Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

LOL ^_^

Ezt muszály volt még feltennem:

Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Hát nemtudom. Majd meglátjuk. Egyébként nagyon örülök annak, hogy van nálunk fórumozó aki itt kezdte bontogatni a szárnyacskáit a nagyvilág előtt. Okairinasai!!

Nem rossz ez a kép, hol találtad?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nakahara írta:Nem rossz ez a kép, hol találtad?
Már nem emlékszem ::jhuh:: Keresgélés közben akadtam rá valahol
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Sziasztok!

Tegnap koran felkeltem es egyhuzamban vegigneztem mind a 26 ep-t + eoe-t, es lenne 1-2 kerdesem (talan ti tudtok ra valaszt :) )
1. amikor az uccso angyal (bocs nem ugrik be a neve), az a kissrac elindul lefele adamhoz miert viszi magaval eva02-t?
2. miert olyan fontos neki, hogy Shinji utana menjen?
3. meglatja a keresztre feszitett Lilith-t es ott eszre veszi, hogy az nem adam. Ez miert nem jo neki? (mi tortent volna ha adammal egyesul es mi ha lilith-el?)

ez az utolso kerdes eleg zagyva lett, azert remelem ki lehet bogozni :)

byez: gabranek
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

gabranek írta:1. amikor az uccso angyal (bocs nem ugrik be a neve), az a kissrac elindul lefele adamhoz miert viszi magaval eva02-t?
Kaworu Nagisa-t a SEELE küldi szándékosan a NERV ellen. A kiléte egészen tisztázatlan, egyes vélemények szerint Rei-hez hasonlóan ő is klón (Hiszen azt mondja Rei-nek: "You're just like me", a lelke Adam lelke lehetne, a teste pedig talán Lorenz Keel testéből van (???). A másik verzió szerint Kaworu a Second Impact napján született meg, és a Seele embrió formában talált rá, és talán így klónozták (További klónjait az EVA-05-ös egységekben használták Dummy Plug-ként).
Kaworu programozott angyal, a feladata, hogy egyesüljön adammal, ebben áll az egyessége a SEELE-el: lehetővé teszik számára, hogy egyesülhessen Adammal, cserébe a SEELE-nek "dolgozik". Neki feltett szándéka, hogy véghezsiszi a tervet. Ezért EVA-02-t őrként viszi magával, hogy ne tudják megállítani, még az EVA-kkal sem.
gabranek írta:2. miert olyan fontos neki, hogy Shinji utana menjen?
Mert arra senki nem számított, hogy ő és Shinji között egyfajta nagyon mély kapcsolat fog szövődni. Kaworu azt mondja, egész életében arra várt, hogy Shinjivel találkozzon. Ezért szeretné, ha Shinji megakadályozná abban, hogy megsemmisítse az embereket. Itt már kezd úgy viselkedni, mint ahogy a neve is mondja: "Szabad akarat Angyala". Azt várja shinjitől, hogy keresztülhúzza a terveit, hogy megállítsa. Mert nem akarja, hogy Shinji meghaljon. Shinji kiválasztottsága itt már egész nyilvánvaló.
gabranek írta:3. meglatja a keresztre feszitett Lilith-t es ott eszre veszi, hogy az nem adam. Ez miert nem jo neki? (mi tortent volna ha adammal egyesul es mi ha lilith-el?)
Kaworu arra van programozva, hogy adammal egyesüljön, mert ez minden angyal sorsa. Ha egyesül vele, akkor az emberiség megsemmisül. csakhogy Kaworu ekkor észreveszi, hogy az emberek "cselhez" folyamodtak: Nem adam van a terminal dogmában, hanem Lilith, mintegy csaliként az angyalok számára. Mivel adam embrió formában létezik csak, ezért Lilith kisugárzása sokkal nagyobb, és az angyalok mindig Lilith-t próbálták támadni. Kaworu ekkor rájön, hogy az emberek túlélésük érdekében felhasználják az angyalokat. Mivel számára a küldetés innentől kivitelezhetetlen (mert ugye adam nincs), ezért végérvényesen meghozza a döntést: Meghal, hogy az emberiség saját kezébe vehesse a sorsát. És hogy Shinji, a barátja tovább élhessen.
Ezzel saját akaratát érvényesíti, és nem azt, amit beleprogramoztak. Shinji és az emberiség érdekeit a saját érdekei elé helyezte. Számára az élet és a halál egyforma, hiszen ő nem ember, hanem angyal, tehát igazából halhatatlan, csak emberi formában.

Nem lehet tudni, hogy Kaworu tudott-e Gendo tervéről, és arról, hogy Adam embrió formában létezik Gendonál.

Hogy mi történt volna, ha lilith-el egyesül, azt sem tudom. Lilithel valószínűleg nem tudott volna egyesülni, mert Kaworu Adam gyermekei közé tartozik.
Rei csak azért tudott egyesülni lilithel, mert ő lilith lelkét hordozta magában. És az emberiség is azért tud egyesülni lilith-el (Az EOE-ban), mert az emberek is lilithből keletkeztek.
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

ok, most mar kezdem erteni :)
koszi szepen
Avatar
PREYBIRD
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.07.13. 16:34
Tartózkodási hely: Heves

Hozzászólás Szerző: PREYBIRD »

Nakahara melyik anim-ból van a kis képed az "avatarod"?
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

A Haibane Renmei-ből. Nagyon szép kis sorozat. Rakka van a képen, ahogyan a szárnyait próbálgatja.
Avatar
PREYBIRD
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.07.13. 16:34
Tartózkodási hely: Heves

Hozzászólás Szerző: PREYBIRD »

Sajnos egyáltalán nem ismerem.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

PREYBIRD írta:Sajnos egyáltalán nem ismerem.
Töltsed le és nézd meg, megéri, de még jó hogy az evás topicban vagyok.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Gondolom szólok, hogy az XVID 1600 kbps CBR az az én általam újrakódolt videókra vonatkozik.
Az eredeti Raw ugyanis Divxbe van kódolva, valamivel nagyobb bitrátával. (Ugyanis az én általam újrakódolt csak 343 MB)

CHRONOS
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Köszi, hogy szóltál. Javítva lesz. (Igazság szerint már nekem is feltünt, csak elfelejtettem Hikari-kunnek szólni, hogy írja át.)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Gomen, gomen. Az én hibám, mert baromira nem értek az ilyesmihez, de megpróbáltam leírni valami konkrétumokat, csak béna voltam.
Arigato hogy szóltál!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Semmi gond. Szívesen segítettem.

CHRONOS
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Na haliho mindenkinek!
Gondoltam erre a fórumra is bepofátlankodok, meg már amugy is rég láttam Nakahara-chant! :D
(Meg kezd szimpi lenni ez a fúrum rendszer is :wink: )
Nakahara, honnan szedtétek azt a képet az EVA filmről? Borzalmas volt, még viccnek is:D
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Hi Emperor, üdvözlégy köreinkben. Azt a képet nem én találtam, hanem Hikari-kun, és ő sem tudja.
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Aha... amikor megláttam, és az egyik ember asszondta, hogy ez a kép nem vicc, akkor lett egy pár ősz hajszálam.... :D
Látom itt sok a Haibane Renmei fan:)
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

emperor írta:Aha... amikor megláttam, és az egyik ember asszondta, hogy ez a kép nem vicc, akkor lett egy pár ősz hajszálam.... :D
Hmmm..... "azt az embert" mintha láttam volna ebben a fórumban is... :)
Csá Emperor! Mi szél hozott errefelé? :lol:

CHRONOS
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Az az embert sokakra hozta rá a frászt: :)
Nem a szél hozott hanem EVA háton jöttem :D , csak gondoltam benézek ide is, mert az Animevilág forumjának szinvonala mintha esett volna az utóbbi időben, mondjuk el van hanyagolva az egész oldal... Meg eddig nem tünt fel hogy itt is van fórum...:drop: nem sűrűn fordultam meg itt, de ez most változni fog:)
Főleg, hogy itt van ilyen smile: ::beer:: Ez überelhetetlen :D
::jcheers:: Meg ez is :D
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Az animevilágról vagy jót vagy semmit, a fórum egyszerűen fertelmes, csak fórumozni járnak az emberek, én már csak oda oda nézek, valaki mondta egyszer hogy olyan mint egy kisértethajó, nincs gazdája, de mindig van benne valaki.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Emperor: köszi, zene füleimnek ::jsmile::
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Az a baj, hogy már nagyon fórumozni sem járnak oda, mondjuk a feliratokat még mindig töltik fől szerencsére :D

Ja és szólok itt is, hogy elkezdek NGE filmzenéket és AMV-ket főlrámolni a USTEAM-re ha esetleg nektek még nincs meg valami! Néhány már fönt van! :)

Amugy szétnéztem a web oldalon, és nagyon szépen megcsináltátok, a design is nagyon szép, az animeleírások azok főleg! Ismételten fogadjátok gratuláciomat! :)
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

NGE zenéket is teszel fel? De jó, azt majd kíváncsian várom! :P
Amúgy nekem az AoiAnime a kedvenc oldalaim egyike, sok-sok hasznos dolog megtalálható, és egy csomó mindent köszönhetek Nakaharának és Hikarinak... (pl IRC tutorial, E-mule használata stb) ::jeye::
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Hát Hikari-nak és Nakahara-nak én is sok mindent köszönhetek, és asszem még fogok is...
Főleg Nakahara-nak van mit (End of Eva, emlékszel?:D)
Mit összeküzdöttünk (azaz én bénáztam is) mire sikerült átszednem tőle:)
Eddig főlraktam zenét: Addition, Death & Rebirth, Death & Rebirth singles. Ebből asszem a nagy része már letölthető... ::taka::
Viszont nincs meg valakinek az S2 Works mp3-ban vagy akármiben?
Láttam egyszer eMule-n az egészet (688 mega), lejött 240 és most eltünt a fájl... :cry:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára emperor 2003.07.16. 18:42-kor.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

emperor írta: Viszont nincs meg valakinek az S2 Works mp3-ban vagy akármiben?
Láttam egyszer eMule-n az egészet (688 mega), lejött 240 és most eltünt a fájl... :cry:
#anime-ost@irc.anime-ost.com

remélem jól írtam, általában baromira tele van, és iszonyat sorokat kell kivárni, de itt megvan mind a 7 cd. Sok sikert :wink:
Válasz küldése