Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Nincs mit.
Mindenesetre megpróbálnék sietni e helyedben...a szerver eléggé bizonytalan már. Én is kapásból nekiálltam letölteni...egész nap ment a letöltés. Nehogy aztán nekem megszűnjön a szerver.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Gendo:A linket nem szabad fórumba leírni.Valahogy ki kell törölni,mert máskülönben megint rosszúl járunk.Már mindenki megvolt erre kérve,hogy a linket csak privátban írjuk le.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Elhaym írta:Gendo:A linket nem szabad fórumba leírni.Valahogy ki kell törölni,mert máskülönben megint rosszúl járunk.Már mindenki megvolt erre kérve,hogy a linket csak privátban írjuk le.
Pontosan! Igazán figyelhetnél, mert írod, hogy bizonytalan a szerver. AZ ILYEN hozzászólások miatt az...
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Pfffffffffffffff.........
Tényleg bocs....ökör voltam....
:wwall:

Ez történik amikor egy emberben túlteng a segítőkészség.
Tényleg bocs mindenkinek. :?

Kiszedtem...
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Gendo írta:Pfffffffffffffff.........
Tényleg bocs....ökör voltam....
:wwall:

Ez történik amikor egy emberben túlteng a segítőkészség.
Tényleg bocs mindenkinek. :?

Kiszedtem...
Semmi gond, nem a jószándékkal van gond, mert az megvan benned. :) De az ilyeneket lehet privát üziben, és akkor segíteni is tudsz. :D

Egyébként most jövök rá: Asuka tök szimpi. Egyszerűen SZUPER karakter! Abszolút megfogott (most lehet mondani, hogy most depis korszakomat élem, és ilyenkor mindenki együttérez az EVA szereplőivel, de én akkor is szeretem :) )
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Midoo írta: Asuka tök szimpi. Egyszerűen SZUPER karakter!
És a szövege is nagyon jó :) Nem tudom ki olvasta a képregényt de abban is elég jó dolgokat produkál. Nekem eleinte nem volt szimpatikus. Tipikusan olyan "idegeimre menő" volt. Asszem nekem is megváltozott mostanában a véleményem.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem nem változik meg :D.

4 mangám van azt hiszem meg belőle, 3 francia meg 1 német.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Gendo írta: Nekem eleinte nem volt szimpatikus. Tipikusan olyan "idegeimre menő" volt. Asszem nekem is megváltozott mostanában a véleményem.

Kb én is így érzek, tekintve hogy azt hiszem Asuka tipikusan az a személyiség - ill. azok egyike, akitől falramászom. Viszont ahogy "jobban megismeri" az ember, szimpatikusabbá válhat, talán mert megértjük -amennyire ez lehetséges (nem megsajnáljuk!), miért viselkedik úgy, ahogy.
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na megnéztem egy részt a felújított verzióban. Hát, tényleg "kicsit" jobb minőség ^^' Egyelőre még szenvedek vele, csak angolul lehet nézni, mert a japán hang iszonyat halk + zajos + a kép lelassul, bár a kodekeket is beszereztem... >.<
Mondjuk nem is az a bajom, hogy jó sokára jönne le, hanem CD-re kicsit gáz lenne lementeni ^^''''''.
Ha esetleg valakinek megvan a remastered és ki tudná írni DVD-re :neutral: , az légyszi szóljon...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Nekem megvan....és éppenséggel kiírni is ki tudnám.
A japán hangod viszont tényleg a kodek miatt szar. Egy jó AAC kodek megoldja a problémát. Alapból a japán beépített audiósáv jobb minőségű mint az angol. Az angol Ogg Vorbis kodekkel megy.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

animet csak japánul érdemes nézni szerintem :D
The last Angel...
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Aham én ezzel egyetértek. Főleg hogy nagyon tetszik a japán nyelv. :wink:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem is nagyon tetszik, de ugyanakkor a nem japános animéknél bejön/bejöhet más nyelv is. Pl.: Ghost in the Shell. Az NGE valahol olyan átmenet, de végül is ez sem ragaszkodik a japán kulturához, szóval szerintem angolul is meg lehet nézni =) (persze nyomába se ér a japánnak!!). Neten beszégettem egyszer egy emberkével, aki meg egyszerűen addig keres, amíg nem talál angol szinkront, mert nem szereti a japán nyelvet :o . Az Evangeliont is mindig angolul nézi...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
chris6
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.06.05. 17:30

Hozzászólás Szerző: chris6 »

hi. valaki magyarázzon már meg valamit, az end of evangelion legvégén miért fojtogatja shinji asuka-t. erre az egyre nem igazán tudtam rájönni az eva-ban
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ó hát....ez már nagyon agyonrágott téma.
Nemtom belekezdjek-e :D
Hmm...például ha jobban megnézed. Shinji már korábban is fojtogatja Asukát, a Komm Süsser Tod zenénél. A tengerpartos jelenetet tekinthejük akkor a cselekmény folytatásának is, bár az ugye már a valóságban van. Számtalan oka lehetett hogy fojtogatta...ha egy kicsit beleképzeled magad a helyébe (mondjuk csoda hogy nem magát fojtotta meg)...de sztem Shinji nem gondolta ezt komolyan semmi képpen. De azt sem lehet mondani hogy indulat. És végül is...amikor Asuka megérinti az arcát, meggondolja magát. Nem azért fojtogatta sztem mert gyűlölte Askukát...sőt korántsem gyűlölte...nagyon is szerette, és próbált ő Asukahoz közelebb kerülni. És most nem kell itt rosszra gondolni, egyszerűen meg akarta érteni. Csakhogy mint tudjuk Asuka nem volt könnyű eset. A Komm Süsser Tod előtti jelenetben is világossá vált, hogy Shinji beletört abba hogy visszautasítják és mindig megbántja az az ember, akit szeret (nope szerelem). Én sem mondhatom hogy igazán érteném. Hát sok mindent nem is lehet. De nem lényeges ennyire átrágni mindent. Gondoljon ki mindenki magának saját elképzelést.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Most néztem meg az End of Eva-t újra, ebben a pillanatban fejeztem be. Azt hiányolom a DVD-n (nem, most nem a feliratra gondolok XDDD), hogy nincs zene a végén... láttam egy olyan két CD-s verziót is már, amiben a Jesus bleibt meine Freude zene hallatszik a végén, csak hegedűs - vagy valamilyen vonós hangszeres előadásban, és én azt úgy szerettem! Olyan megnyugtató az egész film után egy ilyen klasszikust hallgatni. Így meg kénytelen vagyok az END kiírása után a Thanatoshoz tekerni :) .
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Most hirtelen nem tudom mire gondolsz. Lehet nekem sincs zene :?
Nekem a legutolsó zene benne a Yume no sukima - A Hole in the Dream....amikor Shinji bemondja hogy viszlát anya.
Utána már csak a tengerpartos jelenet van, ahol nincs zene, csak a víz hangja hallatszik.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Úgy értem, nincs ending, stáblista...stb. Csak a két rész között - a Thanatos- , meg abban a már említett verzióban. Zavar, hogy ki van írva END, és aztán egy nagy feketeséget kell bámulni.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ja értem.
Nekem is úgy van meg. És a remastered is olyan. :?
De nekem tetszik így is.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

chris6 írta:hi. valaki magyarázzon már meg valamit, az end of evangelion legvégén miért fojtogatja shinji asuka-t. erre az egyre nem igazán tudtam rájönni az eva-ban
http://aoianime.animehq.hu/evangelion/i ... rdekeoefaq

néhány eszmefuttatás, többek között erről.
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Nekem is szagatott japán hangal pedig az eddigi kodekkel nemvolt gond.
leszettem a pakkot ami az ftp-n volt azzal nincs semmi probléma!

Ez volt az első komoly anime amitt láttam és padlót foktam tőlle annyira magával ragadott !!!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Jó kis sorozat, csak ne lenne az a überfilozofálgatás a végén. :neutral: Engemet személy szerint ez nagyon idegesített.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hoby írta:Nekem is szagatott japán hangal pedig az eddigi kodekkel nemvolt gond.
leszettem a pakkot ami az ftp-n volt azzal nincs semmi probléma!
A hangtömörítése tényleg problémás. Először én is azzal a kodekkel próbáltam ami az ftp-n volt. Csak abban az a gond hogy az egy "kibelezett" mkv kodek, vagy inkább ilyen alap változat. Ha csak az van, akkor egy csomó funkciót nem érhetsz el. Ezért én meg leszedtem a hivatalos mkv kodeket és feltettem azt is. A kettő lehet egyszerre is...legalább is nálam nem volt gond. Meg nem is akad a hang. Amúgy ismerősömnél például a hang azért akadt, mert alacsony volt a konfiguráció...mondjuk nem hiszem hogy a világ legszarabb gépén nézitek az evangeliont, de azt meg kell hagyni hogy az mkv verzió agyon-vissza van tömörítve, ezért nagyon processzorleterhelő tud lenni.
Hoby írta:Ez volt az első komoly anime amitt láttam és padlót foktam tőlle annyira magával ragadott !!!
Ennek nagyon örülök :wink:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ejej... Tiszta gáz. Szapulom az EVA-t, közben az OP annyira kegyetlen jó, hogy mindig elgondolkozok, hogy nem kéne-e újra megnéznem... Hmm... Filózok... És ha már szedem, melyik jobb: az eredeti vagy felújított verzió? Tom, már kérdezték többen, de szerintetek melyik hatásosabb, élvezhetőbb, stb. Nah, még eldöntöm... :wink:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Gondolom azért a felújított verzió jobb, bár csak egy rész van meg belőle. Nagyon jó minőség, élesebb kép... stb.
Én is vagyok így, hogy de jó lenne újra megnézni, de most sajna nincs időm rá. Meg azért most várok új animéket ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése