Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

Sephiroth: Pedig erről van szó... "hivatalosan" is úgy nyilatkoztak, hogy adott 2 befejezés (az, hogy ki melyiket tartja "alternatívnak" és melyiket "igazinak", tökmind1): az EoE az eredetileg tervezett, a sorozat utsó két része pedig az útközben kreált. Ez van.
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ezek után már ki sem merem fejteni a véleményemet a két befejezés viszonyáról és mondanivalójáról (ill annak azonosságáról vagy különbségéről)... :vigyor: Mindenesetre, elég nehezen tudom elképzelni, hogyha nem hezitáltak a készítők is a két lehetséges kimenetel között, akkor ilyen lett volna a sorozat vége- szóval, jó hogy pénzhiány meg minden, de ha mindenképp akarták volna, biztosan meg tudták volna csinálni az End of Eva-jellegű befejezést a sorozatnak- legfeljebb kevésbé grandiózusan.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hát, ha ez a hivatalos verzió, akkor I stand corrected. De azért én a saját verziómat preferálom, nem hagyom hogy holmi "rendező" beleszóljon az eva értelmezésembe :-P
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

hogy beszáljak ebbe az érdekes vitába szerintem rei meg az utolsó angyal szavait sem szabad figyelmen kívül hagyni ök azért engedik sinjinek hogy döntsön mert ö képviseli a reményt mert ha egy ilyen gyerek mit shinji tud bízni az emberiség jövöjében akkor van még remény...
szerintem marhaság a föld átalakulásával foglakozni mert az egész sorozat nem erre figyel nem erre koncentrál tudtak ők élni negyed anyi helyen is meg ha igy belemegyünk ki látta el asuka sebeit???...
fontosabb az hogy az isteni valami ami az angyalokat köldte hisz a LOVE szó jelentésében mert a végsö öszeolvadósdi elött elég meghatárózó 30percet nézhetünk végig a nerv modszeres lemészárlásán keresztül föleg azért hogy jogosnak lássuk az ítéletet/jutalmat.....
szerintem az AT field jelentése is sokat elárul abszolút terror szerintem ez arra utal hogy ez csak fájdalmat okozhat bersze rögtön ottvan asuka esete az at/anya kapcsolattal....
az egész valoszínüleg előre eldöntött volt mindez talán figyelemfelkeltés volt arra hogy így nem élhetünk mert akkor nem érdemeljük ki az at fieldet...
nemtom bennem még elég sok gondolat keveredik mert csak most kezdem el úgy igazán nézegetni a filmet úgy odafigyelve közben gondolkodva....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

De.. figyu.. a
the Iron Maiden 2nd... időben hol van? xD
Vagy.. csak csináltak ugyan azokkal a szereplőkkel,hasonló sztorival még egy mangát? :D
Mert... ott is töök olyan idősek.. és akkor ismerkednek csak meg a NERV-el.. :weh: :weh: :weh:
És.. most állatra nem tom hova tenni ^^
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az mintha ilyen alternatív idővonal lenne, azt boncolgatva hogy mi lett volna, ha a világ olyan, amilyennek Shinji a 26 rész vége elött nem sokkal "megteremtette". De ebben nem vagyok 100%
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:Az mintha ilyen alternatív idővonal lenne, azt boncolgatva hogy mi lett volna, ha a világ olyan, amilyennek Shinji a 26 rész vége elött nem sokkal "megteremtette". De ebben nem vagyok 100%
Pedig én is így tudom. :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Alexiel írta: Vagy.. csak csináltak ugyan azokkal a szereplőkkel,hasonló sztorival még egy mangát. :D
itt a megoldás
Kép
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

Tényleg? :shock: :weh:
o_o
Dee érdekes.. végülis... tényleg sokan szeretik a NGE-t...
hmm :)
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
spydog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.10.27. 20:23
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: spydog »

Szervusztok. Mostanában egyre rosszabbul alszom, mivel volt két felejthetetlen és hosszú éjszakám. De mielőtt elmesélném, engedjétek meg hogy írjak egy keveset magamról. Pontosabban arról az éjszakáról, amikor valami különleges dolog szemtanúja voltam. Az egyetlen közeli barátomnál voltam, aki a szomszédságomba lakik. 2002-t írunk. Mutatott nekem 4 AMV-t amiből 2 kifelyezetten az NGE-ból készült. Egyiknek az volt a címe hogy "ErMaC Studios - Evangelion Trailer", a másik pedig az "ErMaC Studios - Soul of an Angel" címet viseli. Elnézést, ha e két dolog megemlítésével megsértek valamit. vállalom a következményeket. De a második AMV a soul of an angel nagy hatással volt rám. Az volt az első találkozásom az NGE-al. Miután hazavittem a videókat a saját számítógépemre másoltam őket, és ezt az utóbbit megnéztem egypárszor. Nagyon fura érzés kapott el. Éreztem, hogy a jövőm kötődni fog ehhez az animehez. Akkor 17 éves voltam. Szellemileg kicsit éretlen. Ma már örülök neki, hogy akkor sehogy sem tudtam megszerezni ezt az animet. Nagyon sötét korszakomat éltem akkor, és most is. Nade visszatérve arra a bizonyos éjszakára, miután sokadszorra is megnéztem a videót, hajnali fél négykor kimentem a kertünkbe. Zúgott a fejem ettől az új élménytől. Akkor megpillantottam valamit az égen. Egy kék villogó fény volt, amely a föld felé ereszkedett. Lehet hogy repülőgép volt csupán, de én nem hiszem. Ez erősebb fénnyel ragyogott. Ezután azon kaptam magam, hogy kétségbeesetten keresni kezdtem egy személyt, aki egy angyal lelkét hordozza. Mivel nem vagyok keresztény, se semmilyen más vallású, így elég szabadon értelmezem a dolgokat. 4 évíg kísértett ez a dolog. A kék fény, meg az EVA. Aztán nemrégiben megtörtént az, amire annyira vártam. Sikerült megszereznem. Éreztem, hogy fontos dolgot tudok meg belőle magamról. És így is lett. az első pár epizód elég érdekes volt, és az újdonság erejével teljesen elvarázsolt. Az egyetlen különös dolog az volt, hogy egy olyan állapotba kerültem, amiben eddig még nem volt részem. Egy olyan dolog keríett hatalmába, ami eddig nem volt része az életemnek, pontosabban a saját világomnak. 9 éve szenvedek depresszióban, magányos vagyok, és egy utolsó féregnek tartom magam, egy senkinek. Folyton menekülök valami elől. Ebből már mind gondolhatjátok, hogy milyen hatással volt rám ez az Anime. Amint azt sejtettem a rengeteg anyag elolvasása után, amit az oldalon láttam (nem tudom ki érdeme ez az oldal, de gratulálok!) megértettem az animet. Azthiszem elsőre felfogtam mindent. Vagyis inkább úgymondanám, hogy természetes volt számomra. Elkezdtem írni egy elvont történetet az álmaimról és a félelmeimről. Ez még az EVA előtt volt. Most miután megnéztem az EVA-t, és észrevettem mennyire hasonló az én életemhez. (Bár én soha sem ültem hatalmas harci robotban :-P ) A saját történetemben a szereplő én vagyok, aki fél attól, hogy másokat megsebez, vagy hogy őt sebzik meg. Az álmaiba menekül, mert nem akar élni. És ténylegesen is az álmaiba kerül, mert miután megölte magát bennük reked, és ott szenved. Nade nem ezért vagyok itt. Miután megnéztem az EVA sorozatot, kicsit csalódott voltam. Megmondom az őszintét, az utolsó 4 epizód közben halálra untam magam. :roll: Kiábrándító volt, és nem konkrétan a látvány miadt. Hiányoltam a nagy BUMM!-ot a végéről. Azt, hogy valami drasztikus történjen. És nem is igen értettem, hogy miért kellett "átélnem" ezt az animet, de mivel egyszerre néztem meg az egészet, és úgygondoltam, hogy a válaszokta csak később kapom meg. Másnap megnéztem a két movie-t. Hát a Death and Rebirth-en megintcsak szétuntam magam. Nemtudom miért, talán túl sok volt előzőnap az egész sztori, kitudja. Aztán jött az End Of Evangelion. Na ez már tetszett. Nyers volt. Nagyon. De az a jó. Egy dolgot nemértettem. Azt hogy az oldalon annyi "felesleges" kérdések találhatóak. Bennem nem merült fel egy sem azok közül. Lehet, én vagyok a fura. Na mindegy. Bocsánat a hosszú irományért, de már nem bírtam magamban tartani. Nemhiszem, hogy ezekután EVA fanatikussá válnék, de mindenesetre kellemes élmény volt. Egy élmény volt. Most kéne ideírni, hogy ki volt a kedvenc karakter, meg ilyenek. Ám legyen. Mondhatjuk hogy Ikari Shinji, de mivel ő nagyon sokmindenben hasonlít rám, így nem rá volt szükségem igazán. Az a karakter, aki leginkább megfogott, az Ayanami Rei volt. Pontosan amiadt az üresség miadt, ami belőle áradt. Üres volt, hideg, és csendes. (Vagy mégsem? Már az elején felpofozza Shinjit, ez jelent valamit.) Az ő személyiségét keresem. Az én történetemben is van egy ilyen személy. De nem hasonlít rá, csupán a halgatás, az üresség és a magány az, ami közös bennük. Bennünk. Na szóval Rei a kedvenc. Még szerettem volna mást is írni, még többet, de nem untatlak titeket magammal. :) További szép napot midnenkinek! Sziasztok, és köszönöm, hogy meghalgattatok.
スパイ 犬:

君は僕の心 を裏切ったな。皆も同じを裏切ったな!
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Neon Genesis Evangelion - Re-Take

Hát olvasgatom a mangát. Ahq ról szedtem
B****g, nem gondoltam hogy képesek fokozni, és még jobban a földbe döngölni engem, már most kába vagyok, pedig az utsó szakasz még hátra van. Félek.
.
.
.
Há****, ez nem akármi volt. Talán nem betegen kellett volna elolvasnom...
A Storyhoz nem ad hozzá semmit, alternatív idővonalat képvisel, de aki vágyik egy kis ORIGINAL NGE stílusú földbedöngölésre, az nem fog csalódni. Az iszony foka simán hozza az EOE-t
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A szexuális tevékenységre utaló jelzőket meg kellene hagyni az élőszavas kommunikációdra, vagy legalábbis használhatsz olyen teátrális karaktereket mint pl a csillag vagy a pont annak a nélkülözhetetlen iqharcos jelzőnek a mondatba ékeléséhez. Ha nem okoz nagy gondot. Mondjuk ha okoz akkor is...

Én Asukát szeretem. Azt a roppant szenvedélyt ami benne van, az indulatos természetét meg az egész embert.
Kép
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Elnézés, de nagy hatással vol rám.
Igyekezni fogok. Mondjuk mikor Asuka azt mondta hogy "Die with me"... Hiába vagyok Ayanami fan, de ez bruális volt.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Semmi gond. Az NGE nagy hatású CuCC. Asuka meg elég lehengerlő benne szerintem... akár még hajlandó is lennél arra, hogy Die with me... :wink:
Kép
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Addigra már igencsak benne jártunk a cselekményben, a third impact környékén, és akkor ez elhangzot, és...
B..+ nem egyszerű nemet mondani ilyenkor, azok után ami történt. Te olvasad már?
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Hello, nem tudom, volt-e már itt szó az EOE vége felé lévő élő felvételekről? A város képeire gondolok, meg a metro, a macska, a hinta, Ayanami a tömegben, a nézőtér képei...stb.
Főleg ez a két utolsó tűnt érdekesnek, a nézők közül az egyik első sorban ülőnek Rei plüssfigura van a kezében :), gondolom ők is valami EVA-t néznek... :?
Lehet ezekről tudni valamit?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ynah írta: Én Asukát szeretem. Azt a roppant szenvedélyt ami benne van, az indulatos természetét meg az egész embert.
Bocs, de szerintem nem gondoltál ebbe teljesen bele....vagyis inkább még nem találkoztál Asuka stílusu csajjal....
Volt osztálytárs nő, ha nem is nézet ki úgy mintAsuka :), a természetük részben hasonlított....csak egy hajszál választott el attól, h ne gyűlöljem a csajt (bár ebben más is közrejátszott).... Az NGE-be megértem, h miért olyan amilyen, de 'ha igazából találkozhanék vele', tuti elküldeném egy melegebb éghajlatra, vagy legalábbis nem állnék szóba vele! (mekkora pofája van már????)(igazából nehezen nyelem le azt ha valaki azt hiszi magáról, h felsőbb rendű, márpedig Asuka abban a hitben él...)

REI AYANAMI RLZ!!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sorry, de most már tényleg nem tudom megállni...
ak írta:REI AYANAMI RLZ!!
ZOMG REI!!! Kép

Egyébként ha szerinted Asuka felsőbbrendűnek képzeli magát, akkor nem nagyon figyeltél oda. Bár én nem néztem meg hússzor, fejenállva és meditáció közben, de még így is egyértelmű volt, hogy Asuka nem felsőbbrendűnek képzeli magát (bármit is mondjon), hanem egyszerűen nem bírja, ha valaki 1, nem bírja az ő tempóját, 2, teszetosza és nyavalygós. És azért ilyen, mert ezzel a viselkedéssel próbál kompenzálni a kiskorában ért dolgokért, így próbál együtt élni a problémáival. Nekem ez sokkal szimpatikusabb (és igen, ismerek ilyen embereket), mint amikor valaki csak ül és sajnálja/sajnáltatja magát (ilyen embereket is ismerek), vagy amikor valakinek annyi a személyisége, mint egy darab szappannak.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

én sem tudom megállni:

:goodpost:

Sztem Asuka, ha már nem "normálisnak", akkor előbb érzi magát alsóbbrendűnek.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

ak.

Hidd el belegondoltam. Minden reggel szembe néz velem egy hasonló vehemenciájú élőlény a tükörből. Az meg,hogy én mibe gondolok bele hát tudod azokba a dolgokba amiket ide beírok biztosan.
Asuka valóban egy olyan lény akit vagy szeretsz vagy megfojtanál. Ugyanis tetszik vagy sem félretéve azt a közhelyet hogy az élet nem fekete és fehér az embereket akikkel találkozol vagy szereted vagy nem, ha utóbbi akkor kerülöd őket nem lépsz velük kontaktusba, amit egy animénél,filmnél nem tehetsz meg hiszen fontos a számodra pl "negatív" jelenlétük. Elküldenéd? Nem hiszem. Meghúznád magad vagy pedig elhúznál te a sunyiba, mert van fellépése, valljuk be néha ijesztően mániákusnak tűnő, agresszív fellépésű. Nem felsőbbrendű hanem érzelmi gondjai vannak de nem akar sebezhetőnek mutatkozni, hiszen éppen ez az az érzelem amit olynagyon nem tud elviselni másokban. Mint ahogyan én is nehezen viselem a hülyéket, a nyafogókat és a feleslegesen hápogókat.
REI AYANAMI RLZ!!
Szabad véleménynyilvánítás van ígyhát felesleges nagybetűvel írnod. Te ezt én azt. Csak ne oktassuk ki egymást,hogy ki mit gondolok vagy sem. Köszi!
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Asukával az a gond, hogy a valóságban baromira nem állná meg a helyét (oké, melyik EVA szereplő állná meg, de ez más kérdés). Mi történik az ilyen lányokkal a valóságban? Az sztem is egyértelmű, hogy a kisebrendűségi komplexusát éli ki a körülötte lévőkön a hiperaggresszív viselkedésével (ez a fűrdőkádas jelenetnél, és 25. részben nagyon szépen kijön), viszont mi most arról beszélünk, hogy nem Asukával, hanem az ilyen jellegű valós lányokkal mi a szitu. Sztem 2 dolog képzelhető el:
-környezetűket (a gyenge jellemű részét) maguk köré vonva egyfajta csapatvezető hang és megmondóemberré lépnek elő, és ez ugye nem a legjobb tápja egy kisebbrendüségi érzésnek...szép lassan elmúlik, és belül is olyanok lesznek, mint kívülről, egészen addig, amíg meg tudnak ebben maradni. Ahogy ez változik, úgy jön a kádas-depressziós jelenet izlés szerinti változata.
- magatartásukkal mindenkit elüldöznek maguk körül, aztán egyedül maradnak, dacos pökhendiségük oda lesz, és annyi.
Én a magam részéről egy nagyon jól kitalált és összerakott szereplőnek tartom Asuka-t, de az a nagy helyzet, hogy a "baromi ellenszenves vagyok, de belűl csak egy emberi érintésre vágyom" az életben nem működik, mert az Anime-kkel ellentétben itt nem próbálkozik valaki hónapokig hogy belűl biztos jó gyerek vagy, még akkor is ha egy atombomba minden érzelmi intelligenciájával áldottak meg minden jel szerint. Mivel emberekből elég nagy kínálat van, a többség meg a legkisebb ellenállás felé mozdúl el, kb a második "haggyábékén%"*anyád" után keresni fog egy szociálisabb egyént.
A fentiek miatt, bár a karakterrel nincs semmi bajom (nagyon szépen fel van építve hogy miért is ilyen ő, kívülállóként még meg is értem), de az életben nem tudnék vele huzamosabb ideig egy légtérben maradni, a fentiek miatt.
Kezdetben én Rei-párti voltam, de végül is ő ugyanaz pepitában. Misato a legemberibb karakter az egész EVA-ban (nem véletlen, hogy ő az egyetlen akinek legalább utalás szintjén van normális emberi kapcsolata (izé, volt, lett volna...ez már sose fog kiderülni)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

az életben nem tudnék vele huzamosabb ideig egy légtérben maradni
Hidd el nem is tudnál. Amúgy szerintem a kétféle levezetésed nem állja meg a helyét. Ugyanis nem ilyen egyszerű az emberi lélek és a társas kapcsolatok összefüggése. Azért mert szerinted nem összekapcsolható egy külsőleg agresszív viselkedés a belsőleg érzékeny de sérült lélekkel attól még valós pszichológiai probléma ez ebben a XXi-ik századi társadalomban is például ahol az egyén egyre inkább magára marad a komplexusaival, szélsőséges helyzetben kap csak segítséget és a monotonitásba menekül vagy pedig szélsőségesen arrogáns, antiszociális viselkedésbe és szembehelyezkedik azzal az környezettel,társadalommal ami kibontja benne a kirekesztés érzését, a magára hagyatottságot. Más kérdés, hogy nem látunk a színfalak mögé!
ugyanis nem totál érzelmi fogyatékosok
*élénken bólogat*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2006.12.07. 23:41-kor.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sephiroth írta:Sztem 2 dolog képzelhető el:
...plusz még egy csomó. Ugyanis nem mindenki "gyenge jellemű" vagy visszahúzódó típus, és még ha valaki olyan is, nem feltétlenül ijeszti el egy ilyen típusú ember. Vannak Asuka-típusú ismerőseim, barátaim, és ami azt illeti, nem egyszer segített már a hozzáállásuk.
Sephiroth írta:Én a magam részéről egy nagyon jól kitalált és összerakott szereplőnek tartom Asuka-t, de az a nagy helyzet, hogy a "baromi ellenszenves vagyok, de belűl csak egy emberi érintésre vágyom" az életben nem működik, mert az Anime-kkel ellentétben itt nem próbálkozik valaki hónapokig
Azt azért nem kell elfelejteni, hogy 1, az "ilyen lányok" nagy része nem úgy viselkedik folyton, mint Asuka (ugyanis nem totál érzelmi fogyatékosok veszik körül, Asukával ellentétben, ergo nem váltja ki belőlük a környezetük az ilyen reakciókat), és 2, az "ilyen lányok" nagy része nem ennyire eltúlzott és egy irányba kihegyezett jellem, és a való életben nem ennyire egyszerűen működnek a kapcsolatok és az emberek.

Don't forget, kids: Eva =/= Real Life.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nem azt mondtam, hogy nem összeegyeztethető a kettő. Csak azt mondtam, hogy a komplexusok lekűzdésében az "ultraagresszív tapló" mentalitás vajmi keveset segít. Valóban nem bonyolítottam túl, de mi most alapvetően azért mégiscsak Asuka-ról beszélünk, és nincs annyi kiindulóinfóm, még az EVA kiváló jellemábrázolása mellett sem, amiből egy valós személyiség kór-és tüneteggyüttesét felvázolhatnám a lehetséges megoldásokkal, főleg ha hozzávesszük hogy nem is pszichológiát végeztem.
Csak annyit akartam mondani, hogy ha valaki úgy viselkedik, hogy meneküljenek előle az emberek, akkor ne csodálkozzon, ha menekülnek előle az emberek. Az önsajnálat remek dolog, de nem ér valami sokat hosszú távon imho.

Mufurc: Ja, igazad van, az EVA mint olyab egy zárt rendszer, nyilván a valóság nem ilyen (ki hitte volna :) ) és nyilván nem ez az összes lehetőség, de ha CSAK az EVA infóiból indulunk ki, akkor én sztem a legnagyobb valószinűsége ennek van. Persze, ez csak magánvélemény....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, az ilyen típusú embereket én sem animében, sem a való életben nem szoktam hosszú távon elviselni. Asukával is úgy voltam, hogy az első pár részben még fun volt, meg picit felpörgette a sorozatot (végre egy szereplő, aki él), viszont ezek után jobban idegesített, mint bármelyik másik karakter, és inkább hallgattam Shinji angstelését, vagy Rei "Yes...no..." monológjait, mint azt, hogy egy csaj folyamatosan lehülyéz maga körül mindenkit, akció közben a főnökeinek is visszaszólogat, illetve folyamatosan problémázik, szabadidejében pedig azt reklámozza, hogy ő a világ közepe, illetve Misatonál féltékenységi jelenetet rendez, mert "OMG, Kaji is mine!". :lol:
Mellesleg ha valaki fél a világtól, még nem muszáj sem "beszélő gépnek" sem angstmachine-nek, sem bunkó taplónak lennie. Azt pedig túlzásnak tartom, hogy Asuka csupa hülyével lett volna körülvéve (Misato egész kiegyensúlyozott volt :)), vagy ha mégis, hát ő is bőven megérdemelné a sárga cédulát.
Kép
Válasz küldése