Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kerub írta: Pontosan. De én véletlenül ezt néztem meg legeslegelöször és egy szót sem értettem az egészből :x
Én meg igen, na erre varrj gombot.:p D&R a sorozat összefoglalása, egy kis rajongói extrákkal megtoldva. Pl.kivágott jelenetek a karakterek fejlődésének jobban megismerése végett. Nem hinném, hogy egy az egyben reklámfogásnak szánták. Dehát melyik film nem az, amit egy híres sorozat nevének felhasználásával csináltak?
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

A Death & Reibrth más szemszögből mutatta be az EVÁT, ill. a szereplőket. Szépen voltak összevágva a jelenetek, meg volt benen egy kettő olyan snitt, amit a sorozatból kihagytak.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jo-chan írta:Ismeri valaki a NGE-ből összevágott Mentos, the freshmaker clippet :?:
Naggyon beteg... ::jcrazy:: ::jhihi::
Ismerem..elég gárgyú :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Ayanami írta:
Jo-chan írta:Ismeri valaki a NGE-ből összevágott Mentos, the freshmaker clippet :?:
Naggyon beteg... ::jcrazy:: ::jhihi::
Ismerem..elég gárgyú :D
Honan lehet letölteni?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én CD-n kaptam...de probizd meg www.animemusicvideos.org ról....
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Kerub írta:Nos én most néztem végig az összes Evangeliont életemben először.
De az utolsó rész (The End of the Evangelion) nem tetszet. Főleg a vége.
Ahogy Shinji a parton fojtogatja Asukát. Nem értem, hogy ez mit jelent. Mit akartak ezzel kifejezni?elérni?
Az egész sorozat nagyon tetszet, de a vége nagyon elrontotta a kedvem :(
Pedig a 26. rész vége milyen vidám volt...
Hali!

Visszajöttem, de pár nap és újra eltűzök. Most olvasgatok vissza, és válaszolgatok is.

Szerintem semmi mondanivalója nem volt. Shinji az asztalos jelenetnél gyk. szerelmet vallott, Asuka elküldte a ****ba. Shinji segítséget kért, Asuka megtagadta, ez sok volt neki, ezért kezdte fojtogatni. A végére pedig már annyira összemosódott Shinjinek minden, hogy talán nem is érezte a külömbséget a hallucinációi és a realitás között. Aztán Asuka kedves volt hozzá (megsimította az arcát), ezért engedte el.

Jo-chan: érvek? Fantasztikus hangulat, szereplők, cselekmény, rengeteg filo, garantált depresszió a végén. Mi kellhet még az igényes szórakozáshoz? :dirr:
De ha konkrétumot akarsz, akkor ASSSUUUUUKKKAAAAA. :D
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

A részek közül nekem a LEG (minden téren:D), mikor Asuka harcol az EVA szériával.
Kb. 40. megnézésre is megkönnyeztem. :dirr: :dirr: :dirr:

A menthos paródia király. A Starwarsos, na az bárgyú. :P

usteam.uw.hu, AMVk. Fenn van mindkettő.

Byez
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Odin2 írta:Aztán Asuka kedves volt hozzá (megsimította az arcát), ezért engedte el.
jaja :idea: na az a része a dolognak még nekem is bejött :lol: olyan cutik voltak :D
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Jo-chan írta::boom: ide is beírom, hogy csúnya vagy ^^ :dirr:
Mit kapunk majd ezért a rengeteg offolásértKép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Pedig már éppen a témára tértünk (te is kaptál felszólítást?... :cry: )

Szóval Misato halála? Hát nekem valahogy nem teteszett. Nem értem miért kellet Shinjit megcuppantani. Tudom-tudom: felnőtt csók. De mégis? Egyébként van egy Misato-fan barátnőm, aki égen-földön hasonló keresztet keresett, mint ami a nyakában lógott. Nemtom talált-e már azóta... :roll:
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Jo-chan írta:Pedig már éppen a témára tértünk (te is kaptál felszólítást?... :cry: )

Szóval Misato halála? Hát nekem valahogy nem teteszett. Nem értem miért kellet Shinjit megcuppantani. Tudom-tudom: felnőtt csók. De mégis? Egyébként van egy Misato-fan barátnőm, aki égen-földön hasonló keresztet keresett, mint ami a nyakában lógott. Nemtom talált-e már azóta... :roll:
Nekem van olyanom ::jhihi:: Bécsben vettem pár hete.
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Hát oda most nem megyek ki, majd Németo-ba augusztus végén. Már alig várom, hogy mangahegyekkel térjek haza!!! Talán még eva-t is veszek egy barátnőmnek, aki meg Shinji-mániás :D Vagy pósztert? Vagy bármilyen fan-csodát^^
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jo-chan írta:Pedig már éppen a témára tértünk (te is kaptál felszólítást?... :cry: )

Szóval Misato halála? Hát nekem valahogy nem teteszett. Nem értem miért kellet Shinjit megcuppantani. Tudom-tudom: felnőtt csók. De mégis? Egyébként van egy Misato-fan barátnőm, aki égen-földön hasonló keresztet keresett, mint ami a nyakában lógott. Nemtom talált-e már azóta... :roll:
Két hétig voltam nyaralni, és akárhol voltunk, mindenhol azt kerestem...minden színben találtam már, csak fehérben nem. :x :x :x ha 200 boltban nem voltam egyben sem. Aztán megkukkantottam egy francia animés újság megrendelőpapírjait, EVA-cuccok...stb, és ott se olyat árulnak :? még a bolti is jobban hasonlított...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Ayanami írta:mindenhol azt kerestem...minden színben találtam már, csak fehérben nem. :x :x :x ha 200 boltban nem voltam egyben sem. Aztán megkukkantottam egy francia animés újság megrendelőpapírjait, EVA-cuccok...stb, és ott se olyat árulnak :? még a bolti is jobban hasonlított...
nálunk is hasonló volt a helyzet... Aztán úgy oldottuk meg a dolgot, hogy fából lett faragás és festegetés ::japtoun:: :gurul:
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Jo-chan írta:Pedig már éppen a témára tértünk (te is kaptál felszólítást?... :cry: )

Szóval Misato halála? Hát nekem valahogy nem teteszett. Nem értem miért kellet Shinjit megcuppantani. Tudom-tudom: felnőtt csók. De mégis?
Felnőttes csók, szerintem bátorításnak szánta. Más tészta, hogy csak összezavarni sikerült vele Shinjit...
Egyébként olyan GYÖNYÖRŰ, ahogy Shinji a száját törölgeti, majd észreveszi, hogy véres a keze... a szájától lett véres... az ő szája pedig Misatoétól... és akkor megérti, hogy Misato halott, összeroskad, és meghallja a robbanást jelző robajt is...
Lehet perverz vagyok, de szerintem az a rész gyönyörű. Újabb példa a szememben arra, hogy a legszomorúbb dolog is lehet szívszaggatóan gyönyörű.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Na, visszajöttem Gyomáról 8)...................SOHA TÖBBET NE MEGYEK ODA :evil:!!!
Olvasgattam vissza és láttam, hogy Rage ismét remekelt :dirr:.................
Eh, furcsa élményem volt. Megnéztem megint az EoE-t, majd utána unalmamban folytattam a Call of Duty-t (6.-ra játszom újra, nem bírok betelni vele :dirr:). A Sztálingrádi csatánál tartottam, a Vörös tér visszafoglalásánál. Persze az EoE járt az eszemben egyfolytában (majdnem le is lőttek, jó, hogy behúzódtam fedezékbe :dirr:) és ahogy hallgattam a játék zenét, meg a szegény orosz katonák üvöltéseit (csatakiálltás)+ az MG42-esek kerepelését (meg a tüzérség :dirr:), eléggé összefolytak a gondolatok (pölö, azt hittem egy shinjire hasonlító oroszra, hogy az shinji XD)........................
Csak nehogy az álmomban is összefollyanak a dolgok (állt. az szokott lenni XD)..............
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Tabris

Hozzászólás Szerző: Tabris »

Üdvözlök Mindenkit!!
Én anime sorozatok közűl elsőként a NGE ismertem meg, és azonnal megkapott a sorozat. Az elején csak internez TV-n tudtam nézni, de sosem láttam az egészet, végül befejezték a vetitését, és Én ittmaradtam NGE nélkül. Szerencsére egy internetes haverom adott egy cimet, ahonnan letudom tölteni az egész sorozatot, sok más sorozattal eggyütt. Letöltöttem hát az összes részt, megnéztem, és iszonyatosan tetszett!!
Megszerettem az összes szereplőt, Reibe meg belezúgtam :D ... Sajnálom, hogy vége van, de igy volt jó az egész. Eleinte egy szót sem értettem az EoE- ből, de szerencsére találtam olyan honlapot, ahol elmagyarázták :D
Mindenestre a kedvenc animom.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Egyébként, kinek mi a kedvenc része az EoE-ben?
Nekem pl. Asuka harca az EVA-kkal tetszett a legjobban, de mostnában állandóan a Komm süßer Tod részt nézem, amikor Rei és Shinji beszélget :) "Nobody wants me, so thy can all just die." Ez a rés,z ha úgy a mélyére néztek, oylan szép :) nem? De most tényleg!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Zero00 írta:Olvasgattam vissza és láttam, hogy Rage ismét remekelt :dirr:
Ezt kifejtenéd bővebben? :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hehe, nekem meg EGYETLEN jelenet tetszett csak az EoE-ben, és nekem is az, mikor Asuka szétkapja a többieket, az annyira... kakkoi volt nya 8)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

egyetlen jelenet? hmm... Rei-Lilith szárnyakat növeszt, én ennél monumentálisabb (misztikusabb?) jelenetet még sehol nem láttam
Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Rage írta:
Zero00 írta:Olvasgattam vissza és láttam, hogy Rage ismét remekelt :dirr:
Ezt kifejtenéd bővebben? :dirr:
Inkább nem, szeretnék még itt maradni egy kicsit :dirr:..............
Hmm.................nekem az, amikor Asuka a JSSDF-el harcol (todjátok, amikor a hajót dobja el, meg a "helikoptereket" rúgja szanaszét :)).
A második meg amikor Rei-Lilith a lelkeket gyűjti.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Tabris írta:.........Reibe meg belezúgtam :D......
Én is fülig belezúgtam :) (szinte minden éjjel vele álmodok....amikor álmodok egyálltalán :dirr:). Nem alakítunk Rei fan clubbot :dirr:?
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Zero00 írta: Én is fülig belezúgtam :) (szinte minden éjjel vele álmodok....amikor álmodok egyálltalán :dirr:). Nem alakítunk Rei fan clubbot :dirr:?
nélkülem nehogy megpróbáljátok :D
Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Akkor már vagyunk hárman.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Válasz küldése