Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Petit
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.10.10. 13:33

Hozzászólás Szerző: Petit »

Szerintetek mi történt Reivel a The end of Evangelionban? Elvileg ugye ő is meghalt, de... mikor a "kihűlő" (sötétbarna) EVA-01-et látjuk a világűrben, egy fehér fénnyel ragyogó Rei vet rá egy utolsó pillantást, mikor pedig Shinji az LCL tengere felé néz, az egyik pillanatban látja Reit az iskolai egyenruhájában; továbbá az egyik lehetséges "One More Final"-ban, ahol sírok vannak, minden szereplő neve ott áll a fejfákon, csak Ayanamié nem.
Akkor most mi történt Reivel? Az is eszembe jutott, hogy valójban azért nem halt meg, mert ő a Halál Angyala, hiszen Misato és Ritsuko is őt látja, mielőtt meghal, a Komm Süsser Tod-os részben ő jön el minden emberért stb. Persze ez lehet, hogy belemagyarázás. Egyéb ötletek?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az utolsó a "Gainax angyalai" fans... ahem, merchandise-vonalban:
http://www.gainax.co.jp/goods/angel_xx/angel_02.html

....ha a kreativitás fájna.......
(akkor ezeknél vidámabb ember kevés lenne)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

rotflol... Tabris még poén volt a hosszú ingjével... de baszus ez... legalább terveztek volna neki egy estélyit v mittomén
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Mivel a mecha topic archiválva lett, újat meg csak ezért nem fogok nyitni, ezért ide írom (akinek nem tetszik, törölje):

Szóval haladok a RahXephonnal és az Evangelionnal is. Bár inkább a RahX-ot nézem, hisz az EVA-t már régen a feléig láttam, de azt is szeretném befejezni.

Szerintem (szigorúan szvsz) nagyon hasonlít a két sorozat (ami engem nem zavar), csak lehetne kicsit gyorsabban haladni. Már a sokadik rész ment el a RahX-ban is olyan dolgokra, mint Kamina és Meg kapcsolata, Haruka meg doki gondolatai - ez nem baj, de akkor mellette vigyük is már a sztorit, mert bealszik az ember. A történet váza és a cselekményvezetés is hasonló alapokra épül, bár én befejezésnek teljesen mást várok mindkét sorozattól.

Eddig tetszenek, mindkettő más miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.11.28. 23:10-kor.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Örülök hogy tetszik az NGE, és valóban, sok hasonlóság van (és nemcsak a RahX-el). Mondjuk én az ilyet általában nem szeretem, de ez már csak egyre jobban így lesz.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Szerintem ez az a sorozat amit vagy kedvel valaki vagy utál mert olyat aki semleges lenne vele kapcsolatban még nem láttam.Nekem a kedvencem!Ja, és Asuka a legjobb!
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Engem teljesen legázolt, és nem szabadulok tőle. Folyton előveszem, és újranézem a legiszonyúbb részeket. Még a zene miatt is elő szoktam venni.
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

bandiras2 írta:Engem teljesen legázolt, és nem szabadulok tőle. Folyton előveszem, és újranézem a legiszonyúbb részeket. Még a zene miatt is elő szoktam venni.
Valahogy én is így vagyok vele. :D S melyik a kedvenc részed?Nekem a 22.!Ebből következik hogy Asuka a kedvencem!! :D
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

A 19. az nagyon tetszett, de a 16. vége sem volt rossz
A 23. volt számomra a legiszonyúbb, utána a 18. és a 24. ami nagyon kegyetlen.
A 9. az kellemes felüdülés volt a sorozatban, azon sokat röhögtem.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ha már erre terelődött a téma, akkor kedvenc részeim: 13, 16, 21, és a 25,26 utolsó részek.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Gendo írta:Ha már erre terelődött a téma, akkor kedvenc részeim: 13, 16, 21, és a 25,26 utolsó részek.
A 25,26 számomra csalódás volt, elképesztő mértékben elütött az addigi vonaltól. Kaji... Toji... Kaworu... a fél központ romokban, Asuka idegroncs, és erre lenyomnak egy ilyen lájtos befejezést. :x_x:
Nade az End of EVA! Az rendesen kiütött :shock:
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

bandiras2 írta:
Gendo írta:Ha már erre terelődött a téma, akkor kedvenc részeim: 13, 16, 21, és a 25,26 utolsó részek.
A 25,26 számomra csalódás volt, elképesztő mértékben elütött az addigi vonaltól. Kaji... Toji... Kaworu... a fél központ romokban, Asuka idegroncs, és erre lenyomnak egy ilyen lájtos befejezést. :x_x:
Nade az End of EVA! Az rendesen kiütött :shock:
Nekem semmi bajom vele s nem éreztem lájtosnak. :weh: Az EoE tényleg ütős főleg Asuka hentelése!Bár azt nem értem hogyan lehet a 9-es széria minden tagja egyben a későbbiekben amikor Asuka kettétépi az eggyiket. :? Na mindegy.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Igen ez nekem is furcsa volt. Mert az addig oké hogy reaktiválódtak, de azért az amelyik kettészakadt... de hát elég sokmindent nem érteni ahhoz, hogy elnézzük ezt nekik :)
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Rei-el nekem csak annyi bajom van hogy nem képes Asuka-t a nevén nevezni na meg ha találok egy honlapot EVA-s képekkel annak a 70%-a Rei-es! :weh: Ez olyan igazságtalanság! :(
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Asukával nekem mindössze annyi a bajom, hogy az egész EVA-ban mindössze egy kedves megnyilvánulása volt(End Of Evangelion, Shinji éppen megfolytja, és akkor megsimítja Shinji arcát)
Más bajom nincs. Sőt! :thumb:
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hmm azért szerintem volt neki több kedves megnyílvánulása is. Hikarival pl egész kedves volt. No meg amikor Shinji megmenti a 9-es részben.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Gendo írta:Hmm azért szerintem volt neki több kedves megnyílvánulása is. Hikarival pl egész kedves volt. No meg amikor Shinji megmenti a 9-es részben.
:^_^:
Oppardon, teljesen igaz. De azért nem volt sok. Mondjuk Ayanaminak sem volt sok, vele mégis sokkal könnyebb volt együttműködni mint Asukával, mert nem ordította le az embert mindenért.

-----

Nem tudom honnan van ez a kép, és hiába a kedvencem Rei, nem álltam meg vigyorgás nélkül :shock: :lol: http://purlace.net/eva/ayanami/G065.jpg
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hát nem is nagyon tudnám elképzelni hogy Rei ordítozik vagy valami! :gurul:
Tény hogy eleve másabb az életfelfogása mint Asuka-nak de ezzel nincs is semmi baj.Abban esetleg hasonlóak hogy egyikőjüknek sem volt túl kellemes gyermekkora. :?
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Én Asukát nem bírtam, valamiért nem vot szinpatikus.
Rei volt a legjobb az egészben, ő a kedvencem.
Most a mangát olvasom, nagyon jó, helyenként eltér az animetől. Pl.: Asuka és Shinji nem csókolóznak (ha jól emlékszem).
Az animét már régen láttam, de nem emlékszem olyan részre, hogy Shinji és Rei lemennek valami kertbe és ott Rei elkezdi mondani Shinjinek, hogy:
"-Amikor először megérintettél nem éreztem semmit. Másodszór kicsit fura volt. Harmadszor melegséget éreztem. A kezed melegét még a rohán keresztűl is éreztem. A 4. alkalommal boldog voltam. Boldog amiért törődtél velem. Megfognád újra a kezem?"
Erre az egész jelenetre nem emlékszem, de már régen láttam. Ha mégis benne volt akkor újra meg kell néznem az egészet, mert akkor más is kieshetett. De nem baj :D az egyik kedvencem :D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Ilyen jelenet nincs az anime-ben az biztos,emlékeznék rá!Kezdem magam kényelmetlenül érezni ennyi Rei-fan társaságában. :shock: Miért van mindenki oda ére ennyire?Haverom is Rei mániás! :? Ááááá!Én vagyok csak Asuka-fan?Ugye nem? :( Félreértés ne essék,nem vagyok anti Rei-es de semleges számomra.Habár a mangában szimpatikusabb.Remélem most nem tűznek a dejemre vérdíjat a Rei-fanok! :?
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Vérdíjtól ne tarts. :wink:
PUSZTAKÉZZEL CSINÁLLAK KI HA EGY ROSSZ SZAVAD LESZ AYANAMIRA MEGÉRTETTED??????:wviolent: :sniper: :thumb:


Riddick! Az általad említett jelenet nincs benne az animében, azt csak a manga tartalmazza. De van más eltérés is bőven. Pl Toji.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

bandiras2 írta:Riddick! Az általad említett jelenet nincs benne az animében, azt csak a manga tartalmazza. De van más eltérés is bőven. Pl Toji.
Igen Toji is eltér. Mikor a mangát olvastam néha belenéztem az animebe, mert én nem úgy emlékeztem bizonyos dolgokra.
Sajna a 62. fejezetnél leragadtam, mert a Mangazin-on csak addig van fenn :(
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Én konkrétan arra gondoltam, hogy a mangában Toji sohasem kerül kórházba...
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

bandiras2 írta:Én konkrétan arra gondoltam, hogy a mangában Toji sohasem kerül kórházba...
Shinji ezért is nem mer suliba menni,mert fél az osztálytitkár és a többiek szemébe nézni.
A mangában az 5. gyerekkel is előbb találkozik, meg úgy emlékszem az animeben Kaji nem meséli el a történetét.

Azt még mindig nem tudom mi volt az első csapás. A második csapás volt az anktartiszon, a harmadik bekövetkezésétől tartottak.
De mi volt az első csapás?
Válasz küldése