Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Nem tudtok valamit az Ayanami Raising Project fellelhetőségéről?
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

raz86 írta:Nem tudtok valamit az Ayanami Raising Project fellelhetőségéről?
Próbáld meg innen: www.evangelion.tv Elvileg fent van, de nemtom hogy működik-e?
Aműgy maga a játék miről szól? Mert csak hallomásból ismerem.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Genesis írta:Elvileg fent van, de nemtom hogy működik-e?
Sajnos ezen az oldalon eddig nekem egy letöltés se működött :? :?
Legalábbis a Mirror site nincs belinkelve :?
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Genesis írta:
raz86 írta:Nem tudtok valamit az Ayanami Raising Project fellelhetőségéről?
Próbáld meg innen: www.evangelion.tv Elvileg fent van, de nemtom hogy működik-e?
Aműgy maga a játék miről szól? Mert csak hallomásból ismerem.
Te vagy Ayanami nevelőtisztje, és te állítod össze az órarendjét. Attól függően hogy mivel foglalkozik, alakul a személyisége. Rajtad múlik, hogy mi lesz belőle: lélektelen gyilkológép, vagy kedves iskoláslány, esetleg művész.
SEGA DREAMCAST-ra jött ki, kettes régiókóddal, kizárólag japánul:(((
Várjuk a magyarítást. De legalábbis az angol verziót.
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Megpróbáltam de vmi url hibára hivatkozva megadja magát.Habár engem nem igazán izgat,nem rajongok Rei-ért.Haveromnak kellett volna.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Egyébként kinek milyen EVA-s játékai vannak(már ha vannak ugyebár)?
Nekem egyedül egy N64-re kiadott progi van meg.Nekem kicsit nehéz ráadásul japán nyelvű. :?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Girlfriend of Steel-lel játszottam, már amennyit lehet azzal játszani :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Girlfriend of Steel
Evangelion N64
Meg még egy rakás minigame( startégia, kártya, kirakó, ilyen apróságok)

-----
raz86 írta:Nekem kicsit nehéz ráadásul japán nyelvű. :?
Akkor játsz Easy-n. Amúgy nemtom miért baj hogy japán, mivel semmi különösebb szöveg nincs benne, a beszédek ugyan azok mint az animében, a billentyűzetkiosztás magyarázásánál meg rajz is van.
Engem egy kicsit csak a gombnyomogatós részek akasztottak ki, de végül is nem vészes (szegény billentyűzetemXD).
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Gendo írta:
Akkor játsz Easy-n. Amúgy nemtom miért baj hogy japán, mivel semmi különösebb szöveg nincs benne, a beszédek ugyan azok mint az animében, a billentyűzetkiosztás magyarázásánál meg rajz is van.
Engem egy kicsit csak a gombnyomogatós részek akasztottak ki, de végül is nem vészes (szegény billentyűzetemXD).
Kösz! :? Béna vagyok hozzá és kész!Sosem szerettem az ilyen "nyomj meg nyolcvanszor egy billentyű kombinációt 2 mp alatt" stílusú játékokat. :neutral:
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Jah mondjuk én sem :^_^:
Én talán azért jöttem bele mert evás játék :wink:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Entrichon írta:Való igaz...Gendo nem negatív szereplő, csak spontán gonosz a viselkedésformája. Amit tesz az alapjáraton nem rossz, a baj abban van ahogyan teszi...
Hát szerintem az imho igenis rossz, ha összetéveszted a gyerekedet meg a mecháját (akiben mellesleg a néhai feleséged lapul) egy szimulátorral...
Gendo írta:Gendo tulajdonképpen fél Shinjitől és gyakorlatilag az összes ebből adódó szituációtól, ezért nem beszél vele túlságosan, és annak idején ezért is hagyta el.
Ez még OK, de hogy a szinte biztos halálba küldi nem egyszer, és hagyja szenvedni, ahogy mindenki mást is maga körül, akiket vagy kihasznál, vagy egyszerűen nem törődik velük, azért az nem ugyanaz. Lehet, hogy Gendo komoly problémákkal küzd, de ezzel imho nincs elintézve (mondjuk ez nem csak rá igaz).
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Ha nem küldi, akkor még biztosabb a halál... Háború van. Az emberiség és az angyalok között, és csak egy maradhat. Valamilyen szinten érthető, mert ha nem csinál semmit, azzal elfogadja a vereséget, és azt, hogy soha nem lehet együtt újra Yuival. Amíg küzd, addig van reménye. Talán a pilótafülkébe is beszállna ha lenne rá lehetősége, de ez a lehetőség neki nem adatott meg. Mindenképpen shinjinek kell vezetnie az EVA-01-et(kettes epizód, nem Shinji ölte meg az angyalt, és még másik kettőt a későbbiekben).
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Nem hinném hogy Gendó az emberiség védelmét tekinti elsődleges céljának.Önző alak,aki a saját céljaira használ fel mindenkit.Ráadásul mindezt egy nő miatt! :?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Há' mondjuk az a nő a felesége, akit a világon mindennél jobban szeretett. Szóval valahol érthető ^^""""""""
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Okés,de ez azért már túlzás amit művel!Bár azt vki elmagyarázhatná hogyan is gondolta az ő kis tervét aminek segítségével majd találkozik Yuival!Mert ha jó vettem ki a Third Impact kiváltása nem szerepelt a napirendjében.
Remélem nem mondtam semmi hülyeséget! :roll:
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hát minden jól ment volna ha Rei időközben nem gendolja meg magát, és nem egyesül össze Lilith-el.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

raz86 írta:Okés,de ez azért már túlzás amit művel!Bár azt vki elmagyarázhatná hogyan is gondolta az ő kis tervét aminek segítségével majd találkozik Yuival!
Az eredeti tökéletesítési terven dolgozott ugyebár, de aztán a feleségével megtörtént a baleset. Ezután már csak az lett a célja, hogy újra együtt lehessen vele. Így a fiát szépen nevelőszülőkhöz adta, ő maga pedig szépen más tervet kezdett követni, a SEELE ellen dolgozva, és Fuyutsuki segítségével: Klónozta Yui és Lilith génjei segítégével Reit, és egy nem pontosan ismert úton valahogy Rei, Lilith, és saját maga egyesítésével sikerült volna egy örök boldogságban élnie feleségével.
Az emberiség tehát már mindegy volt neki, a "mentőcsónakot" ő maga akarta felhasználni egyedül.
Viszont egy érdekesség: Fuyutsuki közli vele, amikor Gendo megy Rei-hez teljesíteni az egyesülést: "Adja át üdvözletem Yuinak" - ebből esetleg még azt is lehetne gondolni, hogy nem halna meg senki a földön, ha Gendo teljesíti tervét. Csak egyszerűen elvenné az emberiség tökéletesedésének lehetőségét (ami szerintem amúgy is nagy marhaság ^^"""").
Rei viszont Shinjin szeretne segíteni, és Gendot úgymond cserben hagyja, nem egyesül vele, hanem Shinji kívánságát akarja teljesíteni.

Szóval röviden a válasz: Nincs pontosan elmagyarázva a terve minden részlete, de kb olyan összeolvadásról lenne szó, mint ami az EoE-ben be is következik, csak ez egyszemélyes "tökéletesedés" lenne.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Így igaz.^^
Hikari írta:egy nem pontosan ismert úton....
Ehhez még annyit fűznék hozzá hogy az is elég ködös dolog, amit csak a rendezői változatban láthatunk: Gendo a kezébe implantálja az Adam-embriót - amit Kaji hozott neki - és elméletileg ennek is szerepe volt a szertartásban, mikor is Gendo "behatolt" ezzel a kezével Rei testébe.
Szóval eredetileg Adam és Rei között jött volna létre a kontaktus, és ennek hatására következett volna be egy olyan Third Impact, amivel "sikerült volna egy örök boldogságban élnie feleségével." ( :oops: )
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Igen, erről a jelenetről meg is feledkeztem. Lehetséges hogy Adam is hozzá tartozott volna az egészhez, mondjuk az egész folyamatot esetleg az indította volna be, hogy Adam és Lilith találkozik...
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Na de ha Adam eggyesül Lilithel az az emberiség pusztulását jelentené nem?Hisz Kaworou(úúúútálom ezt a karaktert :mad: ) is ezért nem eggyesült Lilithel szerintem! :weh:
Avatar
Tyutyesz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.02.15. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyutyesz »

Hi mindenki! Én tegnap néztem végig az egész NGE sorozatot majd a Death&Rebirth-t és az End of Eva-t és lenne egy kérdésem(gondolom nem lep meg senkit:D )! Végülis mi értelme volt az angyalok támadásának? Miért jelentek meg a Földön egyáltalán? Shinji végülis homokos? és miért van az End of Eva végén az a jelenet, hogy meg akarja folytani Asukát aztán mégse és elhangzik az a mondat hogy "rosszul vagyok" illetve mi ennek a jelentőssége? Lehet kicsit sokat kérdezek, de ezeket nem értettem igazán eme remekműben! ;)
Neon Genesis Evangelion!!! :D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Az angyalok azért támadják a NERV-et mert Lilithel akarnak egyesülni.A mangaban van egy leírás miszerint az angyalok mindig is köztünk éltek csak más formátlanul.Tehát gyakorlatilag most testet öltöttek.Shinji nem homokos legalábbis szerintem,hisz az End of-ban a kórházban önkielégítést véhez Asuka látványára.

Ajánlanám az aoianime evangelion aloldalát,ott sok minden van.A főoldalról tudod elérni.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Az angyalokat még az emberiség előtt teremtették, de csak az emberiség került "sorozatgyártásra". Minden életforma Lilith-ből született, de a végén csak egy életformának adatik meg a lehetőség az életre, a többinek el kell tűnnie. Amelyik egyesül Lilith-tel, az jut tovább. Bár Shinjinek köszönhetően az emberiség túlélésének sincs túl sok esélye.
Shinji azért fojtogatta Asukát, mert kissé nagyon megőrült a 3rd impact alatt(ki nem őrült volna meg?)majd a 3rd impact alatt a lelkek egyesülésekor mikor Asukától segítséget kért a vízióban, az magárahagyta, és akkor Shinji rátámadt. Ezt fojtatja, mert nincs egészen magánál. Shinji végül összeomlik, és ennek Asuka "nem örül", mert Shinji már megint a szánalmas féreg oldalát mutatja(szerinte).

Hogy érezted magad az EOE végén?
Rei vagy Asuka?
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Az EoE vége legalább annyira "érthetetlen" elsőre, mint a TV sorozat vége. Aztán kis segítséggel ugyan, de megértettem egy két dolgot! Az nem tiszta, hogy Rei mit mért csinált? Mért ölte meg Shinji apját... stb.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Kyssifur írta: Az nem tiszta, hogy Rei mit mért csinált? Mért ölte meg Shinji apját... stb.
Gondolom, mert miután rádöbbent, hogy csupán csak egy eszköz volt Gendo kezében (egy "bábu", ahogy elég sokszor emlegetik is ), érthető, hogy nem akart vele tovább együttműködni vele. Ha nagyon szőrszálhasogatók akarunk lenni, mondhatjuk úgy is, hogy voltaképp nem tett mást, csak megvonta a segítségét, nem engedelmeskedett többé Gendonak - de az hogy emiatt Gendo elveszti a fél karját és elvérzik láthatóan nem zavarta túlzottan... az összeolvadásnál meg már mindegy, hogy holt vagy eleven - mindenképp lcl lesz.
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Válasz küldése