Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

OFF ~ @Szélfi: sztem nem a csirkékkel volt a gond a Miyuban ^^" Engem a hangulat taglózott le de nagyon, meg a sötét szoba ^^"" Amúgy szeretem a Miyut, de a mangát mérföldekkel jobban... OFF

Én mondjuk Eván sose sírtam ^^" Szóval lehet hogy én is kőszívű vagyok... (amúgy animén már sírtam de Eván sose... :roll: )
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Galb: Kösz ezt a fél elismerést! :wink:
Első AMV-hez talán nem is rossz, de azóta a mércét sokkal feljebb helyeztem már. :)
Kép
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Misato írta:Én nem sírtam az EoE-on.....annál sokal mélyebben érintett.
dettó...
Yuber írta:Galb: Kösz ezt a fél elismerést!
ööö, nincsmit :) első amvnek meg amúgy abszolút nem rossz! Kiváncsi vagyok az enyém (első) milyen elbírálást kap majd hihihi :oops: :?
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem eszembe sem jutott, hogy sírnom kéne az EoE végén. :dirr:
Bár lehet hogy csak én vagyok egy érzéketlen állat :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Rage írta:Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem eszembe sem jutott, hogy sírnom kéne az EoE végén. :dirr:
Bár lehet hogy csak én vagyok egy érzéketlen állat :dirr:
Én sem sírtam... :)

CHRONOS
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Én se sírtam, csak élvezkedtem és azonnal ihletem lett a zavaró 6000000000 szomszédom likvidálására, hehehhhh :twisted: :twisted: :twisted:
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

OFF duma

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

OFF
MaKo írta:OFF ~ @Szélfi: sztem nem a csirkékkel volt a gond a Miyuban ^^" Engem a hangulat taglózott le de nagyon, meg a sötét szoba ^^"" Amúgy szeretem a Miyut, de a mangát mérföldekkel jobban... OFF
A csirkékkel az volt a gond, hogy a letaglózási faktort enyhítették... Mondhatni hangulatot romboltak, aktívan. Tudod, minősített esete annak, mint mikor valaki hangosan fingik az operában a nagyária alatt...

/OFF
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Chronos írta:
Rage írta:Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem eszembe sem jutott, hogy sírnom kéne az EoE végén. :dirr:
Bár lehet hogy csak én vagyok egy érzéketlen állat :dirr:
Én sem sírtam... :)
En a magam reszerol vertem a fejem a falba, hogy uristen, hogy lehet vmit ennyire eltolni.... Na nem mintha az Eva egesz masodik fele alatt nem ezt csinaltam volna... ^^;; (micsinaljak, nem vagyok Eva fan :P meg erzeketlen tusko is vagyok, mert en meg a Kenshin OVA-n se sirtam.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sztem az Eva maga nincs egyáltalán eltolva ^^ csak az EOE-t nem szeretem, nem tehetek róla ^^" Egyszerűen nekem túlzás volt. Viszont megértem azokat akik szeretik, tegyék nyugodtan ^____^ (én is tok olyanokat szeretni hogy másnak eszébe se jutna ^^")... Mindenesetre a sorozat vége igenis tetszett és kész ^_^
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

EOE hmm... Fogalmazzunk úgy, hogy én sem mentem volna el rá, ha ment volna nálunk a mozikban. De mennyivel jobb már, mintha széken ülve monológot szavalnának negyven percen (és tíz framen) keresztül? ^^'

Zsan: Az történt, amit láttál^^' Nézd meg öt év múlva, és ha akkor sem érted, akkor könyveld el hülyeségnek. Mert gainaxék dolga érthetően előadni a mondanivalójukat.
Avatar
Rich
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.04.14. 18:44
Tartózkodási hely: Csepel

Hozzászólás Szerző: Rich »

Rage írta:Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem eszembe sem jutott, hogy sírnom kéne az EoE végén. :dirr:
Bár lehet hogy csak én vagyok egy érzéketlen állat :dirr:
Valahogy nekem se... talán azért, mert amikor a one more final után olyan hirtelen kiírta hogy "The End" akkorát fejeltem az asztalba, hogy bealudtam ott helyben :dirr:
Egyébként se vagyok képes sírni semmiért :knife:
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Misato: engem talán nem érintett volna mélyen? Igenis földhözvágott, ugyanis a lehető legpesszimistább, legvilágútálóbb hangulatomban néztem. Nem az egészen bőgtem. Eleinte csak bámultam a monitort, fel sem fogva, hogy mit látok. Aztán jött Asuak jelenete (amiről tudtam, hogy végződik), a zene, meg minden, és ott eltört a mécses, de olyan szintetn, hogy a monitort alig láttam. Aztán a vége, kijött a The End, én meg ordítottam, hogy hogy lehet itt vége.

Szl nem úgy kell elképzelni, hogy hullajtottam itt-ott néhány krokodillkönnyet. :)
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nem tom, nálam meg annyira összevissza van ez ^^ úgy értem, az Ayashi no Ceresen teljesen bőgtem a végén, (de ott a mangán is képes vagyok sírni állandóan...), de pl. az EVA-n sose sírtam... asszem az EVA túl mélyen megérintett ahhoz, hogy sírjak. Az AnC meg teljesen külön tészta, mivel nálam No.1 anime, úgyhogy nem is hasonlítgatom össze^_^
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

tarsonis írta:
Zsan: Az történt, amit láttál^^' Nézd meg öt év múlva, és ha akkor sem érted, akkor könyveld el hülyeségnek. Mert gainaxék dolga érthetően előadni a mondanivalójukat.

Thanks. Lehet, hogy meg kéne még néznem párszor és csak utána kéne beszélnem a dologról.
Majd meglátjuk.
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Jó, én se a bevezető feliratnál kezdtem el sírni :whaaa: ... de a végefelé nem lehetett kibírni! Aztán mikor vége lett, csak bámultam a képernyőt és magam alatt voltam :crazyy:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaworu nagisa 2004.05.28. 09:30-kor.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

MaKo írta:Sztem az Eva maga nincs egyáltalán eltolva ^^ csak az EOE-t nem szeretem, nem tehetek róla ^^" Egyszerűen nekem túlzás volt. Viszont megértem azokat akik szeretik, tegyék nyugodtan ^____^ (én is tok olyanokat szeretni hogy másnak eszébe se jutna ^^")... Mindenesetre a sorozat vége igenis tetszett és kész ^_^
Egyetértek, szinte ugyanez a véleményem.
a sorozat vége igenis jobb, az eoe-ben pedig van egy-két nagyon jó jelenet (Shinji elméjében játszódó események, fojtogatás) de öszességében túlságosan irreális volt az én ízlésemnek. (Aki még nem jött volna rá, sorozat-párti vagyok:D )
Na, eva-témához is jó régen szóltam már hozzá...
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Nekem az End Of Eva sokkal jobban bejött. Ez az apokaliptikus befejezés szerintem jobban illett a sorozat egésszéhez.
Egyébként számomra az EOE zárása pozitívabb. :P Inkább ketten a világ ellen, de a valóságban, mint szép lassan tökéletessé válni az összes emberrel.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Sztem meg pont így jó, h két befejezés van, így mindenki azt válassza amelyik teccik (nekem mind2, bár rám a vizuálisabb EoE nagyobb hatással volt)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Galb írta:Sztem meg pont így jó, h két befejezés van, így mindenki azt válassza amelyik teccik (nekem mind2, bár rám a vizuálisabb EoE nagyobb hatással volt)
osztom a véleményed /de ez tudom senkit sem érdekel :dirr:
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Odin2 írta:Egyébként számomra az EOE zárása pozitívabb. :P Inkább ketten a világ ellen, de a valóságban, mint szép lassan tökéletessé válni az összes emberrel.
Én nagyon meggondolnám, mit válasszak. egy rombadőlt világot, vértengerrel, és egy idegileg teljesen kikészült, sokkhatás alatt álló Asuka-val, vagy pedig a problémák megoldását a gyökerektől, és a végén megbékélést a világgal, az emberekkel, és önmagammal?

Ennek ellenére mindenkit biztosíthatok afelől hogy az EoE-t is szeretem, végülis elkészítettem a magyar feliratát vagy mi :dirr:
Avatar
kaworu nagisa
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2004.02.25. 07:45
Tartózkodási hely: Terminal dogma

"I think I was born just to meet you, Shinji Ikari.

Hozzászólás Szerző: kaworu nagisa »

Hát én is az EoE végére szavazom... valahogy sokkal látványosabb, elgondolkodtatóbb és sokkal mélyebb letargiába esik az ember tőle :roll: :wink:
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Hikari írta:
Odin2 írta:Egyébként számomra az EOE zárása pozitívabb. :P Inkább ketten a világ ellen, de a valóságban, mint szép lassan tökéletessé válni az összes emberrel.
Én nagyon meggondolnám, mit válasszak. egy rombadőlt világot, vértengerrel, és egy idegileg teljesen kikészült, sokkhatás alatt álló Asuka-val, vagy pedig a problémák megoldását a gyökerektől, és a végén megbékélést a világgal, az emberekkel, és önmagammal?

Ennek ellenére mindenkit biztosíthatok afelől hogy az EoE-t is szeretem, végülis elkészítettem a magyar feliratát vagy mi :dirr:
A feliratot köszönöm minden angolul nem tudó ismerősöm nevében, és a magaméban, valamint a hozzám hasonlókéban, akik lusták angolul nézmi bármit is (noha tudnak angolul). :D

Azért a sorozat befejezése továbbgondolásra érdemes. Amit látunk, az csak a tökéletesedési folyamat eleje. Egy barátom rámutatott, hogy ha örökké csak egymás gondolatait olvassák a szereplők, felülemelkednek a hibáikon, akkor jóeséllyel a folyamat végére midnen ember egyforma lesz, abszolút tökéletes, és az Egyén megszűnik lenni.

Más oldalról megközelítve: melyik férfi ne szeretne Asukval együtt élni?:D :P

Bye!
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, én pl kikészülnék 2 nap alatt :dirr:
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sztem meg baromira ízlésvilág/felfogásvilág kérdése, hogy most az ember EOE párti vagy EVA sorozat párti... (én utóbbi ^^). Csak azóta nem hangoztatom ezt, mióta egyes emberkék közölték hogy "na ha a sorozat tetszett jobban BIZTOS nem értetted az egészet" - egyszóval köszi szépen, jól megkaptam a lehurrogást. Na mármost sztem ez nem így van, de hagyjuk -_-" Rossz emlékek ^^"
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Odin2 írta:Azért a sorozat befejezése továbbgondolásra érdemes. Amit látunk, az csak a tökéletesedési folyamat eleje. Egy barátom rámutatott, hogy ha örökké csak egymás gondolatait olvassák a szereplők, felülemelkednek a hibáikon, akkor jóeséllyel a folyamat végére midnen ember egyforma lesz, abszolút tökéletes, és az Egyén megszűnik lenni.
És ez nektek jó?!
Ez pontosan ugyanaz belülről, ami az EoE-ben történt. Mindenkinek megszűnt az AT fieldje, és emberiség helyett lett a sárga leves. Nekem a "megy ez is bele a levesbe" kifejezésről nem jó dolgok szoktak eszembe jutni.
Az Egyént a külvilágtól elválasztó határvonal - az EVA szimbolikájában az AT field - az Élet alaptétele. Az élőlények első szerve a sejthártya volt. Az élőlény onnét számított élőlénynek, hogy volt határa.
Az EoE végén az Élet maga megmenekül, még ha egy olyan szánalmas és selejtes egyed formájában is, mint Shinji. A film második felében van egy dialógus Shinji és Kaworu között, ahol pont erről beszélnek, hogy Shinji mégis akarja, hogy legyenek élőlények, meg AT field, még ha néha fájdalmat is okozunk egymásnak.
Tehát tulajdonképpen ez egy vallási kérdés is. A "nagy egészbe" való beolvadás, azaz a homogén, sztatikus állapotba (=élettelenség) való visszatérés, mert akkor nem történik semmi rossz (se jó), vagypedig az élet folytatása, mert akkor viszont történnek jó dolgok is.

Én az AT fieldre szavazok.
Más oldalról megközelítve: melyik férfi ne szeretne Asukval együtt élni?
Én köszönöm kihagynám...
Válasz küldése