Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hikari írta:Az, hogy a DVD futáron megvehető, nem azt jelenti, hogy megjelent Magyarországon....
Nem jelent meg. DVD futár behozza ha megrendeled, horribilis összegért. egyszerűbb, ha te rendeled meg közvetlenül külföldről.
Hmm, akkor értem honnan jött az a horribilis ár. A külföldi megrendelés akkor valószínűleg olcsóbb, bár tudjátok mit annak a legjobb aki épp külföldön jár és megveheti. ( - ilyen nekem nem lesz :( -)
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Gendo írta:tudjátok mit annak a legjobb aki épp külföldön jár és megveheti.
Jelen! És csak buktam rajta >_>
Neten tényleg egyszerűbb mindent lebonyolítani, mondjuk én nem szoktam, hanem nővéremmel rendeltetek, ha rendelek valamit =) Aztán persze még neki is haza kell küldeni Lux.ból :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Gendo írta:..... bár tudjátok mit annak a legjobb aki épp külföldön jár és megveheti. ( - ilyen nekem nem lesz :( -)
Hát igen... nem olyan egyszerű kijutni, de rendelni sem könnyű... Nekem a szívem szakad meg amikor látom a teljes, felújított, díszdobozos változatokat az eBay-en és tudom, hogy az Electron kártyámmal esélyem sincs megrendelni... Wetern Union-os fizetést meg szinte sosem fogadnak el ::bawl:: Fél hónapom ment el a keresgéléssel, hátha valaki... de nem :( Ellenben ha van rendes kártyád, akkor könnyen tudsz hozatni, csak ki kell fogni egy olyat, aki reális árat szab és nem a szállítási költségen akar meggazdagodni...
Kép
Avatar
action
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.08.24. 11:32

Hozzászólás Szerző: action »

Hát igen, a dvdfutáron én is láttam, de igazából magyarul lenne az igazi (itt a felirat is elég lenne, hiszen a japán hangok kiválóak), díszdobozban, és nem kisebb vagyonokért. De hát álmodik a nyomor :) Persze még lehet, hogy lesz ebből valami (olyan 10 év múlva).
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

action írta:Hát igen, a dvdfutáron én is láttam, de igazából magyarul lenne az igazi (itt a felirat is elég lenne, hiszen a japán hangok kiválóak), díszdobozban, és nem kisebb vagyonokért. De hát álmodik a nyomor :) Persze még lehet, hogy lesz ebből valami (olyan 10 év múlva).

10 év múlva? Nem hiszem, az NGE spec már most kb 10 éves, és ha eddig nem hozták be, ha majd be is hoznak vmit 10 év múlva, akkor az nem valószínű, hogy egy (akkor már) 20 éves anime lesz, hanem gondolom, valami újabb...
Különben meg, lehet ám külföldön megvenni sem sokkal olcsóbb, mint megrendelni...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Beyond silence
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.09.08. 16:43
Kapcsolat:

.

Hozzászólás Szerző: Beyond silence »

Sziasztok!

1.: Szerintetek a death and rebirth-öt érdemes megnézni? (ha a sorozat és a EOE meg van?)

2.: Nem tudnátok olyan jó magyar nyelvű oldalt adni ami segítene az Evanglion mélyebb megértésében (az aoi anime oldalát már megtaláltam)? :?:

előre is nagyon köszönöm!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

1. Igen. A Deathet legalábbis. A Rebirthet én nem szoktam. A Death a sorozatot dolgozza fel, vannak benne új jelenetek is, de a lényeg, hogy a lelki sík a legfőbb színhely. Úgy van összevágva az az 1 óra, hogy a középpontba a szereplők lelkivilágát helyezi, ez alapján mutatja be a történetet. A sorozat nélkül nem lehet érteni, gyakran nem is időrendben mennek az események.

2. Szerintem magyar nyelvű oldalak közül az Aoi aloldala a legfontosabb, ezen kívűl mélyebb megértésben segíthet a fórum, vagy más, külföldi oldalak.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Beyond silence
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.09.08. 16:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Beyond silence »

Kösz szépen!

akkor megnézzem azt is ! :D :lol:

hoppá, de most nézzem hogy ehhez nem találok felíratot... nem tudsz egyet véletlenül? :oops:

Meg most olvassom a mangát is, az is nagyon jó... :D
azt írták hogy ott valamivel letisztultabb.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mangából nekem 4 van meg, tényleg jó, de az nem tetszik, hogy csomó minden máshogy van, mint az animében... de legalább így érdekes :dirr:

Felirat nem tudom van-e... én ezzel nem is foglalkozok, mióta átejtették a fejem, és fulljapánul felirat nélkül nézem a DVD-ket :neutral: amúgy ha jól ismered a sorozatot, a Deathhez nem is kell felirat jórészt, mert érted a sorozat alapján...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Beyond silence
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.09.08. 16:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Beyond silence »

manga.hu - van egy rakás, bár úgy nézem így is pont addig amikor már a bonyolultabb dolgok kezdődnének....

Ott van eg másik is, ami azt a másik lehetséges világot folytatja ami a 26. részben volt, (most néztem az animeban pont utána egy képregényt tart a kezében... szóval pont a mangát olvasta!! :D!!).

Ez is érdekes - mennyit eddig elolvastam, de valahogy a szereplők, meg az egész nem hat olyan valóságosan mint az animeban.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Tud nekem valaki segíteni, hogy honnan tölthetném le az Evangelion filmeket? Mert mióta megszűnt az FTP, nem nagyon van ötletem, torrent-en sem találtam eddig :( A sorozatot, meg a zenéket időben beszereztem, de a filmet nem, és most már szeretném megnézni :)
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Én most nézem a sorozatot és nagyon tetszik :D . Amit én nézek az 1995-ös változat, de most találtam valami 2003-as változatot is, ha jól láttam. Úgynaúgy 26 részes az is.
Nem tudja valaki van-e valami eltérés a két sorozat között?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

talán csak pár betét jelenet, igazából csak fel van javítva az egész grafikailag meg hangilag
Kép
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Na két nap alatt végignéztem a tv sorozato. Nekem nagyon tetszett :D
Elgondolkodtató volt, de az utolsó két rész nemigazán nyerte el a tetszésemet, nem úgy lett vége ahogy én elterveztem :( de állítólag a két movie majd kárpótol érte.
csak azt sajnálom, hogy Shinji és Rei nem jött össze, szeríntem összeillenének.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

A sorozat utolsó 2 részével sokan nincsenek kibékülve... Szerintem jók, bár tényleg kicsit "kilógnak a sorból"... Imádom, amikor Shinji a "hangokkal" beszélget a "korlátozottság szabadságáról", már ha érted mire gondolok... (Nem tudok túl jól körülírni... :?)
Kép
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Értem mire gondolsz, nekem se volt vele nagy bajom, tetszett az a két rész is, mert nagyon elgondolkodtam rajta. Szerintem azzal a két résszel lett teljes a sorozat. Csak az volt a problémám, hogy én nem ilyen végre számítottam.
Azt hittem happy end lesz. Mindenki boldog és hogy Shinji összejön Rei-vel, de ez sajna nem jött össze :(
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Anoooo... szerintem nyilvánvaló, hogy ez a sorozat nem az "összejövésekről" szól.... :drop:
Na meg nem a happy endről.
Egyébként a sorozat vége még egészen happy end, a filmhez képest... szóval nem kell panaszkodni :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jaja. Szerintem a legelejétől kezdve érezni, hogy nem ez a film fog rószaszínben végződni... eleve nem is arról szól. Shinji meg Rei? Az meg elég abszurdnak tűnne... ^^'''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Nem panaszkodtam. Csak az egyik részben mikor Shinji a puszta kezével nyitja ki a kapszulát, hogy megmentse Rei, uánna meg sír, mert agódot érte, akkor azthittem lesz valami.
De ezek ellenére az egyik legjobb anime amit eddig láttam :D .
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Mondjuk Shinji nem csak Reit, hanem Asukát is ezerszer megmentette, vele csókolózott is pl, mégsem volt semmi "összejövés". Bár érdekes hogy pont ők ketten lesznek együtt a legvégén. Habár ha jól emlékszem Ayanami még akkor is ott volt...
Amúgy ebben az "összejövés" dologban akkor is lappang tényleg valami. Egyértelműen sokat vívódik Rei, Asuka és Misato között és már annyi belső érzés is gyötri erről, hogy tisztán nem lehet eldönteni, mi miatt. Sokszor mondja hogy mind a hárman legyenek végre kedvesek hozzá. Na meg ott van a "mit kívánsz" jelenet is, amikor szintén megjelenik Rei, Asuka és Misato meztelenül Shinjinek. Szóval azért elgondolkodtató. Meg ugye aki megnézi az opening elejét, ott is láthatja ezt.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

A gond szerintem csak annyi lenne a Shinji - Rei párosítással, minhta két testvért akarnánk összehozni...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Gendo írta: Amúgy ebben az "összejövés" dologban akkor is lappang tényleg valami. Egyértelműen sokat vívódik Rei, Asuka és Misato között és már annyi belső érzés is gyötri erről, hogy tisztán nem lehet eldönteni, mi miatt. Sokszor mondja hogy mind a hárman legyenek végre kedvesek hozzá. Na meg ott van a "mit kívánsz" jelenet is, amikor szintén megjelenik Rei, Asuka és Misato meztelenül Shinjinek.
Ennek szerintem köze nincs az "összejövéshez", vagyis a párkapcsolatokhoz. Szexuális frusztráció, egy fiatal fiúban, akit több lány/nő is körülvesz, mert hiányzik neki az "anya"-kép, szorong, kisebbrendűségi komplexusa van, és magányos.

Ezt mutatják ezek a jelenetek, csak ilyesfajta "viszonya" van a nőnemű szereplőkkel, normális párkapcsolat kialakítására esélye sem lenne, mivel annyira lelkibeteg, és annyira gyűlöli magát, plusz egy olyan világban él, ahol előbb-utóbb úgyis mindenki megsemmisül.

Nem is képes megérteni a többi szereplőt, de még önmagát sem.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A nap híre: http://animenewsnetwork.com/article.php?id=7591

"Gainax has announced that they will be producing a number of figurines of the Evangelion Angels as... girls.
The announcement states, "As the 10th anniversary of Evangelion approaches, humanity's enemy has taken on a new form. The 'angels' have taken on a new concept and design, which Gainax and Wave announce. And so the new images begin..." (see above link for images)."

Az én személyes kedvencem ez.

(Természetesen ez nem fanservice. De nem ám. Egyáltalán nem. Komolyan.) :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Jaj... Kép Ez fájt!
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ROTFLOL *sürgősen lépteti Kawrout az überfanszervizeltek listáján előre vagy 10 helyet*
Kép
Válasz küldése