Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

AyaDid írta:ELTEn is le fogják vetíteni az egészet moviestól... már tökre várom nagy képernyőben megnézni ^^'''''
Bazz, hogy egyesek hogy lehetnek ilyen szerencsések... én is de meg nézném úgy :(
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

És az ELTÉN belül hol meg mikor, mert ha ráérek akkor átugranék a BMEről?
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én pedig itthonról :D (még nem láttam NGE-t, de már megnézném, ez pedig jó kis alkalom lenne :D)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem 100%, de ismerősöm mailje szerint:
"...
> 7.alkalom - Április 20 - Neon Genesis Evangelion 1-10
> 8.alkalom - Április 27 - Neon Genesis Evangelion 11-20
> 9.alkalom - Május 4 - Neon Genesis Evangelion 21-26, Death & Rebirth
> 10.alkalom - Május 11 - End of Evangelion"

Szal még ráér :) a terem asszem É0.81 (TTK-IK kar északi tömbje), nekem nem kell tudnom, mert a szomszéd előadóban van előtte 4 valószínűségszámításom :D. Ja, és 6-kor kezdik a vetítést.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

elértem a sorozat végéhez...
tetszett... érdekes volt... jó történet... jó gondolatok...

még felkell dolgoznom az eseményeket...

....

E.O.E. is végignézve....

ezek után sem tudok más mondani csak, hogy nagyon jól ellett találva a történet... az N.G.E. mondanivalója nem elhanyagolható... de egyvalamit kikell emelnem...
aki ismerkedni akar az anime-al az ne ezzel kezdje mert sztem nemsok mindent értene meg belőle... nekem volt olyan rész amit többször visszakellett pörgetnem a részek során, hogy mégegyszer meg mégegyszer elolvassam a feliratot...
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Kölcsönadtam bátyám munkatársának az egész sorozatot meg az EoE-t is.Tegnap hozta vissza és egy akkora karcot találtam hogy majd agyvérzést kaptam!Beraktam a gépbe hogy hát ha le bírja játszani de persze nem.Árrrghhh! :sniper:
Azt hiszem olyat fogok tenni vele ami az esti híradóban lessz látható... :mad:
Na jó,nem vagyok én ilyen agrsszív! :wink:
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Én meg amikor hajdanán nagy nehezen letöltöttem a részeket, kiírtam dvd-re, a gépről meg letöröltem és utána vettem észre hogy rosszul írta meg a program :? vagy szar volt a lemez, tökmind1. Azóta minden evangelion cucc több példányban is megvan :)
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

AyaDid írta:Nem 100%, de ismerősöm mailje szerint:
"...
> 7.alkalom - Április 20 - Neon Genesis Evangelion 1-10
> 8.alkalom - Április 27 - Neon Genesis Evangelion 11-20
> 9.alkalom - Május 4 - Neon Genesis Evangelion 21-26, Death & Rebirth
> 10.alkalom - Május 11 - End of Evangelion"

Szal még ráér :) a terem asszem É0.81 (TTK-IK kar északi tömbje), nekem nem kell tudnom, mert a szomszéd előadóban van előtte 4 valószínűségszámításom :D. Ja, és 6-kor kezdik a vetítést.
Egyben leadnak 10 részt? Mikor lesz akkor vége? :weh:
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Kb 4 és fél órás 10 rész. Bár inkább csak 4...
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az egy kis délutáni programnak teljesen megfelel :D Főleg hogy csak hetente egyszer lenne...
Kép
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

AyaDid írta:Nem 100%, de ismerősöm mailje szerint:
"...
> 7.alkalom - Április 20 - Neon Genesis Evangelion 1-10
> 8.alkalom - Április 27 - Neon Genesis Evangelion 11-20
> 9.alkalom - Május 4 - Neon Genesis Evangelion 21-26, Death & Rebirth
> 10.alkalom - Május 11 - End of Evangelion"

Szal még ráér :) a terem asszem É0.81 (TTK-IK kar északi tömbje), nekem nem kell tudnom, mert a szomszéd előadóban van előtte 4 valószínűségszámításom :D. Ja, és 6-kor kezdik a vetítést.
Hol is van ez pontosan?
Május 11.én felmennék, megnézni az emberek fejét amikor jönnek ki az EOE végén :knife:
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

AyaDid írta:Nem 100%, de ismerősöm mailje szerint:
"...
> 7.alkalom - Április 20 - Neon Genesis Evangelion 1-10
> 8.alkalom - Április 27 - Neon Genesis Evangelion 11-20
> 9.alkalom - Május 4 - Neon Genesis Evangelion 21-26, Death & Rebirth
> 10.alkalom - Május 11 - End of Evangelion"
7. 8. 9. 10. alkalom? 1-6. alkalmon mit mutatnak be? :)
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

AyaDid, és erre a vetítésre mindenféle földi halandó is elmehet? Mert ha igen, én ki nem hagynám! Max másnap nem megyek suliba :wink: Van vmi beugró, vagy hogy zajlik ez az egész?
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Argh!Ilyenkor sajnálom hogy vidéki vagyok(Jászfelsőszentgyörgy)!

:neutral:
Nem aludhatnák ott valakinél? :vigyor:
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

http://lazarus.elte.hu/hun/maps/elte.htm

http://maps.google.com/?ll=47.47771,19. ... 058537&t=k


Ezek alapján el tudná nekem valaki magyarázni hogy hova kell mennem?
Googliról printscreen -->kepfeltoltes.hu bekarikázni paintben pirossal az épületet, és megmondani hogy ott merre kell menni?
Márha külsősök is bemehetnek :D
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Na itt a vége az offolásnak. Nem is tudom, miért ide kellett mindenféle vetítés-infót postolni...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Mondjuk mert Neon Genesis Evangeliont vetítenek... és ez mitnemondjak igen ritka esemény :) Szerintem igen is témába vágó - gomen.. :roll:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Akinek kérdése van, az írjon privit, szerintem sem kell ezzel teletömni még pár oldalt ^^'
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hmm,kicsit talán off lessz de,na szóval.

Ma behoztam az eggyik eva manga kötetet a suliba hátha páran rákattanak a témára.Első reakcióként a többség egy "Űűű!Mi ez?" mondattal indít.Aztán elmagyarázom hogy manga majd megkérdik hogy "Megnézhetem?".Perzse odaadom hogy aztán rögtön szóljak hogy "Ezt emígy kell olvasni!".Namármost erre van aki le is teszi,de a többség belelapoz."Vazz,ez angolul van?",jön a köv. kérsdés."Ez így s*zar!".Na de legalább a képeket megnézik.Mondtam hogy megvan magyarul gépen."Igen?Hozd már el!".Haha,talán sikerül 3 eddigi anti animes-mangás embert megfertőznöm!És már azt is tudják kicsoda Asuka,Rei meg Shinji.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

raz86 írta:Hmm,kicsit talán off lessz de,na szóval.

Ma behoztam az eggyik eva manga kötetet a suliba hátha páran rákattanak a témára.Első reakcióként a többség egy "Űűű!Mi ez?" mondattal indít.Aztán elmagyarázom hogy manga majd megkérdik hogy "Megnézhetem?".Perzse odaadom hogy aztán rögtön szóljak hogy "Ezt emígy kell olvasni!".Namármost erre van aki le is teszi,de a többség belelapoz."Vazz,ez angolul van?",jön a köv. kérsdés."Ez így s*zar!".Na de legalább a képeket megnézik.Mondtam hogy megvan magyarul gépen."Igen?Hozd már el!".Haha,talán sikerül 3 eddigi anti animes-mangás embert megfertőznöm!És már azt is tudják kicsoda Asuka,Rei meg Shinji.
Eredeti manga?Úgyertem rendelted valahol?
Kép
Kép
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Pontosan,márpedig innen: www.animebolt.hu .A szállítási költséggel együtt 3000 fölött volt de megérte!Nekem a manga joban tetszik mint az anime.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Press any key to continue or any other key to quit
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Űűűűű kemény!Nekem tetszik!Nincs sok értelme de érdekességnek jó volt! :D
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hú, köszi az infókat, nekem mindenképpen hasznos volt :cool:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
kaoru-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kaoru-chan »

Na most végre kiélhetem magam eva témában! :D


Hol is kezdjem.........egy kultusz.....megrázó, elgondolkodtató - de olyan szinten, hogy az ember utána egy hónapig csak néz maga elé és nem tudja, mihez kezdjen azzal az érzéssel....üresség...depresszió? Minden esetre a plafon és a fehér falak a legérdekesebb bámulnivalóvá válnak egy jó darabig....

Hát, négy év után megint megnéztem a sorozatot, és sokkal jobban kiakadtam rajta, mint annó. Ehhez nagyban hozzájárúl jelenlegi instabil lelkiállapotom is (érettségi előtt állok...).
Az első kérdés, ami az eszembe jutott: mi járt Hideki Anno fejében? honnan ez a zsenialitás? mit élhetett meg ez az ember, hogy egy ilyen történet megszülessen az agyában? egyszerűen képtelen vagyok elképzelni...és nem is biztos, hogy tudni akarom. Félek. Valahogy ilyesztő az egész.... ha egy anime rám nagy hatással van, szeretek utánajárni és felderíteni kulisszatitkokat: de az Evánál egy idő után megtorpantam és azt mondtam "nem akarok többet tudni". Nem csodálkoznék, ha kiderülne egy s más igazán megrázó dolog Hideki Annoról és a GANIAXról.

A szereplők: szélsőséges lelkiállapotok megtestesítői, jelképei. Szerintem lehetetlen egy élő embert bármelyikükhöz a "legjobban hasonlítani", maximum megkeresni a közös vonásokat minden karakternél. Shinji és Rei elégggé zárkózott, antiszoc, stb....de legjobb barátnőmmel arra jutottunk, hogy a legeslegzárkózottab nem más, mint Asuka. Hiszen szegény lány csak megjátsza magát, még saját magával is képtelen szembenézni. Mindent csak bekotor a szőnyeg alá, ami végtére is az állandó hisztizése, rikácsolása, látszólag bunkó, kibírhatatlan jelleme. De ha belegondolunk....míg Shinjiből és Reiből elő lehet húzni dolgokat, Asukaval nem lehet mit kezdeni, mert sarkon fordulna egy pofátlan megjegyzés kíséretében. Nem is csoda, hogy ő veszti el az eszét legelőbb...

...itt abba is belegondoltam, hogy mindazok után, amit átéltek ezek a szerncsétlen gyerekek: ha el is jönne a várvavárt világbéke, nyugalom....ők életük végéig lelkironcsok maradnának. Épp ésszel nem az ilyet átélni...

Én szeretem az sorozat végét, mert abban benne van az egész történet mondanivalója (noha a cselekmény félbemarad). Az utolsó két rész csak egy zseni műve lehet: mint egy rémálom...komolyan mondom, ahogyan követték egymást a képsorok, a bevágott jelenetek, az elsőre logikátlan, de mélyebbre tekintve mégis logikus képsorok...mint egy ember álma...rémálma... Álmokat nehéz elmesélni úgy, hogy a hallgató el tudja képzelni, mégis milyen élményt nyújtott az az álmodónak, nem? Hát Hideki Anno megcsinálta a lehetetlent.
Az End of Eva pedig már csak arra szolgált, hogy a már éppen eléggé kiakadt, megábafordult néző még haját is elkezdje tépni...

A mangát külön a figyelmetekre ajánlom (ezt mondjuk már kifejtettem a forum Manga szekciójában ;P). Kb a 4-5. kötettől kezdve a másik zseni - Yoshiyuki Sadamoto egy teljesen új irányba viszi el a történetet, anélkül, hogy bármi lényegeset kihagyna belőle. Szerintem kissé más lesz a vége, mint az animének. Az olyan szereplők, mint Shinji és Rei kissé beszédesebbek, így még egy romantikus szál is elkezd lassan kialakulni (amiből szerintem nem lesz semmi, de ez így poén :wink: ).
Kíváncsi vagyok, mi lesz Kaworuval.....a 9. kötetben kiderül, hogy ellentétje animés verziójának: egy Shinji számára idegesítő, alattomos bishiként mutatkozik be (ami engem személyem szerint lázba hozott~). Sőt, még evát is irányít és harcol egy angyal ellen. Tehát Shinji teljesen másképp kezeli, mint az animében......szóval el nem tudom képzelni, mi lesz ebből, de már alíg várom, hogy a 10. kötet megjelenjen angolul! n_n
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaoru-chan 2006.03.31. 22:12-kor.
Válasz küldése