Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A felújított verzió tényleg szebb, élesebbek a képek, és asszem plusz jelenetek is vannak az utolsó 4 részben, de én maradok a régi verziónál, valahogy a régi időkre emlékeztet... Meg ahhoz van a magyar felirat is ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Véleményem a sorozatról + a két filmről: KépKép

Bővebben: Nagyon szeretem, ha egy film mindenemre egyszerre hat (értsd: szív, agy, stb...) Most nem
fogok részletesen belemenni mennyire imádom ezt a sorozatot, mert tuti kisregény lesz belőle :wink:

Egyébként szerintetek a filmek kiegészítik a sorozatot, vagy inkább az utolsó két részt helyettesítik?

-------
Morigan írta:Jó kis sorozat, csak ne lenne az a überfilozofálgatás a végén. :neutral: Engemet személy szerint ez nagyon idegesített.
Pedig az nagyon jó rész! Ha az ember kicsit odafigyel, akkor elképesztő érdekes és igaz dolgokat hallhat benne... Pl. gondolkoztatok már rajta, hogy vajon az ember miért társas lény... és hogy ennek ellenére miért öli mégis a "maga fajtájt"? A sorozat is kínál rá egy alternatívát...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.08.02. 22:35-kor.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

DinkaMailer írta: Egyébként szerintetek a filmek kiegészítik a sorozatot, vagy inkább az utolsó két részt helyettesítik?
Valahogy kicsit mindkettő ^^'.
A Death elvileg a sorozat történetét mondja el, de mivel úgy, hogy az, aki nem ismeri a sorozatot, nem érti meg abszolút, emiatt kiegészíti a sorozatot. A szereplők lelke kerül előtérbe. Egyébként ez után a movie után kezdtem el azon gondolkozni, hogy az angyalok nem is földönkívüliek, hanem lehet, a saját félelmeinket jelképezik, s az, hogy a pilóták beülnek az evangelionba, az pedig arra utal, hogy képesek saját félelmeikkel szembeszállni. (saját értelmezés XD). A Rebirthet nem szoktam megnézni, nagy reklámfogásnak tartom.
Az End of Evangelion az ugye az utolsó két részt helyettesíti, "cselekményesebb" formában. Egy alternatív befejezés.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

DinkaMailer írta:
Morigan írta:Jó kis sorozat, csak ne lenne az a überfilozofálgatás a végén. :neutral: Engemet személy szerint ez nagyon idegesített.
Pedig az nagyon jó rész! Ha az ember kicsit odafigyel, akkor elképesztő érdekes és igaz dolgokat hallhat benne... Pl. gondolkoztatok már rajta, hogy vajon az ember miért társas lény... és hogy ennek ellenére miért öli mégis a "maga fajtájt"? A sorozat is kínál rá egy alternatívát...
Hát nem is tudom, van egy sorozat ami tele van akcióval, misztikummal, drámával, technoblablával majd a legvégén hirtelen átcsapnak vmi totál másba, aminek se eleje se vége, újat nem mond, nem egészít ki, nem is zárja le. Ezeknek a részeknek egyszerűen nem láttam értelmét. Ennyi.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Morigan írta:Hát nem is tudom, van egy sorozat ami tele van akcióval, misztikummal, drámával, technoblablával majd a legvégén hirtelen átcsapnak vmi totál másba, aminek se eleje se vége, újat nem mond, nem egészít ki, nem is zárja le. Ezeknek a részeknek egyszerűen nem láttam értelmét. Ennyi.
Egyetértek. Próbáltak sokmindent összeszedni, és azt úgy beállítani, hogy hihető legyen, és értelmet keressünk benne. De nem biztos, hogy van is. Persze, bele lehet képzelni, de ez még nem igazolás. Nekem továbbra is kusza (szimplán azért, mert nem töltök órákat azzal, hogy az értelmét keressem, és minél több dolgot lássak benne :wink: ).
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Morigan írta:Hát nem is tudom, van egy sorozat ami tele van akcióval, misztikummal, drámával, technoblablával majd a legvégén hirtelen átcsapnak vmi totál másba, aminek se eleje se vége, újat nem mond, nem egészít ki, nem is zárja le. Ezeknek a részeknek egyszerűen nem láttam értelmét. Ennyi.
Véleményed elolvastam és tiszteletben tartom :)

-----
Midoo írta:Egyetértek. Próbáltak sokmindent összeszedni, és azt úgy beállítani, hogy hihető legyen, és értelmet keressünk benne. De nem biztos, hogy van is. Persze, bele lehet képzelni, de ez még nem igazolás. Nekem továbbra is kusza (szimplán azért, mert nem töltök órákat azzal, hogy az értelmét keressem, és minél több dolgot lássak benne :wink: ).
Nem úgy volt, hogy pénzügyileg kifutottak a rászánt keretből? A vége is valahogy úgy kezdődik, hogy lényegét tekintve azt írják, hogy "bocs, ezt nem egészen ilyenre terveztük, de kénytelenek vagyunk csak Shinji-vel foglalkozni"... Ha így nézzük, akkor nem nagyon lehet ezekbe a részekbe bepaszírozni mindazt, amit pl. az End of Evangelion-ban bemutattak...
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Surci írta:A felújított verzió tényleg szebb, élesebbek a képek, és asszem plusz jelenetek is vannak az utolsó 4 részben, de én maradok a régi verziónál, valahogy a régi időkre emlékeztet...
Ezzel eleinte én is így voltam. Plussz jelenet egyáltalán nincs, hacsak véletlenül nem dc részt néztél.
Surci írta:Meg ahhoz van a magyar felirat is ^^
Van az újhoz is magyar felirat... már az összes újhoz megcsinálták egy jó ideje, endof stb.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az utolsó két részhez:

Na szóval amikor először láttam az NGE, nagyon tetszettek, sőt utána is, de egyre inkább úgy, hogy a sorozaton kívűl, csak magukban. Ahogy már előttem is megjegyezték, nagyon eltér a hangulata a sorozat korábbi részeihez képest. Talán ha úgy párosítanánk a dolgokat, hogy hangulatilag vágjanak egymáshoz, akkor még így tudnám elképzelni az egészet:
- Sorozat a 24. résszel véget énre + az utolsó két rész helyett az End of Evangelion movie lenne, ami "normálisan", legalábbis cselekményesen (valamelyest =)) elmondja a történet befejezését.
- A Death maradna úgy ahogy van (sorozat története, csak ugye szereplők jelleme előtérben), a Rebirthet (ami nekem nagyon nem tetszik) meg a mostani két utolsó részből vágnák össze. Hangulatilag nem ütne el annyira a Deathtől, s ráadásul szerintem így inkább van Rebirth (=újjászületés) hangulata, mert a 26. rész legvége elég pozitív kicsengésű, főleg Shinji szemszögéből.
Nem kell megölni, csak vélemény volt XDDD
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nektek a NGE Soundtrack-ről (bármelyikről) melyik a kedvencetek? Nekem a 'Borderline Case' (OST 2)... Már a sorozatban is feltűnt, hogy mennyire sejtelmes hangulata van... Egyszerűen imádom! Nagyon szeretem még az 1.-ről a 'Misato'-t (vicces és jellegzetes) és az 'Asuka Strikes'-t (ez is nagyon el lett találva)... Persze az összes szám tetszik, de a 'Borderline Case' abszolút kiemelkedik közűlük, bár ez leginkább annak köszönhető, hogy szuperul összhangban van az aktuális cselekménnyel...

Vélemény?
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Nekem az OST1-ről a Zankokuna... tetszik, no meg az Unit 00 theme, meg annak a Beast változata ami gyorsabb ütemre megy. Az harmadik szám se rossz, főleg sok basszussal. Aztán az OST2-ről a She said... tetszik, annak is főleg az eleje, az OST3-ról pedig a 4. szám, amit asszem a 13. részben hallhatunk. Aztán a 15-ös szám is nagyon tetszik. Az OST3-ról a legjobb kettő viszont a sorozatban a befejező számok, illetve annak zongorás változata. Az Endof OST-ről pedig Komm Süsser Tod a favorit! :cool:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Morigan írta:Jó kis sorozat, csak ne lenne az a überfilozofálgatás a végén. :neutral: Engemet személy szerint ez nagyon idegesített.
Hát ha az nem lenne benne, akkor az NGE szívét tépnéd ki.Az az "überfilozofálgatás" miatt nem veszett el az NGE a tübbi robotos stuff között...Az jobb lett volna, ha Shinjiék a végén valami monstre ellen harcolnának, és a végén belelovagolnak a naplementébe?Hidd el nem díjaznád!
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tokubei írta:Az jobb lett volna, ha Shinjiék a végén valami monstre ellen harcolnának, és a végén belelovagolnak a naplementébe?Hidd el nem díjaznád!
ROFLOL! *elképzelte* Sztem nem rossz az EVA, csak pár dolog nem tetszett: vagy lehetett volna light-abb, poénok nélkül, vagy nemtom. Még barátkozom vele :? .
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Tokubei írta: Hát ha az nem lenne benne, akkor az NGE szívét tépnéd ki.Az az "überfilozofálgatás" miatt nem veszett el az NGE a tübbi robotos stuff között...Az jobb lett volna, ha Shinjiék a végén valami monstre ellen harcolnának, és a végén belelovagolnak a naplementébe?Hidd el nem díjaznád!
NGE szívét? :shock: Szerintem túlzol. Egy szóval sem mondtam, hogy könnyes-giccses-bazibum és lőjünk szét mindent naplementés befejezést vártam, hanem olyat, ami értelmesen-egyenesen lezárja ezt a 24 részt. Már ne haragudj, de nem ez történt! Változatlanul tartom magam ahhoz, hogy nem tetszik a sorozat befejezése!
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Mármint melyik befejezés? A sorozaté vagy az End of Eva?
Mellesleg én is azon a véleményen vagyok, hogy (főleg) az utolsó hat résznek köszönhetően tűnik ki a többi mechás anime közül.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

DarkstaAaR^.^ írta:Mármint melyik befejezés? A sorozaté vagy az End of Eva?
Mellesleg én is azon a véleményen vagyok, hogy (főleg) az utolsó hat résznek köszönhetően tűnik ki a többi mechás anime közül.
DarkstaAaR: csak hogy magamat idézgessem=>"Változatlanul tartom magam ahhoz, hogy nem tetszik a sorozat befejezése!" Szerinted itt akkor az End of Evára céloztam? :roll: Amúgy nem tudom mit vagytok oda a végéért! És Tokubei, azt sem értem miért kell a "tübbi robotos stuff" animét lenézned? Mert Jaj atya ég! a többségének van normális lezárása? Ez már olyan snasz, hogy meg sem nézem?
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

csak mert az EoE a hivatalos befejezése a sorozatnak, azért...
(ha esetleg nem láttad akkor nézd meg, teljesen más mint az utolsó két rész)
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

DarkstaAaR^.^ írta:csak mert az EoE a hivatalos befejezése a sorozatnak, azért...
(ha esetleg nem láttad akkor nézd meg, teljesen más mint az utolsó két rész)
Tudok róla, de gondolom nem olvastad végig az előző oldalt, ugyanis nem az End of Eva movie-val kapcsolatban tettem megjegyzést, itt csak is a sorozatról volt szó.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Jó szerintem erről nem kellene most vitát nyitni, a fórum a szabad véleménykinyílvánítás helye, valakinek tetszik, valakinek nem. Elfogadjuk.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Morigan írta: NGE szívét? :shock: Szerintem túlzol. Egy szóval sem mondtam, hogy könnyes-giccses-bazibum és lőjünk szét mindent naplementés befejezést vártam, hanem olyat, ami értelmesen-egyenesen lezárja ezt a 24 részt. Már ne haragudj, de nem ez történt! Változatlanul tartom magam ahhoz, hogy nem tetszik a sorozat befejezése!
Persze,ok, én nem akarom, hogy megváltoztasd a véleményed!Amit olvashattál az pedig az ÉN véleményem.Csak nem tudom mit értesz "normális befejezés" alatt.A normális alatt sokan a megszokottat értik.A megszokott dolgok pedig laposnak számítanak(nekem legalábbis).Az Evangelion egy üzenetet közvetít az utolsó részeiben/ és rájössz, hogy itt már régen nem arról van szó, hogy mechák püfölik egymást...ez nem lényeges/ Itt ShinjirQl van szó, ahogy a végén magára talál!Szerintem............Amúgy nem nézem le a többi robotos stuffot, me csak a Sakura :D Taisent láttam
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Tokubei írta:Az Evangelion egy üzenetet közvetít az utolsó részeiben/ és rájössz, hogy itt már régen nem arról van szó, hogy mechák püfölik egymást...ez nem lényeges/ Itt ShinjirQl van szó, ahogy a végén magára talál!Szerintem...........
Ez teljes mértékben így van. :goodpost:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én is csak egyet tudok érteni a fentiekkel, de ezt már sokszor elmondtam... :wink:
Avatar
action
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.08.24. 11:32

Hozzászólás Szerző: action »

Én most néztem meg az NGE-t, és elmondhatom, nagyon nagy hatással volt rám. Ennyire depressziós filmhez még nem nagyon volt szerencsém, nagyon lehangolt. Tetszettek a karakterek, a zenék(!), a történet. Bár ez utóbbi kissé nehezen követhető, de legalább ez sem a sablonok szerint történik, meg ha az ember kicsit utánaolvas, letisztul minden. Király. Jó lenne, ha ez is megjelenne DVD-n, bár erre jelenleg nagyon kicsi az esély.

A filmváltozatra ezek után nagyon kiváncsi leszek, főleg, hogy az amik csinálják, mert a jó dolgok biztos kimaradnak (a pszichológiai dolgok, gondolom), látvány meg lesz ezerrel :(
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Elvileg kijött már DVD-n, csak Mo.-n nem... Ha van eBay-es / Amazon-os
account-od & rendes hitelkártyád (értsd: nem Junioros VISA Electron), akkor
nagy eséllyel tudsz hozatni magadnak angol szinkronost/feliratosat...
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

action írta:Jó lenne, ha ez is megjelenne DVD-n, bár erre jelenleg nagyon kicsi az esély.
Nyugi, kb kismillió DVD-je jelent már meg, többek között Magyarországon is. Régebben a dvdcenterről vagy a dvdfutárról meg lehetett venni, volt nekik 5 darab a készleten, fejenként 10k-ért. Egyik haverom meg is vette (mondjuk én a 10k-t sokallom érte, főleg hogy az nem az összes rész, hanem 1-4, na mind1 :neutral: ) Viszont ahogy elnézem nem nagyon akarják a készletet pótolni, talán mert nincs igény rá a magas árak miatt, vagy mittudomén. Igazából sajna Mo nem nagyon érdekelt anime témában. Én azon is meglepődtem pl, hogy múltkor Inuyasha DVD-t láttam Zalaegerszegen.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az, hogy a DVD futáron megvehető, nem azt jelenti, hogy megjelent Magyarországon....
Nem jelent meg. DVD futár behozza ha megrendeled, horribilis összegért. egyszerűbb, ha te rendeled meg közvetlenül külföldről.
Válasz küldése