Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ayanami írta:Szerintem nem sokan vannak, akik teljesen értik... szerintem aki azt mondja, tök érthető az egész, az hazudik... megvallom őszintén, ha nem jártam volna Hikari oldalán - szerintem nem vagyok egyedül -, sok mindent nem értettem volna meg, legalábbis be lehet kavarodni... mindenesetre nálam is Nr1.
Én sem a sorozatból értettem mindent, én is olvastam az EVA aloldalt.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Én a sorozatból többek között azt nem értettem, amikor az Unit 00 incidensek voltak. Végül is az Unit 00 kit akart megtámadni stb. Mert az okés hogy ott is elmondták a lehetséges variációkat, csak éppen mégsem derül ki. Amikor már már azt hittem hogy értem, akkor meg Ritsuko beszólt hogy biztos benne hogy őt akarta megtámadni. Na most ennek is 1000 oka lehet, sőt ha nagyon bonyolítani akarunk akkor Naoko Akagival is össze lehet kötni a dolgot. Nem utolsó szempont viszont az sem, hogy Rei-el bent volt Gendo szemüvege is a sikeres teszt alatt. Aztán hogy Shinji miért pont Ayanami emlékképeit látja a 00-ában...merthogy egy dolog hogy Rei vezeti, de sok egyéb köze nem nagyon van. Az a feltételezés meg, hogy az Unit00 Rei-re "rágott be", szerintem egyáltalán nem egyértelmű. No mind1. Az egész sorozat nem egyértelmű. És pont ezért jó.
Mondjuk ha valaki úgy érzi hogy neki nagyon világos volt az a dolog amit leírtam akkor az elmondhatná a véleményét, ő mit gondol. Kíváncsi lennék rá.
Jah és ha már itt tartunk, kinek ki a kedvenc karaktere az Evangelionból?
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Tonic írta:Jah és ha már itt tartunk, kinek ki a kedvenc karaktere az Evangelionból?
Régebben Kaji volt, őt ma is nagyon bírom, de többszöri megnézés után ma már Shinji.
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hangulattól függ...(Oo)
Ritsuko
Kaji, Misato
Kaworu

Egyedül Asukat nem bírom... ja, és vagy egy hónapig Gendou volt a kedvencem :). De ekkor még csak az első 10 résznek voltam birtokában (vagy 3 hónapig... majd megőrültem)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayanami, Kawru, Shinji... mindenki mást szoszo... Kajit soha nem bírtam
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ayanami írta:ja, és vagy egy hónapig Gendou volt a kedvencem :)
Ennek nagyon örülök.

Nekem még mindig favorit.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem Shinji. Annyira élt a képernyőn, hogy néha már én is éreztem a fájdalmát. :shock:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ha már választani kell: Asuka. Nagyon mély karakter, teljesen megértettem a cselekedeteit. Igazán az End Of EVA-ban lett kedvenc.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Az én kedvencem Ayanami és Asuka volt.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

A 2cd változatos Death&Rebirth-hez kéne felirat valahonnan. Valaki tud ilyet? Mondjuk nekem tök fölösleges hozzá, csak meg akarom nézni egy ismerősömmel együtt és az ő kedvéért azért kéne hozzá. Ha valakinek esetleg megvan akkor szóljon, vagy küldje el please emailban. Köszi!

-----

A feliratot megkaptam, köszönöm.

Még egy kérdés lenne. A Revival of Evangelion első felében, amit innen az USTEAMról lehet leszedni, ott az 59:05 percnél van egy bemutató, azalatt megy egy szám. Valószínű valami opera de kéne a címe is mert meg akarom szerezni. Ha valakinek esetleg ismerős, felismeri akkor mondjon egy címet please.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Kaworu, Shinji, Ayanami :) Multkor kérdezték tőllem, hogy miért van az, hogy rengeteg srác él-hal ayanamiért :D Na vajon miért van? :D
The last Angel...
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

nadjp írta:Kaworu, Shinji, Ayanami :) Multkor kérdezték tőllem, hogy miért van az, hogy rengeteg srác él-hal ayanamiért :D Na vajon miért van? :D
Mert jó a frizurája? :roll: :wink:
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

nadjp írta:Multkor kérdezték tőllem, hogy miért van az, hogy rengeteg srác él-hal ayanamiért :D Na vajon miért van? :D
Hm, mintha ezt már valaki említette volna a fórumon (nem emlékszem pontosan, ki volt): feltehetőleg azért, mert Rei egy bábú (bárki bármit mond, ez így van :dirr:). Innentől már csak egy kis fantázia kell, hogy összeálljon a kép. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Ha nem probléma ezt a kifejtést közzé tenném blogomban... :)
The last Angel...
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Sziasztok!
Még csak most regisztráltam, és az NGE-t sem régóta ismerem (még csak most nézem másdoszorra :D ), de alaposan felkeltette az érdeklődésem, annak ellenére, hogy bevallom, sose hittem volna, hogy egyáltalán animét látni fogok életemben :D
Ami többeközött érdekes volt számomra, hogy sajnos technikai okok miatt első ízben hang nélkül láttam csak a sorozatot (azért már úgy is teteszett :), pedig a háttérzene sokat számít (főleg ilyen zene), szinte az egész hangulatát átalakítja, természetesen pozitív irányban:)
Napi program: nappal nge-zenehallgatás, éjjel filmnézés:) /esetleg mostmár a fórumlátogatás is :wink: /
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
chris6
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.06.05. 17:30

Hozzászólás Szerző: chris6 »

hello. mondja már meg valaki mi a külömbség az original és a remastered verzió között? én csak az originalt láttam és érdekelne hogy a remastered mivel több vagy kevesebb.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

hát hogy re van masterelve :D felújították :wink:
The last Angel...
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

nadjp írta:hát hogy re van masterelve :D felújították :wink:
És tudtommal vannak benne plusz részek... pl mikor Kaworu megjelenik... de sajna még nekem sincs meg végig a Remasterelt cucc... :?
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

nekem megvan és tény h. van benne pár +
The last Angel...
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ok nekem megvan az egész remastered.

Ez az USTEAM-es remastered ez jobb minőségű, bár mkv formátumba van tömörítve, ezért matroska videó kodek kell hozzá. De sokkal jobb tényleg. Aztán jobb a hangzás, a remastered end of evangelion pl 5.1-es. Aztán választható nyelv is minden résznél, akár angol audiora is át lehet váltani. Tök jó. Aztán minden rész újra van színezve, kontúrok kiélesítve stb. Néhány újradolgozás, plussz effektus. Ennyi. Új jelenetet nem tartalmaz sztem. Amikor Kaworu megjelenik, az is benne van a director's cutban pl. Abból is készült remastered. De nagyjából ez csak egyfajta felújítást takar. Ennyi.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Gendo írta:Aztán választható nyelv is minden résznél, akár angol audiora is át lehet váltani.
Wááá...azt meg kell szerezni (hol?)... én pár rászt láttam angolul, de tetszett :wink: .
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ja és jelenetválasztás is van :D
Amúgy az angol szinkron nekem személy szerint nagyon nem jön be. Inkább nézem japánul. Valamint van 2 beépített felirat, angol és német, magyar megint külön kell. Egy kicsivel foglalnak többet mint az original, nekem összesen most szőröstül bőröstül 13,5 gigát nyom a gépemen. Mondjuk az endof és a death így 2 cd-s változat, vagyis 2x700 mb, de a többi nem vészes. Jah amúgy az USTEAM ftp-jéről szedtem le. Külön van szedve az original változat és a remastered. Ja és még egy fontos. Amiket az elején leírtam (audiosáv választás, jelenetválasztás stb) azok nem minden mkv kodekkel érhetők el. A hivatalos mkv kodeket kell feltelepíteni, a hivatalos weblapról, a www.matroska.org-ról.
:cool:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Csak ha jól tudom nem elérhető a szerverük... :(

Amúgy az angol istenes a franciához képest... a két movie DVD van meg (felirat nélkül japán és francia hanggal >.< hiáva cseréltettem ki >.<), és állíthatom, hogy a francia überrossz #_# ahol síkit Shinji az EoE-ban, ott a franciában nincs semmi hang :weh: kicsit érdekes... meg azok a hangok... borzalmas, egyszer néztem végig úgy, de elég is volt!
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Nix...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gendo 2005.07.04. 19:30-kor.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Köszi ^^'.
A franc pont most utazunk el ~_~. Majd ha hazajöttem beindítom =).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése