, így lezárult (számomra) a teljes EVA sorozat...

Viszont egy barátomnak odaadtam az első hat részt... ráharapott. :) Mondtam neki, hogy semmi jót ne várjon, de máris függő szegény... :D
A gond, hogy csak 13 éves (vagy 14? hé, ha annyi akkor nincs baj :D), noha nagyon értelmes... majd feldolgozza valahogy. :wink:

Kaworu: én mostanában fanficeket olvasgatok...
Nekem is el-el kalandoznak órán a gondolataim az EVA irányába, de a csúnya matektanár ezt hajlamos észrevenni és kihívni a táblához. :)
Saját fontosságunkról annyit, hogy nem lehetünk benne biztosak, mert nem mondjuk el a másiknak, ha fontos nekünk. Ha túlságosan az, akkor pedig megijeszt minket, hogy függünk valakitől...

Bye!
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Odin2: az NGE-nek éppenséggel az End Of Evangelion mozifilmmel van vége...
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Őrnagy írta:Odin2: az NGE-nek éppenséggel az End Of Evangelion mozifilmmel van vége...
tisztában vagyok vele, ezért is írtam hogy számomra.... Az End Ofot már láttam, ki is ütött rendesen...
A Deatíh & Rebirth mozit azonban csak most láttam teljesen.

Szegény Asuka! :( Kedvenc szereplőm (Shinji mellett). Hozzá kötődik az End Of, sőt az egész EVA legjobb jelenete... legalábbis számomra mindenképpen!
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Meghallgattam az NGE rádiójátékot. Mindenkinek ajánlom figyelmébe, ugyanis rengeteget lehet rajta nevetni, én legjobban Rei-en és Pen-Pen-en nevettem. Mindenki hallgassa meg, megéri.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Láttátok már a Star Wars-os és a Mentos-os paródiáját az NGE-nek?

Naja, az End of az engem is padlóra küldött, nagyon is érzelemdús, én meg túl érzékeny az ilyenre, szal csak bambán ültem utána a gép előtt a gondolataimba merülve...

To Odin2!
És sokszor magának se meri az ember beismerni, hogy valaki fontos lehet neki...
Fanficeket honnan szerzed/töltöd?
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Hali!

Kaworu: Sztem én is elég érzékeny vagyok az illyesmire... fuhh az utolsó mondat nagyon kiakasztott. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy így van vége... A filmközbeni reakcióimmal kapcsolatban maradjunk annyiban, hogy örültem, hogy nincs mellettem senki...

NGE paródia? :) Mégis milyen? És letölhető valahonnan?
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

To Odin2!

usteam.uw.hu/Amv ---> Evangelion_-_Menthos és Evangelion_-_Episode_One_Trailer
De ezeken kívül még egy csomó számot lehet itt találni, vannak jobbak, vannak gyengébbek, mindenesetre érdemes körbenézni az oldalon...

A vége határozottan mellbevágó... és épp ezért teccik annyira, hogy egyszerűen úgy érzi az ember, hogy még nincs vége, így van lehetősége elgondolkodni az egész NGE mondanivalóján...
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Hogyha NGE AMV akkor: :)

1. Bohemian Rhapsody
2. End Of All Hope( ami egyik favorit Nightwish számom is^^)
3. Knockin' On Heaven's Door

Szerintem ez a három AMV nagyon ütős :shock:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nálam ezek jönnek be:

1. Ramstein - Engel (örök Favorite)
2. Knockin' On Heaven's Door
3. Episode One Trailer

Nekem ezek jöttek be nagyon. Az utolsón szétröhögtem magam. A Knockin' On Heaven's Door-nak meg külön jó pont jár, hisz az End of Evangelion az egyik kedvenc filmem. Nem tudom, engem ez a film soha nem tudott kiütni.
Kép
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Sister Tenshi írta:az End of Evangelion az egyik kedvenc filmem. Nem tudom, engem ez a film soha nem tudott kiütni.
Érzelmileg elég erősen hatott rám az End of... ezért imádom annyira :wink:
Szeretem azokat a filmeket, amik órákig a hatásuk alá tudnak keríteni, miután végignéztem... ilyenkor senki se képes az álmaimból kirángatni...
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szépjóreggelt mindenkinek ezen a jeles napon. :)

Az End Of nekem a kedvenc filmem, nálam ez az etalon, noha így sokadjára is szenvedés némelyik jelenetet megnézni benne...
Az End Ofnál nálam még az volt kritikus, hogy gyakorlatilag senkivel nem tudtam róla a megnézés után beszélni... pedig kellett volna...

Huhh ma is NGEvel keltem. Mint minden nap, immár két hete. Ez már függőség? :D

Bye!

ui: ez aranyos: :)

Kép
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Válasz küldése