Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Kyssifur írta:Az EoE vége legalább annyira "érthetetlen" elsőre, mint a TV sorozat vége. Aztán kis segítséggel ugyan, de megértettem egy két dolgot! Az nem tiszta, hogy Rei mit mért csinált? Mért ölte meg Shinji apját... stb.
Sztem itt többről van szó. Rei szerette Shinjit, és azt ameg akarta neki adni, amire ő vágyik. Ezt jelzi pl az is, amikor Shinji "kissé" megijed az óriás-Rei látványától, és az mintegy "átváltozik" Kaworuvá, és megkérdi, h "Így jobb-e?". Kérdezgeti tőle, h szeretn-e, ha megmaradna az emberiség stb, és amikor rájön, h Shinji Asukával szertne örökké 1üttlenni, Rei önfeláldozásásval LCL-lé változtatja az emberiséget, kivéve Shinjit és Asukát, teljesítve ezzel a fiú vágyát.
De ez persze csak az én véleményem.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Őszintén szólva pozitívan csalódtam Rei-ben amikor ellentmond Gendonak. :wink:
Rei-t szerintem nem igazán érdekli semmi,talán csak Shinji.
Hogy Shinji Asukaval szeretne együtt lenni?Nem hinném hisz elutasítja őt.Bár Shinjinél sose lehet tudni!

Engem az érdekel jobban hogy Asuka sebeit ki kötözte be az EoE végén? :weh:
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

raz86 írta:Őszintén szólva pozitívan csalódtam Rei-ben amikor ellentmond Gendonak. :wink:
Rei-t szerintem nem igazán érdekli semmi,talán csak Shinji.
Hogy Shinji Asukaval szeretne együtt lenni?Nem hinném hisz elutasítja őt.Bár Shinjinél sose lehet tudni!

Engem az érdekel jobban hogy Asuka sebeit ki kötözte be az EoE végén? :weh:
:goodpost:

Amúgy ő mindvégig Asukához húzott, az EoE elejéből is tisztán ez derül ki, a kórházi jelenetnél. Ott hadovál Shinji Asukának, h egyedül rá van neki szüksége, nem Reire és Misatóra. Kb ez a lényege, szó szerint sajna nem emlékszem...
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Asuka szerintem szereti Shinjit, ha szerelemmel, ha szeretettel...mind1
Csak sehogyse engedi saját büszkesége, vagy védőfala, hogy kifejezze érzéseit.
Asuka elutasít, de belül vérzik. Ezért szeretjük őt :)
kulcsfigura asuka, ha az ő őrülete nem lenne, nem is hiszem, hogy következetes lenne, az egyéni AT fieldek eltörlése.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hát ha szereti is(amit nem tartok valószínűnek)Asuka Shinjit,elég jól titkolja!
Hisz Kajiért van oda.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Maradjunk annyiban, hogy egy megrázkódtatással teli gyermekkor után lévő, kamaszodó lánynál előfordulhat olyan, hogy vannnak olyan érzések, amikről maga sem tud...

személy szerint nem bírom Asukát... de én azon a véleményen vagyok, hogy valamilyen érzései vannak Shinji iránt
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ha már itt vagyok, megkérdezném, hogy mit kellett volna élveznem az EVA-ban, mert én végignéztem a 26 részt és az End of EVA-t, és azt tapasztaltam, hogy az elején még jópofa, ismerkednek egymással a karik stb., aztán mindenkiből egyre jobban törik ki az őrültség, és mindenki egyre pszihopatább (End of EVA-ban Shinji megfojtja a saját társát)
Ez az imázsom erreől az animéről: egy pszihopatás érdektelen nonszensz^^'
de mivel sokan szeretik ezt a sorozatot, mondják el, hogy mit szeretnek benne?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

amcsi írta:de mivel sokan szeretik ezt a sorozatot, mondják el, hogy mit szeretnek benne?
Csak pár pl-t említenék, hogy én miért szeretem:
Tetszik benne, ahogy minden szereplőről fokozatosan kiderül, hogy mi van a viselkedésük, érzéseik mögött. Érdekesek a karakterek!
Tetszik az alaptörténet (ha elvonatkozatatunk attól, hogy mekkora irreális baromság, hogy angyalok támadnak, miegymás - nem ez a lényeg).
A zenéje lenyűgözött, és mikor először meghallottam (ugyanis technikai okok miatt - Gendo nem röhögXD - első alkalommal hang nélkül láttam az egész sorozatot) rengetegett dobott az egészen, sokkal jobban megszerettem.
Érzelmek kifejezése terén akad benne jópár nagyon ütős rész, igenis remek ábrázolásokkal. Rengeteg jelenet, ami nagyon megfogott , és amik új értelmet nyertek, mikor másodszorra néztem.
Sok apró ötlet van benne, amelyek színesítik.
Elgondolkodtató.
End of Eváért énsem rajongok annyira, meglettem volna nélküle, de kétségtelen, hogy abban is vannak értékes részek.
Néha még humoros is:)

No, pár példa, de ha gondolod írhatok még:)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
othyem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.05.16. 15:56
Tartózkodási hely: Veszprém/Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: othyem »

amcsi írta:Ha már itt vagyok, megkérdezném, hogy mit kellett volna élveznem az EVA-ban, mert én végignéztem a 26 részt és az End of EVA-t, és azt tapasztaltam, hogy az elején még jópofa, ismerkednek egymással a karik stb., aztán mindenkiből egyre jobban törik ki az őrültség, és mindenki egyre pszihopatább (End of EVA-ban Shinji megfojtja a saját társát)
Ez az imázsom erreől az animéről: egy pszihopatás érdektelen nonszensz^^'
de mivel sokan szeretik ezt a sorozatot, mondják el, hogy mit szeretnek benne?
Talán mert a karakterek annyira emberiek, mert tele van misztikus dolgokkal, mert szeretem a sci-fit, mert még egy ilyen nincs és nem is lesz :)
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

És mert az ember rátalálhat önmagára, és vele együtt a hibáira is. (Ugyan ez bármelyik animében előfordulhat, de nekem ebben sikerült, és legalább ez sem hiányzik belőle.) Ez is csak a karakterek jó lélektani kidolgozására utal.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Engem egyszerűen megfogott ez az apokaliptikus, közeleg a világvége hangulat, a vicces szituációk (Asuka vs. Shinji), ráadásul a végére nagyon izgi lett (a Rebirth és az EoE között már majdnem letörtem a székem karfáját az izgalomtól), és mert szeretem az olyan befejezéseket amiket senki sem ért igazán (én meg pláne nem).
edit: és mert magával ragadó a zenéje is, főleg az xtrák a ost-kről (pl. fly me to the moon - piano version)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madfist 2006.02.24. 22:33-kor.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

amcsi írta:Ha már itt vagyok, megkérdezném, hogy mit kellett volna élveznem az EVA-ban
Bocsi, de szerintem egy hülye kérdés ^^'. Nem az a lényeg, hogy mit kellett volna élvezned, hanem hogy mit élveztél benne... ha nem sok mindent, persze az sem baj, mert nem vagyunk egyformák.
Csak ismétleni tudom önmagam: reális, egyedi karakterek; összetett, érdekes történet; érdekes kidolgozás (jeleneteket illetően); szép rajzolás-zene... stb
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Ha már itt vagyok, megkérdezném, hogy mit kellett volna élveznem az EVA-ban
Én kifejezetten rosszul voltam utána :D
Az EOE beledöngölt a földbe, és megtaposott.
Mostanában lábaltam ki a hatása alól.

A tökéletes jellemábrázolás(múlt, motivációk, külső hatások), a tragédiák(a yenkik szinte sosem ölik meg a hőseiket, itt meg meghalt szépen lassan mindenki)

mestermű.
Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hmmm,próbálnék vmi olyat mondani oknak amit az előttem szólók nem említettek de nem tudok. :wink:
Na jó,talán azért is lett az eggyik kedvencem mert a személyiségem kicsit hasonlít Asuka-éra. :roll:
Habár nem vagyok ennyire provokatív alkat de amikor azt mondja hogy:
,,Nem akarom hogy bárki is törődjön velem!De közben bánt is ez,fájdalmat okoz!",nos ezt akár én is mondhattam volna.
Öhmny,ennyi elég is azt hiszem! :roll:
Avatar
anonymus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.12.28. 03:57
Tartózkodási hely: mikor hol

Hozzászólás Szerző: anonymus »

Engem az egész animében az fogott meg, hogy mint már mások is említették egyedi, van mögöttes tartalma, mondanivalója. A szereplők meg hogy is mondjam érdekesek..
Én egyébként miközben néztem a sorozatot mindvégig ezt az elméletet tartottam szem elött:(idézve:http://www.aoianime.hu/evangelion/index ... rdektheory)
"Egy érdekes meglátás lehet ezen karakterekkel kapcsolatban (a csapategység szempontjából), hogy Shinji jelképezheti az Ént, az emberi elme valódi világ felé fordított részét, a valódi személyiséget és az egyéb mentális egymásnak feszülő erők egyensúlyának eredményét. Asuka jelképezi a Tudatalattit: a féktelen vágyakat és ösztönöket. Más szavakkal, az emberi elme azon részét, amely a szükségletek (ösztönök, létfentartás, fajfentartás) kielégítésével foglalkozik, a következményükre való tekintet nélkül. Végül Rei tölti be a Felettes Én szerepét, az Én bírájaként, amely korlátoz, és az erkölcsi, egyéb normákat, elvárásokat a saját vágyai elé helyezi(ezt azért is tudja megvalósítani, mert nincsenek neki). Az ő esetükben a Felettes Én uralja az Ént, ezért jelenik meg Rei Shinji "látomásaiban", olyan dolgokat kérdezve tőle, mint: "Próbáltad már megérteni?", és meg is pofozza (a Felettes én cenzúrázza "leszabályozza" az Ént), mikor negatív dolgot mer mondani az apjáról. Asuka midig nyíltan idiótának tartja Shinjit, ez a féktelenség és kontrolálatlanság jellemző a Tudatalattira."
És, ha jobban belegondolunk ez nagyrészt teljesen igaz ugyanis a sorozatban ezen szereplők egyike sem "normális".
Én személy szerint úgy gondolom hogy a sorozat mondanivalója lehet az is, hogy az embernek, (ha jobban végiggondoljuk) két ellensége lehet egész életében: a szülei és önmaga. (ki lehetne más?)
Továbbá az, hogy Kaji (bár nem tudom ti mit gondoltok) úgymond "virágokat" azaz kertet művel erősen emlékeztet Voltaire Candide (bocs megint az irodalommal példálozok:P)című művére. Ugyanis ez a "műveljük kertjeinket" eszmény-egyfajta értelmezés szerint- elfordulást jelent a világ dolgaitól, a terméketlen bölcselkedéstől; passzivitást sugall, beletörődést abba, hogy a világ az emberiség helyzetén nem lehet segíteni. Kérdés, hogy ez csupán (Candide) Kaji vagy egyúttal az alkotó véleménye is.
Egyébként azzal kapcsolatban hogy vallási elemeket vonultat fel az evangelion azt gondolom ( ez már tényleg csak okoskodás), hogy mivel az alkotó is a sorozat készítése előtt 4 évig depressziós volt ilyen helyzetben az ember próbál valami kapaszkodót találni és ezt megtalálhatja pl. a vallásban.
Visszatérve egyébként szerintem nem csak ennél hanem más animéknél is van amikor a készítő úgymond saját magát személyesíti meg,( Mindenki saját magából indul ki :D ) Hiszen ki az akit elvileg mindenkinél jobban ismerhet az ember ha nem saját magát? Szerintem az (mint a sorozatban is láthattuk) hogy az ember saját maga boldogítására generál egy kitalált világot igaz szinte mindannyiunkra ( főleg a művészekre akik aztán tényleg elrugaszkodnak a valóságtól), hiszen egyénenként különbözőképp láthatjuk a világot.Mindenki másról eltérő véleményei lehetnek az embernek embereknek,( épp úgy mint rólunk is, és épp ez segít ahhoz hogy megismerjük önmagunkat). Szerintem az sem véletlen hogy egy 14 éves gyereket választottak főszereplőnek ugyanis ez a korszak az az ember életében amikor elkezdi keresni ( úgymond tudatosan) önmagát.

Azt hiszem mára ennyi bár ezt még lehetne tovább bonyolítani nem akarom fölöslegesen tölteni a helyet (épp ez is elég :D ) Kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.
"Nullum est iam dictum, quod non sit dictum prius" (Terentius)
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

raz86 írta:Hát ha szereti is(amit nem tartok valószínűnek)Asuka Shinjit,elég jól titkolja!
Hisz Kajiért van oda.
Akivel sok időt töltök, s ha ellenszenves velem, ha kedves, ha morcos, ha vitatkozós...előbb utóbb megszeretem ha akarom, ha nem :) (mégha néha ezt magam előtt is titkolom :) , csak később jövök rá, mikor egy ideig nem látom)
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hát ezzel nem értek egyett!Ha egyszer vmilyen oknál fogva nem kedvelek vkit azzal eltölthetek én sok időt,nem fogom megkedvelni!Persze most csak magamból indulok ki. :roll:
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Ma fogom elkezdeni ezt a sorozatot :) remélem nemfogok csalódni benne és ennek a végignézése is jó élmény lesz mind az eddigiek :)

fejlemény:
eddig nagyon tetszik a sorozat... mára már befejeztem ( 8 részt néztem meg :shock: ) .... asszem ez az anime is bekerül a kedvencek közé :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára infectedmann 2006.02.28. 20:05-kor.
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Örülök hogy tetszik!Van már kedvenc szereplőd?
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

raz86 írta:Örülök hogy tetszik!Van már kedvenc szereplőd?
Pandora szelencéje...
Just no more Asuka vs. Rei pls.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Csak tudnám miért mondod ezt.... ::hoo:: :roll:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem is értem... :roll: :roll: Mondjuk mert a topic jó részét - értelmetlenül - ez teszi ki?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Néha ilyen értelmetlen dolgok is kellenek az életben,hisz így legalább jobban értékeljük az úgymond értelmes dolgokat. :-P

Esetleg akkor feldobhatnál vmi értelmes témát. :wink:
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

raz86 írta:Örülök hogy tetszik!Van már kedvenc szereplőd?
Ayanami... Shinji... Misato... Suzahara meg a másik srác...

Asuka -t rühellem... förtelmes stílusa van...
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

raz86 írta:Esetleg akkor feldobhatnál vmi értelmes témát. :wink:
Nem fog a topic belehalni, ha pár napig nem ír bele senki. Fölösleges hülyeségekkel telinyomni, hogy életben tartsuk...

Végre meglesz mkv-ben hamarosan NGE ^___^ Meg ha jól mondta ismerősöm, ELTEn is le fogják vetíteni az egészet moviestól... már tökre várom nagy képernyőben megnézni ^^'''''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése