Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: "Mi?"

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Stoker írta:és csak annyira volt eredeti, mint egy fénymásolt lap..
mindenesetre eredetibb volt mint a beképzelt kiabálós "nagylány"...
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

De Asuka legalább "igazi" ember volt nem csak egy klón,szinte érzelmek nélkül. :?
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Rei nem csak egy lélektelen klón volt. Az élethez ugyan nem igazán ért, de ez azért van, mert kihagyott pár millió évet.
A teste ugyan klón, de a lelke...
Azt nem tudom hogy sikerült gendonak ez a művelet.:?:
Amikor Adam -mal szórakoztak, leégett az antarktisz.
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

bandiras2 írta:Rei nem csak egy lélektelen klón volt. Az élethez ugyan nem igazán ért, de ez azért van, mert kihagyott pár millió évet.
A teste ugyan klón, de a lelke...
Azt nem tudom hogy sikerült gendonak ez a művelet.:?:
Amikor Adam -mal szórakoztak, leégett az antarktisz.
Mondta itt valaki hogy lélektelen?Azt mondtam: "szinte érzelmek nélkül"Na! :wink:
A másik kérdésen már én is gondolkodtam de nem igazán jöttem rá hogy lehet lelkeket "pakolgatni"? :weh:
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

van egy módszer, de az csak az EVA-k nál műxik:
Beszáll a pilótajelölt, nagy affinitással a gép irányában, félelem nélkül, és máris kész a lélekkel megpakolt EVA. Mondjuk Yuinak "segítettek", de el kell ismerni a történelmi szükségszerűséget. A vén boszorkány végül egész hátralevő "életében" vezekelt miatta.(ettől mondjuk nem lett sokkal szimpibb a banya). Ha Yui nincs ott, akkor szegény Shinji már a második részben kiszállt volna a sorozatból, az emberiség többi tagja pedig nemsokára követte volna.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Látom itt is előjön pár oldalanként az Asuka-Rei vita. Kinek mi tetszik, mit kell ezen ennyit nyammogni? Oo Rei kell a sorozatba, akár van lelke, akár nincs, akár csak ne mutatja ki az érzéseit... stb.
Amúgy meg:
"Több klónja is elkészült, de lelke csak egy van, a többi test "üres"." (az Evangelion aloldalról)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

AyaDid írta:Kinek mi tetszik, mit kell ezen ennyit nyammogni?
Héháhó!Bocsánat hogy viatkozni merek. *magában duzzog*
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Szerintem jó 1 kicsit az ilyeneken "nyammogni"...
Amúgy (hogy témát váltsak), a Girlfriend of Steel-ből mért nem készül anime? Tök jó hangulatú mellékvágánya lenne a kissé nyomasztó-depressziós, de persze imádott Eva-világnak. Nekem legalábbis a manga bejött.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Genesis írta: Amúgy (hogy témát váltsak), a Girlfriend of Steel-ből mért nem készül anime? Tök jó hangulatú mellékvágánya lenne a kissé nyomasztó-depressziós, de persze imádott Eva-világnak. Nekem legalábbis a manga bejött.
Nem tudom,nekem annyira nem nyerte el a testszésemet(bár nincs meg végig),főleg hogy olyan "furán" voltak megrajzolva. :?
Perzse azért megnézném! :)
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Sztem nagyon jól oldja a "rendes" evangelion feszültségét. Reinek is van végre "jelleme" :D ... Romantikus-vígjátékot csinál a már ismert szereplőkkel, akiknek a könnyed háttér miatt a jellemük is jobban szabadjára engedhető, van idejük a magánéletükkel is törődni. +kiderül hogy Shinji Reit vagy Asukát választotta volna ha ...
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Egyetértek, nekem is tetszik. Bár eleinte elég furcsa volt az egész, a hangulata még a sorozat első részeinél is viccesebb. Azt azért nem mondanám hogy vidám, de van egykét jó poén. Az új szereplők behozása nem tetszett egyedül. Bár Mana nélkül ugye mit sem ér a sztori. No mind1, engem végülis minden érdekel, ami Eva. És én úgy vagyok vele, ha nem tetszik akkor is megnézem...csak azértis :)
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

Én nagyon szeretem ezt az animet, eddig nem láttam túl sokat (4-5 sorozat), de eddig ez magasan a legjobb!
A kedvencem Gendo és Rei. Gendo "érdekes", Rei meg furcsa... Ez értelmes lett.

Nem tud valaki az Us-es mkv-s End of Evangelionhoz magyar feliratot? Mert amiket találtam, azok nem jók (mert rögtön kezdődik, az enyém elején meg vannak még reklámok)
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Nemtom én alapból felirattal szedtem le az End of Evát...

Amúgy lehet h bennem van van a hiba, de HOGY LEHET GENDÓT SZERETNI?!
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Genesis írta:
Amúgy lehet h bennem van van a hiba, de HOGY LEHET GENDÓT SZERETNI?!
Hát,gondolom ahogy Asuka-t vagy Rei-t illetve a többi szereplőt. :wink:
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

Genesis írta:Amúgy lehet h bennem van van a hiba, de HOGY LEHET GENDÓT SZERETNI?!
A hiba inkább bennem van... ^^ Gendo érdekes karakter... mondjuk nekem annó a Sailor Moonban is mindig a gonoszok fejesét imádtam... szóval ha valaki gonosz, akkor alapból szeretem. Mondom, hogy bennem van a hiba :D

Vanb enne angol meg német felirat. Magyar nincs. Amit találtam, előbbre van 95,20 másodperccel. Nem tud valaki egy programot arra, hogy viszolnylag rövid időn belül át tudjam időzíteni?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

raz86 írta:
Genesis írta:
Amúgy lehet h bennem van van a hiba, de HOGY LEHET GENDÓT SZERETNI?!
Hát,gondolom ahogy Asuka-t vagy Rei-t illetve a többi szereplőt. :wink:
:goodpost:

Véleményem kb. ugyanez ^^ hiba senkiben sincs, a szimpátia néha igazán érdekes dolgokat hoz ki ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Dawe írta: Nem tud valaki egy programot arra, hogy viszolnylag rövid időn belül át tudjam időzíteni?
Van egy progim amit én Írtam erre a célra (illetve még 1-2 más dolgot is) a probléma vele, hogy windows alá nem tudom lefordÍtani a linuxos binárissal vagy magával a forráskóddal meg nem jutsz előbre. (:
Amivel biztos mész valamire az a subtitle workshop:
http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... shop.shtml
Kép
Avatar
blash
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2003.11.19. 05:11
Kapcsolat:

Aegisub, By typesetters, for typesetters

Hozzászólás Szerző: blash »

Dawe @ 2006. Jan. 23. Hétfő, 14:36 írta:(...) Nem tud valaki egy programot arra, hogy viszolnylag rövid időn belül át tudjam időzíteni?
Aegisub, By typesetters, for typesetters

malakith.net/aegisub

Kép


Letoltes: developer.berlios.de/projects/aegisub

Legutobbi verzio, az 1.09-es.

irk: #aegisub @ irc.chatsociety.net
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

Köszönöm, sikerült :D

Megnéztem a End Of Evangelion-t... Elértem, hogy holnap csak ülni fogok és báumulok magam elé... :D
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Dawe írta: Gendo érdekes karakter...
mondjuk nekem annó a Sailor Moonban is mindig a gonoszok fejesét imádtam... szóval ha valaki gonosz, akkor alapból szeretem. Mondom, hogy bennem van a hiba :D
Gendo nem gonosz...ez alap tévedés.
Minden tettjére ugyanis megvan a megfelelő magyarázat (amit esetleg egyesek nehezen fogadnak el). Ennyi az egész lényege. Jah és még az "érdekes" szóval kapcsolatban: úgy vélem Gendo is csak azoknak érdekes, akiknek tőle különböző felfogása és jelleme van. Természetes hogy akik pl hasonlítanak Gendora, azoknak semmi furcsálni való nincs benne. Ez is egy ilyen dolog...

SM-ben lévő gonoszokról csak annyit, hogy amióta kiderül róluk hogy nagy részük homoszexuális életmódot folytat, onnantól kezdve maradtam a jó oldal mellett. De most nem offolom tovább ezt.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Való igaz...Gendo nem negatív szereplő, csak spontán gonosz a viselkedésformája. Amit tesz az alapjáraton nem rossz, a baj abban van ahogyan teszi...Kis szemétláda az biztos, de én bírom (a Toji-s résztől eltekintve...azt még nem tudtam megemészteni...) Egyébként nekem, ha már így a szereplőknél járunk Asuka a kedvencem ( ::daisuki:: ) és bár ő is pozitív hős, mégis vannak kemény húzásai. Úgy gondolom hogy embertől függ, hogy ki kit kedvel egy sorozatban. Jah és még valami...a Gendo-féle összekulcsoltkezes nézésről még mindig nemtudtam leszokni... :hee:
The Chronicles of Humanity...
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Természetes hogy akik pl hasonlítanak Gendora, azoknak semmi furcsálni való nincs benne. Ez is egy ilyen dolog...
Hát ez kissé meredek. Akkor azt mondom hogy számodra természetes hogy évekig a fiad felé sem nézel, és csak akkor hívod magadhoz ha szükséged van rá?
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Genesis írta:
Természetes hogy akik pl hasonlítanak Gendora, azoknak semmi furcsálni való nincs benne. Ez is egy ilyen dolog...
Hát ez kissé meredek. Akkor azt mondom hogy számodra természetes hogy évekig a fiad felé sem nézel, és csak akkor hívod magadhoz ha szükséged van rá?
:goodpost: Kiváncsi vagyok van-e a valóságban ilyen?
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Genesis írta: Hát ez kissé meredek. Akkor azt mondom hogy számodra természetes hogy évekig a fiad felé sem nézel, és csak akkor hívod magadhoz ha szükséged van rá?
Hát ha egy kicsit belegendolnál, akkor rájönnél hogy ez egyáltalán nem így van. Amúgy előző postomban pont leírtam, hogy minden tettére van magyarázat...na mind1. Szóval mint az utolsó részekben, és főleg az End of Evangelionban kiderül, de mondjuk akinek van valami érzéke az ilyenekhez az már az elején rájön, hogy Gendo tulajdonképpen fél Shinjitől és gyakorlatilag az összes ebből adódó szituációtól, ezért nem beszél vele túlságosan, és annak idején ezért is hagyta el. És ezt az Endofban tisztán ki is jelenti amúgy. ---> tehát igen, van ilyen. A valós életben is rengetegszer...
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Na jó, kissé meggyőztél, de ettől még nem kezdem el szívemből szeretni Gendót :D . Az 1etlen jó tulajdonsága, hogy jó fej REivel. Kár hogy azt is érdekből csinálja...
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Válasz küldése