Final Fantasy VII - Advent Children

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én éppen most végeztem a filmmel és nekem tetszett. Jó történet, remek karakterek és a történethez illő zene. Már korábban írtam, hogy sajnos magát a játékot nem ismerem, mivel még nincs PS2-m. De ezek után feltétlenül be fogok szerezni egy PS2-t, valamint a játékot.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

A FF 7 játék PC-re is megjelent. Így akár már most is tudnál vele játszani.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
snakekiller
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.03.28. 13:06

Hozzászólás Szerző: snakekiller »

Elhaym írta:A FF 7 játék PC-re is megjelent. Így akár már most is tudnál vele játszani.
ha el bírja indítani... :dirr:
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

több éve van már win xp patch :P
http://www.voodoofiles.com/getit.asp?id ... s=39702714
spk001
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.01.17. 18:15

Hozzászólás Szerző: spk001 »

előrebocsájtom, én sem játszottam végig az FF7-et, sőt egy FF-et sem mert amikor FF-ezni akartam még nagyon gyenge konfigom volt, mostanában (2-3 éve) meg valahogy nem is gondoltam rá, de amenyitt toltam (PC-n) az jó volt (csak néhol dia. ::P)
szóval az AC (még csak 1-szer láttam) az nem igazán jött be, nyílván mivel nem vagyok ott igazán a Final Fantasy érában, nem játszottam FF7-tel, => nem vagyok fanboy. ::onigiri:: dehát ez van. így számomra (eddíg) csak pozitív:
- néhol a CG nagyon jóóó, vagyis a textúra. (plö: kötött felső)
- Xtrém speedy flashing akció, nagy fighting. néhány vicces jelenet.
De néhol annyira (!!!) rosszul volt (véleményem szerint) megoldva a karaktermozgás, blööáhh :whaaa: néhol össze csapott, felületes.
sztoriról nem vesztetegetem a szót... :crazyy:
többet vártam, DE mások véleményét elolvasva rájöttem, hogy a célközönség az nem én vagyok (teljesen :PP) de ha végig toltam volna az FF-et (legalábbis a 7-et) meg fan lennék biztos jobban tetszett volna.
Mondjuk az AC nekem nagyon nyugati piacos feeeling. A vége nem is lehetett volna rosszabb, ANNNYIRA hollywood... véleményem szerint.
de lehet, hogy majd megváltozik...
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

spk001 írta:
- néhol a CG nagyon jóóó, vagyis a textúra. (plö: kötött felső)
- A vége nem is lehetett volna rosszabb, ANNNYIRA hollywood...
A vak is látja, hogy a kötött felső nem textúra!
Úgy látszik a végét meg nem érted...
Vannak, akik csak úgy tudnak kitűnni, hogy mást fikáznak, elnyomnak.Ha nem játszottál a játékkal nem is értheted.Kérem a moderátort, hogy ezt az üzit ne törölje ki, és az ő válaszát sem (ha ez lehetséges) ::jumph::
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Mondjuk az AC nekem nagyon nyugati piacos feeeling.
Szerintem ezt az egyet nem lehet rá mondani. Szerintem kifejezetten csak a rajongóknak szól.
Piracy is charity.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Ki látta a Last ordert?
nekem nagyon bejött föleg igy közvetlenül a játék után...
bár kicsit mintaha a Befor crisis-hez készült volna:sosemlátott karakterek mindegyiknek egy mondat...ja és megint az a rohadt telefon VENNEM KELL EGYET mert a nagy Square-enixes emberkék azt akarják....(csak vicceltem)
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

amcsi írta:EDIT: közben rámszóltak egy páran, hogy nagy baromságot mondtam a távolságokkal kapcsolatban. Tudom tudom, menjek vissza ovodás alsócsoportba^^'''
hja... ha még csak ezzel kapcsolatban...
amcsi írta:A "Valami Amerika" című magyar filmnél is mindent helyesen tudtak mondani angolul.
Eszter Alexnek miután Alex kinyitotta a lakásajtót: "Alex, you are a genie!" Helyes a "genius" lenne, a genie az dzsinn. (Hallottam olyan értelmezést, hogy a dzsinn be tud menni a kulcslyukon keresztül is, de valószínűtlennek tartom...)
amcsi írta:Na? Magyarok se tudnak angolul?
Ha már Valami Amerika: "Csak aki megtanult."
amcsi írta:ráadásul rengeteg angol szó került be a japán nyelvbe
Igen, katakanával... köze nincs a helyes angol kiejtéshez/íráshoz.
amcsi írta:"a japánok nem tudnak angolul" <- ezzel jól leoltottad a japánokat
Véletleneszrű japán város akármelyik utcáján csak a látóteredben találsz minimum öt angol helyesírási hibát.
amcsi írta:szerintem nyugodtan leellenőrizhették volna legalább, hogy helyesen írták-e le
Teljesen igazad van. De erről szólt az én bejegyzésem: nem érdekli őket. Mert csak dísz.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

a valami amerika filmben annyi profi mondat van, hogy az tuti, hogy szerintem minden meg volt tervezve. Arra emlékszem, hogy Timi nagyon hülyeségeket mondott, de az direkt volt, viszont erre az Eszteresre nem emlékszem, de annak is biztos volt értelme.
a "Na? Magyarok se tudnak angolul?" mondatot egy másik embernek válaszoltam, aki azt mondta, hogy "A japánok nem tudnak angolul"
biztos, nem gondoltam volna, hogy a japánok írnak egyáltalán angolul az utcán

És mindjárt kiírok valami állati nagy baromságot japánul az aláírásomba, amire azt fogom mondani, hogy csak dísz, ezért nem javítom ki, szerintem sokan örülnének nekem

de hát ez a véleményed. énszerintem az lett volna a minimum, hogy legalább megkérdezték volna a felsõfokú angol nyelvvizsgás haverjukat, hogy õ mit gondol
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Erősen offtopic...
amcsi írta:egy másik embernek válaszoltam, aki azt mondta, hogy "A japánok nem tudnak angolul"
sesam írta: A filmet japánok csináltak és a japánok nem tudnak angolul. Pont.
Mi voltunk az a másik ember is, igaz, SeSam? Igaz.
amcsi írta:de hát ez a véleményed. énszerintem az lett volna a minimum, hogy legalább megkérdezték volna a felsőfokú angol nyelvvizsgás haverjukat, hogy ő mit gondol
Ezt próbálom elmagyarázni, hogy ilyesmik a japánokat nem érdeklik. Animét belső piacra termelnek. Megtehetik, annyian vannak, hogy van piaca belföldön. Nem szorulnak rá az amerikai/európai piacra. Ezért olyan amilyen a sokszor "hivatalos" felirat vagy szinkron ha japánok csinálják. Van egy helyesírási hiba egy útjelző táblán? A japánok egytized százaléka ha észrevette, és ők is elfelejtették négy másodperc múlva.
amcsi írta:És mindjárt kiírok valami állati nagy baromságot japánul az aláírásomba, amire azt fogom mondani, hogy csak dísz, ezért nem javítom ki, szerintem sokan örülnének nekem.
Ne vedd sértésnek, de nekem nem okoznál álmatlan éjszakákat vele. Szerintem sok más embernek sem. A japánoknak meg főleg. Jót kacagnának, hogy 馬鹿な外人
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Amcsi: megjegyzem, a mostani, angol nyelvű aláírásodban két hiba is szerepel... (helyesen a szöveg: "guardian of romantic anime"... és akkor most ne menjünk bele abba, hogy ez pontosan mit is akar jelenteni, mert az se különösebben tiszta) Mégse ordította még le senki a fejed miatta, nem igaz? Na, a japánokat is kb. ennyire zavarja a hibás angol szöveg. A többség úgyse ismeri fel a hibát, aki meg igen, az meg vállat von és megy tovább.

</off>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Úgy látszik csak engem zavar Aeris hajfonata. Szegénynek csoda ha van 100 hajszála...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raisu 2005.11.17. 21:52-kor.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

A feliratot én elsőre észrevettem (de jó vagyok ::jthrill:: ), de én örültem neki.Hogy miért? Nem tom, olyan emberi baki, látszik, hogy elsősorban (japán)rajongóknak készült, köze sincs, ahhoz a szar harc szelleméhez (életem legnagyobb csalódása volt a Sqareben)

off:Ne bántsátok már szegény Amcsit, egy ilyen hülyeségért kár egymást sértegetni..
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Remélem a film hoz anyit a Square-enix nek hogy elkezdjenek mondjuk egy ff8 filmet késziteni az ütne...Valaki látta egyáltalán a last ordert rajtam kívül mert az ugye anime tehát jó lenne ha arról is szó esne...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én láttam! Jó volt, csak rövid :( De arra elég volt, hogy megkedveljem Zack-et :)
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Szerintem meg arra hogy megvedd a Befor Crisis-t mert egy csómó szereplő csak abban lesz és feltűnö modon mindnek volt egy egy mondata....

Melesleg a történet alatt Cloud tényleg csak ennyit beszélt abban az időben tudnilik szépen végignézte Zack halálát majd kifosztotta tetemét(elvette a kardját)othagyta késöbb pedig Zack emlékeit sajátjaként élte,mesélte el.....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ömm... akartam már kérdezni: mi az a Before Crisis?
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Ez egy mobilra készült ff7 "rész" amiben a Turksokkal lehet nyomni.....tudomásom szerint.De j.e.h.u.t.y. jobban vágja...... Kép
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

A Befor Criris tényleg "egy","mobilokra" készűlö játék ami eddig 4 fejezetből áll föleg a Last orderben látott Turks ügynökökkel lehet nyomni.A történet komoly Shinrán belüli rivalizációkat mutat be de a főbb Nibelheimi események is befigyelnek...öszesen ha nem tévedek 8 fejezetből fog álni és Cloud is szerepet kap de mint egy utolsó senki katona.... :lol: Ja és kiderül hogy vette át a Turksot Rufus attól a Zeng nevű figurától...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

A BCnek most jelent meg a 21. része.
http://www.square-enix.co.jp/mobile/bcff7.html

Egyébként kérdésem, hogy szerezzem be a BC-t?
És az ehhez szükséges mobilt?
Kép
mochee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.11.24. 16:58

Final Fantasy könyv

Hozzászólás Szerző: mochee »

Szevasztok!
Megnézném a Final Fantasy Advent Childrent, de valahol azt olvastam, hogy vágni kéne hozzá valamilyen szinten az FF dolgokat, főleg a PC-s játékot, mert egyébként homály marad egy csomó dolog. Namost nekem megvolt a játék, de nem indult el XP-n ha jól emlékszem, meg bneszerezni is tök nehéz most már mert régi.
Kérdésem hogy van belőle könyv? Esetleg magyar nyelven van?
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Wah, nemrég láttam +.+ Advent Chicken... aww, de szeretem ;___; annyira jó volt. Tifának viszont összementek a mellei o_ô
Csak az nem tetszett benne, hogy az elején nem értettem semmit x_X és ez zavart.. de most már szeretem ^,^-
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Ha jól tudom FF7 könyv nincs csak Guide,Trainer...meg egyebek ami viszont biztos hogy nincs magyarul eggyik sem...Hacsk valami fan elveteműlt módon le nem fordittota... :shock: ami ijesztő lenne..

Más:hogyan szerezd be a Bc-t kezdj el gyüjteni egy kb200ezres telóra aztán kezdj el gyüjteni japán repjegyre...indulj japánba vedd meg a gamékat(vagy töltsd le...)tanuj meg japánul és játtsz...Lehet hogy nekem nem lesz ::bawl::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hi all!

Amikor elősször meghallottam hogy lessz ff7 fil teljesen extázisban voltam, imádtam a játékot (elősször a demóval játszottam, és 7 évet vártam hogy meg tuggyam szerezni, net és ismeretség híján :()

Végül az Enix jól megcsiálta, nagyon jó lett, sokkal jobb mint az előző próbálkozás, az alig volt méltó az FF névre! Szép volt meg minden de akkor sem FF!

Bár szerintem akkor nyújt az AC teljes élvezetet, ha végignyomtad a játékot (én pl 3szor nyomtam végig ^^ a 8at 4szer)! Bár csak a harcért is érdemes megnézni :D
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Válasz küldése