Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

siklara írta:A Re-Take-et még mindig nem olvastam el, pedig egy ideje már megkaptam benji kollégától. Majd belenézek, hogy lehessen véleményem. :D

Ma viszont megnéztem végre a Death & Rebirth-et is az NGE is az EOE után. Kérdésem: ennek volt még valami különösebb értelme? Persze, tetszett meg minden (ugye a hangulat), de végig bennem volt, hogy csak egy újabb rókabőr, amiben megpróbálják még egyszer, jó szájbarágósan elmagyarázni az egész mindenséget, hogy kit mi motivált stb. Az új szövegelések és egyebek ellenére kicsit már erőltetettnek éreztem, de a zene továbbra is valami egészen fenomenális, jó helyről kölcsönöztek. :mosoly:
Én úgy tudom, h a sorozat és a film között jött ki, így azt nem lehet mondani, h rókabőr...bár már nem emlékszem, de asszem abban is van olyan info, ami csak onnan derül ki...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

benji írta:A Death egy recap movie (a sorozat első 24 része alapján). A Rebirth meg tudtommal az EoE első fele.
Mi..? Most akkor ez két külön valami? Én egy filmet láttam Death & Rebirth címen és amennyire észrevettem, ez csak a sorozatból merített, az EOE-ből nem.
Elhangzott pár új mondat és gondolat, meg akadt új jelenet is (mikor a kiválasztott gyerkőcök egyesével besorolnak a hegedűjükkel Shinji mellé a zeneterembe), de összességében sok újat nem mondott. Azért nem bántam meg, jó volt. :)
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Valahogy úgy. Szerintem te a Death valamelyik változatát láttad. Ez a D&R első fele. A második fele a Rebirth tudtommal nem készült el időre. Később elkészült, és az EoE címet kapta.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Állj! Nem a Death 2 volt a recap?? A Death&Rebirth tényleg a sorozatból és a filmből is merít...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Muris ez a sok kavarás a Death and Rebirth-szel, annyi véleményt hallottam már, hogy mi hogy meg miért meg mikor jött ki, hogy már nem is emlékszem mindre... :lol:

Mindenesetre, szerintem. A D&R az EoE és a sorozat között készült, és az első fele, a Death a sorozat összefoglalása, részben olyan jelenetekkel, amiket csak a rendezői változatban lehetett látni (pl a Second Impact a film legelején, meg az embrió-Adam Gendo kezében, szóval ezek tekinthetőek csak új infónak), plusz a zenélős jelenetek <3. A Rebirth meg szimplán az EoE első fele, állítólag néhány apró változtatással, amiket én nem fedeztem fel benne, de attól még lehet, hogy vannak.

Persze lehet, hogy rosszul tudom, ez esetben valaki javítson ki. Egyébként a rendezői változat legalább annyira jó "összekötés" a sorozat és az EoE között, mint a D&R, (ezt az is nyomatékosítja, hogy a Director's Cut-os 24. rész végén az előzetes az EoE-s 25. részre mutat előre :cool:) sz'al rajongóknak -meg persze mindenki másnak is, akinek tetszett a NGE :) - imho érdemes megnézni... De szerintem a D&R-nek leginkább az a szerepe, hogy hangulatilag elkőkészíti az End of Evát.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
rudi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.21. 19:14

Hozzászólás Szerző: rudi »

helotok!
tudja valaki, hogy honnon lehet le szedni az Evangelion:girlfriend of steel 2?
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

nem de mingyá utánanézek
addigis:
http://video.google.com/videoplay?docid ... evangelion
Ez mekkoraLOL!! :D
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
rudi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.21. 19:14

Hozzászólás Szerző: rudi »

vicces ez a video :D
Avatar
Ikari Fatwagon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.01.10. 21:58

Hozzászólás Szerző: Ikari Fatwagon »

hi
nem tudja valaki hogy van e hír erről?? --> Genesis 00: In the Beginning
az aoianime-s EVA oldalon néztem és sehol nem találtam róla semmit..
ja és itt a kemény ha még valaki esetleg nem látta: http://eva.trivialbeing.net/
Ikai Fatwagon™
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

olvasgatom a mangát... csak én látom úgy, hogy vannak benne logikai bakik? amolyan hatásvadász jellegűek. (persze lehet, hogy csak angol fordítás gáz..) a hangulata pedig amúgy nagyon tetszik, jobban, mint az animének, és Shinjit is jobban bírom. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Kaen írta:olvasgatom a mangát... csak én látom úgy, hogy vannak benne logikai bakik? amolyan hatásvadász jellegűek. (persze lehet, hogy csak angol fordítás gáz..) a hangulata pedig amúgy nagyon tetszik, jobban, mint az animének, és Shinjit is jobban bírom. :)
Bár rég olvastam, de mondjad mit találtál? :D
(és sztem is, Shinjinek legalább 2szer akkora arca van, mint az animebe és így már nem annyira drasztikus, magábaforduló (mondjuk ezt sem szószerint értem). Asukanak is jobb a belépője és így már egy kicsit a személyisége is szimpatikusabb... de csak egy kicsit :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

bandiras2: A videó kegyetlen jó volt! :mrgreen:

Ugyanakkor megerősített abban a hitemben, hogy egyeseknek túl sok szabadidejük van... :hammer:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

ak: :D ami megmaradt: egyrészt furcsa volt, hogy a negyedik kötetben (mikor lenyomják azt a táncot Asuka meg Shinji=), akkor ugye az angel 5 napig ki volt ütve, ahogy az Evák is. Nehéz elhinni, h nem tudták volna vhogy máshogy technikailag megoldani, h elpusztítsák a cuccot, mikor még nem tudott mozogni, és inkább megvárták, hogy magához térjen (és persze az Evák is pont akkora lettek megjavítva).
Aztán, ami teljesen érthetetlen: ha ennyire fontos, amit a gyerekek csinálnak, miért nem vigyáznak rájuk jobban? Pont ennél a csatánál pl Misato ott aggódott este, h nem kéne-e átírni Reire Asuka eváját, mert ő jobb Shinjivel, aztán Kaji lebeszélte, h ejj, ráérünk még arra. Egész este azt sem tudták, mit csinál Asuka meg Shinji (miután Asuka kirúgta a kamerát =). Mikor meg csatába kellett menni, ott vonszolták őket félálomban, mikor már rég kész kellett volna lenniük, meg se nézte senki, h felébredtek-e az alarmra, vagy mégis, mi van velük.. El is mehettrk volna. ^^" +akkor már késő lett volna Reire átírni 8és még gíakorlásra se maradt idő)
Arról nem is beszélve, hogy mennyire nem vigyáznak rájuk, pl. verekedésbe keveredhetnek az utcán, el tudnak szökni.. Basszus, mintha a fél (??) világ élete múlna csak rajtuk. O.o És hát a pszicho mint tudományág úgy tűnik, teljesen kiveszett, mert a mai világban feleilyen fontos munkánál sztem rögtön pszichológust uszítanak az emberre, ha olyan depressziós mondjuk, mint Shinji. Hát kb. külön embereknek kéne, h az legyen a feladata, h lelkesen végezze a munkáját. O.o
.. És ehhez képest már tényleg apróság, csak most beugrott ez is, hogy mikor Shinjinek (3. kötet) kevés ideje volt lelőni egy Angelt, ott magyarázták neki, hogy majd figyeljen arra, hogy kicsit arrébbhord a fegyver, már nem emlékszem, miért, azt bele kell kalkulálni. Erre Shinji: "dehát én nem értek az ilyesmihez, sose tanítottak", mire közölték vele, hogy nem baj, a számítógép kiszámol mindent, neki csak meg kell húznia a ravaszt. WTF? :?

Amúgy meg Asuka számomra itt is LOVE. =) Annyira ott van mögötte az ijedt kislány, még feltűnőbben. :) És tök jó, hogy a kötetek végén van kis interjú a seiyuukkal, hogy milyen volt az adott szerepet játszani. Asukáé nagyon tetszett. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Kaen írta:És ehhez képest már tényleg apróság, csak most beugrott ez is, hogy mikor Shinjinek (3. kötet) kevés ideje volt lelőni egy Angelt, ott magyarázták neki, hogy majd figyeljen arra, hogy kicsit arrébbhord a fegyver, már nem emlékszem, miért, azt bele kell kalkulálni. Erre Shinji: "dehát én nem értek az ilyesmihez, sose tanítottak", mire közölték vele, hogy nem baj, a számítógép kiszámol mindent, neki csak meg kell húznia a ravaszt. WTF? :?
Ezt én úgy magyaráztam magamnak :) , h mivel az egész rendszer kapcsolódik az agyhullámaihoz, így lehet elég ha csak rágondol, tudatában van annak, de hát ez is csak egy elképzelés, mert tényleg hülyén jön ki. :D

A többit nem kell ragozni, arra szereintem senki nem tudna épkézláb magyarázatot adni... No comment! :lol:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelenleg hol tart a menga? Angolul április 10-től lehet megkapni a 10. kötetet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

manga.hu
ottan van igényes magyar fordítás, csak az s betűnél kell keresni shinseiki evangelion címmel
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azt sajna nem írja, hogy hol tart. A szerint 8 kötetes, ehhez képest, mindjárt kint van a 10. kötet angolul is, japánul meg fogalmam sincs. Konkrétan a japánra lettem volna kíváncsi.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm!
Ezek szerint 10 kötet van készen.
Új movie-ra kíváncsi leszek. Tudom, előbb fejezzem be a sorozatot! :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem hiszem, h akármilyen köze is lenne, a sorozatban szerplő Ayanamihoz, lehet, h megtaláldat az egyetlen, nem szimbólikus jellegü dolgot! :) De persze semmi sem kizárt...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Köze talán tényleg nincs, viszont érdekes tendencia az anime-ben különféle csatahajók nevének megjelenése szereplőnevekként, a kedves direktor elég nagy rajongója az ilyesminek...szal nem az Ayanami az egyetlen.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Így van, ezt én egyébként az aoianime NGE aloldalából tudom... :cool:

Soryou, Akagi: Midwaynél süllyesztették el őket.

Katsuragi: Ném süllyedt el (Japán II vhb-s csatahajónál ez nem volt túl gyakori... ) a háború után sebesülteket szállított, aztán szétszedték... :(
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

A Langley is elsűlyedt
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Langley_%28CV-1%29
A katsuragi meg a wiki szerint hordozó volt, de nincs még róla kész a cikk.
http://en.wikipedia.org/wiki/Unry%C5%AB ... ft_carrier
csak egy kép a navalhistoryn:
http://navalhistory.flixco.info/images/ ... gi%201.jpg
A hajóosztáj infooldala:
http://navalhistory.flixco.info/H/90369/8330/a0.htm
meg mégegykép csak úgy: :roll:
http://www.shipphotos.co.uk/pages/katsuragi.htm
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Én is találtam róla valamit:
A Katsuragi története:

http://www.combinedfleet.com/Katsuragi.htm

(Beírtam a google-be: Katsuragi -Misato, és ez volt az első találat... :) )

(Tényleg anyahajó volt, amit elvileg tudtam is, csak rosszul fogalmaztam.... :? )
Válasz küldése